Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 05.07.2018 10:55

Szczerze pisząc nie widziałem "naganiaczy" - przynajmniej nie w Orebic, ale ze znalezieniem noclegu dla jednej rodziny nie powinno być problemu.


Mam pytanie: czy z aktualnie przebywających w Orebicu orientuje się ktoś czy są rejsy do Błękitnej Jaskini z Orebic? - np.organizowanych przez biuro Dalmatino?
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 05.07.2018 22:41

Katerina napisał(a):Jedliście tam? Ja nie byłam zadowolona z jakości jedzenia, ale miejsce na małe pifko przyjemne, prawda?
BTW, jesteś tam wciąż ( w O.) , czy wróciliście? Jak wrażenia ?

Jedliśmy kolację ze znajomymi, rybną platę i białe wino, we czwórkę, dzieci pizzę (czy one jedzą coś innego?). Jedzenie może być, nie potrafię ocenić, knajpka średnio zadbana, jak chyba wszystkie w których byłem w O. (czyli dwie :D).
Wrażenie, może opiszę w relacji, za pewno Orebic przegrał z Brelą na wielu płaszczyznach, aczkolwiek nie o ranking tu chodzi.
anksma napisał(a):Z pogodą było różnie ale w letni deszcz udało się wejść na górę świętego Eliasza, w krótkim rękawku,spodenkach i balerinkach :D ale to był spontan.

Wszedłem (można wbiec) do około połowy, pewnie mniej (godzina drogi od głównej ulicy), tydzień temu, również w deszcz ale miałem kurtkę ;). Musiałem wracać, bo się umówiłem na popołudnie na Korculi.
Robert_em
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 17.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_em » 06.07.2018 08:34

Jestem aktualnie w Orebic, już po raz drugi.
Knajpka Dalmatino nie należy do moich ulubionych, aczkolwiek żonie podpasowały krewety tygrysie ;)
Woda już fajnie ciepła, taka, jak powinna być, chociaż przedwczoraj byliśmy na Divnej - wiało i woda była baaaardzo zimna, jak w bałtyku, brr.
Z knajp polecam pizzerię przy porcie "La Casa" - pizza najlepsza, jaką jadłem w życiu, sałatki w ilości oooogromnej i również baardzo dobre, makaronik - też ok. Do tego widok na port :wink:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 06.07.2018 09:34

Robert_em napisał(a):Z knajp polecam pizzerię przy porcie "La Casa" - pizza najlepsza, jaką jadłem w życiu, sałatki w ilości oooogromnej i również baardzo dobre, makaronik - też ok. Do tego widok na port :wink:

To ta co ma wejście na piętro? Jeśli tak, to właśnie w niej jedliśmy pizzę. Zła nie była ale nie zapadła mi w pamięć. Wyjdę na nadwornego malkontenta ale lody w zachwalanej Oazie były mniej smaczne niż w mojej miejscowości, od Włocha. Natomiast obsługa sympatyczna i wesoła.
Robert_em
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 17.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_em » 06.07.2018 11:39

Trajgul napisał(a):
Robert_em napisał(a):Z knajp polecam pizzerię przy porcie "La Casa" - pizza najlepsza, jaką jadłem w życiu, sałatki w ilości oooogromnej i również baardzo dobre, makaronik - też ok. Do tego widok na port :wink:

To ta co ma wejście na piętro? Jeśli tak, to właśnie w niej jedliśmy pizzę. Zła nie była ale nie zapadła mi w pamięć. Wyjdę na nadwornego malkontenta ale lody w zachwalanej Oazie były mniej smaczne niż w mojej miejscowości, od Włocha. Natomiast obsługa sympatyczna i wesoła.


Tak, ma wejście na piętro.
Dla mnie i kilkoro znajomych pizza rewelacyjna, ale oczywiście każdy ma swój smak i prawo do swojego zdania.
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 09.07.2018 12:12

hejka, mam pytanko czy orientuje się może ktoś czy gdzieś w okolicy orebicza czy trapanj jest kantor czynny w niedziele? :D
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 09.07.2018 12:13

Rich napisał(a):hejka, mam pytanko czy orientuje się może ktoś czy gdzieś w okolicy orebicza czy trapanj jest kantor czynny w niedziele? :D

w Trpanj poczta koło Studenaca :-)
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 09.07.2018 14:31

Rich napisał(a):hejka, mam pytanko czy orientuje się może ktoś czy gdzieś w okolicy orebicza czy trapanj jest kantor czynny w niedziele? :D

W Orebic przy marinie
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 09.07.2018 15:47

Rich napisał(a):hejka, mam pytanko czy orientuje się może ktoś czy gdzieś w okolicy orebicza czy trapanj jest kantor czynny w niedziele? :D

W Orebicu naprzeciwko Konzuma w centrum. :papa:
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 09.07.2018 16:03

piamir napisał(a):
Rich napisał(a):hejka, mam pytanko czy orientuje się może ktoś czy gdzieś w okolicy orebicza czy trapanj jest kantor czynny w niedziele? :D

W Orebicu naprzeciwko Konzuma w centrum. :papa:


super :hut: ,
dziekuje za odpowiedzi :D choc bardziej chodzilo mi o kantor, nie poczte 8)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.07.2018 16:06

Na poczcie masz podobne kursy i często bez prowizji.
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 09.07.2018 16:08

SingSing74 napisał(a):Na poczcie masz podobne kursy i często bez prowizji.

Bez prowizji to jeszcze sie nie spotkalem :P
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.07.2018 16:27

We wcześniejszych latach na poczcie (z tego co pamiętam) nie było prowizji, ale rzeczywiście dwa lata temu wymieniałem w Tar i doliczyli chyba 1,5%. Widocznie warunki się zmieniły, ale sam kurs był OK.
Luizka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luizka » 10.07.2018 09:22

A co się bardziej opłaca, wymienić walutę online np. na cinkciarzu i przelać na konto walutowe i tam gdzie się da to płacić kartą, czy wymienić walutę w miejscowym kantorze stacjonarnie? Gdzie lepsze kursy i prowizje? Bo szczerze mam dylemat a jadę pod koniec lipca.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 10.07.2018 09:36

Na forum są specjalne wątki o kartach, walutach i ich wymianach.

Jedziesz na Peljesac? Pewnie można tam w większości miejsc płacić kartą, ale zdarzą się i takie, gdzie będą akceptować tylko gotówkę, więc i tak będziesz musiała szukać banku żeby wypłacić. Euro i wymiana w ich banku lub kantorze to dobra opcja.

Pytanie dla bywalców.
Czy na półwyspie jest stacja benzynowa?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 356
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone