Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka jest najlepsza mapa do Mio na Chorwację??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
malczykos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) malczykos » 18.06.2009 09:45

Kynio napisał(a):Do zorientowanych w temacie. Prosze o odpowiedz, czy mozna wgrac na kartę dla iGo wiele map, np. kilka map państw płd. Europy i czy jadąc iGo samo przechodzi z mapy na kolejna mape przy przekroczeniu granicy. Mam zamiar zagladnac do Albanii i Czarnogóry.


Mapy wgrywasz do folderu Igo/content/map,
po jednej mapie dla każdego kraju. Mapy przełączają się automatycznie pomiędzy krajami.
marko-wroclaw
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko-wroclaw » 21.06.2009 00:04

Wiele tych map dla igo, które wersje wybrać najlepiej jest dla poszczególnych krajów?
(Polska, Austria, Czechy, Słowenia, Chorwacja, Czarnogóra, Słowacja, Węgry)
pioszczep
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 20.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioszczep » 21.06.2009 00:43

Kynio napisał(a):Do zorientowanych w temacie. Prosze o odpowiedz, czy mozna wgrac na kartę dla iGo wiele map, np. kilka map państw płd. Europy i czy jadąc iGo samo przechodzi z mapy na kolejna mape przy przekroczeniu granicy. Mam zamiar zagladnac do Albanii i Czarnogóry.

Hmmmm..... Może tu coś znajdziesz:
http://megawarez.eu/pda/137524-igo-8-na ... 20092.html
patart
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 18.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) patart » 21.06.2009 00:47

marko-wroclaw napisał(a):Wiele tych map dla igo, które wersje wybrać najlepiej jest dla poszczególnych krajów?
(Polska, Austria, Czechy, Słowenia, Chorwacja, Czarnogóra, Słowacja, Węgry)


ja wrzucam i sprawdzam CZY WIDZI :)
marko-wroclaw
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko-wroclaw » 23.06.2009 00:32

No ja też z reguły używam map które działają, ale jednak jest lekkie zróżnicowanie pod wzgl. wydawnictw map i to mnie ciekawi, które mapy nadają się najlepiej do danych krajów. (dokładność, ilość dróg, danych adresowych itd)
Kynio
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kynio » 01.07.2009 14:31

Jeden guru z peb twierdzi, ze do IGO na Balkany, poludniowa Europę debeściaste mapy sa od TeleAtlasu
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 01.07.2009 15:11

TeleAtlas jest OK,super jest asystent pasa ruchu,ale na sama Chorwacje,to najdokladniejsza jest mapka od dostawcy Navigo Sistem,nawet w Omis Nemira sa ulice w tej mapce...
decklen
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 03.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) decklen » 01.07.2009 15:44

Zdecydowanie nie TA zawsze dostawcy lokalni są dokładniejsi .
Jak już coś to NAVIGO.
Nawet w Polsce TeleAtlas ma niezbyt aktualne mapy.
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 28.07.2009 11:24

Kynio napisał(a):Jeden guru z peb twierdzi, ze do IGO na Balkany, poludniowa Europę debeściaste mapy sa od TeleAtlasu

jeden z kolegów dobrze zorientowany w temacie map do GPS również najbardziej polecał mi na Bałkany IGO.
Myślę, ze jest kilka dobrych map, a wybór jednej jest kwestią indywidualnego przyzwyczajenia :)
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 28.07.2009 11:41

TA dla igo8 ma wjazd na sv. jure i uliczki górnego Tucepi.
W niektórych miejscowościach gubiła się kierując mnie na nieistniejące drogi (jadąc Jadranką)
patart
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 18.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) patart » 10.09.2009 23:08

Mio, była najdokładniejsza, najekonomiczniejsza i najbardziej oddawała rzeczywistą siec dróg, sprawdzałem w Omis, rewelacja !
polecam
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 10.09.2009 23:26

Zastanawiam się czy nie przekraczamy pewnej granicy - już drugi warezowy link w tym temacie :roll:
kolega el_guapo próbował zwrócić uwagę ale chyba nikt tego nie zauważył więc wrzucę jeszcze raz zaznaczając tylko, że tyczy się to wszystkich:

el_guapo napisał(a):
kuchar504 napisał(a):po czym z powrotem wyrzuciło mnie do windowsa5 Bardzo prosze o pomoc...


Kolego kuchar504 - pomoc znajdziesz wysyłając zapytanie na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. :wink:

Pees: Internet jest pełny rad tego typu i tylko od Ciebie zależy czy je znajdziesz. Bądź jednak łaskaw nie zamieniać tego forum w peb.pl
piotrtc
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrtc » 11.09.2009 21:45

Witajcie. W tym roku jechałem z AM 5.5.2. Szczerze mówiąc nie było żadnego problemu z dotarciem do celu, nawet w tak małej wsi jak Okrug Donji (wyspa Ciovo) były wszystkie ulice(nawet w iGO ich nie było). W Budapeszcie trochę poblądziliśmy, ale powodem były roboty drogowe i niektóre ulice były pozamykane. Być może wbudowane TMC pomogłoby. A czy Wy może macie jakiś pomysł jak ominąć Budapeszt(chodzi mi o obwodnice itp.), bo za rok nie chciałbym znowu zgubić się w stolicy Węgier.
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 09.11.2009 08:08

Hej , żeby iGO dobrze pokazywało wszystkie połączenia między różnymi mapami i różnymi krajami musi byc wgrany plik basemap.fbl do katalogu z mapami.

A najlepiej mapy od tego samego dostawcy. TeleAtlas ma chyba najdokładniejsze. AM5.5.2 też bezproblemowo wszędzie prowadziła, wyjątkiem jest BiH tam to tylko iGO. Pozdrawiam
Ndrangheta
zbanowany
Posty: 404
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ndrangheta » 19.12.2009 17:00

:papa:
Ostatnio edytowano 26.11.2010 15:27 przez Ndrangheta, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka jest najlepsza mapa do Mio na Chorwację?? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone