Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.07.2018 00:08

tommyjot napisał(a):Cześć! Pytanko. Czy są komary na Peljesacu? Jaka jest temperatura wody? Pozdrawiam wszystkich.

O komarach nic nie wiem, ale woda zimna ponoć...znajomi donoszą :D
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 30.07.2018 14:49

wojstar napisał(a):Orientuje się ktoś czy na przejściach granicznych Chorwacja Bośnia można wykupić zieloną kartę? Chodzi mi o dojazd do Medjugorie.

Na przejsciu granicznym na autostradzie po stronie stronie bośniackiej kosztuje 20euro
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 30.07.2018 14:51

Aldonka napisał(a):
tommyjot napisał(a):Cześć! Pytanko. Czy są komary na Peljesacu? Jaka jest temperatura wody? Pozdrawiam wszystkich.

O komarach nic nie wiem, ale woda zimna ponoć...znajomi donoszą :D

Takie małe latające cichutko są, sam parę odprawilem do krainy wiecznych łowów :D
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 30.07.2018 21:35

Aldonka napisał(a):
tommyjot napisał(a):Cześć! Pytanko. Czy są komary na Peljesacu? Jaka jest temperatura wody? Pozdrawiam wszystkich.

O komarach nic nie wiem, ale woda zimna ponoć...znajomi donoszą :D

Co do wody - no nie jest tak ciepła jak rok temu. "Ciężko" się wchodzi :lol:
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 30.07.2018 21:37

Takie pytanko mam: ile potrzeba czasu na zwiedzenie Lokrum? - chce płynąć Krilo z Korcula do Dubrovnik i wiem, że będę mial 4 godziny czasu od przypłynięcia do wypłynięcia.
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 31.07.2018 14:11

Aldonka napisał(a):
tommyjot napisał(a):Cześć! Pytanko. Czy są komary na Peljesacu? Jaka jest temperatura wody? Pozdrawiam wszystkich.

O komarach nic nie wiem, ale woda zimna ponoć...znajomi donoszą :D

Sa niestety, szczególnie jak jest chłodniej, lub pada, niestety nie słychać ich jak nasze :evil: wiec najlepiej wyposażyć się w dobry repelent. Woda, hmm, to zależny od dnia ale jest chłodniejsza niż w tamtym roku bo i pogoda mniej stabilna jest, choć jak kilka dni było bezwietrznie to byla 'chorwacka' :hut:
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 31.07.2018 14:16

zabekrafal napisał(a):
AdamBeata napisał(a):W Borku na tarasie mamy zachody słońca idące w stronę Korculi więc pewnie gdzieś na krańcu półwyspu będzie je widać najdłużej ale zakładam, że i tak będzie zachodzić najpierw za Korculę.



Mam pytanie, ponieważ też wybieram się do Borka ( 4,08), jak wygląda z obłożeniem na plażach? Zarówno na tej małej plaży, jak i tej większej. Ciężko znaleźć miejsce?

Nie, choć jest więcej ludzi niż rok temu, szczególnie popołudniami-duzo tubylców przyjeżdża się ochłodzić, takze parking kolo Matusko jest pelen 8)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 31.07.2018 20:53

Witam się w końcu tutaj :wink:
Po Klubie Miłośników Hvaru, Braci, Pagu i Korculi przyszedł czas na Peljesac :mrgreen:
Oczywiście czasami podczytywałam, ale nigdy "od deski do deski" także wracam na 1 stronę i będę mieć lektórę na kolejne letnie/ jesienne miesiące. Koło listopada- grudnia mam nadzieję mieć wybraną miejscówkę na przyszły rok :mrgreen: Czy będzie to na Peljesaczu ?
Jak na razie nie wiem o nim nic i nie widziałam nic, oprócz dwukrotnego przejechania drogą do Orebic, przy przeprawie na Korculę i zjechania do Trpanji i Żuljany.
Ciekawe czy znajdę tu odpowiednie miejsce dla mnie, czy w przyszłym roku wrócę w znane rejony :oczko_usmiech:
Pozdrawiam wszystkich miłośników i zazdroszczę tym, przed którymi urlop :oczko_usmiech:
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 06.08.2018 11:57

A ja mam takie szybkie pytanie...widzialem, w którejś relacji, że polecano dobrą konobę w Dubie Peljeskiej, gdzie można zamówić genialną Pekę...
NIe mogę znaleźć..ktos poratuje namiarem...w najblizszy weekend ruszam na Korcule..:)..
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 06.08.2018 12:02

Wydaje mi się, że bardziej chodzi albo o ten adres:
https://www.google.pl/maps/place/Konoba ... 1022?hl=pl
(polecana przez Makłowicza ;-) )

albo o ten:

https://www.google.pl/maps/place/OPG+An ... DnoECAoQCw

w pierwszej można zamówić pekę zarówno mięsną jak i z ośmiornicą, w tej drugiej tylko mięsna, ale tam byliśmy i mogę powiedzieć, ze była rewelacyjna, do tego wszystko to czym nas częstowali czyli wędliny, sery, oliwki, chleb spod peki...+woda dla dzieci i degustacja mocnych alkoholi oraz po 1/2l wina na głowę, było w cenie. Z tego, co mi wiadomo, ale niech się wypowiedzą ci co byli w tej pierwszej, tutaj płaci się dodatkowo...


Aaaa, i kilka lat temu do Kuny trafiliśmy zupełnie przypadkowo, więc nie mogliśmy zjeść peki, ale można było zamówić sery, wędliny i winko ;-) woda dla dzieciorków w gratisie ;-)


I naprzeciwko Antunovica jest winiarnia Spaleta, również polecana przez Makłowicza, nawet tam odbywają się jego spotkania z cromaniakami ;-)
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 06.08.2018 12:35

viltob08 napisał(a):Wydaje mi się, że bardziej chodzi albo o ten adres:
https://www.google.pl/maps/place/Konoba ... 1022?hl=pl
(polecana przez Makłowicza ;-) )

albo o ten:

https://www.google.pl/maps/place/OPG+An ... DnoECAoQCw

w pierwszej można zamówić pekę zarówno mięsną jak i z ośmiornicą, w tej drugiej tylko mięsna, ale tam byliśmy i mogę powiedzieć, ze była rewelacyjna, do tego wszystko to czym nas częstowali czyli wędliny, sery, oliwki, chleb spod peki...+woda dla dzieci i degustacja mocnych alkoholi oraz po 1/2l wina na głowę, było w cenie. Z tego, co mi wiadomo, ale niech się wypowiedzą ci co byli w tej pierwszej, tutaj płaci się dodatkowo...


Aaaa, i kilka lat temu do Kuny trafiliśmy zupełnie przypadkowo, więc nie mogliśmy zjeść peki, ale można było zamówić sery, wędliny i winko ;-) woda dla dzieciorków w gratisie ;-)


I naprzeciwko Antunovica jest winiarnia Spaleta, również polecana przez Makłowicza, nawet tam odbywają się jego spotkania z cromaniakami ;-)


Bomba!!! Dzieki za namiary...właśnie czytałem gdzieś w relacji o tej drugiej konobie...
Musimy ją odwiedzić!!
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 06.08.2018 16:02

W tej pierwszej nie byłem.
Ta druga - u Antunonovića - rewelacyjna - byłem dwa razy i szczerze polecam.
Rezerwuje się stół na ilość osób (małe dzieci gratis, te trochę większe za +/- pół ceny).
Dostaliśmy na dzień dobry wielkie półmiski serów, wędlin, jakieś sałaty, warzywa z octu, rakije różnej maści, potem peka (ziemniaki, warzywa i genialne mięsa: jagnięcina, cielęcina i kozina), na koniec jeszcze sporo baranka, który się obracał na rożnie, do tego oczywiście chleb spod peki i wina ile kto chciał.
Oczywiście nie daliśmy rady wszystkiego zjeść na miejscu - dostaliśmy zapakowane mięsko - było co odgrzewać na grillu przez dwa dni. :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.08.2018 22:57

Wojtas2010 napisał(a):Obecnie poszukujemy lekarza w Orebić bo dzieciak się rozchorował :-( . Jeśli ktoś wie gdzie w okolicy znajdę pediatrę to będę wdzięczny


https://katalog-firm.cybo.com/HR-biz/do ... lja-orebic
kubajusta
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 14.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubajusta » 07.08.2018 08:01

masterb napisał(a):
viltob08 napisał(a):Wydaje mi się, że bardziej chodzi albo o ten adres:
https://www.google.pl/maps/place/Konoba ... 1022?hl=pl
(polecana przez Makłowicza ;-) )

albo o ten:

https://www.google.pl/maps/place/OPG+An ... DnoECAoQCw

w pierwszej można zamówić pekę zarówno mięsną jak i z ośmiornicą, w tej drugiej tylko mięsna, ale tam byliśmy i mogę powiedzieć, ze była rewelacyjna, do tego wszystko to czym nas częstowali czyli wędliny, sery, oliwki, chleb spod peki...+woda dla dzieci i degustacja mocnych alkoholi oraz po 1/2l wina na głowę, było w cenie. Z tego, co mi wiadomo, ale niech się wypowiedzą ci co byli w tej pierwszej, tutaj płaci się dodatkowo...


Aaaa, i kilka lat temu do Kuny trafiliśmy zupełnie przypadkowo, więc nie mogliśmy zjeść peki, ale można było zamówić sery, wędliny i winko ;-) woda dla dzieciorków w gratisie ;-)


I naprzeciwko Antunovica jest winiarnia Spaleta, również polecana przez Makłowicza, nawet tam odbywają się jego spotkania z cromaniakami ;-)


Bomba!!! Dzieki za namiary...właśnie czytałem gdzieś w relacji o tej drugiej konobie...
Musimy ją odwiedzić!!


Lokalizacja pierwszej już nieaktualna. Po prostu zakończyli działalność i to chyba dwa lata temu. Druga czyli Antunovic polecam.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 07.08.2018 08:22

kubajusta napisał(a):Lokalizacja pierwszej już nieaktualna. Po prostu zakończyli działalność i to chyba dwa lata temu. Druga czyli Antunovic polecam.



Zmienił się właściciel :-) Jasna i Tiho zakończyli działalność :-(

Ale konoba nadal działa :-)
https://www.facebook.com/MuniticKonoba/
zdjęcia z tego roku :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 360
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone