Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki przewodnik wybrac?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grzegorztttt
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 09.06.2005
Jaki przewodnik wybrac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorztttt » 12.07.2005 09:27

Jaki wybrać przewodnik:
1) Chorwacja - PASCAL - Jarosław Swajdo 2001
2) Chorwacja i Czarnogóra - PASCAL - 2003 r
3)Chorwacja - BEZDROŻA z seri kraje

Który będzie lepszy dla wyjeżdżającego pierwszy raz do CRO?
xelius_traveller
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 03.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) xelius_traveller » 12.07.2005 10:07

Jeśli będziesz jeździć tylko do HR to polecam 1 pozycję, jeśli planujesz za rok czy dwa odwiedzić Czarnogóre to kup pozycje 2 :) .
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 12.07.2005 10:37

Ja mam ilustrowany przewodnik wiedzy i życia "Chorwacja".

A jeżeli masz sprecyzowane plany co do miejsca pobytu w Chorwacji to bardzo dobrym przewodnikiem jest to forum. To co Cię interesuje wydrukuj sobie .
Pozdrawiam
robert_wr
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert_wr » 12.07.2005 11:04

grzegorztttt napisał(a):Jaki wybrać przewodnik:
1) Chorwacja - PASCAL - Jarosław Swajdo 2001
2) Chorwacja i Czarnogóra - PASCAL - 2003 r
3)Chorwacja - BEZDROŻA z seri kraje

Który będzie lepszy dla wyjeżdżającego pierwszy raz do CRO?


hej
a to zależy od tego jak spędzisz czas w Chorwacji.
Ja sporo jeździłem, miałem też zamiar dotrzeć do Czarnogóry, więc wybór padł na pozycję 2. i było to bardzo dobry wybór. Informacje były aktualne, było ich sporo, może czasem kosztem ich obszerności. Tradycyjnie w Pascalu nie ma dużo zdjęć. Dzięki temu jest tańszy, ale nie każdemu odpowiadają tylko opisy.
Aha, generalnie w Chorwacji jest masa biur z informacją turystyczną, ma je każde praktycznie miasto. Znajdziesz w nich darmowe ulotki z mapami i opisem atrakcji w danym miejscu. Oprócz tego są to też kantory po całkiem porządnym kursie wymiany.
pozdrawiam
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 12.07.2005 12:02

grzegorztttt napisał(a):Jaki wybrać przewodnik:
1) Chorwacja - PASCAL - Jarosław Swajdo 2001
2) Chorwacja i Czarnogóra - PASCAL - 2003 r
3)Chorwacja - BEZDROŻA z seri kraje

Który będzie lepszy dla wyjeżdżającego pierwszy raz do CRO?


dokladny opis wszystkich przewodnikow jest w osobnym watku juz temu poswieconym...... szkoda ze najpierw nie zajrzales do archiwum ( POLECAM !!! ) ...moje i Kolegow z forum sugestie na ten temat sa tu :
forum/viewtopic.php?t=6952&highlight=przewodniki

jak widac juz bylo ;)
ogolnie im nowszy Pasacal tym lepszy ale nie wiele gorsze sa inne.
Pozdrawiam
Aneta
Ostatnio edytowano 12.07.2005 12:07 przez aneta_jacek, łącznie edytowano 1 raz
romanroman1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 06.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) romanroman1 » 12.07.2005 12:04

krakuscity napisał(a):
bardzo dobrym przewodnikiem jest to forum. To co Cię interesuje wydrukuj sobie .
Pozdrawiam


Całkowicie się zgadzam. Przewodniki są kierowane chyba głównie do emerytów na objazdowych wycieczkach autokarowych; mnóstwo opisów zabytków a niewiele informacji praktycznych - jak dojechać, jaka plaża, woda, inne atrakcje poza zabytkami. Tego wszystkiego dowiedziałem się z forum a nie z przewodników.
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 12.07.2005 12:12

A w ogole najlepsza i najsensowniejsza wg mnie zasada
( my tak robimy i to zdaje egzamin)
1/ JAKIS przewodnik po cro
2/ przeglad forum pod katem tego co pisza o miejscowosciach, plazach etc ktore Cie interesuja .....i notatki na marginesach ....troche wysilku zeby wpisac slowa kluczowe i naprawde bardzo duzo jest
3/ cenna wskazowka sa cale relacje z podrozy forumowiczow, czesto podawane na domoych stronach a tu cytowane ...i masz wlasciwie wszystko :)))
Pozdrawiam A.
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 12.07.2005 12:37

Przewodniki? Tylko Lonely Planet: www.lonelyplanet.com. Pascal? Jak zacząłem w Kownie czytać Pascala, wędrując przez tamtejszy rynek, a potem stojąc przed domem Perkuna, to mało się nie przewróciłem. W Pascalu nie było nawet wzmianki o POŁOWIE zabytków, które tam są! I to tych z "pierwszej linii". Nie, do Pascala nikt mnie nei przekona. Wybiórczy, niepełny. Ma natomiast świetny marketing, ale może być lekturą WYŁĄCZNIE uzupełniającą...
grzegorztttt
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 09.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorztttt » 12.07.2005 13:47

Właśnie narazie forum jest dla mnie skarbnicą wiedzy, a przewodnik ma być uzupełnieniem tylko :D
To dzieki forum zmieniłem trasę przejazdu na ciekawszą,
dzięki forum wybrałem pare miejscowości do których chcę zawitac,
to dzieki forum już mam namiary na kempingi.

Więc wielkie dzięki Wam wszystkim!

A może ktoś zapoda zagraniczne stronki o Cro warte polecenia.
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 12.07.2005 14:03

mam troche stronek u siebie ( w tym adresy stron domowych osob tu piszacych ) na
www.sasaneczka.eza.pl ale : wklikaj po angielsku w googla nazwy regionow, miejscowosci gdzie chcesz dojechac, zwiedzic ....w pierwszej piatce zawsze znajdziesz "official site" , czesto tez inne komercyjne .
Pozdrawiam Aneta
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 12.07.2005 14:14

grzegorztttt napisał(a):Jaki wybrać przewodnik:
1) Chorwacja - PASCAL - Jarosław Swajdo 2001
2) Chorwacja i Czarnogóra - PASCAL - 2003 r
3)Chorwacja - BEZDROŻA z seri kraje

Który będzie lepszy dla wyjeżdżającego pierwszy raz do CRO?
nie wiem jak 2 i 3 ale ten 1 mam i nadaję się delikatnie mówiąc na podpałkę
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 12.07.2005 14:48

M.Smith napisał(a):
grzegorztttt napisał(a):Jaki wybrać przewodnik:
1) Chorwacja - PASCAL - Jarosław Swajdo 2001
2) Chorwacja i Czarnogóra - PASCAL - 2003 r
3)Chorwacja - BEZDROŻA z seri kraje

Który będzie lepszy dla wyjeżdżającego pierwszy raz do CRO?
nie wiem jak 2 i 3 ale ten 1 mam i nadaję się delikatnie mówiąc na podpałkę


Zgadzam się całkowicie, choć palenie książek budzie we mnie najwyższy wstręt. PASCAL to taki krzywawy kierunkowskaz na gwoździu, wskazujący gdzie mniej więcej jest resturacja, przystanek trolejbusu czy jaki prom tam gdzieś kursuje. PRZEWODNIK to coś zupełnie innego. Wiecie, co. Przewodnik dałoby się złożyć z wypowiedzi Lastovo czy niezawodnego na tym Forum. Przewodnik to kompletna, wyczerpująca informacja z subtelnymi wskazaniami wartościującymi autora, ale tak podanymi, by były łatwo czytelne, a przez to nie zobowiązywały użytkownika do bezwzględnego stosowania się do nich. Przewodnik ma dać informację ale też ma ZAPROWADZIĆ Cię tam, gdzie warto być, trzeba być czy powinno się być. PASCAL (Chorwacja 2001 i wiele innych) nie spełnia ani jednego z tych kryteriów.
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 12.07.2005 15:31

Trebor napisał(a):
Zgadzam się całkowicie, choć palenie książek budzie we mnie najwyższy wstręt. PASCAL to taki krzywawy kierunkowskaz na gwoździu, wskazujący gdzie mniej więcej jest resturacja, przystanek trolejbusu czy jaki prom tam gdzieś kursuje. PRZEWODNIK to coś zupełnie innego. Wiecie, co. Przewodnik dałoby się złożyć z wypowiedzi Lastovo czy niezawodnego na tym Forum. Przewodnik to kompletna, wyczerpująca informacja z subtelnymi wskazaniami wartościującymi autora, ale tak podanymi, by były łatwo czytelne, a przez to nie zobowiązywały użytkownika do bezwzględnego stosowania się do nich. Przewodnik ma dać informację ale też ma ZAPROWADZIĆ Cię tam, gdzie warto być, trzeba być czy powinno się być. PASCAL (Chorwacja 2001 i wiele innych) nie spełnia ani jednego z tych kryteriów.


no tak ... ale cos ludzie ze soba biora ...ja kupuje wszystkie bo mam takiego zajoba i targam ( wioze ) pascale, wiedze i zycie , nellsy i co tam mam ...efekt jest taki ze zaden nie jest wg mnie rewelacja choc kawalkami kazdy moze byc niezly i w koncu jakies informacje mam.
No coz...... dalabym nawet i 150 zl za ksiazke ktora bylaby tego warta ..... hm.... moze ktos zjedzie cala Chorwacje i kiedys cos takiego powstanie powinno miec tytul: "chorwacja dla Polakow - tych wymagajacych" :) ...podamy wtedy najlepsze plaze, zaproponujemy knajpy gdzie sa swieże owoce morza i doradzimy czemu warto powiedziec z gory "kruch ne" .....damy ceny biletow i podpowiemy gdzie jest najlepsza rakija oraz dlaczego warto wjechac na sv. jure a dlaczego nie warto zwiedzac Rijeki .... ech ....koniec marzen ;)
Pozdr. A.
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 12.07.2005 16:03

Napiszemy tu kiedyś wszyscy cro-troterzy taki przewodnik, a ja go wydam.
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 12.07.2005 16:03

Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone