Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.03.2020 14:13

https://www.google.com/maps/place/Banje ... 16.9189465

Ja byłem na ul.Scit w apartamencie Borka - do plaży było ok. 50 schodków.
Z ul. Banje do plaży schodków będzie więcej, ale tą niedogodność rekompensuje widok z balkonów.
Do centrum tak jak w opisie apartamentu - ok. 1000 m
tomcio2001
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcio2001 » 18.03.2020 14:18

A czy w tej okolicy są jakieś knajpki j sklepy? Czy trzeba iść do centrum?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.03.2020 14:25

Mały sklepik market Plus jest na ulicy Podrace
https://www.google.com/maps/@43.3765461 ... 312!8i6656
Większe sklepy i konoby w centrum.
mariusz12345
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 31.05.2020
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz12345 » 13.06.2020 21:37

Bardzo Ci dziękuję... Wypoczywajcie. Ja do Breli też w tym roku jadę, ale dopiero 27 sierpnia. Na trakcie spacerowy w kierunku Makarskiej jest Fajna kawiarnio / bistro, "La bomba". Polecam tam kava sa slagom i dupli Kruskovac (mój ulubiony likier gruszkowy w CRO) a do jedzenia pyszne panini (lepsze niż niekiedy we włoszech) daję do nich Prsut i domową rucola z własnego ogrodu. Mają plaże z parasolami ze słomy. Miłego wypoczynku
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 13.06.2020 22:04

mariusz12345 napisał(a):Bardzo Ci dziękuję... Wypoczywajcie. Ja do Breli też w tym roku jadę, ale dopiero 27 sierpnia. Na trakcie spacerowy w kierunku Makarskiej jest Fajna kawiarnio / bistro, "La bomba". Polecam tam kava sa slagom i dupli Kruskovac (mój ulubiony likier gruszkowy w CRO) a do jedzenia pyszne panini (lepsze niż niekiedy we włoszech) daję do nich Prsut i domową rucola z własnego ogrodu. Mają plaże z parasolami ze słomy. Miłego wypoczynku

Dzięki za rekomendacje. Ja niby jestem chorwacki weteran, ale w Breli jestem pierwszy raz. Jakoś nigdy wcześnie nie udało mi się znaleźć w Breli rezerwacji w moim terminie w dobrym miejscu. Chyba zbyt późno się za to brałem. W tym roku wpłaciłem zaliczkę 7 stycznia, więc nie chciałem rezygnować nawet z jednego dnia pobytu. Od jutra zwiedzam okolicę :-)
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 13.06.2020 22:17

Krisv napisał(a):
mariusz12345 napisał(a):Bardzo Ci dziękuję... Wypoczywajcie. Ja do Breli też w tym roku jadę, ale dopiero 27 sierpnia. Na trakcie spacerowy w kierunku Makarskiej jest Fajna kawiarnio / bistro, "La bomba". Polecam tam kava sa slagom i dupli Kruskovac (mój ulubiony likier gruszkowy w CRO) a do jedzenia pyszne panini (lepsze niż niekiedy we włoszech) daję do nich Prsut i domową rucola z własnego ogrodu. Mają plaże z parasolami ze słomy. Miłego wypoczynku

Dzięki za rekomendacje. Ja niby jestem chorwacki weteran, ale w Breli jestem pierwszy raz. Jakoś nigdy wcześnie nie udało mi się znaleźć w Breli rezerwacji w moim terminie w dobrym miejscu. Chyba zbyt późno się za to brałem. W tym roku wpłaciłem zaliczkę 7 stycznia, więc nie chciałem rezygnować nawet z jednego dnia pobytu. Od jutra zwiedzam okolicę :-)


Krzysiu Mariusz 12345 ma 100% racji "La Bomba" Jest Super !
jako że ja może nie jestem weteranem ale w Breli jestem co roku od kilku lat zawsze około 6-7 sierpnia.
i polecam Brele Stomarića.
Musisz z Breli udać sie w kierunku przeciwnym do Baśki Vody czyli "u smjeru" Jakiruśa. Idziesz dalej jak miniesz Kamen Brela.
Szczegónie polecam plażę Podcrkavlje i knajpki Plima i Sirena - jeśli są czynne.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jak byś coś potrzebował ślij wiadomość na priv.....udanego wypoczynku ! :papa: :papa: :papa:
Ostatnio edytowano 13.06.2020 22:20 przez leswac, łącznie edytowano 1 raz
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 13.06.2020 22:39

leswac napisał(a):
Krisv napisał(a):
mariusz12345 napisał(a):Bardzo Ci dziękuję... Wypoczywajcie. Ja do Breli też w tym roku jadę, ale dopiero 27 sierpnia. Na trakcie spacerowy w kierunku Makarskiej jest Fajna kawiarnio / bistro, "La bomba". Polecam tam kava sa slagom i dupli Kruskovac (mój ulubiony likier gruszkowy w CRO) a do jedzenia pyszne panini (lepsze niż niekiedy we włoszech) daję do nich Prsut i domową rucola z własnego ogrodu. Mają plaże z parasolami ze słomy. Miłego wypoczynku

Dzięki za rekomendacje. Ja niby jestem chorwacki weteran, ale w Breli jestem pierwszy raz. Jakoś nigdy wcześnie nie udało mi się znaleźć w Breli rezerwacji w moim terminie w dobrym miejscu. Chyba zbyt późno się za to brałem. W tym roku wpłaciłem zaliczkę 7 stycznia, więc nie chciałem rezygnować nawet z jednego dnia pobytu. Od jutra zwiedzam okolicę :-)


Krzysiu Mariusz 12345 ma 100% racji "La Bomba" Jest Super !
jako że ja może nie jestem weteranem ale w Breli jestem co roku od kilku lat zawsze około 6-7 sierpnia.
i polecam Brele Stomarića.
Musisz z Breli udać sie w kierunku przeciwnym do Baśki Vody czyli "u smjeru" Jakiruśa. Idziesz dalej jak miniesz Kamen Brela.
Szczegónie polecam plażę Podcrkavlje i knajpki Plima i Sirena - jeśli są czynne.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jak byś coś potrzebował ślij wiadomość na priv.....udanego wypoczynku ! :papa: :papa: :papa:


Na pewno sprawdzę wszystkie wasze rekomendacje, tym bardziej, że ja wychodzę z apartamentu do Kamen Brela w przeciwną stronę, niż do "La Bomba", czyli mam blisko. Mam nadzieję, że wszystko będzie już otwarte, bo my nie gotujemy na wakacjach i tego by mi żona nie darowała :lol:
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 15.06.2020 00:26

leswac napisał(a):
Krisv napisał(a):
mariusz12345 napisał(a):Bardzo Ci dziękuję... Wypoczywajcie. Ja do Breli też w tym roku jadę, ale dopiero 27 sierpnia. Na trakcie spacerowy w kierunku Makarskiej jest Fajna kawiarnio / bistro, "La bomba". Polecam tam kava sa slagom i dupli Kruskovac (mój ulubiony likier gruszkowy w CRO) a do jedzenia pyszne panini (lepsze niż niekiedy we włoszech) daję do nich Prsut i domową rucola z własnego ogrodu. Mają plaże z parasolami ze słomy. Miłego wypoczynku

Dzięki za rekomendacje. Ja niby jestem chorwacki weteran, ale w Breli jestem pierwszy raz. Jakoś nigdy wcześnie nie udało mi się znaleźć w Breli rezerwacji w moim terminie w dobrym miejscu. Chyba zbyt późno się za to brałem. W tym roku wpłaciłem zaliczkę 7 stycznia, więc nie chciałem rezygnować nawet z jednego dnia pobytu. Od jutra zwiedzam okolicę :-)


Krzysiu Mariusz 12345 ma 100% racji "La Bomba" Jest Super !
jako że ja może nie jestem weteranem ale w Breli jestem co roku od kilku lat zawsze około 6-7 sierpnia.
i polecam Brele Stomarića.
Musisz z Breli udać sie w kierunku przeciwnym do Baśki Vody czyli "u smjeru" Jakiruśa. Idziesz dalej jak miniesz Kamen Brela.
Szczegónie polecam plażę Podcrkavlje i knajpki Plima i Sirena - jeśli są czynne.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jak byś coś potrzebował ślij wiadomość na priv.....udanego wypoczynku ! :papa: :papa: :papa:

Tak jak obiecałem, dzisiaj odbyliśmy długi spacer do końca Jakiruśy, sprawdzając co już działa i gdzie można przyjść na winko lub kolację. Waikiki otwarte, Sirena chyba też, ale w środku jeszcze pusto - brak klientów, Plima jeszcze zamknięta, Burin działa i są klienci.

Wracamy do La Bomby i siadamy na wczesną kolację, bo dopiero 16.00, ale zgłodnieliśmy. Zamawiamy doradę i lubina z mieszaną sałatą i białym winkiem, tak na rozpoznanie. Bez zbędnego czekania dostajemy sałatę i wino, a rybki lądują na grillu.

Pierwszy plus - sałata jest już przyprawiona i to smacznie. Dobrze, że od razu spróbowałem, bo już chciałem prosić o oliwę, ocet winny, sól i pieprz, a okazało się, że są zbędne.

Dostajemy rybki z frytkami i tradycyjnie z połówką cytryny i czymś oleistym w dodatkowej miseczce. Okazuje się, że to sos czosnkowy z oliwą - żona jest zachwycona. Okazuje się, że taki drobiazg zupełnie zmienia smak potrawy - kolejny plus dla La Bomby. Jeszcze o tym nie wiedzą, ale będziemy ich częściej nachodzić.

Idziemy w stronę Kamena w poszukiwaniu lodów. Dochodzimy do Snack Baru za Punta Rata, bierzemy po dwie kugle po nieco koszmarnych cenach (10 kn za jedną) i wracamy do apartamentu. Na dzisiaj nam wystarczy spacerów.

Podsumowując: sezon w Breli jeszcze nie wystartował na dobre - zbyt mało gości, ale się rozkręca. Polaków prawie żadnych - spotkaliśmy po drodze jedną rodzinę - przyjechali dzisiaj. Pojechali z duszą na ramieniu przez Głuchołazy. Na granicy żywego ducha. Przejechali i nikt ich gonił :-) Na parkingach są głównie rejestracje z Czech i Niemiec, czasem trafi się ktoś Austrii, Słowenii lub BiH, innych nacji na razie nie widziałem. W naszej części Breli nie spotkałem żadnego auta na blachach z PL.
Tomekszczecin
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.11.2018
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomekszczecin » 18.06.2020 06:46

Pytanie do osób odpoczywających w Breli, czy w miasteczku są pootwierane jakieś restauracje, sklepy, jak wygląda plażowanie czy da jakieś specjalne obostrzenia przepisów.
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 18.06.2020 08:59

Tomekszczecin napisał(a):Pytanie do osób odpoczywających w Breli, czy w miasteczku są pootwierane jakieś restauracje, sklepy, jak wygląda plażowanie czy da jakieś specjalne obostrzenia przepisów.

Wszystko funkcjonuje normalnie, choć niektóre konoby jeszcze w sobotę nie były otwarte. Na plaży możesz bez problemu zachować nawet 20m odstępu od innych osób :-) Ludzi w maseczkach (nielicznych) spotkałem jedynie w Konzumie w Makarskiej, ale obsługa bez maseczek. Stoliki w restauracji (La Bomba) są dezynfekowane po każdym zwolnieniu stolika przez klientów. W całej Chorwacji są aktualnie 2-3 zachorowania na koronowirusa. Pogoda: słoneczko zza chmurek, raz tylko trochę pokropiło. Poniżej kilka fotek - pierwsza zrobiona przed chwilą z balkonu.
Załączniki:
IMG_20200618_083843_1.jpg
IMG_20200617_193549_1.jpg
IMG_20200617_142905_1.jpg
IMG_20200616_154434_1.jpg
Ostatnio edytowano 18.06.2020 09:04 przez Krisv, łącznie edytowano 1 raz
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 18.06.2020 09:03

Jak woda ? Słabo coś z temperaturą.
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 18.06.2020 09:10

Lechoo napisał(a):Jak woda ? Słabo coś z temperaturą.

Zależy czego oczekujesz? Ja wchodzę i pływam bez żadnego szoku - woda ma ok. 20 st. C. Temperatura powietrza powyżej 20 st. C mimo chmurek.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 18.06.2020 09:12

Ja z Pomorza więc wiesz - przyzwyczajony do 17 stopni :D :D
Tomekszczecin
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.11.2018
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomekszczecin » 18.06.2020 14:03

Krisv napisał(a):
Tomekszczecin napisał(a):Pytanie do osób odpoczywających w Breli, czy w miasteczku są pootwierane jakieś restauracje, sklepy, jak wygląda plażowanie czy da jakieś specjalne obostrzenia przepisów.

Wszystko funkcjonuje normalnie, choć niektóre konoby jeszcze w sobotę nie były otwarte. Na plaży możesz bez problemu zachować nawet 20m odstępu od innych osób :-) Ludzi w maseczkach (nielicznych) spotkałem jedynie w Konzumie w Makarskiej, ale obsługa bez maseczek. Stoliki w restauracji (La Bomba) są dezynfekowane po każdym zwolnieniu stolika przez klientów. W całej Chorwacji są aktualnie 2-3 zachorowania na koronowirusa. Pogoda: słoneczko zza chmurek, raz tylko trochę pokropiło. Poniżej kilka fotek - pierwsza zrobiona przed chwilą z balkonu.

Dziękuję, ja jadę do Breli 10.06
Tomekszczecin
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.11.2018
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomekszczecin » 18.06.2020 14:28

Krisv napisał(a):
Tomekszczecin napisał(a):Pytanie do osób odpoczywających w Breli, czy w miasteczku są pootwierane jakieś restauracje, sklepy, jak wygląda plażowanie czy da jakieś specjalne obostrzenia przepisów.

Wszystko funkcjonuje normalnie, choć niektóre konoby jeszcze w sobotę nie były otwarte. Na plaży możesz bez problemu zachować nawet 20m odstępu od innych osób :-) Ludzi w maseczkach (nielicznych) spotkałem jedynie w Konzumie w Makarskiej, ale obsługa bez maseczek. Stoliki w restauracji (La Bomba) są dezynfekowane po każdym zwolnieniu stolika przez klientów. W całej Chorwacji są aktualnie 2-3 zachorowania na koronowirusa. Pogoda: słoneczko zza chmurek, raz tylko trochę pokropiło. Poniżej kilka fotek - pierwsza zrobiona przed chwilą z balkonu.

A jak w tym roku z kasą? Bardziej się opłaca zabrać euro i tam wymienić czy korzystać z karty ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone