Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jadę do Peljeśac-orebić proszę o radę promem czy drogą

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.03.2014 15:27

Magda N napisał(a):A no właśnie tak myślałam bo google mapy nie kłamią. Bocian ? Bo Ty z tego co czytałam masz bogate doświadczenie odnośnie Peljesac. Mógłbyś nam poradzić gdzie w takim razie pojechać żeby były plaże z łagodnym zejściem do morza na Peljesac? Będę bardzo wdzięczna

Czy to łagodne zejście dotyczy ciebie czy dzieciaków?
Najbardziej znaną plażą jest Trstenica W Orebić. Ale nie polecam. Najładniejszą ponoć jest Divna i ona jest łagodna i długa. Tyle, że mało apartmanów, trzeba szukać w Dubie albo w Trpanj. Może jeszcze okolice Trstenica bo w samym Trstenicu moim zdaniem słabo, choć jak kto lubi. Można obejrzeć na street wiev.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.03.2014 15:28

Magda N napisał(a)::cry: Może i by była dobra plaża ale za bardzo przypomina mi zejście w Makarskiej . 10 metrów łagodnego zejścia a potem głębia a ja myślałam i miałam na myśli coś w stylu plaż na Rab. Długie łagodne zejście do morza. Na Rab jest z piaskiem a ja bym chciała z drobnymi kamionkami. Uwielbiam je. Dziękuję Panie Januszu za pomoc ale to chyba nie to czego szukam. W ogóle trudno coś znaleść w necie oprócz Orebica z ładnymi dla mnie plażami. Szukam już trzeci miesiąc i nic :roll:

http://www.zuljana.net/en-gallery-4.html
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.03.2014 15:29

Magda N napisał(a):
Aż taki brzydki jesteś? Czy przystojny? Wkleisz linka? Dziękuję z góry :D

To samemu trzeba ocenić :) I włożyć trochę wysiłku :lol:
Magda N
zbanowany
Posty: 42
Dołączył(a): 12.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda N » 12.03.2014 15:31

No tak tylko że wiesz? Ja w pracy teraz jestem i piszę po kryjomu
konopackir
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) konopackir » 12.03.2014 15:34

Magdo! Na Peljesacu nie ma ładnych plaż???! Zobacz Duba lub Divna... Gożej z łagodnym zejściem...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.03.2014 15:36

Magda N napisał(a):No tak tylko że wiesz? Ja w pracy teraz jestem i piszę po kryjomu

Podobno oczekiwanie jest najciekawsze :)
Tu masz mapę. Klikaj na te kółeczka i otwierają się strony danego miejsca. Tam są jeszcze odnośniki dalej do innych miejsc obok.
http://www.croatia1.com/mapbeach-hr.htm
Ostatnio edytowano 12.03.2014 15:42 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
Magda N
zbanowany
Posty: 42
Dołączył(a): 12.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda N » 12.03.2014 15:42

:( Gdzie ta mapa? kółka? Odnośniki? Nie wkleiłeś :D no chyba że masz na myśli cały post który już prześledziłam. A możesz Bocian podać mi na priv swój nr.tel? Grzecznościowo bym zadzwoniłai wypytała o wszystko. Skoro masz takie doświadczenie w Peljesac to bym Cię nieskromnie w tej kwestii wykorzystała troszkę :lol: Z tego co czytałam to tylko Ty i jakaś Pani wracacie na Peljesac rok w rok. Więc jak pytać to najbardziej doświadczonych. Będę wdzięczna . W rekompensacie mogę się zrewanżować cała Rivierą Makarską. Wiem , wiem dla takiego wilka to żadna nowość
Magda N
zbanowany
Posty: 42
Dołączył(a): 12.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda N » 12.03.2014 15:44

:D wow są. Dziękuję ale fotki
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.03.2014 15:45

Niestety nie mogę bo to mój telefon służbowy a jestem prywatnym ochroniarzem Królowej Matki :)
Spokojnie możemy popisać na PW, pytaj. Wiem tyle co wiem i nie znam dokładnie półwyspu :) Co będę wiedział to podpowiem.
Link wkleiłem, powinien działać.
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 12.03.2014 15:50

konopackir napisał(a):Haj Bodzio! ja również odliczam - już tylko 150 :)

my 126 ..zleci :D
Magda N
zbanowany
Posty: 42
Dołączył(a): 12.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda N » 12.03.2014 15:58

Bocian napisał(a):Niestety nie mogę bo to mój telefon służbowy a jestem prywatnym ochroniarzem Królowej Matki :)
Spokojnie możemy popisać na PW, pytaj. Wiem tyle co wiem i nie znam dokładnie półwyspu :) Co będę wiedział to podpowiem.
Link wkleiłem, powinien działać.


Nie bądz taki skromny. Z tego co czytałam to już kilka lat jeżdzisz na Peljesac więc jesteś Mistrzem i chciałabym Cię wykorzystać w tej kwestii. O ile pozwolisz :D tylko wiesz sam że na PW to i tak się nie dogadamy. Może ja Ci podam swój numer i Ty do mnie zadzwonisz z zastrzeżonego skoro nie możesz podać nr.tel? Ewentualnie mogę Cię zaprosić do Papilny na obiad. To taka u nas na Ursynowie restauracja Chorwacka. Nie wiem czy byłeś? Jak nie to polecam. Trochę drogo ale fajnie tam jest
Magda N
zbanowany
Posty: 42
Dołączył(a): 12.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda N » 12.03.2014 16:00

bodzio_gdańsk napisał(a):
konopackir napisał(a):Haj Bodzio! ja również odliczam - już tylko 150 :)

my 126 ..zleci :D



U nas 129 dni :D a gdzie jedziecie?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.03.2014 16:00

Magda N napisał(a): To taka u nas na Ursynowie restauracja Chorwacka. Nie wiem czy byłeś? Jak nie to polecam. Trochę drogo ale fajnie tam jest

Pierwsze słyszę. :mrgreen:
A wiesz, że menadżerka Monika niedługo wychodzi za mąż? :lol:
Magda N
zbanowany
Posty: 42
Dołączył(a): 12.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda N » 12.03.2014 16:01

Ale fajne to forum :D nigdy wcześniej nie spotkałam tylu życzliwych ludzi :D
Magda N
zbanowany
Posty: 42
Dołączył(a): 12.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda N » 12.03.2014 16:03

Bocian napisał(a):
Magda N napisał(a): To taka u nas na Ursynowie restauracja Chorwacka. Nie wiem czy byłeś? Jak nie to polecam. Trochę drogo ale fajnie tam jest

Pierwsze słyszę. :mrgreen:
A wiesz, że menadżerka Monika niedługo wychodzi za mąż? :lol:


A nie wiem. My tam tylko na kolacje chodzimy i winko ale regularnie bo klimat jest super. Szkoda tylko że rezerwacje trzeba robić np. na dzień kobiet .Takie tłumy. No i coś czuję że Ty jesteś starym bywalcem w tej restauracji i znasz właścicieli. Tzn że też jesteś z Ursynowa??
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
jadę do Peljeśac-orebić proszę o radę promem czy drogą - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone