Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 13.07.2018 14:50

majeczka napisał(a):... bez żenady zapytam, wrócisz następnym razem do Orebića?


Dla mnie pobyt gdziekolwiek w Chorwacji determinuje znalezienie odpowiedniego miejsca noclegowego. Jeździmy całą rodziną w 10 osób z dziećmi i potrzebujemy całego domu z 5 sypialniami i minimum 2 łazienkami. Dodatkowo musi być grill i parking na 3 samochody. Mieszkamy 2 tygodnie tak jak byśmy byli u siebie i to jest dla nas najważniejsze.
Uwierz mi nie jest łatwo znaleźć takie lokum za niewygórowane pieniążki. Dom w którym mieszkaliśmy rezerwowałem na początku listopada ubiegłego roku.
Mając w pamięci tegoroczny pobyt w Orebiciu i wspaniałych gospodarzy (mieszkali w domu obok) i ich równie sympatycznych sąsiadów wróciłbym tam choćby dziś.
Nasz pobyt zaczął się 23.06 i na dzień dobry zostaliśmy zaproszeni na mecz Polska - Kolumbia. Cała impreza była na polu (dworze jak kto woli :D ) mecz był wyświetlany z projektora na dużym ekranie. Oprócz nas przyszła rodzina gospodarzy i sąsiedzi. Był griil, zimne piwko, winko, rakija itp. Tylko nam było wstyd za to co pokazały nasze "orły" a gospodarzom trochę głupio bo nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. W następnych dniach wspólnie kibicowaliśmy Chorwacji. Było pieczone na rożnie jagnie (niebo w gębie :D ) i różne inne degustowane atrakcje, rodzinna atmosfera i rozmowy do późnej nocy.
Jak już napisałem wcześniej Orebić mnie nie urzekł pięknem ale jego brak wynagrodził w inny sposób.

SingSing74 napisał(a):Czy do Loviste w okolice plaż przy kempingach można spokojnie dojechać, czy auto trzeba zostawić przed miejscowością? W którejś relacji czytalem, że był zakaz.


Nie zauważyłem żadnych znaków zakazu. Auta zaparkowaliśmy koło drogi na pustej działce i nikt się nie przyczepił.

Pozdrowienia.;)
Ostatnio edytowano 13.07.2018 14:51 przez Gonzales, łącznie edytowano 1 raz
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 13.07.2018 14:50

Gonzales napisał(a):Podzielę się kilkoma refleksjami po 2 tygodniowym pobycie w Orebiciu na przełomie czerwca o lipca

Byłem w podobnym terminie ale tydzień. Może przez początkowy brak pogody i zimna wodę, zarówno rodzina jak i znajomi byli srednio zadowoleni. Minusy to brak klimatycznych knajp takich jak Marinero w Mlini czy Mediterran w Breli. Wzdłuż deptaka nie działo sie nic godnego uwagi. Plusy to ładne widoki na wysepki, szczególnie spod Kościoła tego u góry. Plaże przy części hotelowej całkiem ładne.
P.S. Znów zabrakło mi Dalmacji czyli ribarskiego vecera i jakiejs posiadowy przy rybce na grillu (choć to częściowo moją wina). Tego Gonzales Ci zazdroszczę.
MirekM
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekM » 13.07.2018 18:04

Co do Loviste to w zeszłym roku w Sierpniu przy wjeździe stali Panowie i kierowali na Parking. Nie dało się wjechać do środka miejscowości.
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 15.07.2018 16:41

W końcu dojechałem do końca :D teraz zostało wydrukować wszystkie cenne notatki które zostały poczynione podczas przeglądania klubu miłośników bo do wyjazdu już zostało niewiele :hut:
MirekM
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekM » 15.07.2018 16:59

To teraz meczyk i kibicujemy Cro
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 15.07.2018 20:24

MirekM napisał(a):To teraz meczyk i kibicujemy Cro



Oczywiście, ale niestety na nic się zdało nasze trzymanie kciuków :-x
MirekM
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekM » 15.07.2018 20:27

W tym meczu trochę nie wyszło, o ogólnie całkiem OK.
Oglądał ktoś mecz razem z Chorwatami w Borku ?
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 15.07.2018 21:16

MirekM napisał(a):W tym meczu trochę nie wyszło, o ogólnie całkiem OK.
Oglądał ktoś mecz razem z Chorwatami w Borku ?



:lol: zarówno mecz, jak i drużyna była niesamowita.

Wielka szkoda jednak, że nie mogłam oglądać i przeżywać meczu wspólnie z Chorwatami...
osa116
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) osa116 » 15.07.2018 23:11

Trajgul napisał(a):
Gonzales napisał(a):Podzielę się kilkoma refleksjami po 2 tygodniowym pobycie w Orebiciu na przełomie czerwca o lipca

Byłem w podobnym terminie ale tydzień. Może przez początkowy brak pogody i zimna wodę, zarówno rodzina jak i znajomi byli srednio zadowoleni. Minusy to brak klimatycznych knajp takich jak Marinero w Mlini czy Mediterran w Breli. Wzdłuż deptaka nie działo sie nic godnego uwagi. Plusy to ładne widoki na wysepki, szczególnie spod Kościoła tego u góry. Plaże przy części hotelowej całkiem ładne.
P.S. Znów zabrakło mi Dalmacji czyli ribarskiego vecera i jakiejs posiadowy przy rybce na grillu (choć to częściowo moją wina). Tego Gonzales Ci zazdroszczę.


Możesz zdradzić gdzie konkretnie zatrzymałeś się w Orebiciu?
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 16.07.2018 08:20

Villa Ballada, ul. Jelacica, zaraz przed skrzyżowaniem w kierunku na prom i w kierunku na Loviste.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 16.07.2018 10:44

Mam pytanie połączone z prośbą: jest ktoś aktualnie w Orebicu? Wysłałem maila do biura turystycznego Dalmatino Tour z pytaniem, czy organizują wycieczki do Błękitnej Jaskini. Niestety nie otrzymałem odpowiedzi. Może ktoś się zapytać osobiście czy coś takiego organizują?
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 16.07.2018 11:53

MirekM napisał(a):W tym meczu trochę nie wyszło, o ogólnie całkiem OK.
Oglądał ktoś mecz razem z Chorwatami w Borku ?


Chorwaci z Borka raczej oglądali w Pijavičino :wink:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 16.07.2018 22:32

Orebić nie jest najgorszym rozwiązaniem pobytowym. To bardzo dobra baza wypadowa. Plaże rzeczywiście nie zachwycają, ale wokół znajdzie się ciekawe i piękne alternatywy.
Ja zawsze w Borje i poza prawie samymi zaletami :) takie miejsca mają jeden minus - czegokolwiek Ci się nie zachce, np. lodów, piwa czy nie wiem makaronu to musisz uczapić tyłek w samochód i pojechać. Stacjonując w Orebicu masz to pod ręką. Wiadomo, że nie zamienię Borje na Orebic ale widzę też plusy takich miejsca. Dla odmiany uwielbiam Korculę ale nie mogłabym na niej spędzić całych wakacji. Wyspa mnie ogranicza, na dłuższą metę czuję się jej więźniem.
onradow
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) onradow » 17.07.2018 12:25

Pytanie do przebywających w Orebić.Jaki kurs kuny do euro w banku i czy kantor na rogu pobiera prowizje dalej.
pinkakoladka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 08.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pinkakoladka » 17.07.2018 15:35

Hej :)
Wybieramy się na półwysep początkiem września. Mamy już na oku kilka apartamentów. Mam pytanie do "stałych bywalców" - na którą część Peljasac najlepiej zdecydować się we wrześniu? Na południe? Nie chodzi o pogodę, a głównie o to gdzie słońce będzie widać jak najdłużej ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 358
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone