Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka jest dopuszczalna zawartość alkoholu dla kierowców

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
inmar
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 23.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) inmar » 20.08.2014 21:54

Oczywiście co za dużo to też nie zdrowo,zgadzam się,że faktycznie niektórzy polecieli za daleko z tym limitem.
inmar
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 23.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) inmar » 20.08.2014 21:55

Lednice napisał(a):0.8 chyba nikt juz nie pozwala
0.5 jest np. w Niemczech, ale jak cos sie stanie bez winy kierowcy ktory wypil piwo, ktos mu wjedzie z tylu i rozwali auto, to kierowca po piwku mie dostanie ani centa odszkodowania z OC
AC 8)


U nas chyba podobnie z tego co słyszałem.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.08.2014 22:14

Dopuszczalny poziom alkoholu we krwi 0,8 promila (skutek: upośledzenie koordynacji ruchowo-wzrokowej, obniżony krytycyzm):
Irlandia, Kanada, Luksemburg, Malta, Meksyk, Nowa Zelandia, USA (niektóre stany) Wielka Brytania.
Luigi MG
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 13.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luigi MG » 20.08.2014 22:16

inmar napisał(a):Nie wiem,czy było,ale pewnie część pijanych jeździ lepiej niż połowa trzeźwych na naszych drogach i tych ostatnich nikt nie stara się wyeliminować z dróg,mają prawko mają pozwolenie na stwarzanie zagrożenia w ruchu lądowym a takich spotykam codziennie.By nie było nie propaguję jazdy na bani,ale też bez przesady.Jeśli jakieś kraje cywilizowane dozwalają na wyższy wynik niż zero to chyba wiedzą co robią.Posiadam praw jazdy kat. ABCDE od 1987 roku i mam swoją teorię.


To mnie kolego rozbawiłeś :D i na dodatek chwalisz się że masz prawko od 87... Moja mamuska ma od 1964 AB i co z tego jak nie jeździ?! ja mam prawko 10 lat i zrobiłem ponad 200 tysi i nadal jak jade zarówno puszką czy Bandziorem to uważam na każdego innego kierowce. Ale stwierdzenie, że pod wpływem alko lepiej jeżdżą niż niektórzy trzeźwi??? Gdzie? W naszym grajdołku nie ma kultury za kierownicą, żadnej... To, gdzieś jest ileś alko dopuszczalne to ok ich sprawa. Ale My w swoim kraju mamy 0,2 i jak przekroczymy 0,19 promila to mamy ciepło niezależnie gdzie co i jak zrobiliśmy. OC i AC zawieramy w naszym kraju i pod jego normy podlegamy, a ubezpieczalnie tylko chcą wiedzieć czy klient miał coś w sobie czy nie i oczywiście czy nie był pod wpływem używek. Takie tam moje teorie.
inmar
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 23.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) inmar » 20.08.2014 22:34

Lubię rozbawiać ludzi i cieszę się,że Cię rozbawiłem.Jak napisałem,nie propaguję jazdy na bani,ale to 95% trzeźwych powoduje wypadki.Wiedziałem,że polemika będzie jak to napiszę.Jak na moim forum zapytałem o dobry alkomat to było podobnie,mało kto chciał pomóc a tylko krytyka się odezwała.
W sumie przyznaję rację i chylę głowę,ale i tak kupiłem dobrej jakości alkomat i jak nie mam 000 to nie wychodzę za wycieraczkę domu.
Pozdrowionka dla Wszystkich.
Luigi MG
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 13.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luigi MG » 21.08.2014 08:40

Trzeba było tak od razu :P Co do wypadków i statystyk można także długo polemizować :wink: Jak w telewizorni widzę cyfry, że zatrzymano ponad tysiaka "pijanych" kierowców, a właśnie 90 procent to wczorajsi czyli między 0.2-05 promila. W każdym razie nie powinni kierować. To także mnie troszkę irytuje. Podobnie jest z wypadkami z udziałem motocyklistów. 70% wypadków jest z winy kierowcy samochodu, z winy czyli wzięto już pod uwagę prędkość motocyklisty jego stan itd. To tyle z mojej strony. A jaki alkomat polecasz, bo mi także by się przydał, żeby mieć pewność, iż nie prowadzę bo mam %% w sobie ;) Chociaż jak nie jestem pewien to nie prowadzę i tyle ;) Pozdrawiam
inmar
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 23.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) inmar » 21.08.2014 09:36

Ja kupiłem Alkohit X3.Kolega miał ostatnio jakiś z "biedronki",jemu pokazywał 000 a mój 0,14.

http://www.alkohit.pl/e/pl/produkty/11/ ... IT-X3.html
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 22.08.2014 21:45

Luigi MG napisał(a): Jak w telewizorni widzę cyfry, że zatrzymano ponad tysiaka "pijanych" kierowców, a właśnie 90 procent to wczorajsi czyli między 0.2-05 promila. W każdym razie nie powinni kierować. To także mnie troszkę irytuje.

Skąd czerpiesz tą wiedzę? Media kłamią :mrgreen:
arocn
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) arocn » 22.08.2014 23:09

Dla trzeźwo myślących polecam artykuł: bankier.pl/wiadomosc/Plaga-pijanych-kierowcow-to-mit-3032186.html
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Jaka jest dopuszczalna zawartość alkoholu dla kierowców - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone