Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka jest dopuszczalna zawartość alkoholu dla kierowców

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
funkyman3
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) funkyman3 » 18.07.2011 18:34

Kobiety za kółkiem to niezłe "wariaty",
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 18.07.2011 18:40

i jak to na wielu forach bywa temat konczy na kobiecie za kolkiem,ale naprawde nie musicie czuc sie zgrozeni,zawsze bedziecie lepszymi kierowcami,tym bardziej po piwie :twisted:
moj tato mial kiedyc stluczke,wracal z ryb,znajomy jechal za nim i nagle lups,dupa zbita bo koledze spadl z nogi klapek...nie zawsze potrzeba szpilek zeby spowodowac stluczke :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.07.2011 18:46

funkyman3 napisał(a):Kobiety za kółkiem to niezłe "wariaty",


Znam wiele kobiet,które jeżdżą lepiej niż Ty czy ja.
funkyman3
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) funkyman3 » 18.07.2011 18:51

alutka9 napisał(a):i jak to na wielu forach bywa temat konczy na kobiecie za kolkiem,ale naprawde nie musicie czuc sie zgrozeni,zawsze bedziecie lepszymi kierowcami,tym bardziej po piwie :twisted:
moj tato mial kiedyc stluczke,wracal z ryb,znajomy jechal za nim i nagle lups,dupa zbita bo koledze spadl z nogi klapek...nie zawsze potrzeba szpilek zeby spowodowac stluczke :wink:


Alutka9 to tylko żarty, a to że kobiety jeżdżą źle to funkcjonujący w świadomości społecznej uproszczony i zabarwiony wartościująco obraz rzeczywistości. 3 lata temu widziałem Panią za kółkiem autobusu, ja w życiu nie pojechałbym tak jak ona :)
funkyman3
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) funkyman3 » 18.07.2011 18:57

anakin napisał(a):
funkyman3 napisał(a):Kobiety za kółkiem to niezłe "wariaty",


Znam wiele kobiet,które jeżdżą lepiej niż Ty czy ja.


Ja też takie znam, ale to nie znaczy, że od czasu do czasu nie można pożartować ;)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.07.2011 19:00

funkyman3 napisał(a):
Ja też takie znam, ale to nie znaczy, że od czasu do czasu nie można pożartować ;)


Aaaaaaaaaa...
To tak dżołk był znaczy się...
Shadi
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 12.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shadi » 18.07.2011 19:02

Kurde, ja zapytałem tylko o obowiązujące przepisy a tu "jazda na całego" :cry:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.07.2011 19:05

alutka9 napisał(a):znajomy jechal za nim i nagle lups,dupa zbita bo koledze spadl z nogi klapek...

Mam nadzieję, że miał skarpety... Bo by sobie przeca stopę porysował :lol:
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 18.07.2011 19:09

funkyman3 oczywiscie ze mozna pozartowac,filmik swoja droga niezly :)

ale uczulenie mam w tym temacie,nie tyczy to mnie wiem jak jezdze i nie uzywalam lusterka w celach innych niz obserwacja drogi ( no czasem dzieci na tylnim siedzeniu) jako kierowca chyba nigdy,ale niedawno byl pod wroclawiem przypadek tira ktory wyprzedzajac innego tira przejechal ciezarna kobiete razem z jej autem , wpisy na forum pod artykulem byly straszne,wina kobiety i jej hormonow bo byla w ciazy 8O

bocian spokojnie stopa bezpieczna, jak to prawdziwy facet specjalne do klapek ubral czarne skarpetki :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.07.2011 19:10

Bocian, a tak, przy okazji, jak to może wyglądać w praktyce: tak, jak tutaj opisują, że robi się dwa badania, ale i tak zatrzymuja prawo do decyzji sądu?

Ciekawe, jak to za granicą jest - akurat płukanie ust Listerinem w czasie jazdy mi się zdarza, no albo jakiś batonik zjeść - ciekawe, jak zasugerować powtórzenie pomiaru?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.07.2011 19:20

Bocian napisał(a):Męska świnia, szowinista :):):)


Eee tam zaraz szowinista, świnia starczy :wink:

Ps. Dziś nie piję, dopiero jutro, ale to już będzie Karlovacko :D
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 18.07.2011 20:33

Podwątek o księdzu zniknął ale wiedziałem, że wątek tym się troche napędzi :wink: .
podszywacz napisał(a):Było kiedyś w TV pokazane niezależne badanie dwóch grup: jedna wypijała jedno mocne piwo, druga, kieliszek normalnej wódki. W obu grupach były osoby o różnej płci, wadze, przed i po spożyciu posiłku. Praktycznie każda osoba po spożyciu miała zawartość alkoholu na poziomie ponad 0,6 - 0,8 promila alkoholu i co ciekawe stan ten utrzymywał się przez kilka godzin.

W telewizji różne rzeczy pokazują.
Z racji wykształcenia troche jestem zorientowany w fizjologii człowieka.
Jeśli startujesz od 0.0. to po wypiciu (standardowego z zawartością 5% alkoholu) 0.5 litra piwa w stanie szczytowym osiągasz ok. 0.2/0.3 promila. Oczywiście zależy to od masy ciała oraz nieco od zawartości żołądka, troche płci (faceci mają lepiej).
Po 2/3 godzinach od zakończenia spożycia tegoż jednego piwa jesteś czysty.
To co pokazuje telewizja czasem można sobie włożyć do d... Nawet jak pseudoekspertami są jacyś lekarze.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.07.2011 20:35

Rysio napisał(a):
Ps. Dziś nie piję, dopiero jutro, ale to już będzie Karlovacko :D


Pozdrów................Metajnę. :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.07.2011 20:45

weldon napisał(a):tak, jak tutaj opisują,

Oddalają od siebie odpowiedzialność.
fancroatia
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fancroatia » 18.07.2011 21:05

romuald22 napisał(a):...w stanie szczytowym osiągasz ok. 0.2/0.3 promila...


o kurde - muszę zapamiętać :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Jaka jest dopuszczalna zawartość alkoholu dla kierowców - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone