Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 16.07.2019 09:39

Niestety wcięli te wszystkie sosny, które dawały cień. Przebieralni dalej nie na (a przynajmniej do 1.07), WC nieczynne bo knajpa na Trstenicy zamknięta. Miejscowi mówili, że gmina chciała za dużo na najem; padały nawet kwoty. Orebic robi coraz więcej by pozbyć się turystów, zwłaszcza tych z polski bo przyjeżdża ich 75%.
yahu72
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) yahu72 » 18.07.2019 19:22

Witam serdecznie wszystkich Cromaniaków,
jest to mój pierwszy post lecz forum przeglądam od ponad roku.

W ubiegłym roku byliśmy z rodziną 2+2 w okolicach Trogiru.

W tym roku postanowiliśmy pojechać trochę dalej na półwysep Peljesac do miejscowości chyba raczej znanej: Kuciste.
Pobyt mamy u Petara w Kuciste 66 ap.1
Mam pytanie, czy ktoś już był w tym miejscu i w okolicach, gdzie coś zjeść dobrego, co zwiedzić (będziemy samochodem), gdzie zakupy, i jak z wędkowaniem (spinning czy grunt )

Dziękuję wszystkim za jakiekolwiek informacje.
Pozdrawiam, Janusz
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 19.07.2019 15:29

Czy jest ktoś teraz w Orebic? Może jakies zdjęcia z Trstenicy wrzucić? Jak to teraz wygląda po wycięciu drzew?
bartekss
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekss » 22.07.2019 16:34

wojstar napisał(a):
bartekss napisał(a):komarów brak, a jedyne osy jakie widziałem to na arbuzach sprzedawanych w warzywniaku na przeciwko Studenac...

Na przeciwko Studenac? Chyba Konzum :) (mozliwe że otworzyli drugi Studenac).

na 100% był to Studenac niedaleko boiska piłkarskiego i Trstenicy...

Wchodząc na szczyt Świętego Eliasza w tym roku spotkaliśmy w lesie przed szczytem dzikie czarne świnie lub dziki przechodzące przez szlak. Dla obydwu stron było to spotkanie raczej niespodziewane. Całe szczęście świniowate przebiegły szlak w dwóch turach, a wędrówkę było można kontynuować. Przed wierzchołkiem czekała kolejna niespodzianka na nas, a mianowicie dojrzeliśmy pasące się konie 8-O Ponadto jeden z nich czekał przy krzyżu próbując wyłudzić kanapki od turystów :lol:
IMG_20190714_095926.jpg

Tego samego dnia pod wieczór na końcu półwyspu w Loviste spotkaliśmy kąpiącego się żółwia morskiego :D
Załączniki:
IMG_20190714_185054.jpg
DeJaVu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 26.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) DeJaVu » 22.07.2019 17:39

wojstar napisał(a):
bartekss napisał(a):komarów brak, a jedyne osy jakie widziałem to na arbuzach sprzedawanych w warzywniaku na przeciwko Studenac...

Na przeciwko Studenac? Chyba Konzum :) (mozliwe że otworzyli drugi Studenac).



Bartekss prawdę piszę Studenac naprzeciwko boiska.
Jest taki i to już od dawna.
Napewno od 3 lat.
Chyba dawno byłeś Wojstar??? :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 23.07.2019 11:06

Zgadza się, na przeciwko Studenaca od lat jest stragan z owocami i warzywami.

Nie wiem w jakiej części półwyspu Wy jesteście, ale u mnie komarów multum i osy też wkurzają. Moje dziecko jest całe pożarte od komarów i nie działają na nie żadne odstraszacze.

Co do plaży Trstenica - nie pomogę niestety. Mijam tylko z samochodu i nawet jakby mi zapłacili to tam nie pójdę więc nie wiem jak jest :D
pawelcio1
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelcio1 » 23.07.2019 17:54

AdamBeata napisał(a):Szykuje mi się mała zmiana planów wakacyjnych w tym roku (lekki odpoczynek od Cro) i zwalnia mi się miejscówka na Peljesacu. Jeżdżę do tego gospodarza od kilku lat, świetni ludzie i odlotowa miejscówka.

Chciabym aby ktoś skorzystał bo naprawdę warto, a nie chcę zostawić gospodarza na lodzie w tym roku.

Miejscowość Dingać-Borak, data 3-19 sierpień.

Dla tych co mają albo planują jakiś sprzęt pływający:

Dom nad samą wodą, po schodkach schodzimy prosto na wybetonowany taras. Gospodarz ma boję 15m od brzegu przy której każdego roku cały pobyt mam przyczepioną łódkę. Nawet zdjęcie pewnie z jego łódki było robione.

Okolica bajeczna i świetna baza wypadowa na Mljet i Korculę. Obok w Trsteniku porządny slip i kapitanat. Można też się z plaży na miejscu zwodować.
Idealne miejsce dla niedużych pontonów i łódeczek. Okolica mało ruchliwa więc nie ma spędów łodzi i żadnych kontroli. W okolicy kilka dzikich plaż na których można zupełnie intymnie poobcować z naturą.

Apartament bardzo przyzwoity z tarasem nad wodą. Sypialnia z dużym łóżkiem i mały salonik z aneksem i wersalką (powiedzmy dla dwójki dzieci).
Info na priv -podam telefon.
bezimena.JPG

Na początek się przywitam bo jestem tu nowy... i w związku tym nie mogę wysyłać prywatnych wiadomości... więc spróbuję tą drogą. czy Kolega AdamBeata znalazł już zamiennika na kwaterę u Damira W Dingac Borak? bo być może miałbym chętnego, spokojni ludzie a że lokalizacja świetna to sam mogę potwierdzić, w 2018 byłem w tym apartamencie, w tym roku jestem pięterko wyżej.. ale nie chcę Damira pytać wprost o to czy coś się zwolniło, bo być może AdamBeata już kogoś na swoje miejsce mają... pozdrawiam Paweł
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 23.07.2019 22:41

DeJaVu napisał(a):
wojstar napisał(a):
bartekss napisał(a):komarów brak, a jedyne osy jakie widziałem to na arbuzach sprzedawanych w warzywniaku na przeciwko Studenac...

Na przeciwko Studenac? Chyba Konzum :) (mozliwe że otworzyli drugi Studenac).



Bartekss prawdę piszę Studenac naprzeciwko boiska.
Jest taki i to już od dawna.
Napewno od 3 lat.
Chyba dawno byłeś Wojstar??? :)

Faktycznie - moja wina, zapomniałem o tamtym Stunenacu - bardzo rzadko zapuszczam się w tamte rejony. Wolę Orebic 2 :) - patrząc na mapę Orebic na lewo od kościoła.
Ostatnio edytowano 24.07.2019 17:02 przez wojstar, łącznie edytowano 1 raz
tommyjot
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyjot » 24.07.2019 11:29

Aldonka napisał(a):Zgadza się, na przeciwko Studenaca od lat jest stragan z owocami i warzywami.

Nie wiem w jakiej części półwyspu Wy jesteście, ale u mnie komarów multum i osy też wkurzają. Moje dziecko jest całe pożarte od komarów i nie działają na nie żadne odstraszacze.

Co do plaży Trstenica - nie pomogę niestety. Mijam tylko z samochodu i nawet jakby mi zapłacili to tam nie pójdę więc nie wiem jak jest :D


Aldonko! Gdzie przebywasz. Może w Borje? Będę tam pod koniec sierpnia, u Milana. On mówi, że komary czekają na nas. Czy to prawda? Pozdrawiam.
DeJaVu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 26.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) DeJaVu » 25.07.2019 17:21

wojstar napisał(a):
DeJaVu napisał(a):
wojstar napisał(a):
bartekss napisał(a):komarów brak, a jedyne osy jakie widziałem to na arbuzach sprzedawanych w warzywniaku na przeciwko Studenac...

Na przeciwko Studenac? Chyba Konzum :) (mozliwe że otworzyli drugi Studenac).



Bartekss prawdę piszę Studenac naprzeciwko boiska.
Jest taki i to już od dawna.
Napewno od 3 lat.
Chyba dawno byłeś Wojstar??? :)

Faktycznie - moja wina, zapomniałem o tamtym Stunenacu - bardzo rzadko zapuszczam się w tamte rejony. Wolę Orebic 2 :) - patrząc na mapę Orebic na lewo od kościoła.


Mogłeś zapomnieć bo z zewnątrz nic ciekawego. Budynek zaniedbany. Taki nijaki.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 25.07.2019 18:42

tommyjot napisał(a):
Aldonka napisał(a):Zgadza się, na przeciwko Studenaca od lat jest stragan z owocami i warzywami.

Nie wiem w jakiej części półwyspu Wy jesteście, ale u mnie komarów multum i osy też wkurzają. Moje dziecko jest całe pożarte od komarów i nie działają na nie żadne odstraszacze.

Co do plaży Trstenica - nie pomogę niestety. Mijam tylko z samochodu i nawet jakby mi zapłacili to tam nie pójdę więc nie wiem jak jest :D


Aldonko! Gdzie przebywasz. Może w Borje? Będę tam pod koniec sierpnia, u Milana. On mówi, że komary czekają na nas. Czy to prawda? Pozdrawiam.

Tak, jestem w Borje :) Skoro u mnie są komarzyska to i u Milana pewnie też :D Na pocieszenie powiem, że gryzą tylko wybranych. Mojego męża w ogóle, mnie od czasu do czasu, a naszą córkę ciągle :D
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 27.07.2019 12:01

Witam, mam pytanko. Jak woda w Orebiciu?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.07.2019 16:52

Guinness79 napisał(a):Witam, mam pytanko. Jak woda w Orebiciu?

Mokra :D
Raz cieplejsza, raz zimniejsza, w zależności od wiatru. Dzisiaj zimniejsza bo od rana wieje mistral i nie wykluczone, że przywieje nam jakąś burzę i deszcz.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 27.07.2019 20:48

Aldonka napisał(a):
Guinness79 napisał(a):Witam, mam pytanko. Jak woda w Orebiciu?

Mokra :D
Raz cieplejsza, raz zimniejsza, w zależności od wiatru. Dzisiaj zimniejsza bo od rana wieje mistral i nie wykluczone, że przywieje nam jakąś burzę i deszcz.


...no cóż, u nas też w tym roku bywało różnie. W niektóre wieczory ubieraliśmy nawet koszulki z długim rękawem, woda czasami bywała no, nie powiem, ale i bardzo zimna.

Raczej nie doświadczyłam zakładania bluz podczas wcześniejszych pobytów w Cro.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 28.07.2019 09:57

Nareszcie dojechałem do Orebic (który to już raz ?). Dzisiaj od rana deszczyk na przywitał, ale jest ciepło. Jestem zszokowany jak wygląda teren po zeszłorocznym pożarze. Mokalo nie do poznania i cały wjazd do Orebica.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 381
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone