Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak liczyć te węgierskie forinty ? Gdzie kupować ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006
Jak liczyć te węgierskie forinty ? Gdzie kupować ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 23.01.2011 11:00

Pomóżcie cromaniacy przez Węgry jeżdżący :)
Tak sobie wymyśliłem , że w drodze do CRO zatrzymam się na 6 dni na Węgrzech i pozwiedzam. Tylko nie mam pojęcia jak te ich pieniądze przeliczać, ile co kosztuje, ile będę potrzebował ?
Po drugie gdzie te forinty kupować ? U nas, czy euro zabierać , co myslicie ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.01.2011 11:12

Bahama napisał(a):Pomóżcie cromaniacy przez Węgry jeżdżący :)
Tak sobie wymyśliłem , że w drodze do CRO zatrzymam się na 6 dni na Węgrzech i pozwiedzam. Tylko nie mam pojęcia jak te ich pieniądze przeliczać, ile co kosztuje, ile będę potrzebował ?
Po drugie gdzie te forinty kupować ? U nas, czy euro zabierać , co myslicie ?


Bahama przyjacielu liczy się prosto:

100 HUF - to 1,6 w przybliżeniu

1000 HUF - 16 zł

10000 HUF - 160 zł


Nie bierz forintów bo po co tam sobie wymienisz w kantorze albo wypłacisz w bankomacie.

Co ile kosztuje (jest taniej jak w Polsce moim zdaniem i warto tam zajechać). Jedyne co w te lato mieli droższe to benzyna. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.01.2011 11:14

..ja kupuję zawsze w kantorze..cena..miesięczna vinieta na autostradę 4500 forintów.... za półmisek mięsa z dodatkami w Szentendre (dla 4 osób-full jedzenia) tyle samo czyli po obecnym kursie coś ok 67 złotych...wejście do Muzeum Sztuk Pięknych..niedaleko Varosliget 1400 Ft..polecam warto...
Ostatnio edytowano 23.01.2011 11:16 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 23.01.2011 11:14

Dziękuję bardzo, czyli rozumiem jak w Chorwacji, lepiej w kantorze euro wymianiać lub płacić kartą.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.01.2011 11:17

..najlepsze wyjście .... :wink:
..jak starczy czasu podjedź do Estergomu...5 co do wielkości bazylika na świecie (robi wrażenie) , niedaleko piękne zakole Dunaju....no i Miskolc-Tapolca..baseny termalne w grotach..cudeńko..
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 23.01.2011 11:25

Bahama
Najtaniej i najkorzystniej wychodzi płacenie kartą.
następnie - u nas w kantorze
następnie - w bankomatach na miesjcu
Ale zawczasu warto sprawdzić z którymi bankami ma podpisaną umowę bezprowizyjną twój bank.
Jednak nawet z prowizją (jeśli wybierasz trochę więcej) gotówki wychodzi trochę taniej.

Najdrożej i najbezsensowniej jest kupować u nas euro i wymieniać na miejscu na forinty.

My robimy tak, że część kasy kupujemy u nas w kantorze, na dobry początek, a potem jak już plus minus na miejscu policzymy ile będziemy musieli wydać to dobieramy resztę z bankomatu.

pozdro
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 23.01.2011 11:34

janniko napisał(a):Bahama
Najtaniej i najkorzystniej wychodzi płacenie kartą.
następnie - u nas w kantorze
następnie - w bankomatach na miesjcu
Ale zawczasu warto sprawdzić z którymi bankami ma podpisaną umowę bezprowizyjną twój bank.
Jednak nawet z prowizją (jeśli wybierasz trochę więcej) gotówki wychodzi trochę taniej.

Najdrożej i najbezsensowniej jest kupować u nas euro i wymieniać na miejscu na forinty.

My robimy tak, że część kasy kupujemy u nas w kantorze, na dobry początek, a potem jak już plus minus na miejscu policzymy ile będziemy musieli wydać to dobieramy resztę z bankomatu.

pozdro


Czyli jednak zabierać euro , nieopłacalne ? Oj, coś różne opinie Państwa :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.01.2011 11:45

Bahama napisał(a):Czyli jednak zabierać euro , nieopłacalne ? Oj, coś różne opinie Państwa :)

Oni nie mają euro, więc, tak na zdrowy rozum - po co ci euro?

Idziesz, wypłacasz ... Najlepiej z bankomatu, bo w banku tez możesz zrobić wymianę, ale to trwa i jakieś papiery trzeba wypełniać.

A i drobne zbieraj - dwusetki najlepiej, bo to wszędzie potrzebne - parkingi, wózki sklepowe.
Z setkami w parkometrach miałem jakiś problem.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 23.01.2011 12:14

Bahama napisał(a):Czyli jednak zabierać euro , nieopłacalne ? Oj, coś różne opinie Państwa :)

Bahama, różnice nie są zbyt wielkie.
Jednak wymiana euro na forinty u nich w kantorach wychodzi najmniej korzystnie.
Mniej więcej od 10 lat co roku jeżdżę na Węgry na kilka dni lub zatrzymujemy się tam (też na kilka dni) w drodze na południe, więc jako takie rozeznanie i porównanie mam, bo wypróbowaliśmy wszystkie z w/w wariantów.
pzodro
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.01.2011 12:17

Jeśli chcesz to możesz sobie przeczytać w mojej relacji z zeszłorocznych wakacji o przygodach na Węgrzech i wymianie waluty na fofinty. :lol:

Pozdrawiam. smoki3
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 23.01.2011 18:57

Lepiej wychodzi wymiana na miejscu i bez znaczenia czy euro czy zł.Kantor znajdziesz praktycznie w każdym miasteczku a bez szukania w centrach handlowych.Niewiem czy można,ale pewnie tak zainstalować w telefonie aplikację Psiloc Traveler ma ona wiele przydatnych funkcji w tym kalkulator dla czterech walut równocześnie.Wpisanie dowolnej kwoty np.forint natychmiast przeliczy na pozostałe np.na dzień dzisiejszy 1000,ooforint=14.13zł=26,93kuny=3,64euro i tak w dowolnej kombinacji.Aktualizacja kursu internetowa (nokia E52 posiada tą aplikację)Super zabawka przy przejazdach tranzytowych
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 23.01.2011 20:01

pawelh napisał(a):Lepiej wychodzi wymiana na miejscu i bez znaczenia czy euro czy zł.


Bzdura!
Nie mieszaj człowiekowi w głowie!
Być może wymiana ze złotówek wychodzi jako tako, ale wymiana z euro na pewno wyjdzie niekorzystnie (sprawdzone wielokrotnie), ponieważ płacisz dwa razy prowizję.
Kupujesz w Polsce euro po cenie zakupu, a sprzedajesz na Węgrzech po cenie sprzedaży, czyli niższej. Więc zwykła logika wskazuje, że wyjdzie drożej.
Chyba, że ktoś zarabia w euro, gdzieś w strefie euro. To oczywiście co innego.
Ale i tak kurs bankowy wychodził nam zawsze najkorzystniej!

Najpierw proszę sprawdzić ,a potem pisać bzdury o tym, że w kantorach wychodzi taniej!

:twisted:
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 23.01.2011 20:25

Właśnie tez tak sobie wymyśliłam, żeby tym razem jechać przez Węgry i Bośnię, zawsze coś nowego się zobaczy. Z dotychczasowych doświadczeń wiem, że najkorzystniej jest płacić kartą a forinty czy inną miejscową walutę wypłacić w bankomacie. Gdziekolwiek by się pojechało to są to zawsze najkorzystniejsze warianty, tym bardziej, że mam darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach w Europie. Czy ktoś może wie ile kosztują noclegi na polach namiotowych na Węgrzech?
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 23.01.2011 20:50

weldon napisał(a):..A i drobne zbieraj - dwusetki najlepiej, bo to wszędzie potrzebne - parkingi, wózki sklepowe.

Chyba coś Ci się pomerdało.
Dwusetki to pieniądz papierowy. .... wóżki sklepowe chyba są na bilon.

Ponadto .... w ubiegłym roku, płaciłem na stacji benzynowej i sprzedawca kazał mi nominał 200 F ( w papierku) ... wyrzucić do kosza. Jakiś chyba za stary był ale jak sądzę u mnie był 1 rok.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 23.01.2011 21:04

janniko napisał(a):
pawelh napisał(a):Lepiej wychodzi wymiana na miejscu i bez znaczenia czy euro czy zł.


Bzdura!
Nie mieszaj człowiekowi w głowie!
Być może wymiana ze złotówek wychodzi jako tako, ale wymiana z euro na pewno wyjdzie niekorzystnie (sprawdzone wielokrotnie), ponieważ płacisz dwa razy prowizję.
Kupujesz w Polsce euro po cenie zakupu, a sprzedajesz na Węgrzech po cenie sprzedaży, czyli niższej. Więc zwykła logika wskazuje, że wyjdzie drożej.
Chyba, że ktoś zarabia w euro, gdzieś w strefie euro. To oczywiście co innego.
Ale i tak kurs bankowy wychodził nam zawsze najkorzystniej!

Najpierw proszę sprawdzić ,a potem pisać bzdury o tym, że w kantorach wychodzi taniej!

:twisted:
Oczywiście jeśli masz kupować euro to bez interesu bo dwa razy ktoś na tobie zarabia,miałem na myśli wymianę zł.Od kilku lat bywam zimą na basenach termalnych,których na Węgrzech jest sporo i zawsze wymieniam zł na forinty u naszych bratanków-wychodzi lepiej jak zakup forintów w Polsce a do tego nie wszystkie kantory mają tą walutę
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jak liczyć te węgierskie forinty ? Gdzie kupować ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone