Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 27.06.2018 07:27

lukasz22i napisał(a):Panowie, albo czegoś nie ogarniam albo nie mam do tego siły. Wytyczyłem trasę, z autostrady w Austrii do miejsca docelowego, uwzględniłem objazd płatnego odcinka w Słowenii...i co dalej? Jak to zapisać? Chętnie jako skrót jak jeden z kolegów zrobił? Do miejsca z którego mam ustawioną trasę dojadę na spokojnie, potem chcę kliknąć zapisaną mapę żeby mnie poprowadziło jak po sznurku do celu.

Obrazek

p.s. kliknąłem wyślij na telefon, odebrałem sms ale jak klikam link to wyrzuca jakiś błąd na telefonie


Spróbuj wysłać na swój email i w ten sposób otwórz na telefonie. Nie powinno być żadnych błędów. Ewentualnie wyślij mi na priv link to dej trasy i sprawdzę czy u mnie się otwiera :wink:
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 27.06.2018 08:17

Jakiś błąd Googla, 400. That's an error. The reqested URL was not found on this serwer.

...ale chyba sobie poradziłem bo coś tam poklikałem i skopiowałem link do mapki, otworzyłem w telefonie jako Mapa Google i jest - tylko mam pytanie. Utworzyłem trasę objazdową, nie z domu do celu, początek dałem jeszcze na autostradzie w Austrii przed Graz'em, koniec trasy dałem za Ptujem, zrobiłem sobie skrót na pulpit w telefonie.
Jak klikam na skrót otwiera mi się ta mapka mojej trasy ale mam na niebiesko tylko "podgląd" trasy, nie mam "start" czy coś takiego, czy tak ma być? Czy jak dojadę do punktu na autostradzie który był początkiem i odpalę mapkę to wtedy będę miał "start" trasy? Nie wiem czy jasno się wyraziłem ;)

Druga sprawa, czy mogę jedynie ten fragment zapisać w offline? Prawdopodobnie będę jechał na innej navi (sprawdzony Navigon) ale objazd zrobiłem w GM bo w Navigonie to dość skomplikowane.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2018 08:21

Z tego, co pamiętam to podgląd włącza się tylko wtedy, kiedy nie ma włączonego GPS.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 27.06.2018 08:40

O, spróbuje na zewnątrz odpalić bo w robocie brak zasięgu ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2018 09:18

lukasz22i napisał(a):
p.s. kliknąłem wyślij na telefon, odebrałem sms ale jak klikam link to wyrzuca jakiś błąd na telefonie


Kliknij wyślij SMS , u mnie działa (dostaniesz SMS a w nim link do trasy).
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.06.2018 09:34

U mnie bez problemu działają wszystkie opcje:

wysyłka.jpg
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 27.06.2018 09:46

No niestety SMS przychodzi ale klikając w link wyrzuca komunikat o którym pisałem wcześniej. Poradziłem sobie bo w opcjach znalazłem udostępnij link i po wysłaniu sobie na email daje się otworzyć na telefonie jako mapa google.

Teraz chcę jakoś zapisać tą mapę w offline bo chce korzystać z innej navi a na telefonie w którym nie mam sim odpalić mape googla w trybie offline tylko na czas objazdu.
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 27.06.2018 10:08

lukasz22i napisał(a):

Teraz chcę jakoś zapisać tą mapę w offline


Burger menu -> mapy offline -> wybierz własną mapę i ściągasz kawałki które Cię interere ;)
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 27.06.2018 10:23

misiorwroc napisał(a):
lukasz22i napisał(a):

Teraz chcę jakoś zapisać tą mapę w offline


Burger menu -> mapy offline -> wybierz własną mapę i ściągasz kawałki które Cię interere ;)


Burger King powiadasz? :) dzięki, spróbuję w domu na kompie
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 27.06.2018 10:26

lukasz22i napisał(a):
misiorwroc napisał(a):
lukasz22i napisał(a):

Teraz chcę jakoś zapisać tą mapę w offline


Burger menu -> mapy offline -> wybierz własną mapę i ściągasz kawałki które Cię interere ;)


Burger King powiadasz? :) dzięki, spróbuję w domu na kompie


Ale ja napisałem o sposobie pobrania na telefon.
Zrozumiałem że tak właśnie chcesz zrobić :)

PS: Z rzeczy związanych z fast foodami, to ja jednak wolę zestaw Happy Milf ;)
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 27.06.2018 10:30

Źle się wyraziłem, nie na kompie tylko w domu pod Wifi :D Będzie szybciej i taniej ;)
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 27.06.2018 16:06

Pääkäyttäjä napisał(a):Z tego, co pamiętam to podgląd włącza się tylko wtedy, kiedy nie ma włączonego GPS.


Sprawdziłem z włączonym GPS i dalej to samo, nie ma opcji start tylko podgląd, nie wiem czy tak ma być czy coś nie halo? Przypominam że trasa zaczyna się na autostradzie w Austrii.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 27.06.2018 17:02

misiorwroc napisał(a):Z rzeczy związanych z fast foodami, to ja jednak wolę zestaw Happy Milf ;)

Hahaha :mrgreen:
Happy Milf też uwielbiam :lol:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 27.06.2018 21:44

Cała trasa z pl do cro na waze przejechana...w kraju używam Yanosika ale widzę że waze poza krajem ma dużo lepsze mapki i jest lepiej zrobiona a do tego jest to navi z użytkownikami w całej Europie. Ostrzezenia o wszystkim. Osobiście polecam.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 27.06.2018 23:40

Chyba dam sobie spokój z MG bo już nie mam pomysłu. Utworzyłem trasę jak na zdjęciu, opcji zapisu trasy nie mam nigdzie, jedynie mogę wysłać na tel itp bądź udostępnić link. Jak udostępnię bądź skopiuje link i wyślę na telefon to po otwarciu pokazują się jakieś cuda ale mapy nie widać. Ktoś ma pomysł? Czemu nie ma zwykłej opcji zapisz mapę a potem wczytaj zapisane mapy?

Tak wygląda moja trasa:

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone