Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jakie ryby najlepiej na grilla??? Gdzie kupic- Makarska?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.10.2012 14:27

marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.10.2012 14:32

Jacek S napisał(a):
Krzychooo napisał(a):A przy okazji: dorady są dostępne w ten weekend w "Biedronce" :).


Już miałem wczoraj tackę w ręku ale zniechęcił mnie napis "Wydobywane w Turcji".
;)


Wrocławianom polecam Selgros, Dorady prosto z Chorwacji.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 02.10.2012 18:30

emok napisał(a):To jeszcze ja. Na grila dobry jest LUBIN, podobny z wyrazu twarzy do naszego pstrąga. Pozdrawiam z Breli i smacznego.

Tak. I my zawsze go wybieramy. Nie ma małych ości. LUBIN nazywany jest też BRANCIN i pod taką nazwą również jest sprzedawany na targowiskach.
Inne jego nazwy to: agač, dut, levrek, smudut, vuk.

tu fotki > rybki-u-rybakow-i-w-konobach-t37522-15.html#p1026582 :oczko_usmiech:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 02.10.2012 20:43

z innych można spróbować:

Arbun - na gulasz i na grilla.
Cipal batas - najlepszy na grilla, ewentualnie gotowany.
GRB - na grilla lub smażona
Hama - na grilla lub smażona (bardzo ceniona, wygląda apetycznie)
Smokva - na grilla lub smażona i dobra na zupę

Przypomnę. NIE KUPOWAĆ - Salpa. Trzeba się znać na patroszeniu. Jak się rozwali wnętrzności, ryba śmierdzi glonami. Dodatkowo szybko musi być wypatroszona. Przez mocne soki trawienne szybko się psuje.
post hepika i Leona > jaka-rybke-kupic-t28830-45.html#p603081 :!:
marchos87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marchos87 » 20.06.2015 18:15

Odświeże trochę wątek :)

Kupiłem dzisiaj Doradę w Konzumie, bo w Krvavicy nie dostałem. Cena 69kun/kg ale po zrobieniu warta każdej zapłaconej Kuny :) nie wiem czy to dużo ale warto było :) zrobiłem z pietruszka, czosnkiem, solą i pieprzem. Wsio na grilla i do buzi ;) mniam :)
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
jakie ryby najlepiej na grilla??? Gdzie kupic- Makarska? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone