Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.08.2019 10:11

Cześć.
Zawsze mnie ciągnęło do Pelješaca bo w 2014 przejeżdżaliśmy przez niego w drodze do Orebicia przy okazji wycieczki do Korčuli oraz przy okazji plażowania na Divnej.
Decyzja na 2020 rok zapadła i planujemy wakacje na półwyspie.
Czasu do planowania mam sporo i nie wpycham się tutaj znienacka abyście na tacy podali co i jak bo forum ma potężną bazę o tym rejonie.
Jednak proszę o wyrozumiałość gdy będę wrzucał tutaj swoje wątpliwości czy zapytania jeżeli będę potrzebował szczegółów lub informacji, których nie potrafię znaleźć.
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 345
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 19.08.2019 16:17

kaeres napisał(a):
Decyzja na 2020 rok zapadła i planujemy wakacje na półwyspie.


My podobnie :hut:
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 19.08.2019 16:41

Pragnę wrzucić krótka notkę o winach dla zainteresowanych ponieważ odwiedziłem w tym roku trochę więcej winiarni niż wczesniej. Mogę zatem podzielić się swoją opinia. Kto szuka dobrego Dingaca moge smiało polecić Dungac Jurica z Potomje, rocznik 2016. Maja obecnie dwa w sprzedaży 2015 i 2016 ale pełniejszy wydaje się 2016 i jest ciut tanszy. Podobnie z winiarnia Dingać 2013 wypada lepiej od sporo droższego 2012. Ten drugi jest za słodki jak na wytrawne wino.
Jak ktoś może pozwolić sobie na nieco większy wydatek to zdecydowanie winiarnia Bura, ale cieżko trafić godziny otwarcia słynnego "Bura Cellar" ponieważ nie ma godzin otwarcia trzeba trafić po prostu. Wtedy polecam złapać po butelce Postup 2012 i Bura Dingać.
Winiarni Spaleta z Kuna tu nie trzeba tu chyba przedstawiać w ciemno można brać każde z 3 win które oferują.
A jak ktoś już planuje wyprawę na Korculę samochodem to nie zapomnijcie odwiedzić winiarni GRK ( Lumbarda) z boku jest równie zazna winiarnia Popić. Obie oferują białe wino Grk. Nie jestem smakoszem win białych ale te smakują wyśmienicie. Te z winiarni Grk jest trochę bardziej mineralne. Od Grk wziąłem tez dwie butelki Plavac bo on smakuje trochę inaczej niż ten plavac który rośnie na skalistym półwyspie.
Można by pisać i pisać ale te to godne moim zdaniem uwagi wina w tym roku.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.08.2019 11:00

Zacznę od wyboru miejscowości. Trstenik to wioseczka.
Jak z dojazdem i wyjazdem z samej miejscowości ?
Będziemy codziennie jeździć do różnych miejsc i plaż.
W samej miejscowości nie ma czegoś nieoczekiwanego (wiatry, jakieś alarmy/syreny czy inne niespodzianki) ?
Jakie są plusy tej miejscowości, których w przewodnikach nie podają, a oczami forumowiczów są zauważone (np. świeże ryby od rybaków, czy jakieś pobliskie winnice....) ?
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 20.08.2019 14:59

Witam, wjazd i wyjazd z Trstenika bezproblemowy,
parkujesz gdzie i kiedy chcesz bez żadnych opłat.
Plaża przeważnie pusta, dobre pizze, niespodzianką był w 2016 roku potężny pożar. Który apartament rezewujesz?
Pozdrawiam Krzysiek
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 20.08.2019 15:49

Przejeżdżając parę razy, górą nad Trstenikiem, a nawet raz w nim byłam, odniosłam wrażenie, że jest to chyba jedna z najbardziej zacienionych miejscowości na półwyspie. Za każdym razem, nie ukrywam, że były to pory popołudniowe, na całe miasteczko cień rzucała góra, która jest z tyłu miejscowości. Osobiście Trstenik nie przypadł mi do gustu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2019 15:55

kiepuczi napisał(a):Pragnę wrzucić krótka notkę o winach dla zainteresowanych ponieważ odwiedziłem w tym roku trochę więcej winiarni niż wczesniej.


Szkoda, że nie pisałeś tego choć tydzień wcześniej...
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 20.08.2019 19:45

bigredone napisał(a):
kiepuczi napisał(a):Pragnę wrzucić krótka notkę o winach dla zainteresowanych ponieważ odwiedziłem w tym roku trochę więcej winiarni niż wczesniej.


Szkoda, że nie pisałeś tego choć tydzień wcześniej...


Bedzie dla potomnych.

To mój drugi tydzień na półwyspie ale teraz dopiero mogłem coś napisać kiedy odwiedziełem większość winnic które chciałem odwiedzić w tym roku. Jutro mnie czeka jeszcze jedna z ostatnich wycieczek do winnic - Grgic w Trstenic oraz Milos w Ston po butelkę Stagnum.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 20.08.2019 19:52

kiepuczi napisał(a):
bigredone napisał(a):
kiepuczi napisał(a):Pragnę wrzucić krótka notkę o winach dla zainteresowanych ponieważ odwiedziłem w tym roku trochę więcej winiarni niż wczesniej.


Szkoda, że nie pisałeś tego choć tydzień wcześniej...


Bedzie dla potomnych.

To mój drugi tydzień na półwyspie ale teraz dopiero mogłem coś napisać kiedy odwiedziełem większość winnic które chciałem odwiedzić w tym roku. Jutro mnie czeka jeszcze jedna z ostatnich wycieczek do winnic - Grgic w Trstenic oraz Milos w Ston po butelkę Stagnum.

A w Matusko byliście?
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 20.08.2019 20:27

Grgic w Trsteniku uległa poważnemu pożarowi w 2016 roku,
chyba że ją odbudowali :roll:
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 20.08.2019 20:29

[/quote]
A w Matusko byliście?[/quote]

nie ma takiej potrzeby. Czy z mojego postu można wywnioskować że jestem turystą co kupuje wyecieczkę autobusem po winnicach Dubrownika i okolic. Matuśko to przetwórnia , komercyjna winnica na potrzeby turystów a tego co nie wypiją turyści kupią amerykanie.

W poprzednich latach byłem u nich i jestem śmiało w stanie stwierdzić że w obrebie 5-10 minut piechotą jestem w stanie przynieść przynajmniej 3 butelki dobrego wina które wg. mnie jest dużo lepsze od Matusko Dingac i każde będzie z innej winiarni :) Ludzie omijają niepozorne miejsca albo nie zdają sobie sprawy że przechodzą właśnie koło domu słynnego winiarza. Dobre wino to nie krzykliwa reklama, kolorowe i oświetlone piwnice.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 20.08.2019 21:30

Dokładnie w punkt.
Lubię wino od Matusko ale nie jest to nic nadzwyczajnego.
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 20.08.2019 23:58

kiepuczi napisał(a):Jutro mnie czeka jeszcze jedna z ostatnich wycieczek do winnic - Grgic w Trstenic oraz Milos w Ston po butelkę Stagnum.

Proszę w takim razie o szybką recenzję Plavca od Grgićia.
Od niedzieli będę na półwyspie i rad bym wiedzieć, czy warto się tam wybrać.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 21.08.2019 05:51

kiepuczi napisał(a):

A w Matusko byliście?[/quote]

nie ma takiej potrzeby. Czy z mojego postu można wywnioskować że jestem turystą co kupuje wyecieczkę autobusem po winnicach Dubrownika i okolic. Matuśko to przetwórnia , komercyjna winnica na potrzeby turystów a tego co nie wypiją turyści kupią amerykanie.

W poprzednich latach byłem u nich i jestem śmiało w stanie stwierdzić że w obrebie 5-10 minut piechotą jestem w stanie przynieść przynajmniej 3 butelki dobrego wina które wg. mnie jest dużo lepsze od Matusko Dingac i każde będzie z innej winiarni :) Ludzie omijają niepozorne miejsca albo nie zdają sobie sprawy że przechodzą właśnie koło domu słynnego winiarza. Dobre wino to nie krzykliwa reklama, kolorowe i oświetlone piwnice.[/quote]
We wcześniejszym poście napisałeś że dodasz notkę o winach, bo w tym roku zwiedziłeś więcej winiarni - stąd uważam moje pytanie za zasadne, a Twoje złośliwości niekoniecznie pytanie padło, bo byłam ciekawa Twojej opinii o tym miejscu, tym bardziej, że jest ona identyczna jak moja. Uważam też, że akurat dobrze, że to pytanie padło - skoro sam napisałeś, że post będzie dla potomnych, to raczej dobrze, żeby wiedzieli, że jedna z najbardziej rozreklamowanych winiarni na półwyspie wcale nie jest najlepsza
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 21.08.2019 07:22

lotnikwsk napisał(a):Witam, wjazd i wyjazd z Trstenika bezproblemowy,
parkujesz gdzie i kiedy chcesz bez żadnych opłat.
Plaża przeważnie pusta, dobre pizze, niespodzianką był w 2016 roku potężny pożar. Który apartament rezewujesz?
Pozdrawiam Krzysiek

Na razie się rozglądam.
W Airbnb jeszcze ceny nie są zaktualizowane na 2020 więc tylko zapisuję i zacznę rezerwować gdy już ceny będą update.
Nie chciałbym jechać na koniec wyspy bo zamierzam zwiedzać BiH i Dubrovnik, a z Orebicia miałbym +60km.
Ale jeżeli apartament będzie wart tych przejażdżek to czemu nie.
Jak coś macie fajnego to podrzućcie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 384
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone