Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 05.09.2019 08:18

kaeres napisał(a):Marsallah, na 2 tygodniowe wakacje jest aż nadto miejsc do sprawdzenia ma Peljesacu.
Kilka plaż, każdą innego dnia i już po urlopie. A do tego interior, winnice, konoba "makłowicza", Korcula, BiH, Dubrovnik.
3 tygodni nie starczy.


viltob08 napisał(a):Można raz do Nakovany, raz do Loviste, raz do Duby i Divnej, myślę, że Trpanj to nawet dwa razy- odwiedzić starówkę, przejść trasą spacerową, wytaplać się w leczniczym błotku, ekstremalnie zjechać do Ekstravaganzy 8O , no i oczywiście Kuna Peljeska z jej atrakcjami, ja sądzę inaczej, urokliwych miejsc na Peljesacu jest dostatek :hut:


Tak, tak, to wszystko prawda i prawie wszędzie tam byłem, ale...wybaczcie, nie o tym pisałem. Czytajcie ze zrozumieniem :!:

Marsallah napisał(a):Wszędzie daleko, a jazda przez półwysep do przyjemnych nie należy - jak się trafi zawalidroga, to nie za bardzo jest gdzie wyprzedzić. Po drodze niewiele ciekawego, trzeba zjechać do plaż. Jedyne warte odwiedzenia na głównej drodze(...)


Nie chodziło mi o to, że na półwyspie nie ma ciekawych miejsc, no kaman, nie będę w KMPP takich bredni opowiadał :lol: Porównując jednak Pelješac do takiej Korčuli (najłatwiej, ze względu na bliskość i podobieństwo - kształt), brakuje mi takich miejsc jak Blato czy Pupnat (dziura, powiecie, ale z jaką konobą), nie mówiąc o Smokvicy nanizanych na nitkę (lub tuż obok) głównej drogi. Nie żebym był fanem wyspy Kirke - są wg mnie ciekawsze wyspy w Dalmacji - ale nawet z nią Pelješac - wg mnie - przegrywa na wielu polach.

Chcesz mieć dobre zaopatrzenie - musisz wybrać Orebić lub okolice dużego Konzuma (+ targu), ale za to samo miasteczko jest okropne. Bazując w Trpanju, narażasz się na paraliż miasteczka związany z kursowaniem promu. Ston - tu nie wiem, co powiedzieć, tematu nie badałem. No ale ze Stonu też wszędzie na półwyspie daleko, poza Prapratno. Myśleliśmy z żoną, gdzie by się zadekować, gdyby nas naszło na powrót na półwysep i najbliżej nam do Trstenika, ale pobyt tam też niesie ze sobą konieczność wielominutowego 8) podróżowania samochodem za plażami, sklepami, rybami...

No, mam nadzieję, że teraz wszystko jasne :papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.09.2019 11:08

Czy w Kućište jest jakiś sklepik (podstawowe produkty na śniadanie, napoje, piwko), restauracja/konoba, winko ?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 05.09.2019 14:53

Aldonka napisał(a):Od 16 lat, rok w rok spędzam wakacje na Pelješacu i każdego roku mam wrażenie, że odkrywam coś nowego, ciągle trafiam na coś czego wcześniej nie widziałam.

Zgadzam się, wokół Orebic jest tyle do zwiedzenia, że po prostu brakuje czasu. Samo wyszukiwanie i zwiedzanie starych kościółków zajmuje dużo przyjemnego czasu :)
Wypady na Mljet, Korcule, Lastovo sama słodycz :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.09.2019 20:26

kaeres napisał(a):Czy w Kućište jest jakiś sklepik (podstawowe produkty na śniadanie, napoje, piwko), restauracja/konoba, winko ?


Jest, ale jakoś czuję, że ci się tam nie spodoba.
robur
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 05.09.2019 20:35

Ja też nic ciekawego nie znalazłem na Peljescu, byłem w okolicy Orebici i płynołem prom z Trpanj, gdzies po drodze kupowaliśmy wina była dobre(winiarzami nie jesteśmy) przez 3 dni w ciągu tygodnia wiała Bora, że łeb chciało urwać.
Ale po tegorocznych wakacjach na wielkim **** campie na Istrii wszyscy chcemy na Camping Perna za Orebiciem
Dziewczyny bo plaża prawie przy samym domku, kilka kroków i jest, klimat tych cieni piniowych. Oczywiście łatwość z dotarciem do Korculi
A ja zjednego jedynego powodu, bo tam chyba najpiękniej wieje, pewnie na całych Bałkanach nie ma takiego miejsca, codziennie od 11/12h do jakieś 17h równy pewny wiatr przy stosunkowo małej fali, raj dla ludzi korzystających ze sportów wodnych
Windsurfing, Katesurfing, czy mały Katamaran sportowy.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 06.09.2019 11:48

Trajgul napisał(a):
kaeres napisał(a):PS. super jest portal o Orebiciu z polską domeną (skrypt zabrania wpisywania linków) - genialna baza noclegowa i myślę, że tam coś wybiorę.

Zgadza się, również z tego korzystałem w ub. roku, pośrednik straszna gaduła ale wszystko się zgadzało, cenowo też spoko (2 pokoje z dużym balkonem, ok. 100m od najbliższej plaży, w spokojniejszej (zachodniej) części Orebica). Można też oczywiście wybrać miejscówki, oddalone od miasteczka na O.


kaeres napisał(a):Haha, masz rację z tym gadulstwem :)
Katarynka, że hej. Ale pozytywnie to odbieram :)
Znacie apartamenty Morska w Orebiciu ?


Chyba tylko ja owego Pana nie trawię...ale to już inna historia.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.09.2019 13:41

Z chęcią poznam Twoją opinię bo jeżeli kogoś wyrolował to wolę wiedzieć zanim wejdę z nim w biznesy.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 06.09.2019 15:01

kaeres napisał(a):Z chęcią poznam Twoją opinię bo jeżeli kogoś wyrolował to wolę wiedzieć zanim wejdę z nim w biznesy.

My mamy raczej zatargi nazwijmy to osobiste. Nie wynajmowałam i wynajmować kwater za jego pośrednictwem nie będę bo nie mam takiej konieczności. Spotkałam się na przełomie lat może z dwoma, trzema negatywnymi opiniami na temat oferowanych apartamentów. Reszta to tylko pozytywne opinie. My, że tak powiem, nie lubimy się z innych powodów. Nie biznesowych.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 06.09.2019 17:27

Podałem portal bo na nim zamawiałem pierwszy raz noclegi. Obecnie zamawiam bezpośrednio u właścicielki. Pośrednik "lekko" jest na mnie wkurzony, ale cóż. Bezpośrednio załatwiane jest tańsze (25 euro na dobę pieszo nie chodzi :) ).
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 06.09.2019 17:56

wojstar napisał(a):Podałem portal bo na nim zamawiałem pierwszy raz noclegi. Obecnie zamawiam bezpośrednio u właścicielki. Pośrednik "lekko" jest na mnie wkurzony, ale cóż. Bezpośrednio załatwiane jest tańsze (25 euro na dobę pieszo nie chodzi :) ).

No kurcze, 25 euro na dobie to już całkiem sporo. Szczególnie, że nie jedzie się na dobę czy dwie, a na dwa tygodnie zazwyczaj. Ładny zarobek.
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 06.09.2019 19:36

kaeres napisał(a):Z chęcią poznam Twoją opinię bo jeżeli kogoś wyrolował to wolę wiedzieć zanim wejdę z nim w biznesy.


Ja dwukrotnie korzystałem z pośrednictwa Pana Pawła, cenie jego wiedzę i prace włożoną w przygotowanie tej całej oferty turystycznej dla nas, on zjezdził ten półwysep cały od w czasach gdy my nawet nie myśleliśmy o wyjeżdzie do Chrowacji na wakacje a jedyne wakacje jakie mieliśmy to pewnie pod namiotem nad jakimś jeziorkiem, tudzież Hiszpania autokarem ,wszystkich oferujących apartamenty zna osobiście, osobiście dobierał ofertę tak by wszyscy byli zadowoleni. Jestem bardziej niż przekonany ze jakakolwiek ofertę nie wybierzemy z tego portalu to się nie zawiedziemy i będzie tak jak opowie nam Pan Paweł o danym apartamencie to tak było, wszystko się zgadzało czego mogę oczekiwać, co zastanę na miejscu, czego osoba wynajmująca nie akceptuje, więc warto może wsłuchać się w te jego gadulstwo dopłacić te parę groszy więcej bo bardzo łatwo wymarzone przez 12 miesięcy wakacje mogą się zmienić w nasze " koszmarne wakacje". Zdecydowanie polecam. Sprawa kolejna to to że spora liczba apartamentów jak nie większość oferowanych na tym portalu nie jest dostępna w inny sposób dla klientów z Polski nawet jak apt. jest wystawiony na booking to albo nie jest to ten sam apartament albo terminów już nie ma wolnych. Ta Pani oferująca apt. poza serwisem jest pewnie jednym z nielicznych jak nie jedynym wyjątkiem.

Teraz też po kilku wakacyjnych wyjazdach na Chorwację planuje wakacje 2020 na Sardynii i zamierzam korzystaćz podobnych usług pośrednictwa Polki mieszkającej od wielu lat na Sardynii która w podobny sposób przygotowuje ofertę wakacyjną.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 06.09.2019 20:27

Tak się składa że ta Pani ma też apartament na stronie Pana Pawła, booking.com. Apartament rezerwuję - mimo wieloletniej znajomości już w grudniu.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.09.2019 12:34

Kilkoro moich znajomych Chorwatów mających swoje apartamenty w owym serwisie bez problemu wynajmuje je także poza nim.
tommyjot
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyjot » 07.09.2019 14:20

Całkowicie zgadzam się z Aldonką. Żeby zamówić apartament u właściciela trzeba dać się poznać. Nikt za pierwszym razem nie daje możliwości rezerwacji tak po prostu. Trzeba zasłużyć na zaufanie. Przyjacielskie relacje są bardzo ważne. A do krytyków Peljesaca. Jak Ci się nie podoba to po pierwszym razie, nie wracaj. Jedź gdzie indziej. Są ludzie, którym brak sklepu czy konoby w miejscowości czy siedlisku nie przeszkadza. Wręcz są zachwycenie brakiem krytykantów. Pozdrawim miłośników pół-wyspy Peljesac.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 400
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 07.09.2019 14:37

Aldonka miala na mysli chyba poza Booking bo a na innych stronach podane nr tel czy mail i strony z ofertami bez posrednika.Dzwonisz lub piszesz rezerwujesz wplacasz zaliczke i masz bez oplat posrednika a czesto sa to kwoty przekraczajace 100 procent.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 389
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone