Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dzixon
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 06.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixon » 12.06.2019 08:19

No i chyba tak zrobię. Poszukam noclegu na spokojnie w Orebić i będziemy pływać stateczkiem na Korcule.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 12.06.2019 08:28

arturescu napisał(a):
viltob08 napisał(a):Ja niezmiennie polecam Trpanj, są plaże i to różne, jest klimatyczna starówka, wieczorem można pójść na spacer brzegiem morza, a jako miasteczko wypadowe, również nieźle daje radę :D


Ja tam starówki nie widzę, no chyba że za nią uważasz 100 metrów ulicy przy przystani z kamiennymi stylizowanymi "chorwacko" domami.

https://www.google.com/maps/@43.0094424,17.2678766,3a,75y,207.34h,83.39t/data=!3m6!1e1!3m4!1sp4Q6GQibr7fJM436_yVxJQ!2e0!7i13312!8i6656



Bardziej chodzi mi o to miejsce :
https://www.google.com/maps/place/Betul ... 17.2748503

https://www.google.com/maps/place/Betul ... 17.2748503

Od Twoich domków trzeba iść w stronę kościoła i dalej prosto, jest mała, ale klimatyczna starówka z wąskimi uliczkami, 2-3 knajpki ( przynajmniej były), klimat jest :-)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 12.06.2019 08:30

Wczoraj napisałeś:
dzixon napisał(a):W tym miał być Peljesac ale padło jednak (chyba) na KRK. Szukamy jakiejś fajnej miejscowości gdzie będzie można usiąść wieczorkiem w jakiejś fajnej knajpie wśród wąskich uliczek.

Dziś o 7.19 napisałeś:
dzixon napisał(a):No i chyba tak zrobię. Poszukam noclegu na spokojnie w Orebić i będziemy pływać stateczkiem na Korcule.

Dziś o 7.22 napisałeś:
dzixon napisał(a):Krk będzie mniej zatłoczone nić Baśka? Z tego co widzę to jakieś "stare miasto" tam jest. Wąskie uliczki i knajpki gdzie można posiedzieć też się znajdą

Jedź do Stari Gradu na wyspę Hvar.
dzixon
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 06.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixon » 12.06.2019 11:24

Trajgul jaki czujny :) czasu jeszcze sporo do urlopu więc cały czas czytam i się zastanawiam. Podoba mi się klimat miasta Krk ale nie wiem jak z resztą wyspy.
Kurde, żeby ta Korcula była na Peljesacu to byłoby idealnie :D
A widzisz ... to mam jeszcze trzeci kierunek. O Hvarze nie myślałem
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 12.06.2019 11:46

dzixon napisał(a):Trajgul jaki czujny :)

Nie pisałem tego złośliwie, tylko widzę, że się zastanawiasz, a priorytetem jest dla Ciebie miejscowość z klimatyczną starówką. Ja co prawda nie byłem ale takie atrakcje znajdziesz również w Supetarze czy Sutivanie na wyspie Brac oraz np. w Primosten.
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 12.06.2019 18:31

Primosten to już nie to samo miasteczko,co parę lat temu. Teraz zrobił się z tego kurort pokroju Makarskiej. Nawet plaże nowe powstały dla potrzeb turystów. Starówka fakt nadal jest klimatyczna, chociaż bez takiej charakterystycznej pijalni wina ,to już nie to :) Na plaży pełno parasolek, baldachimów,czy namiotów(nie wiem jak nazwać te konstrukcje). A Hvar polecam z całego serca. Stari Grad, Vrboska, Jelsa... :) Cudne dzikie plaże w Gromin Dolac... dużo by pisać. W tym roku Peljesac, bo zawsze mi się marzył,ale na Hvar na pewno jeszcze wrócę :) A może miasteczko Pag ? Też ma piękną starówkę, a na wyspie jest co zwiedzać
tommyjot
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyjot » 13.06.2019 18:51

Primosten kilkanaście lat temu to była perełka Dalmacji. To prawda, że bez winka "u Babci" z niezbyt czystej szklanki, nie było wakacji. Zawsze będę z łezką w oku wspominał tamte przed "kurortowe" czasy. Peljesac z jego zatunelowym Borakiem, malutkim Borje, panoramą Korczuli z Orebica, winem, ostrygami, solą ze Stonu i innymi jego tajemnicami, mam nadzieję, że nigdy się nie podda "kurortowieniu". Mam swoje miejsce w Dalmacji, niedaleko Roberta Makłowicza, i nie chcę tam cywilizacyjego skoku. Pozdrawiam cromaniaków a szczególnie miłośników naszego pólwyspu.
dzixon
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 06.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixon » 14.06.2019 06:30

Teraz to mam zawrót głowy ... biorę się dalej za czytanie ale Krk to chyba wybiliście mi z głowy.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 14.06.2019 16:29

dzixon napisał(a):Kurde, żeby ta Korcula była na Peljesacu to byłoby idealnie :D

Żeby Korcula miała swój urok musi być na Korculi, a Peljesc to Peljesac :)
To naprawdę rzut beretem.
My pływamy kilka razy w czasie pobytu na Korculę choćby po to, żeby poszwędać się wieczorkiem po uliczkach. Korcula oferuje Ci coś zupełnie odmiennego od Peljesaca. Można oczywiście osiąść na Korculi ale wówczas żeby jechać zobaczyć coś na Peljesacu musisz przeprawiać się promem samochodowym, a to już większe koszty. Zatem Orebic jest jedną z lepszych miejscówek jako baza wypadowa.

MWN napisał(a):Orebic został zdewastowany: wycięto sosny dające jedyny cień (na Trstenicy) zamknięto bar (za koncesję chcieli podobno 40.000 Euro), tak że jak na plaże - tylko z własnym parasolem. Więcej info napiszecie sami jak wrócicie. Brak też jakiejkolwiek przebieralni i WC.

Bardzo możliwe, że kwestię wycinek podyktowały jakieś względy bezpieczeństwa. Gdybam, bo nie wiem. Zresztą na kilkanaście lat pobytów tam tylko raz była na plaży Tstenica tylko raz...o jeden raz za dużo :D
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 14.06.2019 17:29

Bardzo możliwe, że kwestię wycinek podyktowały jakieś względy bezpieczeństwa. Gdybam, bo nie wiem. Zresztą na kilkanaście lat pobytów tam tylko raz była na plaży Tstenica tylko raz...o jeden raz za dużo :D

Bardzo możliwe, że na wycinkę wpływ miał zeszłoroczny pożar w tej okolicy, chociaż z tego co wiem to tak daleko nie dotarł. Na plaże Trstenica jakoś nie zaglądam, chyba że spacerkiem pod wieczór wzdłuż wybrzeża lub popatrzeć jak na pobliskich polach grają tubylcy w bule.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.06.2019 17:50

Aldonka napisał(a): Zresztą na kilkanaście lat pobytów tam tylko raz była na plaży Tstenica tylko raz...o jeden raz za dużo :D
Wprawdzie jeden pobyt, ale na tej słynnej, "piaszczystej i pięknej" plaży byłam raz, 5 minut, popatrzeć i uciec....
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 15.06.2019 16:18

piekara114 napisał(a):
Aldonka napisał(a): Zresztą na kilkanaście lat pobytów tam tylko raz była na plaży Tstenica tylko raz...o jeden raz za dużo :D
Wprawdzie jeden pobyt, ale na tej słynnej, "piaszczystej i pięknej" plaży byłam raz, 5 minut, popatrzeć i uciec....



To prawda że nie jest ci ona piaszczysta (mały kawałek w centralnej części ma coś co od biedy możne uchodzić za piasek) i zbyt urodziwa ale ma inne zalety. Przede wszystkim nie jest specjalnie zatłoczona. Jest czysta a woda w morzu kryształowa jak wszędzie. W części od strony campingu jest pustawo i spokojnie.
Ja tam właśnie plażowałem w ubiegłym roku. O której godzinie bym nie przyszedł zawsze było luźno a że byliśmy w 10 osób to spory kawałek miejsca był potrzebny. Drugi plus to znacznie cieplejsza woda niż na innych plażach. Byłem na niby pięknej Divnej ale woda zimna i tłumy ludzi. O problemach z parkowaniem już nie wspomnę. Na Dubie pustawo ale wiatr chciał urwać głowę a woda też zimna.
Jeszcze jeden plus Trstenicy to istnienie podwodnego grzbietu który odchodzi od plaży wgłąb morza a w którego zakamarkach można znaleźć wszystkie formy życia podwodnego. Dla amatorów snurkowania i nurkowania po prostu bajka.
Tak więc nie wcale nie jest tak źle. Ja plaże oceniam głównie pod kątem ich funkcjonalności. I tu Trstenica biła wszystkie inne odwiedzone przeze mnie na Peljesacu plaże na głowę.

Pozdrowienia.;)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 16.06.2019 22:40

Gonzales napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Aldonka napisał(a): Zresztą na kilkanaście lat pobytów tam tylko raz była na plaży Tstenica tylko raz...o jeden raz za dużo :D
Wprawdzie jeden pobyt, ale na tej słynnej, "piaszczystej i pięknej" plaży byłam raz, 5 minut, popatrzeć i uciec....



To prawda że nie jest ci ona piaszczysta (mały kawałek w centralnej części ma coś co od biedy możne uchodzić za piasek) i zbyt urodziwa ale ma inne zalety. Przede wszystkim nie jest specjalnie zatłoczona. Jest czysta a woda w morzu kryształowa jak wszędzie. W części od strony campingu jest pustawo i spokojnie.
Ja tam właśnie plażowałem w ubiegłym roku. O której godzinie bym nie przyszedł zawsze było luźno a że byliśmy w 10 osób to spory kawałek miejsca był potrzebny. Drugi plus to znacznie cieplejsza woda niż na innych plażach. Byłem na niby pięknej Divnej ale woda zimna i tłumy ludzi. O problemach z parkowaniem już nie wspomnę. Na Dubie pustawo ale wiatr chciał urwać głowę a woda też zimna.
Jeszcze jeden plus Trstenicy to istnienie podwodnego grzbietu który odchodzi od plaży wgłąb morza a w którego zakamarkach można znaleźć wszystkie formy życia podwodnego. Dla amatorów snurkowania i nurkowania po prostu bajka.
Tak więc nie wcale nie jest tak źle. Ja plaże oceniam głównie pod kątem ich funkcjonalności. I tu Trstenica biła wszystkie inne odwiedzone przeze mnie na Peljesacu plaże na głowę.

Pozdrowienia.;)

Niestety mam co do tej plaży zupełnie inne spostrzeżenia. No ale co kto lubi.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 17.06.2019 09:00

A ja lubię wschodni odcinek Trstenicy, tam gdzie jest plaża FKK. Przyjemnie tam zajść pod wieczór, gdy na plaży już prawie nikogo nie ma i rozkoszować się morzem :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.06.2019 09:41

Ja mam zdanie jak Aldonka...
Dla mnie Trs. to najgorsza plaża w okolicy.... Jak byłam to brudno i pełno śmieci, ani to piasek, ani otoczaki, ani żwirek.... Na Divnej morze miało 26 st., tam jest dość płytko i jeszcze zatoka, więc chyba miałeś jakiegoś pecha... A z ciekawości ile tych plaż na półwyspie odwiedziłeś?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 378
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone