Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jadę do Peljeśac-orebić proszę o radę promem czy drogą

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.03.2014 17:16

Moim zdaniem lepiej wybrać jazdę lądem, ponieważ jest to bardzo atrakcyjny odcinek.
Rozsądnie jest podzielić całą trasę na dwa etapy z noclegiem, bo zgadzam się z tym co napisał FUX:
FUX napisał(a):Jazda cięgiem na Peljesac to wyzwanie.

Nie do końca przemyślane. Warto kimnąć sie koło Plitvic, np. w Rastoke i jechać dalej.
To są wakacje a nie bicie rekordów.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 09.03.2014 17:19

dexiu napisał(a):jadę na początku sierpnia

Nawet nie próbowałem promem. Oswoisz się z drogą do Orebićia. :smo:
dexiu
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 08.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dexiu » 09.03.2014 18:11

Jackar napisał(a):
dexiu napisał(a):W tym roku jedziemy do Peljeśac-Orebić proszę podpowiedzcie jak najlepiej dojechać.Bo jest to troche kilometrów i nie wiem czy wybrać warjant z postojem czy np .promem z Splitu albo innego portu .A jak prom to skąd i jakie ceny dziękuje.


Napisz kiedy dokładnie jedziesz i skąd, to będzie można ci dokładnie coś poradzić. Ja już trzy razy pokonałem trasę Gliwice - Orebić i dwa razy promem. Wyjeżdżam zawsze popołudniu w sobotę i rano jestem obok Ploće i wtedy decyduję (zależy od zmęczenia mojego oraz rodziny).

Połączenie promowe na trasie PLOCE - TRPANJ

godzina wypłynięcia promu
1.06 - 30.09.2011 r.

05:00
07:30
10:15
12:45
15:15
17:45
20:00

Czas podróży 60 minut.
Prom o 5:00 (*)kursuje 02.07 - 05.09

jade na początku sierpnia z Chorzowa
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 09.03.2014 18:22

Jadę w tym roku do Orebiča.

Nigdy nie spałam w drodze ale teraz rozważam opcję noclegu. Chciałabym jechać przez Bośnię ale nawet jeśli wybiorę trasę przez Chorwację to pewnie też będę spać gdzieś po drodze.

Trasa na południe Chorwacji jest naprawdę długa więc chyba lepiej jest zatrzymać się w drodze. Postój na parkingu to nie to samo co nocleg w łóżku z możliwością kąpieli.
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 09.03.2014 20:20

ewa.krakuska napisał(a):Jadę w tym roku do Orebiča.

Nigdy nie spałam w drodze ale teraz rozważam opcję noclegu. Chciałabym jechać przez Bośnię ale nawet jeśli wybiorę trasę przez Chorwację to pewnie też będę spać gdzieś po drodze.

Trasa na południe Chorwacji jest naprawdę długa więc chyba lepiej jest zatrzymać się w drodze. Postój na parkingu to nie to samo co nocleg w łóżku z możliwością kąpieli.


zdecydowanie! a jak wybierzesz ciekawe miejsce, coś ciekawego wypatrzysz przy okazji :) i bezpiecznie :)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 09.03.2014 20:24

ewa.krakuska napisał(a):Jadę w tym roku do Orebiča.

Nigdy nie spałam w drodze ale teraz rozważam opcję noclegu. Chciałabym jechać przez Bośnię ale nawet jeśli wybiorę trasę przez Chorwację to pewnie też będę spać gdzieś po drodze.

Trasa na południe Chorwacji jest naprawdę długa więc chyba lepiej jest zatrzymać się w drodze. Postój na parkingu to nie to samo co nocleg w łóżku z możliwością kąpieli.


A tutaj jest wiele ciekawych propozycji. Sam skorzystałem :lol:


gdzie-spac-w-drodze-do-hr-i-z-powrotem-polecamy-i-odradzamy-t17806-1035.html
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 09.03.2014 20:49

dexiu napisał(a):
Jackar napisał(a):
dexiu napisał(a):W tym roku jedziemy do Peljeśac-Orebić proszę podpowiedzcie jak najlepiej dojechać.Bo jest to troche kilometrów i nie wiem czy wybrać warjant z postojem czy np .promem z Splitu albo innego portu .A jak prom to skąd i jakie ceny dziękuje.


Napisz kiedy dokładnie jedziesz i skąd, to będzie można ci dokładnie coś poradzić. Ja już trzy razy pokonałem trasę Gliwice - Orebić i dwa razy promem. Wyjeżdżam zawsze popołudniu w sobotę i rano jestem obok Ploće i wtedy decyduję (zależy od zmęczenia mojego oraz rodziny).

Połączenie promowe na trasie PLOCE - TRPANJ

godzina wypłynięcia promu
1.06 - 30.09.2011 r.

05:00
07:30
10:15
12:45
15:15
17:45
20:00

Czas podróży 60 minut.
Prom o 5:00 (*)kursuje 02.07 - 05.09

jade na początku sierpnia z Chorzowa



U mnie ta trasa wygląda mniej więcej tak:

Wyjazd 17.00 - 18.00
Po około trzech godzinach -Mikulov - postój około 30-40 min.
Dzieciaki szykują się do spania
Słowenia po około 3 godzinach i przerwa 5-10min
Wjazd do Cro po północy. Okolice Zagrzebia - tankowanie 15-20min odpoczynek
Jazda do 6-7 rano, po drodze co 1,5-2 godziny parking na 5 minut na odświeżenie
Około 6.30 dzieciaki się budzą więc przerwa 30-40 minut - zazwyczaj jestem na wysokości Split a Makarska
I jeszcze parę godzin i jestem na miejscu, gdy jestem zmęczony to płynę promem z Ploće do Trpanj (miły przerywnik)
Trasa na około 15-16 godzin. Mój rekord 13 godzin (skrócone przerwy i pełna pi... na autostradach).
W dzień wyjazdu staram się kimnąć około południa (ale jest ciężko, adrenalina już działa), a przed samym wyjazdem mocna kawa.
Na dłuższych postojach kawka (najlepiej doppio espresso) i w samochodzie w rezerwie dwa RB.

To jest moja propozycja, ale nie wiem czy lubisz jeździć na noc.
Zazwyczaj na porannym postoju już wiem czy zahaczam o prom, czy nie.
Z mojego doświadczenia wynika, że na prom na 7.30, możesz być spokojnie 15-20 minut wcześniej i się załapiesz. Natomiast na ten o 10.15 to trzeba być przynajmniej godzinę wcześniej, bo jest duża kolejka i jak się nie załapiesz to kilka godzin straty.
Moja rada jest taka jak jedziesz z noclegiem to tylko przez Peljesać, a jak na raz to prom jest bardzo przyjemnym przerywnikiem tylko, że trzeba sobie dobrze wycyrklować czas przyjazdu do Ploće.
W tym roku też jadę też w okolice Orebicia (Perna - 4 raz), tylko że pod koniec lipca i na 80% raczej wybiorę drogę przez półwysep ze względu na oszczędność.
gslawek
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gslawek » 11.03.2014 14:52

Witam
W zeszlym roku jechalem do Orebicia . Bez noclegu tylko z długą przerwą między 1 a 4 w nocy.

Autostradą jedzie sie może i nudno , ale szybko i bezpiecznie. Jechałem po lądzie.
Ostatnie 80 km po zjechaniu z autostrady ,po półwyspie najtrudniejsze.
Człowiek już zmęczony a tu takie zakrętasy.

Wiem że można się zatrzymać i odpocząć, ale człowiek jedzie bo Jadran czeka.

Prom to sposób na odpoczynek , a i jeszcze jedno, nie opuszczasz UE , nie jedziesz przez BiH. W zeszłym roku dodatkowe 60 min przed granicą.
Ostatnio edytowano 11.03.2014 17:07 przez gslawek, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.03.2014 15:08

gslawek napisał(a): jedzie bo Jandar czeka.


Tu raczej nie dojedziesz :) :)
http://www.tageo.com/index-e-sy-v-11-d-m3495540.htm
Na półwysep z Polski jest dość daleko jeśli chodzi o Cro i w zależności gdzie sie mieszka można jechać 15h a można i 25h. Ja z Warsiawki zawsze jeżdżę na dwa razy, cenię sobie wypoczynek i dobre warunki noclegu tranzytowego. Moim zdaniem ci co jadą 25h ciurkiem to oni nie dojeżdżają a udaje im się dojechać a to dla mnie wielka różnica.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.03.2014 15:09

+1
gslawek
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gslawek » 11.03.2014 15:20

Super TEN Jandar. Może kiedyś . Byłoby fajnie. Ale wtedy z noclegiem. :oczko_usmiech:
konopackir
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) konopackir » 11.03.2014 15:56

Również polecam drogę "lądową". Nie ma tragedi w drodze przez Peljesac, a poza tym od tego roku A1 Vrgorac-Ploce otwarta... A po drodze stragany owocowo-warzywne, Ston, winiarnie, więc chyba warto ;) Mój przejazd (11.08.2013) w ubiegłym roku bez problemów, na granicy BIH góra 3 minuty, 1600 km; więc z noclegiem bodajże 20 km przed Plitvicami (łącznie50E: 2+1, 2+1) i na spokojnie.
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 11.03.2014 19:46

gslawek napisał(a):Super TEN Jandar. Może kiedyś . Byłoby fajnie. Ale wtedy z noclegiem. :oczko_usmiech:


To jest nas dwóch na Jandar. To możemy i bez noclegu :mrgreen:
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 11.03.2014 19:50

a poza tym od tego roku A1 Vrgorac-Ploce otwarta...

Z tego co widzę na maps google, A1 prowadzi bardziej do granicy z BIH koło Metković niż do Ploce.
Myślicie, że to duże ułatwienie?
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 11.03.2014 21:43

Mój przejazd (11.08.2013) w ubiegłym roku bez problemów, na granicy BIH góra 3 minuty, 1600 km; więc z noclegiem bodajże 20 km przed Plitvicami (łącznie50E: 2+1, 2+1) i na spokojnie


łącznie, znaczy 50 juro za 2x 2+1? to ja o namiary poproszę :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
jadę do Peljeśac-orebić proszę o radę promem czy drogą - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone