Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.03.2020 14:13

https://www.google.com/maps/place/Banje ... 16.9189465

Ja byłem na ul.Scit w apartamencie Borka - do plaży było ok. 50 schodków.
Z ul. Banje do plaży schodków będzie więcej, ale tą niedogodność rekompensuje widok z balkonów.
Do centrum tak jak w opisie apartamentu - ok. 1000 m
tomcio2001
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcio2001 » 18.03.2020 14:18

A czy w tej okolicy są jakieś knajpki j sklepy? Czy trzeba iść do centrum?
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.03.2020 14:25

Mały sklepik market Plus jest na ulicy Podrace
https://www.google.com/maps/@43.3765461 ... 312!8i6656
Większe sklepy i konoby w centrum.
mariusz12345
Globtroter
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz12345 » 13.06.2020 21:37

Bardzo Ci dziękuję... Wypoczywajcie. Ja do Breli też w tym roku jadę, ale dopiero 27 sierpnia. Na trakcie spacerowy w kierunku Makarskiej jest Fajna kawiarnio / bistro, "La bomba". Polecam tam kava sa slagom i dupli Kruskovac (mój ulubiony likier gruszkowy w CRO) a do jedzenia pyszne panini (lepsze niż niekiedy we włoszech) daję do nich Prsut i domową rucola z własnego ogrodu. Mają plaże z parasolami ze słomy. Miłego wypoczynku
Krisv
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 13.06.2020 22:04

mariusz12345 napisał(a):Bardzo Ci dziękuję... Wypoczywajcie. Ja do Breli też w tym roku jadę, ale dopiero 27 sierpnia. Na trakcie spacerowy w kierunku Makarskiej jest Fajna kawiarnio / bistro, "La bomba". Polecam tam kava sa slagom i dupli Kruskovac (mój ulubiony likier gruszkowy w CRO) a do jedzenia pyszne panini (lepsze niż niekiedy we włoszech) daję do nich Prsut i domową rucola z własnego ogrodu. Mają plaże z parasolami ze słomy. Miłego wypoczynku

Dzięki za rekomendacje. Ja niby jestem chorwacki weteran, ale w Breli jestem pierwszy raz. Jakoś nigdy wcześnie nie udało mi się znaleźć w Breli rezerwacji w moim terminie w dobrym miejscu. Chyba zbyt późno się za to brałem. W tym roku wpłaciłem zaliczkę 7 stycznia, więc nie chciałem rezygnować nawet z jednego dnia pobytu. Od jutra zwiedzam okolicę :-)
leswac
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 13.06.2020 22:17

Krisv napisał(a):
mariusz12345 napisał(a):Bardzo Ci dziękuję... Wypoczywajcie. Ja do Breli też w tym roku jadę, ale dopiero 27 sierpnia. Na trakcie spacerowy w kierunku Makarskiej jest Fajna kawiarnio / bistro, "La bomba". Polecam tam kava sa slagom i dupli Kruskovac (mój ulubiony likier gruszkowy w CRO) a do jedzenia pyszne panini (lepsze niż niekiedy we włoszech) daję do nich Prsut i domową rucola z własnego ogrodu. Mają plaże z parasolami ze słomy. Miłego wypoczynku

Dzięki za rekomendacje. Ja niby jestem chorwacki weteran, ale w Breli jestem pierwszy raz. Jakoś nigdy wcześnie nie udało mi się znaleźć w Breli rezerwacji w moim terminie w dobrym miejscu. Chyba zbyt późno się za to brałem. W tym roku wpłaciłem zaliczkę 7 stycznia, więc nie chciałem rezygnować nawet z jednego dnia pobytu. Od jutra zwiedzam okolicę :-)

Krzysiu Mariusz 12345 ma 100% racji "La Bomba" Jest Super !
jako że ja może nie jestem weteranem ale w Breli jestem co roku od kilku lat zawsze około 6-7 sierpnia.
i polecam Brele Stomarića.
Musisz z Breli udać sie w kierunku przeciwnym do Baśki Vody czyli "u smjeru" Jakiruśa. Idziesz dalej jak miniesz Kamen Brela.
Szczegónie polecam plażę Podcrkavlje i knajpki Plima i Sirena - jeśli są czynne.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jak byś coś potrzebował ślij wiadomość na priv.....udanego wypoczynku ! :papa: :papa: :papa:
Ostatnio edytowano 13.06.2020 22:20 przez leswac, łącznie edytowano 1 raz
Krisv
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 13.06.2020 22:39

leswac napisał(a):
Krisv napisał(a):

jako że ja może nie jestem weteranem ale w Breli jestem co roku od kilku lat zawsze około 6-7 sierpnia.
Musisz z Breli udać sie w kierunku przeciwnym do Baśki Vody czyli "u smjeru" Jakiruśa. Idziesz dalej jak miniesz Kamen Brela.
Szczegónie polecam plażę Podcrkavlje i knajpki Plima i Sirena - jeśli są czynne.
jak byś coś potrzebował ślij wiadomość na priv.....udanego wypoczynku ! :papa: :papa: :papa:

Na pewno sprawdzę wszystkie wasze rekomendacje, tym bardziej, że ja wychodzę z apartamentu do Kamen Brela w przeciwną stronę, niż do "La Bomba", czyli mam blisko. Mam nadzieję, że wszystko będzie już otwarte, bo my nie gotujemy na wakacjach i tego by mi żona nie darowała :lol:
Krisv
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 15.06.2020 00:26

leswac napisał(a):
Krisv napisał(a):

Tak jak obiecałem, dzisiaj odbyliśmy długi spacer do końca Jakiruśy, sprawdzając co już działa i gdzie można przyjść na winko lub kolację. Waikiki otwarte, Sirena chyba też, ale w środku jeszcze pusto - brak klientów, Plima jeszcze zamknięta, Burin działa i są klienci.

Wracamy do La Bomby i siadamy na wczesną kolację, bo dopiero 16.00, ale zgłodnieliśmy. Zamawiamy doradę i lubina z mieszaną sałatą i białym winkiem, tak na rozpoznanie. Bez zbędnego czekania dostajemy sałatę i wino, a rybki lądują na grillu.

Pierwszy plus - sałata jest już przyprawiona i to smacznie. Dobrze, że od razu spróbowałem, bo już chciałem prosić o oliwę, ocet winny, sól i pieprz, a okazało się, że są zbędne.

Dostajemy rybki z frytkami i tradycyjnie z połówką cytryny i czymś oleistym w dodatkowej miseczce. Okazuje się, że to sos czosnkowy z oliwą - żona jest zachwycona. Okazuje się, że taki drobiazg zupełnie zmienia smak potrawy - kolejny plus dla La Bomby. Jeszcze o tym nie wiedzą, ale będziemy ich częściej nachodzić.

Idziemy w stronę Kamena w poszukiwaniu lodów. Dochodzimy do Snack Baru za Punta Rata, bierzemy po dwie kugle po nieco koszmarnych cenach (10 kn za jedną) i wracamy do apartamentu. Na dzisiaj nam wystarczy spacerów.

Podsumowując: sezon w Breli jeszcze nie wystartował na dobre - zbyt mało gości, ale się rozkręca. Polaków prawie żadnych - spotkaliśmy po drodze jedną rodzinę - przyjechali dzisiaj. Pojechali z duszą na ramieniu przez Głuchołazy. Na granicy żywego ducha. Przejechali i nikt ich gonił :-) Na parkingach są głównie rejestracje z Czech i Niemiec, czasem trafi się ktoś Austrii, Słowenii lub BiH, innych nacji na razie nie widziałem. W naszej części Breli nie spotkałem żadnego auta na blachach z PL.
Tomekszczecin
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomekszczecin » 18.06.2020 06:46

Pytanie do osób odpoczywających w Breli, czy w miasteczku są pootwierane jakieś restauracje, sklepy, jak wygląda plażowanie czy da jakieś specjalne obostrzenia przepisów.
Krisv
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 18.06.2020 08:59

Tomekszczecin napisał(a):Pytanie do osób odpoczywających w Breli, czy w miasteczku są pootwierane jakieś restauracje, sklepy, jak wygląda plażowanie czy da jakieś specjalne obostrzenia przepisów.

Wszystko funkcjonuje normalnie, choć niektóre konoby jeszcze w sobotę nie były otwarte. Na plaży możesz bez problemu zachować nawet 20m odstępu od innych osób :-) Ludzi w maseczkach (nielicznych) spotkałem jedynie w Konzumie w Makarskiej, ale obsługa bez maseczek. Stoliki w restauracji (La Bomba) są dezynfekowane po każdym zwolnieniu stolika przez klientów. W całej Chorwacji są aktualnie 2-3 zachorowania na koronowirusa. Pogoda: słoneczko zza chmurek, raz tylko trochę pokropiło. Poniżej kilka fotek - pierwsza zrobiona przed chwilą z balkonu.
Załączniki:
IMG_20200618_083843_1.jpg
IMG_20200617_193549_1.jpg
IMG_20200617_142905_1.jpg
IMG_20200616_154434_1.jpg
Ostatnio edytowano 18.06.2020 09:04 przez Krisv, łącznie edytowano 1 raz
Lechoo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 18.06.2020 09:03

Jak woda ? Słabo coś z temperaturą.
Krisv
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 18.06.2020 09:10

Lechoo napisał(a):Jak woda ? Słabo coś z temperaturą.

Zależy czego oczekujesz? Ja wchodzę i pływam bez żadnego szoku - woda ma ok. 20 st. C. Temperatura powietrza powyżej 20 st. C mimo chmurek.
Lechoo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 18.06.2020 09:12

Ja z Pomorza więc wiesz - przyzwyczajony do 17 stopni :D :D
Tomekszczecin
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomekszczecin » 18.06.2020 14:03

Krisv napisał(a):
Tomekszczecin napisał(a):Pytanie do osób odpoczywających w Breli, czy w miasteczku są pootwierane jakieś restauracje, sklepy, jak wygląda plażowanie czy da jakieś specjalne obostrzenia przepisów.

Wszystko funkcjonuje normalnie, choć niektóre konoby jeszcze w sobotę nie były otwarte. Na plaży możesz bez problemu zachować nawet 20m odstępu od innych osób :-) Ludzi w maseczkach (nielicznych) spotkałem jedynie w Konzumie w Makarskiej, ale obsługa bez maseczek. Stoliki w restauracji (La Bomba) są dezynfekowane po każdym zwolnieniu stolika przez klientów. W całej Chorwacji są aktualnie 2-3 zachorowania na koronowirusa. Pogoda: słoneczko zza chmurek, raz tylko trochę pokropiło. Poniżej kilka fotek - pierwsza zrobiona przed chwilą z balkonu.

Dziękuję, ja jadę do Breli 10.06
Tomekszczecin
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomekszczecin » 18.06.2020 14:28

Krisv napisał(a):

A jak w tym roku z kasą? Bardziej się opłaca zabrać euro i tam wymienić czy korzystać z karty ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019