Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jadę do Peljeśac-orebić proszę o radę promem czy drogą

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 13.03.2014 12:37

Magda N napisał(a):
maarec napisał(a):Loviste jest fajne ale tam po 3-4 może 10metrach jest już głęboko. Nie mniej jednak polecam :) - sam melduje się tam 20.06...



Dziękuję Ci Marku. Szukam jednak łagodnego zejścia do morza coś w tym stylu


a to, co wkleiłaś Madziu, to z kolei Duba Peljeska :)
konopackir
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) konopackir » 13.03.2014 14:00

He he - będę się powtarzał :) Divna + Duba rules! :hut:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.03.2014 14:29

Divna dla mnie,najładniej wygląda z daleka. I w ten sposób jest najczęściej pokazywana, podobnie jak Trstenic.
Magda N
zbanowany
Posty: 42
Dołączył(a): 12.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda N » 13.03.2014 14:35

To może Bocian wkleisz nam jakieś fotki z bliska. Stary wilk "Peljesacowski" jesteś więc podziel się jak możesz swoimi spostrzeżeniami :hearts:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.03.2014 14:50

Magda N napisał(a):To może Bocian wkleisz nam jakieś fotki z bliska. Stary wilk "Peljesacowski" jesteś więc podziel się jak możesz swoimi spostrzeżeniami :hearts:

No podzieliłem się przecież post wcześniej :)
Fotki nic ponad to nie pokażą. Poza tym tam trzba być i samemu się przekonać. Trstenic z góry i oddalenia wygląda bardzo ładnie ale ja bym tam plażowaćnie chciał. Wszystko jest w linku z mapą który wkleiłem.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 13.03.2014 14:53

Bocian napisał(a):
Jackar napisał(a):a poza tym od tego roku A1 Vrgorac-Ploce otwarta...

Z tego co widzę na maps google, A1 prowadzi bardziej do granicy z BIH koło Metković niż do Ploce.
Myślicie, że to duże ułatwienie?

Duże. Trzeba sobie zdawać sprawę, że węzeł Ploče to nie miasto Ploče. Ale to i tak ułatwienie, jazda skraca się wymiernie.


Czołem
Bocian możesz rozwinąć swoją myśl ? Jak to jazda się skraca, że A1 skręca w kierunku BiH ?

http://goo.gl/maps/OgPQr

Dzienx :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.03.2014 14:55

Czasowo się skraca. Każdy kawałek oddanej autostrady to szybciej pokonane kilometry. Każdy kto jechał tymi dróżkami przed oddaniem autostrady pewnie to potwierdzi.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 13.03.2014 15:03

Oki ale nach Ploce i tak muszę odbić w dół i tam trochę powywyjać po zakrętasach itp
Magda N
zbanowany
Posty: 42
Dołączył(a): 12.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda N » 13.03.2014 15:09

Bocian napisał(a):
Magda N napisał(a):To może Bocian wkleisz nam jakieś fotki z bliska. Stary wilk "Peljesacowski" jesteś więc podziel się jak możesz swoimi spostrzeżeniami :hearts:

No podzieliłem się przecież post wcześniej :)
Fotki nic ponad to nie pokażą. Poza tym tam trzba być i samemu się przekonać. Trstenic z góry i oddalenia wygląda bardzo ładnie ale ja bym tam plażowaćnie chciał. Wszystko jest w linku z mapą który wkleiłem.



Widzę właśnie. Tylko jakoś w zwolnionym tempie mi się wszystko dziś otwiera. Myślę żeby poszukać jakiejś fajnej plaży na Peljesac. I tam zacumować na dwa tygodnie. A resztę zjezdzić samochodem. Bardzo dużo jest ładnych plaż i trudno się zdecydować gdzie zacumować. Ale ze względu na wieczory chyba jednak Orebić będzie najlepszy. A prawdą jest że jadąc drogą na Peljesac zjazd już na sam półwysep jest kręty i ciężki . Taki dla odważnych?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.03.2014 15:11

jackuc napisał(a):Oki ale nach Ploce i tak muszę odbić w dół i tam trochę powywyjać po zakrętasach itp

Tak, ale można pojechać w maxa i dopiero na dół pojechać :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.03.2014 15:13

Magda N napisał(a):. A prawdą jest że jadąc drogą na Peljesac zjazd już na sam półwysep jest kręty i ciężki . Taki dla odważnych?

Dokładnie. Najlepiej iść obok auta :)
Jak ci się podobaja stroje ludowe kelnerek w Papalinie?
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 13.03.2014 15:14

Magda albo się jeździ samochodem w każdych warunkach albo powinno się oddać fartucha ...
Magda N
zbanowany
Posty: 42
Dołączył(a): 12.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda N » 13.03.2014 15:16

A nie widziałam. Byłam w sobotę i dziewczyny były ubrane na czarno. Jedyne co zauważyłam to filmy dobrej jakości w HD. Wcześniej to co puszczali odbiegało od rubina mojej babci. No i Tulipanka dostałam :oops:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 13.03.2014 15:16

Bocian napisał(a):
jackuc napisał(a):Oki ale nach Ploce i tak muszę odbić w dół i tam trochę powywyjać po zakrętasach itp

Tak, ale można pojechać w maxa i dopiero na dół pojechać :)


To tak jak na mapce ? Czy polecasz inny wariant ?

http://goo.gl/maps/nK7KP
Magda N
zbanowany
Posty: 42
Dołączył(a): 12.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda N » 13.03.2014 15:18

jackuc napisał(a):Magda albo się jeździ samochodem w każdych warunkach albo powinno się oddać fartucha ...



Ale co ja mam oddawać? Nie mam fartucha. Prawa jazdy też nie mam więc się nie jezdzi
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
jadę do Peljeśac-orebić proszę o radę promem czy drogą - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone