Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 26.06.2018 11:29

Garo&Justa napisał(a):Po wielu, wielu latach jazdy na GM tym razem towarzyszyć mi będzie TomTom.
Taka nawigacja fabrycznie znajduje się w naszym nowym nabytku i posiada funkcję traffic po udostępnieniu do auta neta z telefonu.
jak się nie sprawdzi to przełączę na Android Auto i polecę na GM. Mimo wszystko po testach TT daje radę
Ktoś doświadczenia z TT ma?


W zeszłym roku jechałem na TT na Pag.
Wrażenia pozytywne - działa stabilnie, nic się nie wykrzacza, informuje o fotoradarach.
Jedynie na co się naciąłem - w zeszłym roku traffic w Cro nie działał, nie wiem jak jest obecnie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2018 11:31

Jeśli się nie mylę to traffic w CRO nie działa.
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 26.06.2018 11:50

szaki17 napisał(a):Jeśli się nie mylę to traffic w CRO nie działa.


Dlatego w tym roku przetestuję Sygic-a. Kiedyś kupiłem go w promce i w ogóle zapomniałem o nim :)
Plus dodatkowo - GM z zassanymi mapami.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 26.06.2018 12:06

dids76 napisał(a):
Yanush napisał(a):
lukasz22i napisał(a):Dzięki za odpowiedź. Ja wytyczylem trasę od do i potem wytyczoną trasę modyfikowałem przeciągając jej przebieg objazdem autostrady w Słowenii. Niestety nie miałem pomysłu jak to zapisać bo samo wysłanie na telefon (jest taka opcja) powodowało że po otwarciu linka pokazała się mapa od do a nie ta zmodyfikowana.


A ja w GM porobilem sobie odcinki i zapisałem na osobnym ekranie:
20180626_100621.jpg


Dlatego odcinkami bo nie wszystkie zażyczylem sobie, że mogą być płatne... :papa:
Dojadę do końca jednego i uruchamiam następny.

Zrobiłem identycznie, po przejechaniu danego odcinka "klikałem" na następny.


Mariusz, a wiesz może ile Ci GM pożarł MB?
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 26.06.2018 12:09

Jaka nawigacja telefon i google map lepszy ni ma heheh pozdrawiam
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 26.06.2018 12:21

swider1985 napisał(a):Jaka nawigacja telefon i google map lepszy ni ma heheh pozdrawiam

Świder, naprawdę używanie interpunkcji jest nietrudne :roll:
pluton
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pluton » 26.06.2018 17:00

50 stron nawijania o jakimś gejowskim wynalazku.
Prawdziwy mężczyzna ma mapę w głowie, kompas w sercu i zawsze swoją rodzinę bezbłędnie do celu dowiezie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2018 17:34

pluton napisał(a):50 stron nawijania o jakimś gejowskim wynalazku.
Prawdziwy mężczyzna ma mapę w głowie, kompas w sercu i zawsze swoją rodzinę bezbłędnie do celu dowiezie.

TO co tu robisz "bohaterze" ???
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 26.06.2018 17:41

szaki17 napisał(a):
pluton napisał(a):50 stron nawijania o jakimś gejowskim wynalazku.
Prawdziwy mężczyzna ma mapę w głowie, kompas w sercu i zawsze swoją rodzinę bezbłędnie do celu dowiezie.

TO co tu robisz "bohaterze" ???

Chęć zaistnienia to bardzo mocna motywacja :lol:
pluton
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pluton » 26.06.2018 17:51

szaki17 napisał(a):
pluton napisał(a):50 stron nawijania o jakimś gejowskim wynalazku.
Prawdziwy mężczyzna ma mapę w głowie, kompas w sercu i zawsze swoją rodzinę bezbłędnie do celu dowiezie.

TO co tu robisz "bohaterze" ???

Szukam kumpli.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.06.2018 17:53

Yanush napisał(a):
Mariusz, a wiesz może ile Ci GM pożarł MB?

Dokładnie Ci nie powiem, bo nie kasowałem licznika danych, ale niewile. Przed wyjazdem miałem "zużyte" 1,6Gb a teraz mam 1,8Gb. Mapy oczywiście miałem ściągnięte wcześniej, ale odpalałem też Waze.
Pomiędzy pizzerią przed Ptuj a Cvetlin, trochę ja popieprzyłem a trochę GM :wink: Poprowadziło mnie drogą którą nie powinienem jechać, na szczęście obyło się bez problemu. Lepiej mieć wcześniej przygotowaną trasę niż podczas jazdy "kazać" mu jechać w jakieś miejsce, bo GM nie patrzy czy możesz tam jechać czy nie, jeśli jest droga to Cie nią poprowadzi :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2018 17:56

pluton napisał(a):Szukam kumpli.

walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.06.2018 18:29

pluton napisał(a):50 stron nawijania o jakimś gejowskim wynalazku.
Prawdziwy mężczyzna ma mapę w głowie, kompas w sercu i zawsze swoją rodzinę bezbłędnie do celu dowiezie.

Nie wątpię, że jesteś prawdziwym mężczyzną i bezbłędnie dotrzesz na Pag. Bez problemu znajdziesz też "nieziemską pizzę", o którą pytałeś w innym wątku, ale gdybyś był tak uprzejmy i wyjaśnił skąd ten przymiotnik dotyczący nawigacji? Tak z ciekawości pytam.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 26.06.2018 23:00

Panowie, albo czegoś nie ogarniam albo nie mam do tego siły. Wytyczyłem trasę, z autostrady w Austrii do miejsca docelowego, uwzględniłem objazd płatnego odcinka w Słowenii...i co dalej? Jak to zapisać? Chętnie jako skrót jak jeden z kolegów zrobił? Do miejsca z którego mam ustawioną trasę dojadę na spokojnie, potem chcę kliknąć zapisaną mapę żeby mnie poprowadziło jak po sznurku do celu.

[img]TU%20MIAŁ%20BYĆ%20OBRAZEK%20ALE%20SERWER%20ZANIEMÓGŁ[/img]

p.s. kliknąłem wyślij na telefon, odebrałem sms ale jak klikam link to wyrzuca jakiś błąd na telefonie
Ostatnio edytowano 27.06.2018 08:19 przez lukasz22i, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2018 07:07

Czy próbowałeś skorzystać z pierwszej opcji (jeżeli ją masz)?

route_gm.JPG


Co Ci za błąd wyrzuca?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone