Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2018 19:07

A co można kupić za uzbierane punkty? :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2018 19:57

Plakietkę"dzielny zuch" :)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 24.06.2018 19:59

dominikzw napisał(a):Nalicza Wam w waze pkt za przejechabe km? Jeśli tak po jakim czasie? Dzisiaj przejechalem kilka km z wazem wlaczonym i na koncie efekt zerowy. Myślałem że to na bieżąco sie nalicza
Czasami z dużym opóźnieniem.
SimonNysa napisał(a):A co można kupić za uzbierane punkty? :mrgreen:
Można sobie odjąć od wykroczeniowych :idea:
grodek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grodek » 24.06.2018 20:42

SimonNysa napisał(a):A co można kupić za uzbierane punkty? :mrgreen:


Punkty są robione przez programistów po to aby mrówki pracowały na królową. W rezultacie , szarak traci czas edytując te wszystkie mapy , dodając drogi i obiekty , a właściciel aplikacji uśmiecha się patrząc na swój rachunek bankowy.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 24.06.2018 20:53

grodek napisał(a):
SimonNysa napisał(a):A co można kupić za uzbierane punkty? :mrgreen:


Punkty są robione przez programistów po to aby mrówki pracowały na królową. W rezultacie , szarak traci czas edytując te wszystkie mapy , dodając drogi i obiekty , a właściciel aplikacji uśmiecha się patrząc na swój rachunek bankowy.
Ale nam się troszkę łatwiej jeździ jak mrówki pracują też dla mrówek :)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 24.06.2018 21:01

endryu napisał(a):
dominikzw napisał(a):Nalicza Wam w waze pkt za przejechabe km? Jeśli tak po jakim czasie? Dzisiaj przejechalem kilka km z wazem wlaczonym i na koncie efekt zerowy. Myślałem że to na bieżąco sie nalicza
Czasami z dużym opóźnieniem.
SimonNysa napisał(a):A co można kupić za uzbierane punkty? :mrgreen:
Można sobie odjąć od wykroczeniowych :idea:

Z dużym opóźnieniem tzn. Ile okolo?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 24.06.2018 21:07

dominikzw napisał(a):...Z dużym opóźnieniem tzn. Ile okolo?
U mnie ostatnio po ponad dwóch tygodniach doliczyło (używam bez logowania). Ale jakieś pół roku temu było na bieżąco.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 25.06.2018 23:01

Przyznam się szczerze, z ręką na sercu że nie przejrzałem wszystkich 25 zakładek tematu o navi, zwyczajnie nie mam czasu ale może ktoś podpowie jak zapisać zaplanowaną trasę w google maps , biorąc pod uwagę objazd autostrady w Słowenii? Od kilu dni próbuję ale coś mi nie idzie, chciałbym stworzyć taką trasę z Bielan Wrocławskich do Oroslavje w Chorawcaji, omijając płatny odcinek w Słowenii i zapisać ją w telefonie, tak żeby tylko kliknąć trasę i bez stresu wyruszyć w drogę.
Chyba że jest tu jakiś obcykany i uczynny samarytanin i mógłby taką trasę w google maps stworzyć i podesłać mi link? :lol: :papa:
rycerzyk1970
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 03.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rycerzyk1970 » 26.06.2018 06:26

Po wytyczeniu trasy w GM obok opisów punktów trasy masz menu (3 kropki), wybierasz tam "dodaj trasę do ekranu głównego". Trasa zostanie zapisana jako skrót.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 26.06.2018 07:28

rycerzyk1970 napisał(a):Po wytyczeniu trasy w GM obok opisów punktów trasy masz menu (3 kropki), wybierasz tam "dodaj trasę do ekranu głównego". Trasa zostanie zapisana jako skrót.



Tylko proponuje dodawać punkty pośrednie (przystanki), gdyż w innym wypadku istnieje możliwość, że mapa w dniu wyjazdu może Ci inną drogę wyliczyć (niż tą którą sobie wcześniej ustawiałeś). Następnie z pozycji komputera klikasz wyślij mapę na telefon i leci albo sms albo na email.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 26.06.2018 10:04

Dzięki za odpowiedź. Ja wytyczylem trasę od do i potem wytyczoną trasę modyfikowałem przeciągając jej przebieg objazdem autostrady w Słowenii. Niestety nie miałem pomysłu jak to zapisać bo samo wysłanie na telefon (jest taka opcja) powodowało że po otwarciu linka pokazała się mapa od do a nie ta zmodyfikowana.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 26.06.2018 10:10

lukasz22i napisał(a):Dzięki za odpowiedź. Ja wytyczylem trasę od do i potem wytyczoną trasę modyfikowałem przeciągając jej przebieg objazdem autostrady w Słowenii. Niestety nie miałem pomysłu jak to zapisać bo samo wysłanie na telefon (jest taka opcja) powodowało że po otwarciu linka pokazała się mapa od do a nie ta zmodyfikowana.


A ja w GM porobilem sobie odcinki i zapisałem na osobnym ekranie:
20180626_100621.jpg


Dlatego odcinkami bo nie wszystkie zażyczylem sobie, że mogą być płatne... :papa:
Dojadę do końca jednego i uruchamiam następny.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 26.06.2018 10:24

lukasz22i napisał(a):Dzięki za odpowiedź. Ja wytyczylem trasę od do i potem wytyczoną trasę modyfikowałem przeciągając jej przebieg objazdem autostrady w Słowenii. Niestety nie miałem pomysłu jak to zapisać bo samo wysłanie na telefon (jest taka opcja) powodowało że po otwarciu linka pokazała się mapa od do a nie ta zmodyfikowana.


Dodaj punkty pośrednie, możesz nawet kliknąć myszką na ulicę, którą chcesz jechać (w momencie gdy miałbyś wpisywać adres w okienku) zrób tak szczególnie w newralgicznych miejscach, wtedy mapka powinna być w takim stanie w jakim sobie ją ułożysz :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.06.2018 10:28

Yanush napisał(a):
lukasz22i napisał(a):Dzięki za odpowiedź. Ja wytyczylem trasę od do i potem wytyczoną trasę modyfikowałem przeciągając jej przebieg objazdem autostrady w Słowenii. Niestety nie miałem pomysłu jak to zapisać bo samo wysłanie na telefon (jest taka opcja) powodowało że po otwarciu linka pokazała się mapa od do a nie ta zmodyfikowana.


A ja w GM porobilem sobie odcinki i zapisałem na osobnym ekranie:
20180626_100621.jpg


Dlatego odcinkami bo nie wszystkie zażyczylem sobie, że mogą być płatne... :papa:
Dojadę do końca jednego i uruchamiam następny.

Zrobiłem identycznie, po przejechaniu danego odcinka "klikałem" na następny.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 26.06.2018 10:45

ApropoDefacto napisał(a):
lukasz22i napisał(a):Dzięki za odpowiedź. Ja wytyczylem trasę od do i potem wytyczoną trasę modyfikowałem przeciągając jej przebieg objazdem autostrady w Słowenii. Niestety nie miałem pomysłu jak to zapisać bo samo wysłanie na telefon (jest taka opcja) powodowało że po otwarciu linka pokazała się mapa od do a nie ta zmodyfikowana.


Dodaj punkty pośrednie, możesz nawet kliknąć myszką na ulicę, którą chcesz jechać (w momencie gdy miałbyś wpisywać adres w okienku) zrób tak szczególnie w newralgicznych miejscach, wtedy mapka powinna być w takim stanie w jakim sobie ją ułożysz :wink:


OK, pobawię się tym jeszcze wieczorem i spróbuję coś stworzyć. Ostatni tydzień przed urlopem to sajgon i w robocie i w domu, czasem wieczorem cierpliwości brak :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone