Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka jest dopuszczalna zawartość alkoholu dla kierowców

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2011 22:22

alutka9 napisał(a):......ale niedawno byl pod wroclawiem przypadek tira ktory wyprzedzajac innego tira przejechal ciezarna kobiete razem z jej autem , wpisy na forum pod artykulem byly straszne,wina kobiety i jej hormonow bo byla w ciazy 8O ....

Tak na marginesie....8 lipca byliśmy na jej pogrzebie w Trzebnicy, bo to była koleżanka z pracy mojej żony.
Jechała prawidłowo swoim pasem, widząc DEBILA - kierowcę TIRa wyprzedzającego innego TIRa na krętej drodze i podwójnej linii ciągłej, uciekła do rowu (bo pewnie hormony podpowiedziały jej, że jest szansa na uratowanie jej samej oraz dziecka). :!:
Jednakże przyczepa DEBILNEGO TIRowca złapała miękkie pobocze i zmiażdżyła JĄ w miejscu, w którym szukała instynktownie ratunku :!:
Próbowano reanimować JĄ i JEJ SYNA - nie było szans i pochowano ICH w jednej trumnie obok siebie.
Miała 25 lat i życie przed sobą, a synkowi wypisano na klepsydrze taką samą datę urodzin i śmierci :!:

NIECH DEBILE ZA KIEROWNICĄ POMYŚLĄ DO CZEGO MOGĄ DOPROWADZIĆ :!:
NIE CZYTAJCIE KOMENTARZY POD WYPADKOWYMI NEWSAMI W SIECI - TAM ZDARZAJĄ SIĘ KOMENTARZE DEBILI :!:
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 20.07.2011 08:48

slapol wyrazy wspolczucia :(
ja niestety przeczytalam kilka wpisow pod tym artykulem,dlatego taka moja reakcja,bo to sie zdarza nagminnie,jak kobieta za kolkiem niewazne ze poszkodowana ,napewno jej wina :!: bo albo okres ,albo pms,albo ciaza,albo szminka,albo szpilki.... a tak jak w tym przypadku tir( nie zawsze to akurat musi byc tir,sa tez normalni kierowcy ciezarowek),coz tir-wal w osobowke i pedz dalej,ktos posprzata... :(
turan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 18.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) turan » 23.07.2011 23:02

slapol napisał(a):NIECH DEBILE ZA KIEROWNICĄ POMYŚLĄ DO CZEGO MOGĄ DOPROWADZIĆ :!:
NIE CZYTAJCIE KOMENTARZY POD WYPADKOWYMI NEWSAMI W SIECI - TAM ZDARZAJĄ SIĘ KOMENTARZE DEBILI :!:

Kiedyś na tym forum pisałem o tragedii moich znajomych - wracali po pracy z Warszawy w okolice Krakowa. W świętokrzyskim pijany rowerzysta wyjechał im pod samochód, kierowca próbując odruchowo go ominąć wjechał na lewy pas doprowadzając do czołowego zderzenia z busem. Wszyscy moi znajomi, pięć młodych osób, zginęli w tym wypadku. Jeden z userów naszego forum też popisał się wówczas "stosownym" komentarzem.
A wracając do sedna wątku - w Chorwacji jakiś czas temu wprowadzono przepis o dopuszczalnej zawartości alkoholu we krwi kierowców 0,0 promila. Ale po pewnym czasie zmieniono ten zapis - obecnie obowiązuje 0,5 promila. Podaję tę informację na podstawie dzisiejszej rozmowy z właścicielem apartmana, w którym teraz kwateruję.
PozdraV
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2011 02:35

turan napisał(a):
slapol napisał(a):NIECH DEBILE ZA KIEROWNICĄ POMYŚLĄ DO CZEGO MOGĄ DOPROWADZIĆ :!:
NIE CZYTAJCIE KOMENTARZY POD WYPADKOWYMI NEWSAMI W SIECI - TAM ZDARZAJĄ SIĘ KOMENTARZE DEBILI :!:

Kiedyś na tym forum pisałem o tragedii moich znajomych - wracali po pracy z Warszawy w okolice Krakowa. W świętokrzyskim pijany rowerzysta wyjechał im pod samochód, kierowca próbując odruchowo go ominąć wjechał na lewy pas doprowadzając do czołowego zderzenia z busem. Wszyscy moi znajomi, pięć młodych osób, zginęli w tym wypadku. Jeden z userów naszego forum też popisał się wówczas "stosownym" komentarzem.
A wracając do sedna wątku - w Chorwacji jakiś czas temu wprowadzono przepis o dopuszczalnej zawartości alkoholu we krwi kierowców 0,0 promila. Ale po pewnym czasie zmieniono ten zapis - obecnie obowiązuje 0,5 promila. Podaję tę informację na podstawie dzisiejszej rozmowy z właścicielem apartmana, w którym teraz kwateruję.
PozdraV

Wiesz, u południowców 0,5 promila znaczy tyle, że po lampce wina na śniadanie jedzie się na trasę, w naszym rozumowaniu....po wczorajszej, mocnej bani lekko trzeźwy możesz jechać dalej....to różnica.....
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 24.07.2011 08:10

Shadi napisał(a):Kurde, ja zapytałem tylko o obowiązujące przepisy a tu "jazda na całego" :cry:

Może byś przy okazji poprawił ortografa. W oczy kłuje. :(
Shadi
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 12.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shadi » 27.07.2011 19:30

woka
Gdzie doszukałaś/eś się błędu bo ja go nie widzę. Może w Twojej szkole uczyli innej ortografi jak w mojej, ale to już wina MEN-u
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 27.07.2011 19:38

Shadi napisał(a):woka
Gdzie doszukałaś/eś się błędu bo ja go nie widzę. Może w Twojej szkole uczyli innej ortografi jak w mojej, ale to już wina MEN-u

Zapewne chodziło mu o tytuł Twojego wątku. W mojej szkole też uczyli że słowo alkohol pisze się przez "h".
Jarko1
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 30.07.2011 22:54

h czy ch oto jest pytanie ?
Lepiej tak:
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 31.07.2011 13:30

?????????????
Ostatnio edytowano 31.07.2011 15:27 przez matrix02, łącznie edytowano 1 raz
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 31.07.2011 14:23

matrix02 napisał(a): odceciło by to wszyskich zawalidrogów




matrix02 napisał(a):Ps.nie jestem kierowcom TIRa



Temat poważny jest.

Przepraszam
Ale jakoś nie mogłem się powstrzymać :devil:
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 31.07.2011 15:30


To popuść
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 06.08.2014 21:55

0.0 to wymysł czystego biurokratycznego idiotyzmu . Zjesz MonCheri i pechowo masz "zawiasy" na kolejne X lat !!!
Dla hardcorów to "od 0.2" jak obecnie w PL jest wystarczająco ostre.
Dla cywilizowanych narodów 0.5 jest sensowne ( po piwie lub małej lampce wina - ale jednej ! - jedziesz dalej ) . Bez stresu ale i bez "ułańskiej fantazji" :oczko_usmiech:
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 06.08.2014 22:02

para-35-38 napisał(a):0.0 to wymysł czystego biurokratycznego idiotyzmu . Zjesz MonCheri i pechowo masz "zawiasy" na kolejne X lat !!!
Dla hardcorów to "od 0.2" jak obecnie w PL jest wystarczająco ostre.
Dla cywilizowanych narodów 0.5 jest sensowne ( po piwie lub małej lampce wina - ale jednej ! - jedziesz dalej ) . Bez stresu ale i bez "ułańskiej fantazji" :oczko_usmiech:


To tak z doświadczenia, czy czysta teoria?
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 06.08.2014 22:11

klopot napisał(a):
para-35-38 napisał(a):0.0 to wymysł czystego biurokratycznego idiotyzmu . Zjesz MonCheri i pechowo masz "zawiasy" na kolejne X lat !!!
Dla hardcorów to "od 0.2" jak obecnie w PL jest wystarczająco ostre.
Dla cywilizowanych narodów 0.5 jest sensowne ( po piwie lub małej lampce wina - ale jednej ! - jedziesz dalej ) . Bez stresu ale i bez "ułańskiej fantazji" :oczko_usmiech:


To tak z doświadczenia, czy czysta teoria?


Zjedz np. MonCheri, dmuchnij od razu to się przekonasz , że teoria zmienia się w praktykę :lol: .
Wydmuchasz na bank z 0.2 a będziesz nawalony :wink: jak szpak :idea:
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 06.08.2014 22:18

para-35-38 napisał(a):
klopot napisał(a):
para-35-38 napisał(a):0.0 to wymysł czystego biurokratycznego idiotyzmu . Zjesz MonCheri i pechowo masz "zawiasy" na kolejne X lat !!!
Dla hardcorów to "od 0.2" jak obecnie w PL jest wystarczająco ostre.
Dla cywilizowanych narodów 0.5 jest sensowne ( po piwie lub małej lampce wina - ale jednej ! - jedziesz dalej ) . Bez stresu ale i bez "ułańskiej fantazji" :oczko_usmiech:


To tak z doświadczenia, czy czysta teoria?


Zjedz np. MonCheri, dmuchnij od razu to się przekonasz , że teoria zmienia się w praktykę :lol: .
Wydmuchasz na bank z 0.2 a będziesz nawalony :wink: jak szpak :idea:

Jasne, że tak. Tylko dmuchanie od razu jest niezgodne z obowiązującym prawem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Jaka jest dopuszczalna zawartość alkoholu dla kierowców - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone