Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

jadę do Peljeśac-orebić proszę o radę promem czy drogą

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piamir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 13.03.2014 21:32

jackuc napisał(a):Jakoś nie namierzyłem Janiny po drodze na google mapach ale może nie przegapię :lol:

Następna miejscowość za Drace jadąc w kierunku Orebica. Hurtownia rybna jest po lewej stronie drogi za takim ostrym zakrętem. Chyba nazywa się Plankton. Jest czynna rano do 10, a potem od 17 do 19. Pozdrawiam :papa:
Jackar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 13.03.2014 23:06

Można zapewne pojechać dalej i zjachac do drogi 62 przez Nova Sela.
http://goo.gl/maps/yfYCD
Ale widzę , że juz o tym było.[/quote]

A ja chyba tak właśnie pojadę
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.03.2014 23:33

Jackar napisał(a):A ja chyba tak właśnie pojadę

Ja zobaczę w sierpniu.:) Należy przemyśleć czy jazda do końca autocesty równoważy te zawijasy przez Metković...
jackuc
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.03.2014 08:25

A ja mam nadzieję sprawdzę 6208 w czerwcu :-)
jackuc
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.03.2014 08:42

konopackir napisał(a):Wracając do tematu - a ktoś z Was próbował już D425 zjechać? Też wygląda malowniczo.

Na openstreet maps widzę, że 425 jest miejscami przerywana, nie wiem co to oznacza , ale jak przypuszczam tunel :?:

Ew. D513 ale

te kiero już pisał:

"
wg mnie Vrgorac -> Ploce kiepścizna (jechałem w sierpniu '12: mnóstwo zawijasów i eSek, ale to standard; w pewnym momencie brakło asfaltu i dziura na dziurze; słabo z wyprzedzaniem; jednak widoczki super, wiejska dzicz i wyjeżdża się drogą 513 k. Bacińskich Jezior); jechałem 2 razy by sprawdzić jak idą roboty drogowe na A1 itp; po tym/potem tylko przez Śestanovac + 8ką; może Ktoś inny będzie miał inne spojrzenie

"
a1-do-dubrownika-t31807-120.html

Ruwado jeszcze pisał:
"
Byliśmy w lipcu 2012 w Orebicu. Jechałem
z Vrgoraca do Ploce. 2 razy tam i z powrotem. Moje spostrzeżenie:
- po zjeździe z bramek we Vrgoracu, na skrzyżowaniu w kształcie litery T znaki kierują w prawo na Dubrovnik i Ploce - droga jest wąska kręta i stroma miejscami (podjazdy i zjazdy)
- lepszy wariant - na ty skrzyżowaniu jedziemy w lewo na Vrgorac, a w mieście na pierwszym skrzyżowaniu ze światłami w prawo - jedziemy cały czas do przejścia granicznego (chyba Crveny Grom, czy jakos tak - dojazd do Medugorje) - jak mijamy droge w lewo na to przejście to za kawałek jest droga w prawo (tak lekko pod górkę). skręcamy w nia i jedziemy na Ploce - Dubrovnik. Po minięciu budowanej autostrady do Ploce (jedziemy pod nią) na skrzyżowaniu skręcamy w lewo (prosto jest droga na Bacinskie jez.). Po kilku tunelach jestesmy koło Ploce. Ta droga jest wg, mnie lepsza.
"
a1-do-dubrownika-t31807-135.html
On pojechał drogą 513 odchodzącą od 62 i wynika z tego że D425 to budowana autostrada do Ploce więc nie wiem czy da się nią już pojechać ?

Może ktoś się wypowie ?
Ostatnio edytowano 14.03.2014 12:37 przez jackuc, łącznie edytowano 1 raz
Jackar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 14.03.2014 09:40

Chyba musimy zaczekać, aż ktoś pojedzie na półwysep i nam zda relacje.
Ja jadę koniec lipca, więc może będę mądrzejszy o czyjeś spostrzeżenia np: jackuc (daj znać jak jechałeś :mrgreen: )
jackuc
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.03.2014 09:42

Wyczytałem że Vrgorac - Ploce otwarta chyba w grudniu, ale zobacze na miejscu co i jak.
Z drugiej strony ta górska droga bardzo mnie kusi :D
Jackar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 14.03.2014 18:28

Jechałem tamtędy raz - cztery lata temu. Nie ukrywam droga malownicza, ale za kierownicą człowiek się skupia na tym żeby nie zlecieć w urwisko. Ale z drugiej strony jest przygoda.
jackuc
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.03.2014 18:30

No to tak jak lubię :D
I ta bladość na obliczu małżonki ... bezcenna :twisted: :twisted: :twisted:
desperadek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 14.03.2014 18:37

W sierpniu 2011 planowałem przejechać przez Vrgorać i Vieliki Prolog. Było to koło 15-go kolo 9-tej rano i był jakiś festyn w Vieliki Prolog. Wąska ulica z zaparkowanymi po jednej stronie samochodami zrobiła się jednokierunkowa ale nikt nie wiedział który kierunek obowiązywał :) . Zawracałem zderzakiem nad przepaścią na 5 razy potem przez Vrgorać i koło bramek przy autostradzie grzecznie pojechałem jak znaki pokazywały do Ploce. Więc ostrzegam jak ktoś planuje jazdę w podobnym terminie.
Wracając do tematu wątku to ja wolałem promem bo można już odpocząć, ale w tym roku z racji oddania kolejnego odcinka autostrady pojadę przez BiH. Szkoda wracać z miejscowości Komin do portu w Ploce. Już był ten filmik na forum Może jak oddadzą tą nitkę od zjazdu Nikolać do Ploce to może, ale z Komin to już szkoda czasu.
jackuc
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.03.2014 18:42

desperadek napisał(a):W sierpniu 2011 planowałem przejechać przez Vrgorać i Vieliki Prolog. Było to koło 15-go kolo 9-tej rano i był jakiś festyn w Vieliki Prolog.

:lol: :lol: :lol: :lol:
15 sierpnia w Chorwacji jak i w Polsce to przecież Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny :!:
Kiedyś mijałem tego dnia Częstochowę ....
Ja śpię w Karlovac więc nie ma specjalnie po czym odpoczywać tego dnia :mrgreen:
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.03.2014 18:44

Ale obchody Velikoj Gospe są raczej po południu...
Jackar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 14.03.2014 18:47

jackuc napisał(a):No to tak jak lubię :D
I ta bladość na obliczu małżonki ... bezcenna :twisted: :twisted: :twisted:

No to w takim razie polecam Ci tą drogę
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.03.2014 18:52

Po autostradzie to dobra odskocznia od monotonii i wstęp do Pelješca :)
jackuc
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.03.2014 18:52

W zeszłym roku na Hvarze już mnie chciała potem zamordować na tej szutrówce ze Sv. Nedjeli do Dubovicy
Kto był to wie np 1:49

Na Jurku też :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Potem wycierałem pot i zdarte naskórki z uchwytu do zamykania drzwi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Spoko ja też miałem na początku dreszczyk emocji na plecach , nie powiem
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

jadę do Peljeśac-orebić proszę o radę promem czy drogą - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019