Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.09.2019 12:12

viltob08 napisał(a):
Marsallah napisał(a): A tak to nic - brak urokliwych OPG (czekam, aż ktoś mnie wyprowadzi z błędu), miasteczek, albo nawet wiosek, gdzie warto w jakimkolwiek celu się zatrzymać. Raz można się wybrać do Trpanja, raz do Stonu, raz do Trstenika i tyle.

Można raz do Nakovany, raz do Loviste, raz do Duby i Divnej, myślę, że Trpanj to nawet dwa razy- odwiedzić starówkę, przejść trasą spacerową, wytaplać się w leczniczym błotku, ekstremalnie zjechać do Ekstravaganzy 8O , no i oczywiście Kuna Peljeska z jej atrakcjami, ja sądzę inaczej, urokliwych miejsc na Peljesacu jest dostatek :hut:
Wszystko można :hut: ale ja tu podzielam zdaniem Marsallah i natychmiast zakładam zbroję przeciw pociskom lecącym od miłośników Peljesaca :mrgreen: .
Mi on wyjątkowo nie kliknął :roll: a jakieś porównanie mam ... lecąc od północy była Istria, Krk, Pag, Brac, lądowe Zivogosce Blato, Hvar, Peljesac, Korcula. Do tego szeroko zakrojone wycieczki z tych miejsc, na inne wyspy i miejsca na lądzie aż po granicę z Czarnogórą oraz tygodniowy rejs między wyspami od Splitu/Trogiru po Vis.
W tym roku przejeżdżałam przez półwysep w drodze na Korcule i z powrotem i serce nie zabiło mocniej.
Nie wiem co z nim jest nie tak w mojej ocenie, ale w innych regionach dużo lepiej mi było. Poza tym mam wrażenie, że półwysep ma tendencję do brzydkiej pogody, częściej nad nim się chmurzy i pada niż w innych regionach Chorwacji. Tak było przynajmniej w 2014 r. podczas mojego pobytu w lipcu ale i w tym roku np. z Korculi obserwowałam, że praktycznie codziennie chmury się przewalały nad nim. Dzień dzisiejszy to potwierdza bo ludzie piszą, że np. na Makarskiej riwierze lampa a nad Peljesacem chmury i pada. :|
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 04.09.2019 12:34

gusia-s napisał(a):Dzień dzisiejszy to potwierdza bo ludzie piszą, że np. na riwierze Makarskiej lampa a nad Peljesacem chmury i pada. :|

Dziś akurat nad Peljeśšcu lampa, nie pada i nie padało.
Dziś rano wiała bura, ale już się skończyła - woda przez to nieco chłodniejsza.
Jestem na Pelješcu czwarty raz.
Jak do tej pory miałem tu 1 (jeden) dzień z deszczem i to delikatnym - było to wczoraj. Całkiem miły dzień, żeby pojeździć i pozwiedzać parę wiosek.
W sobotę myślę, że znowu coś popada, ale wtedy już wyjazd do domu :cry: :cry: :cry:
Ostatnio edytowano 04.09.2019 12:51 przez lichy, łącznie edytowano 2 razy
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 04.09.2019 12:40

na kilka wyjazdów na Peljesac zdarzył nam się jeden dzień deszczowy :-) To już chyba kwestia szczęścia. Nie piszę o wyższości Peljesaca nad innymi regionami, ale o tym, że można się zakochać, chcieć wrócić i, że jest tam co oglądać :-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.09.2019 13:20

Peljesac to dziura zabita dechami, gdzie nie ma co robić, a deszcz wali jak nigdzie. Nie widzę sensu żeby tam jeździć.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 04.09.2019 13:26

bigredone napisał(a):Peljesac to dziura zabita dechami, gdzie nie ma co robić, a deszcz wali jak nigdzie. Nie widzę sensu żeby tam jeździć.

To nie jeździj :-) Daj jeździć innym :-)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.09.2019 13:28

lichy napisał(a):
gusia-s napisał(a):Dzień dzisiejszy to potwierdza bo ludzie piszą, że np. na riwierze Makarskiej lampa a nad Peljesacem chmury i pada. :|

Dziś akurat nad Peljeśšcu lampa, nie pada i nie padało.
Dziś rano wiała bura, ale już się skończyła - woda przez to nieco chłodniejsza.
Jestem na Pelješcu czwarty raz.
Jak do tej pory miałem tu 1 (jeden) dzień z deszczem i to delikatnym - było to wczoraj. ...
To może to był wpis z wczoraj 8O

viltob08 napisał(a):na kilka wyjazdów na Peljesac zdarzył nam się jeden dzień deszczowy :-) To już chyba kwestia szczęścia. Nie piszę o wyższości Peljesaca nad innymi regionami, ale o tym, że można się zakochać, chcieć wrócić i, że jest tam co oglądać :-)
No to najwyraźniej ja tego szczęścia do Peljesaca nie mam.
Mam ochotę wrócić na Pag, Krk, Brać, Hvar czy nawet Istrię a nie ciągnie mnie zupełnie na Peljesac. Jechałam tam z nastawieniem, że będzie cudownie jak w innych dotychczasowych miejscach w Cro. Sugerowałam się opinią miłośników półwyspu i wróciłam jedyny raz rozczarowana. Rozczarowanie byłoby jeszcze większe gdyby nie wycieczki poza półwysep (Korcula, Dubrovnik, Popovici, Blagaj, Mostar) :|
Nic nie poradzę na to. Dla mnie dużo bliżej są fajniejsze miejsca w Cro.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.09.2019 13:32

viltob08 napisał(a):
bigredone napisał(a):Peljesac to dziura zabita dechami, gdzie nie ma co robić, a deszcz wali jak nigdzie. Nie widzę sensu żeby tam jeździć.

To nie jeździj :-) Daj jeździć innym :-)

Właśnie wolałbym żeby nie jeździli...Tam jest strasznie daleko. Są piękne miejsca na Istrii np :)
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 04.09.2019 13:48

oj tak ;-)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.09.2019 13:53

Indywidualne odczucia są mi akurat totalnie obojętne bo każdy ma prawo do swoich.
Ja np. nikomu w życiu nie polecę Krk bo mi nie siadł pomimo iż byłem tam 2x, a wielu jest zwolenników tej wyspy.
Co innego gdyby to były konkrety czyli np. wg. statystyk (i je wskazać) pogoda na półwyspie jest najgorsza.
Albo na Pelješacu woda jest najbrudniejsza, a knajpy są najgorsze i oczywiście jakieś artykuły bądź dane to potwierdzające.
Chcę na Pelješac i nawet granatem mnie nie odciągniecie.

PS. super jest portal o Orebiciu z polską domeną (skrypt zabrania wpisywania linków) - genialna baza noclegowa i myślę, że tam coś wybiorę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.09.2019 14:45

kaeres napisał(a):PS. super jest portal o Orebiciu z polską domeną (skrypt zabrania wpisywania linków) - genialna baza noclegowa i myślę, że tam coś wybiorę.


Zgadza się. Przede wszystkim kwatery są świetnie opisane i przedstawione na dużej liczbie wyraźnych fotografii. Dlatego m.in. w te wakacje wybrałem Orebić na Peljesacu. Apartament był w 100% zgodny z opisem. Może nieco drożej, gdyż to pośrednik, ale nie rezerwuje się "kota w worku" jak gdzie indziej, w stylu 3 małe zdjęcia na krzyż i "parking prywatny" przy ulicy.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 04.09.2019 15:44

viltob08 napisał(a):na kilka wyjazdów na Peljesac zdarzył nam się jeden dzień deszczowy :-) To już chyba kwestia szczęścia. Nie piszę o wyższości Peljesaca nad innymi regionami, ale o tym, że można się zakochać, chcieć wrócić i, że jest tam co oglądać :-)

W sumie na ponad sto dni pobytu na Peljesac (10 lat z rzędu) padało może ze trzy dni, w tym dwa razy była burza, a po niej slońce i piękna pogoda. Raz byłem na początku lipca, potem już tylko przełom lipiec/sierpień.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.09.2019 21:34

Od 16 lat, rok w rok spędzam wakacje na Pelješacu i każdego roku mam wrażenie, że odkrywam coś nowego, ciągle trafiam na coś czego wcześniej nie widziałam.
A pogoda...jak to pogoda. Na Hvarze, najbardziej słonecznej wyspie w Chorwacji lało mi przez tydzień prawie, na Pelješacu również w którymś roku miałam deszczowe dni, w tym roku również powiało i zagrzmiało...ale i tak kocham to miejsce.
krempak
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 09.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) krempak » 05.09.2019 06:27

Od 2014 regularnie, co rok, jestem na Pelješču, jakoś tak bez słów wybieramy to miejsce na wypoczynek, znaczy się jednak pykło . Raz tylko był wyjątek (Marušiči) i żałowaliśmy. Przygoda zaczęta od Podobuče, potem już tylko Dingač-Borak. I tak jestem cienias - pozdrawiam Kolegę z Hanji spotkanego wczoraj na plaży w Boraku (bardzo sympatycznie się rozmawiało), który jest w Boraku po raz trzynasty To jest wynik!
A poza tym Pelješač to bardzo fajne miejsce
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 05.09.2019 07:57

kaeres napisał(a):PS. super jest portal o Orebiciu z polską domeną (skrypt zabrania wpisywania linków) - genialna baza noclegowa i myślę, że tam coś wybiorę.

Zgadza się, również z tego korzystałem w ub. roku, pośrednik straszna gaduła ale wszystko się zgadzało, cenowo też spoko (2 pokoje z dużym balkonem, ok. 100m od najbliższej plaży, w spokojniejszej (zachodniej) części Orebica). Można też oczywiście wybrać miejscówki, oddalone od miasteczka na O.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.09.2019 09:16

Haha, masz rację z tym gadulstwem :)
Katarynka, że hej. Ale pozytywnie to odbieram :)
Znacie apartamenty Morska w Orebiciu ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 388
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone