Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Split - Brać / przeprawa promem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
born.again.user
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.06.2022
Split - Brać / przeprawa promem

Nieprzeczytany postnapisał(a) born.again.user » 21.06.2022 10:44

Cześć wszystkim,
mimo, że rok-rocznie od 2015 główny sezon wakacji spędzam w Chorwacji to na forum jestem świeżak.
Świeżak bo w zasadzie wszelkie niezbędne informacje wyszukiwałem w sieci.
Teraz planuję pierwszy raz spędzić wakacje na Chorwackiej wyspie Brać. W związku z tym mam pytanie jak zorganizowany jest transport?
Czy kupno biletów (przez internet czy na miejscu) gwarantuje transport o konkretnej godzinie? Jak długo jest ważny bilet (dzień, dwa?) Czy w cenie biletu na samochód wliczony jest kierowca czy może należy naliczać go osobno?
Kolejne ważne pytanie to jaki pojazd wybrać przy kupnie online? Jeżdżę Mondeo mk5 kombi a nie bardzo kminię skrótów na stronie:
1) car <=5m
2) car >5m,>2m h
3)<=5m,>2m h

5m to pewnie długość... 2 metry to wysokość?

Pytania może błache ale jakoś mam problem żeby to ogarnąć.

PS. jeśli powinienem wiedzieć coś więcej to proszę napiszcie.

pozdrowienia,
K.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 21.06.2022 11:14

Kupno biletów przez internet nie gwarantuje załapania się na kurs o konkretnej godzinie (w Splicie). Tutaj decyduje kolejka. Bilet zakupiony na konkretną godzinę jest ważny na kolejne godziny. Nie wiem czy również na kolejny dzień.
Ale przy powrocie gdybyś wybrał start z miejscowości Sumartin, to kup online i to będzie gwarancja, że się załapiesz na konkretną godzinę (dotyczy tylko Sumartinu i trzeba być odpowiednio wcześniej przed odpływem zgodnie z informacją na bilecie).
Osobno kupujesz bilet na auto i osobno na wszystkie osoby.
5m długość, 2m wysokość. Wybierasz opcję 1. Czyli osobówka poniżej 5m. To Mondeo ma prawie 490 cm długości i ok. 150 cm wysokości.
robiz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 07.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) robiz » 21.06.2022 20:32

Pływam promem na Brac od kilku lat i zawsze ze Splitu.
Bilety na prom najlepiej kupić na miejscu po przyjeździe i kupuje się je na konkretny dzień a nie na godzinę. Tak samo jest przez internet. Czyli po prostu trzeba przyjechać wcześniej i ustawić się w kolejce do promu. Bilet kupuje się na samochód plus osoby ,które nim podróżują :papa:
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 21.06.2022 20:37

Wiele razy pływałem promem, na Hvar, Brać a nawet Vis. Parkujesz w kolejce i możesz iść na miasto to bardzo blisko. Nie musisz dodatkowo za parking płacić
born.again.user
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) born.again.user » 21.06.2022 21:56

Panowie, dziękuję za odpowiedzi.
No to „jadziem” i „płyniem” ;)

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Split - Brać / przeprawa promem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone