Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jakie ryby najlepiej na grilla??? Gdzie kupic- Makarska?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bariii
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.06.2010
jakie ryby najlepiej na grilla??? Gdzie kupic- Makarska?

Nieprzeczytany postnapisał(a) bariii » 06.09.2012 14:24

Tak jak w temacie chciałem Was spytać które ryby najlepiej nadają się na grilla? W zeszłym roku kilka razy nie trafiliśmy i ryby się rozsypywały na grillu.

Kolejne pytanie to gdzie zaopatrywaliście się w promieniu 20km od Makarskiej w ryby i owoce morza poza portem i słabo zaopatrzoną Rybarica w Makarskiej?

Dziękuję i pozdrawiam
emok
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) emok » 06.09.2012 14:42

W każdy wtorek w Górnej Breli ( Zadvarie ) jest targ miejscowy, który polecam.Najlepiej byc do godziny 8-9. Stoisko z rybami jest przy wejściu na plac ze zwierzętami . My bylismy w tym tygodniu i bedziemy w przyszłym. Targ odbywa się wzdłuz głównej drogi biegnącej przez wieś.
emok
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) emok » 06.09.2012 14:44

To jeszcze ja. Na grila dobry jest LUBIN, podobny z wyrazu twarzy do naszego pstrąga. Pozdrawiam z Breli i smacznego.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 06.09.2012 14:52

jaka-rybke-kupic-t28830.html

Poczytaj powyższy wątek. Ja zdecydowanie polecam oradę. Mało ości i bardzo dobre mięso.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.09.2012 16:17

Krzychooo napisał(a):Ja zdecydowanie polecam oradę. Mało ości i bardzo dobre mięso.



Oj taaaaak !!!

Obrazek

:P
piotr_oli
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 16.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr_oli » 06.09.2012 16:28

Możecie mi powiedzieć co tak pięknie pachnie ( takicharakterystyczny zapach)z restauracji podczas pieczenia ryby czy może owoców morza ?
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 06.09.2012 19:15

Dość trudno powiedzieć, co pachnie podczas smażenia owoców morza, ale jest duża szansa, że to właśnie one :). Mocny i charakterystyczny zapach mają na przykład kalmary. Chyba że chodzi o jakieś aromatyczne zioła/przyprawy.

A przy okazji: dorady są dostępne w ten weekend w "Biedronce" :).
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.09.2012 08:37

Krzychooo napisał(a):A przy okazji: dorady są dostępne w ten weekend w "Biedronce" :).


Już miałem wczoraj tackę w ręku ale zniechęcił mnie napis "Wydobywane w Turcji".
;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.09.2012 09:52

Jak rybki to świeże....takie jest moje odczucie...nie uznaję kupowania ryb u rybaka i duszenie w jakiś zalewach...to moje własne odczucie bo chyba szkoda ryby !
ElDesmadre
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElDesmadre » 12.09.2012 14:40

Najlepsza łatwo dostępna ryba na grilla w Chorwacji to orada. Potem poleciłbym jeszcze oradę i jeszcze raz oradę ;)
Na wolnym ogniu z rusztu - najlepsza ryba jaką jadłem w życiu. Odkrycie tegorocznego pobytu.
pakotomasz
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pakotomasz » 02.10.2012 04:17

A ja mogę polecić zwykłą makrelę z grilla;) Kilka razy próbowałem i za każdym razem baaardzo mi smakowała.
TomaszFa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomaszFa » 02.10.2012 12:53

Ja w kwestii rybek.
Jadłem kilka razy w tym roku w Pakostane rybki które miejscowi nazywali MOL.
Czy ktoś z Państwa orientuje się jaka jest właściwa nazwa tej ryby.
Była smaczna i niedroga, w zależności od wielkości kosztowały na targowisku od 40 do 55 kun za kilogram.
Były to rybki podłużne w kształcie, głowa trochę "jesiotrowata".
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 02.10.2012 13:16

A mi najbardziej smakował Lubin w porównaniu z Doradą, Makrelą i chyba śledziem .... już nie pamiętam :)
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 02.10.2012 13:21

TomaszFa napisał(a):Ja w kwestii rybek.
Jadłem kilka razy w tym roku w Pakostane rybki które miejscowi nazywali MOL.
Czy ktoś z Państwa orientuje się jaka jest właściwa nazwa tej ryby.
Była smaczna i niedroga, w zależności od wielkości kosztowały na targowisku od 40 do 55 kun za kilogram.
Były to rybki podłużne w kształcie, głowa trochę "jesiotrowata".

To chyba ta ryba...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Witlinek
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 02.10.2012 13:26

W Makarskiej mozna kupic rybkę w porcie ale z samego rana - najlepiej ok. 6 rano
Polecam Doradę i Makrelę.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
jakie ryby najlepiej na grilla??? Gdzie kupic- Makarska?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone