Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jadę do Peljeśac-orebić proszę o radę promem czy drogą

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.03.2014 21:46

Jackar napisał(a):a poza tym od tego roku A1 Vrgorac-Ploce otwarta...

Z tego co widzę na maps google, A1 prowadzi bardziej do granicy z BIH koło Metković niż do Ploce.
Myślicie, że to duże ułatwienie?

Duże. Trzeba sobie zdawać sprawę, że węzeł Ploče to nie miasto Ploče. Ale to i tak ułatwienie, jazda skraca się wymiernie.
konopackir
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) konopackir » 11.03.2014 21:57

Namiaru brak - po prostu zjechaliśmy z drogi i pierwsza chata zajęta, ale za to u kuzyna obok jest "all right!" I tak trafiliśmy, to jest w pobliżu ostarski stanovi i z google street view tak wygląda, nie bardzo potrafię wskazać dokładniejsze położenie. Ale bez ściemy - dwa pokoiki na piętrze, łazienka i kuchnia - na jeden nocleg 15 minut od Plitvic - pasiren :) 50E za wszystko.
1.JPG
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 12.03.2014 14:03

My w tym roku jedziemy do Orebića z Gdańska skromnie licząć mamy 1900 km.Trasę podzielimy na dwa etapy - najpierw wieczorem 17.07 około 22 wyjeżdzamy do Bielska Białej gdzie powinniśmy zameldować się około 4 rano.Tu korzystając z możliwości przespania się u rodziny zostaniemy do obiadu.Następny etap to wyjazd 18.07 po godz.15 trasą na Cieszyn-Wiedeń-potem Słowenia ( oczywiście objazd Lenart-Ptuj) - Chorwacja .Zazwyczaj zatrzymujemy się gdzieś na autostradzie za Zagrzebiem ,tam urządzam sobie 2-3 godzinną drzemkę.I pomykamy dalej cestą do końca a potem do upragnionego Orebića.Liczymy już dni......
pozdrowionka dla wszystkich
konopackir
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) konopackir » 12.03.2014 14:53

Haj Bodzio! ja również odliczam - już tylko 150 :)
Magda N
zbanowany
Posty: 42
Dołączył(a): 12.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda N » 12.03.2014 14:55

Bardzo fajny post bo właśnie w tym roku wybieramy się do Chorwacji czwarty raz już i padło na Peljesac. Myślicie że warto pojechać do Orebicia? Czy może do Borka? Interesują nas długie plaże z łagodnym zejściem do morza. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam forumowiczów :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.03.2014 15:00

Magda N napisał(a):Bardzo fajny post


A który?
A dzień dobry, a witajcie, a...

:wink:
Magda N
zbanowany
Posty: 42
Dołączył(a): 12.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda N » 12.03.2014 15:05

Fajny o Peljesac jak dojechać. Bo My jedziemy drogą a powrót promem tylko nie wiemy gdzie najlepiej jechać. Pan Bocian pisał że Borek jest fajny i go polecał ale nie widzę tam plaż z łagodnym zejściem dlatego pytam. Nie wiem czy dobrze. Czy mogę akurat tutaj w tym poście. No ale liczę na Państwa uprzejmość i pomoc w pierwszych dniach mojej kadencji na forum
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.03.2014 15:07

Magda N napisał(a):Bardzo fajny post bo właśnie w tym roku wybieramy się do Chorwacji czwarty raz już i padło na Peljesac. Myślicie że warto pojechać do Orebicia? Czy może do Borka? Interesują nas długie plaże z łagodnym zejściem do morza. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam forumowiczów :D

Takich w Borku nie ma.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.03.2014 15:09

Magda N napisał(a): Pan Bocian

Na pana to trzeba mieć kasę, wygląd i pochodzenie hrabiowskie :) Pochodzenia nie mam :lol:
Magda N
zbanowany
Posty: 42
Dołączył(a): 12.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda N » 12.03.2014 15:12

A no właśnie tak myślałam bo google mapy nie kłamią. Bocian ? Bo Ty z tego co czytałam masz bogate doświadczenie odnośnie Peljesac. Mógłbyś nam poradzić gdzie w takim razie pojechać żeby były plaże z łagodnym zejściem do morza na Peljesac? Będę bardzo wdzięczna
Magda N
zbanowany
Posty: 42
Dołączył(a): 12.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda N » 12.03.2014 15:15

Bocian napisał(a):
Magda N napisał(a): Pan Bocian

Na pana to trzeba mieć kasę, wygląd i pochodzenie hrabiowskie :) Pochodzenia nie mam :lol:



Ostry jesteś a fotkę jakąś masz na forum?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.03.2014 15:21

Magda N napisał(a):gdzie w takim razie pojechać żeby były plaże z łagodnym zejściem do morza na Peljesac? Będę bardzo wdzięczna


Może Žuljana
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.03.2014 15:24

Magda N napisał(a):
Bocian napisał(a):
Magda N napisał(a): Pan Bocian

Na pana to trzeba mieć kasę, wygląd i pochodzenie hrabiowskie :) Pochodzenia nie mam :lol:



Ostry jesteś a fotkę jakąś masz na forum?

Mam :) Wstawiłem w miłośnikach Mostaru. Ale nie wiem czy jesteś gotowa na ten widok, bo może cię zabić :)
Magda N
zbanowany
Posty: 42
Dołączył(a): 12.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda N » 12.03.2014 15:26

:cry: Może i by była dobra plaża ale za bardzo przypomina mi zejście w Makarskiej . 10 metrów łagodnego zejścia a potem głębia a ja myślałam i miałam na myśli coś w stylu plaż na Rab. Długie łagodne zejście do morza. Na Rab jest z piaskiem a ja bym chciała z drobnymi kamionkami. Uwielbiam je. Dziękuję Panie Januszu za pomoc ale to chyba nie to czego szukam. W ogóle trudno coś znaleść w necie oprócz Orebica z ładnymi dla mnie plażami. Szukam już trzeci miesiąc i nic :roll:
Magda N
zbanowany
Posty: 42
Dołączył(a): 12.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda N » 12.03.2014 15:27

Bocian napisał(a):
Magda N napisał(a):
Bocian napisał(a):
Magda N napisał(a): Pan Bocian

Na pana to trzeba mieć kasę, wygląd i pochodzenie hrabiowskie :) Pochodzenia nie mam :lol:



Ostry jesteś a fotkę jakąś masz na forum?

Mam :) Wstawiłem w miłośnikach Mostaru. Ale nie wiem czy jesteś gotowa na ten widok, bo może cię zabić :)



Aż taki brzydki jesteś? Czy przystojny? Wkleisz linka? Dziękuję z góry :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
jadę do Peljeśac-orebić proszę o radę promem czy drogą - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone