Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MirekM
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekM » 21.08.2019 10:49

Potwierdzam że Matusko to średnie wino, ale takie bardziej komercyjne. Do kupienia praktycznie w całej Cro w Konzumach. kupowałem w Rovinj na Istrii. Jurica z Potomje to ciekawa propozycja. Mała fajna piwniczka z możliwością degustacji i posłuchania info o poszczególnych winach.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 21.08.2019 11:12

Tyle.ze.w.konzumie dingac kosztuje 200kn a ten sam w nich 80 kun
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 21.08.2019 11:37

kaeres napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):Witam, wjazd i wyjazd z Trstenika bezproblemowy,
parkujesz gdzie i kiedy chcesz bez żadnych opłat.
Plaża przeważnie pusta, dobre pizze, niespodzianką był w 2016 roku potężny pożar. Który apartament rezewujesz?
Pozdrawiam Krzysiek

Na razie się rozglądam.
W Airbnb jeszcze ceny nie są zaktualizowane na 2020 więc tylko zapisuję i zacznę rezerwować gdy już ceny będą update.
Nie chciałbym jechać na koniec wyspy bo zamierzam zwiedzać BiH i Dubrovnik, a z Orebicia miałbym +60km.
Ale jeżeli apartament będzie wart tych przejażdżek to czemu nie.
Jak coś macie fajnego to podrzućcie.

To ja polecam Žuljanę. Świetna baza wypadowa, na miejscu fajne plaże, jest to mała mieścinka a jest w niej wszystko, czego trzeba - dwa sklepy, trzy restauracje ( może restauracje to za duże słowo - trzy miejsca, gdzie można całkiem dobrze zjeść :wink: z czego jedno to OPG, gdzie można zamówić posiłek z grillowanych mięs lub ryb, wszystko świeże i pyszne :hearts: ), piekarnia, mini-targ z warzywami i owocami. Trstenik jest blisko, jeździliśmy tam czasem na pizzę, ale uważam, że Žuljana jest dużo fajniejsza. Na nocleg polecam apartmany należące do brata Renaty - tej od win Špaleta - Antonio Čaveliš.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 21.08.2019 13:31

Magda O. napisał(a):
kaeres napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):Witam, wjazd i wyjazd z Trstenika bezproblemowy,
parkujesz gdzie i kiedy chcesz bez żadnych opłat.
Plaża przeważnie pusta, dobre pizze, niespodzianką był w 2016 roku potężny pożar. Który apartament rezewujesz?
Pozdrawiam Krzysiek

Na razie się rozglądam.
W Airbnb jeszcze ceny nie są zaktualizowane na 2020 więc tylko zapisuję i zacznę rezerwować gdy już ceny będą update.
Nie chciałbym jechać na koniec wyspy bo zamierzam zwiedzać BiH i Dubrovnik, a z Orebicia miałbym +60km.
Ale jeżeli apartament będzie wart tych przejażdżek to czemu nie.
Jak coś macie fajnego to podrzućcie.

To ja polecam Žuljanę. Świetna baza wypadowa, na miejscu fajne plaże, jest to mała mieścinka a jest w niej wszystko, czego trzeba - dwa sklepy, trzy restauracje ( może restauracje to za duże słowo - trzy miejsca, gdzie można całkiem dobrze zjeść :wink: z czego jedno to OPG, gdzie można zamówić posiłek z grillowanych mięs lub ryb, wszystko świeże i pyszne :hearts: ), piekarnia, mini-targ z warzywami i owocami. Trstenik jest blisko, jeździliśmy tam czasem na pizzę, ale uważam, że Žuljana jest dużo fajniejsza. Na nocleg polecam apartmany należące do brata Renaty - tej od win Špaleta - Antonio Čaveliš.

My też mieszkaliśmy w Żuljanie a do Trstenika bardzo często jeżdziliśmy. Po południu w Trsteniku szybko robi się cień, dla niektórych może to być wadą zaś w Żuljanie świeci do samego wieczora, ale oczywiście co kto lubi :wink:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 21.08.2019 13:35

Oczywiście Żuljana czy Trstenik to bardzo dobra baza wypadowa na cały półwysep, jak coś to pytaj śmiało :papa:
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 21.08.2019 19:30

lichy napisał(a):
kiepuczi napisał(a):Jutro mnie czeka jeszcze jedna z ostatnich wycieczek do winnic - Grgic w Trstenic oraz Milos w Ston po butelkę Stagnum.

Proszę w takim razie o szybką recenzję Plavca od Grgićia.
Od niedzieli będę na półwyspie i rad bym wiedzieć, czy warto się tam wybrać.


Do Grgić pojechałem pod katem wina Pošip. Plavac Mali też próbowałem przyzwoity ale nie to by był szczególne lepszy od innych wcześniej wymienionych winiarni. Powiem nawet że bardziej urzekł mnie Plavac z winiarni Grk z Korculi niż nazwisko słynnego winiarza w cenie. Butelka młodego Plavaca 2017 od Grgić kosztuje 210 kun

Czy warto - Nie specjalnie . Moj faworyt numer jeden to winiarnia Spaleta z Kuna. każde z 3 rodzajów wina mnie urzekło i jest niepowtarzalne a najbardziej Plavac Mali Selekcija, wino z potencjałem dojrzewania do 10 lat. To mój faworyt nr 1. Odwiedzam różne winiarnie bo to moja pasja ale tak na prawdę wystarczy odwiedzić jedno dobre miejsce by poznać kwintesencję winnego półwyspu.
Ostatnio edytowano 21.08.2019 19:47 przez kiepuczi, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2019 19:47

Sugeruję modom wydzielenie tematu win. kiepuczi sprawia wrażenie znawcy tematu. A może się bliżej przedstawi ? Może być bez danych osobowych :)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 21.08.2019 21:42

kiepuczi napisał(a):
lichy napisał(a):
kiepuczi napisał(a):Jutro mnie czeka jeszcze jedna z ostatnich wycieczek do winnic - Grgic w Trstenic oraz Milos w Ston po butelkę Stagnum.

Proszę w takim razie o szybką recenzję Plavca od Grgićia.
Od niedzieli będę na półwyspie i rad bym wiedzieć, czy warto się tam wybrać.


Do Grgić pojechałem pod katem wina Pošip. Plavac Mali też próbowałem przyzwoity ale nie to by był szczególne lepszy od innych wcześniej wymienionych winiarni. Powiem nawet że bardziej urzekł mnie Plavac z winiarni Grk z Korculi niż nazwisko słynnego winiarza w cenie. Butelka młodego Plavaca 2017 od Grgić kosztuje 210 kun

Czy warto - Nie specjalnie . Moj faworyt numer jeden to winiarnia Spaleta z Kuna. każde z 3 rodzajów wina mnie urzekło i jest niepowtarzalne a najbardziej Plavac Mali Selekcija, wino z potencjałem dojrzewania do 10 lat. To mój faworyt nr 1. Odwiedzam różne winiarnie bo to moja pasja ale tak na prawdę wystarczy odwiedzić jedno dobre miejsce by poznać kwintesencję winnego półwyspu.

Spaleta wino rewelacja, tylko właścicieli często nie ma w winiarni lub knajpie i zdarzyło nam się pocałować klamkę. To bardzo znana winiarnia ze względu na reklamę Makłowicza
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 21.08.2019 22:54

Istnieje cos takiego jak telefon, mają też swój profil na FB a Renata odpisuje zawsze. Taki urok rodzinnych winiarni. Coś za coś a Panem Makłowiczem w pełni się zgadzam choć wiadomo marketing w tym jest ale z drugiej strony sama prawda co mówi o winach Spaleta. Dziś też ich odwiedziłem, spędziłam ponad godzinę rozmawiając o wszystkim od wina do pogody, kuchni i podróżach.

Poza winem od nich polecam Rakije od Smokve, i Rakija z Mirry rewelacja nie to co ta oferowana na straganach.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 22.08.2019 06:16

Proszę o dokładne namiary na apartamenty od brata Renaty oraz na winiarnię Spaleta.
I dziękuję z informację choćby o tym, że Trstenik szybko się zacienia.
Jeszcze ogarnę czy to wada czy zaleta :)
Dziękuję.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 22.08.2019 09:42

kiepuczi napisał(a):
Czy warto - Nie specjalnie . Moj faworyt numer jeden to winiarnia Spaleta z Kuna. każde z 3 rodzajów wina mnie urzekło i jest niepowtarzalne a najbardziej Plavac Mali Selekcija, wino z potencjałem dojrzewania do 10 lat. To mój faworyt nr 1. Odwiedzam różne winiarnie bo to moja pasja ale tak na prawdę wystarczy odwiedzić jedno dobre miejsce by poznać kwintesencję winnego półwyspu.


To prawda - uwielbiam to ich selekcjonowane wino, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że jest to jedno z najlepszych win, jakie piłam :D
Mam jeszcze jedną butelkę, ale jak jej zabraknie na długo przed wyjazdem na Pelješac to wszystkie wina Špaleta dostępne są w winiarni u R. Makłowicza.
przemn2
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 28.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemn2 » 23.08.2019 19:56

Witam wszystkich serdecznie,
Forum śledzę od lat.
Trstenik to moje miejsce na ziemi. Plusem dla nas jest to,że o 18 gaśnie tam słońce .Mamy tam znajomą rodzinę przy plaży i tam co roku spędzamy wakacje.
Zuljana też jest świetna.
Co do win podpasowało nam wino z winiarni Bezek z Janjiny.
Dobre wino fajni młodzi ludzie z wiedzą o tym co robią.
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 24.08.2019 12:58

kiepuczi napisał(a):
bigredone napisał(a):
kiepuczi napisał(a):Pragnę wrzucić krótka notkę o winach dla zainteresowanych ponieważ odwiedziłem w tym roku trochę więcej winiarni niż wczesniej.


Szkoda, że nie pisałeś tego choć tydzień wcześniej...


Bedzie dla potomnych.

To mój drugi tydzień na półwyspie ale teraz dopiero mogłem coś napisać kiedy odwiedziełem większość winnic które chciałem odwiedzić w tym roku. Jutro mnie czeka jeszcze jedna z ostatnich wycieczek do winnic - Grgic w Trstenic oraz Milos w Ston po butelkę Stagnum.


Dziś ostatni dzień 2 tygodniowego pobytu. Chciałem jednak odświeżam temat o winach. A to za sprawą nieplanowanej wizyty w jednej winiarni. Za rada starego chorwata Potomje postanowiłem odwiedzić ostatnie miejsce na mapie winnic półwyspu przed wyjazdem. Winiaria Kiridžija, słyszałem o nich, widziałem ich butelki Dingaca ale jakoś wyleciało mi z głowy by ich odszukać. Rzeczywiście do Kiridžija ciężko trafić bo trzeba wjechać miedzy zabudowania Potomje zaraz koło krzykliwych reklam Andričević, i stacji INA w prawo ( jadąc od strony Orebic) a właściciel ceni sobie spokój i nie szuka rozgłosu. Jak się nie ma szczęścia jak ja zastać gospodarza w domu to an drzwiach jest podany nr telefonu.
A teraz do sedna, winiarnia produkuje koło 20 tyś butelek z czego połowa to Dingać. Subtelność jego Dingaća jest prawie nieziemska. Chciało by się go trzymać w ustach jak najdłużej. To zasługa beczki z dębu francuskiego. Dalej to Kiridžija Tajano , czyli kupaż 50% Dingać, 25% Marse, 20% Plavac i 5% Cabernet SV. Ciekawe wino o równie subtelnym smaku.

Plavac co pewnie interesuje większość czytających forum zasługuje również na szczególna uwagę , w zapachu ma to wszystko co każdy Plavać, ale wykończenie na podniebieniu jest zdecydowanie inne, spore opóżnienie i długo pozostaje w pamięci. Butelka Plavac kosztuje 35 kun, zdecydowanie polecam.
Ostatnio edytowano 24.08.2019 21:15 przez kiepuczi, łącznie edytowano 1 raz
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 24.08.2019 14:38

kiepuczi napisał(a):
kiepuczi napisał(a):
bigredone napisał(a):
kiepuczi napisał(a):Pragnę wrzucić krótka notkę o winach dla zainteresowanych ponieważ odwiedziłem w tym roku trochę więcej winiarni niż wczesniej.


Szkoda, że nie pisałeś tego choć tydzień wcześniej...


Bedzie dla potomnych.

To mój drugi tydzień na półwyspie ale teraz dopiero mogłem coś napisać kiedy odwiedziełem większość winnic które chciałem odwiedzić w tym roku. Jutro mnie czeka jeszcze jedna z ostatnich wycieczek do winnic - Grgic w Trstenic oraz Milos w Ston po butelkę Stagnum.


Dziś ostatni dzień 2 tygodniowego pobytu. Chciałem jednak odświeżam temat o winach. A to za sprawą nieplanowanej wizyty w jednej winiarni. Za rada starego chorwata Potomje postanowiłem odwiedzić ostatnie miejsce na mapie winnic półwyspu przed wyjazdem. Winiaria Kiridžija, słyszałem o nich, widziałem ich butelki Dingaca ale jakoś wyleciało mi z głowy by ich odszukać. Rzeczywiście do Kiridžija ciężko trafić bo trzeba wjechać miedzy zabudowania Potomje zaraz koło krzykliwych reklam Andričević, i stacji INA w prawo ( jadac od strony Orebic) a właściciel ceni sobie spokój i nie szuka rozgłosu. Jak się nie ma szczęścia jak ja zastać gospodarza w domu to an drzwiach jest podany nr telefonu.
A teraz do sedna, winiarnia produkuje koło 20 tyś butelek z czego połowa to Dingać. Subtelność jego Dingaća jest prawie nieziemska. Chciało by się go trzymać w ustach jak najdłużej. To zasługa beczki z dębu francuskiego. Dalej to Kiridzia Tajaono , czyli kupaż 50% Dingać, 25% Marse, 20% Plavac i 5% Cabernet SV. Ciekawe wino o równie subtelnym smaku.

Plavac co pewnie interesuje większość czytających forum zasługuje również na szczególna uwagę , w zapachu ma to wszystko co każdy Plavać, ale wykończenie na podniebieniu jest zdecydowanie inne, spore opóżnienie i długo pozostaje w pamięci. Butelka Plavac kosztuje 35 kun, zdecydowanie polecam.

Jaka cena za Dingaca?
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 24.08.2019 15:17

figusek napisał(a):Jaka cena za Dingaca?


Dingać 130 kun
Kupaż o którym pisałem 65 kun
ceny uważam dobre, teraz większość ceni sobie Dingaća po 120-150 kun
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 385
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone