Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Kilka ważnych pytań

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zgulec
Turysta
Kilka ważnych pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgulec » 17.08.2015 09:05

Witam, czytam forum od 2-3 miesięcy, w piątek wyjazd do Makarskiej i niestety w kilku kwestiach mam mętlik w głowie bo informacje na forum często same sobie zaprzeczają, proszę Was, odpowiedzcie mi na kilka pytań, a potem temat możecie usunąć.
Jak to jest z odcinkami płatnymi w cro? Jedni tutaj piszą że tylko płatność kartą, inni że w euro, znowu kolega który tam był ostatnio twierdzi że na bramkach tylko gotówka w kunach i już sam nie wiem jaką kase zabrać.
Zabierać euro i wymieniać na kuny czy tam wybrać z bankomatu od razu kuny? Pytam bo ojciec i tak musi dziś sprzedać euro w kantorze to zamiast sprzedawać w kantorze to sprzeda mi i wyjde lepiej na tym niż kupując euro.
Kolejne pytaniem, bo w temacie jest taki chaos że nie ogarniam, będę jechał z Opola, na wysokości Gliwic zjadę na A1 na czechy i pytanie brzmi gdzie jest ostatnie miejsce gdzie mogę zatankować przed czechami?
Przepraszam że śmiecę na forum, jak tylko uzyskam konkretne odpowiedzi możecie skasować :)
kazow
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 17.08.2015 09:27

zaczna od konca, ostatnie miejsce do tankowania to BP Mszana

a co do platnosci, mozesz placic i karta i gotowka (kuny). w euro nie praktykowalem, wiec nie wiem

ogolnie najlatwiej i najszybciej jest placic karta, zawsze trzeba zwracac uwaga na dojezdzie do bramek bo wskazuja ktore bramki sa na karty a ktore gotowkowe

sezon sie konczy, nawet przy platnosci gotowka juz bedzie mniejsza kolejka
mac30
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 17.08.2015 09:31

W Chorwacji na bramkach możesz płacić kartą, możesz płacić w euro, kunach a nawet w złotówkach (płaciłem w tym roku) :lol: Tylko, że resztę zawsze Ci wydadzą w kunach i tutaj musisz uważać bo potrafią orżnąć na drobne kwoty. Dlatego na bramkach najbezpieczniej i najwygodniej kartą.
Ostatnia stacja na A1 to chyba BP w Mszanej, wcześniej masz jeszcze Lotosa w okolicach Żor.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.08.2015 09:31

zgulec napisał(a):Jak to jest z odcinkami płatnymi w cro? Jedni tutaj piszą że tylko płatność kartą, inni że w euro, znowu kolega który tam był ostatnio twierdzi że na bramkach tylko gotówka w kunach i już sam nie wiem jaką kase zabrać.

Możesz płacić kartą, euro lub kunami wybór zależy od Ciebie.
zgulec napisał(a):Zabierać euro i wymieniać na kuny czy tam wybrać z bankomatu od razu kuny? Pytam bo ojciec i tak musi dziś sprzedać euro w kantorze to zamiast sprzedawać w kantorze to sprzeda mi i wyjde lepiej na tym niż kupując euro.

Jeśli możesz kupić w dobrej cenie euro od ojca to kupuj. Co do wybierania z bankomatu to wszystko zależy od Twojego banku i tego jakie pobiera prowizje.
zgulec napisał(a):
Kolejne pytaniem, bo w temacie jest taki chaos że nie ogarniam, będę jechał z Opola, na wysokości Gliwic zjadę na A1 na czechy i pytanie brzmi gdzie jest ostatnie miejsce gdzie mogę zatankować przed czechami?

Ostatnia stacja w Polsce to BP na MOP Mszana, tylko nie kupuj tam winiet bo strasznie przepłacisz :wink:
zgulec
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgulec » 17.08.2015 09:40

Czyli nie brać euro i nie wymieniać na miejscu na kuny tylko od razu karta placic?
mac30
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 17.08.2015 09:43

Ja w euro płaciłem tylko za nocleg. Cała reszta to tylko karta. A jak potrzebne były kuny to brałem z bankomatu.
jara
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 17.08.2015 09:44

zgulec napisał(a):Czyli nie brać euro i nie wymieniać na miejscu na kuny tylko od razu karta placic?

Różne są szkoły:

placenie-karta-platnicza-w-chorwacji-watpliwosci-t33127.html

A ta jest mi najbliższa :D

mac30 napisał(a):Ja w euro płaciłem tylko za nocleg. Cała reszta to tylko karta. A jak potrzebne były kuny to brałem z bankomatu.
zgulec
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgulec » 17.08.2015 09:46

W banku mam niby darmo w Millenium ale po dokładniejszym wypytaniu pobierają 3% prowizję przy przewalutowaniu. Wezmę większość kasy w euro od ojca :) Dzięki za info :)
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.08.2015 09:47

zgulec napisał(a):Czyli nie brać euro i nie wymieniać na miejscu na kuny tylko od razu karta placic?

Za autostrady płać kartą. Euro bierz bo na apartamenty będziesz potrzebował, kuny w gotówce też Ci się przydadzą bo wszędzie karta nie zapłacisz (np. bazar).
No i jak ojciec dobry, to Ci drogo za euro nie policzy :oczko_usmiech: :mrgreen:
jara
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 17.08.2015 09:49

dids76 napisał(a):wszędzie karta nie zapłacisz (np. bazar).

Ale przy każdym bazarze jest bankomat :smo: :lol:
zgulec
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgulec » 17.08.2015 10:21

Apartman opłacony :) wezmę połowę w euro w gotówce na jakieś tankowania, na wymianę na kuny na miejscu. A reszta z konta. Czyli kuny jak coś dopiero na miejscu? Na autostradzie potrzebne nie będą :)
jara
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 17.08.2015 10:33

zgulec napisał(a):Apartman opłacony :) wezmę połowę w euro w gotówce na jakieś tankowania, na wymianę na kuny na miejscu. A reszta z konta. Czyli kuny jak coś dopiero na miejscu? Na autostradzie potrzebne nie będą :)

Nie no, trochę weź. Na toaletę na stacji benzynowej na przykład. Za paliwo płać kartą.
orson
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) orson » 17.08.2015 12:15

zgulec napisał(a):Apartman opłacony :) wezmę połowę w euro w gotówce na jakieś tankowania, na wymianę na kuny na miejscu. A reszta z konta. Czyli kuny jak coś dopiero na miejscu? Na autostradzie potrzebne nie będą :)

Tankowanie też kartą. Tak jak większość tutaj pisze: autostrady, winiety, paliwo, zakupy - karta, apartament - euro, resztę euro wymienisz na miejscu bezpośrednio na kuny.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019