Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ITALIA AMORE 2013 Apulia/Kampania (now:Asyż)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE 2013 Apulia/Kampania (now:Drezno)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.05.2020 15:39

megidh napisał(a):Drezno o poranku i bez ludzików jest piękne.
Takim go nie wiedziałam.


To proszę bardzo jeszcze więcej :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: ITALIA AMORE 2013 Apulia/Kampania (now:Drezno)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.05.2020 16:36

tony montana napisał(a):Czyżbyś miał niemieckie korzenie Wojtku?

Moja mama przeprowadziła się z Niemiec do Polski bez wychodzenia z domu. Front przeszedł i z Beuthen zrobił się Bytom. Żeby dostać pracę, musiała się w trzy miesiące nauczyć polskiego.

Pozdrawiam,
Wojtek
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012
Re: ITALIA AMORE 2013 Apulia/Kampania (now:Drezno)

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 12.05.2020 20:55

tony montana napisał(a):A na wakacjach to już w ogóle! ŻYCIE STYGNIE

Nawet się z Tobą zgadzam, ale zwykle kiepsko mi idzie wstawanie.
Rekordy jedynie biłam we wstawaniu na Sycylii, choć nie miałam gdzie latać, bo mieszkaliśmy na zadupiach.
Ale tak przyjemnych kawek w błogim lenistwie i pięknym otoczeniu, to dawno nie pijałam.
tony montana napisał(a):to?

Si, si.
To też jeden z niewielu zabytków, które oszczędziła wojna.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: ITALIA AMORE 2013 Apulia/Kampania (now:Drezno)

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.05.2020 21:05

Drezno bardzo mi się podobało. Super je pokazujesz! :D

Posiedziałabym tak teraz nad Łabą...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE 2013 Apulia/Kampania (now:Drezno)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.05.2020 21:19

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Czyżbyś miał niemieckie korzenie Wojtku?

Moja mama przeprowadziła się z Niemiec do Polski bez wychodzenia z domu. Front przeszedł i z Beuthen zrobił się Bytom. Żeby dostać pracę, musiała się w trzy miesiące nauczyć polskiego.

Pozdrawiam,
Wojtek


O, to nie wiedziałem, zakręty historii...


aga_stella napisał(a):Nawet się z Tobą zgadzam, ale zwykle kiepsko mi idzie wstawanie.
Rekordy jedynie biłam we wstawaniu na Sycylii, choć nie miałam gdzie latać, bo mieszkaliśmy na zadupiach.
Ale tak przyjemnych kawek w błogim lenistwie i pięknym otoczeniu, to dawno nie pijałam.


Dlatego ja nie lubię noclegów na zadupiach, bo niema dokąd iść rano
No, można oczywiście podjechać autem, co z lubością czynię też :)

maslinka napisał(a):Drezno bardzo mi się podobało. Super je pokazujesz! :D

Posiedziałabym tak teraz nad Łabą...


Old Town z ogromnym klimatem., szczególnie te Tarasy nad Łaba właśnie :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE 2013 Apulia/Kampania (now:Drezno)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.05.2020 13:45

DREZNO poranny Zwinger

Ostatnia porcja fotek z Drezna - 7 rano
Obrazek

"Miljony" figurek
Obrazek

Obrazek

Uśmiechnięte oblicza
Obrazek

GOLLUM??? ;)
Obrazek

LUDŹ!
Obrazek

Obrazek

No,ładne toto wszystko
Obrazek

Obrazek

7.18 - czas kończyć poranny spacer
Obrazek

Obrazek

Dworzec W Dreźnie
Obrazek

A tak Altstadt wyglądało z okien naszego hotelu na tę noc
Obrazek

Kolejny przystanek w drodze DO Italii - REGENSBURG (Ratyzbona)
Obrazek

:papa:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012
Re: ITALIA AMORE 2013 Apulia/Kampania (now:Drezno)

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 13.05.2020 20:49

Na taki Zwinger czekałam. Te miliony figurek :D .
A tak nawiasem mówiąc, to zadupia na noclegi mają też swoje swoje plusy. U nas głównie chodziło o 2 łazienki, co w miastach było mało osiągalne lub bardzo drogie i oczywiście największy plus to parking (na Sycylii mieliśmy Toyotę w combi).
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE 2013 Apulia/Kampania (now:Drezno)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.05.2020 19:45

aga_stella napisał(a):Na taki Zwinger czekałam. Te miliony figurek :D .
A tak nawiasem mówiąc, to zadupia na noclegi mają też swoje swoje plusy. U nas głównie chodziło o 2 łazienki, co w miastach było mało osiągalne lub bardzo drogie i oczywiście największy plus to parking (na Sycylii mieliśmy Toyotę w combi).


"Tysięce miljonów" figurek ;;)
Ależ oczywiście, że zadupia mają swoje plusy także, za jakiś czas pokaże tutaj nasz nocleg w okolicach Kiefersfelden (parę domków na pograniczu niemiecko - austriackim - tanio jak na kraj niemieckojęzyczny, przemiła obsługa, pyszne śniadanie i bardzo mało ludzi wokoło :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE 2013 Apulia/Kampania (now:Drezno)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.05.2020 19:57

Z Drezna nie jest znowu tak daleko do Ratyzbony. Tutaj zobaczymy Katedrę, pospacerujemy nad Dunajem oraz zjemy obiadek, potem nocleg na pograniczu niemiecko-austriackim

Dlaczego drugim celem (ale mocno pośrednim, bo tylko na krótkie zwiedzanie i posiłek) był Regensburg - po polsku Ratyzbona?

1. Ratyzbona mająca ponad 2000 letnią historię, położona jest nad pięknym i modrym Dunajem, ale także przy ujściach rzek Neeb i Regen - stąd też nazwa miasta Regen oraz Burg - Zamek (gród) nad Regen
2. Cała Starówka Regensburga wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (CAŁA!)
3. Tutaj znajduje się jedna z największych i najpiękniejszych katedr gotyckich w Europie - Der Regensburger Dom lub Kathedrale St. Peter
4. W latach (1663–1803) - (trochę długo, no nie?) odbywał się tutaj Nieustający Sejm Świętego Cesarstwa Rzymskiego, na który przybywali wysłannicy z całej Europy
5. W Ratyzbonie nadal stoi Steierne Brücke (Kamienny Most) zbudowany w latach 1135-1146 - pierwszy i długo jedyny ufortyfikowany most na Dunaju.


Argumentów za tym, aby zatrzymać się na dwie godziny w Regensburgu, który jest przecież po drodze do naszego drugiego miejsca noclegowego aż nadto :)

Droga z Drezna do Regensburga była prosta jak drut. Najpierw na A4, wcześniej przez fajny, długi tunel w Dreźnie, potem A72 na wysokości Chemnitz, a następnie do samej Ratyzbony A93

Jak zawsze mając mało czasu albo organizując noclegi próbuję podjechać jak najbliżej można, nie łamiąc przepisów.

Tę zasadę (aby byc jak najbliżej "Strefy Zwiedzania") stosuję także w sytuacji, gdy nocuję w danym miejscu. Cóż mi bowiem np. po noclegu w atrakcyjnej cenie na obrzeżach sporego miasta, gdy muszę i tak później stamtąd dojechać do centrum aby je zwiedzić (a potem z niego wrócić), wolę dać więcej kasy za hotel, ale tak, aby położony był w samym centrum i móc rozkoszować się z BUTA tym, co lubią tygryski ;)

W Ratyzbonie miałem dobrze rozpoznaną sprawę parkingów: te najbliżej Old Town i Dunaju znajdują się przy Hunnenplatz i Donaumarkt...

Tam się właśnie kierowałem, lecz cóż z planów, gdy w sobotnie wczesne popołudnie elektroniczne wyświetlacze informowały nas o braku miejsc parkingowych w rejonie ścisłego centrum....nie radzę także parkować w jakiejkolwiek z uliczek Starego Miasta - zapytany Niemiec "Wo kann man zahlen, kann man hier parken?" rzekł, że nie radziłby tu parkować, bo sobota jest także dniem pracującym i do 18 czy do 19 nie pamiętam obowiązuje zakaz wszędzie, poza parkingami oficjalnymi...

Polowałem jeszcze chwilę na wolne miejsce na wyczajonych wcześniej w necie parkplatzach, ale nic z tego, kolejka oczekujących była nieziemska, informacja pokierowała nas na darmowy jak się okazało parking na wyspie
przy ulicy Wöhrdstraße.

Teraz już spacer na Old Town był kwestią kilkunastu minut :)

Za mostkiem ukazuje nam się taki oto WJU - ładny DŹWIG NO NIE?
Obrazek

DONAU
Obrazek

Fajna jednostka
Obrazek

XII-wieczny symbol miasta – podparty 16 łukami 310-metrowy słynny kamienny most na Dunaju (Steinerne Brücke)
Obrazek

13.11
Obrazek

Polskaaaaa Biało Czerwoniiii
Obrazek

13.17
Obrazek

Ładny żółtek
Obrazek

"ja ci dam chuliganie!!"
Obrazek

Obrazek

BLOKI..... ;) COŚ tam jest za tymi blokami ;)
Obrazek

Wygląda jak Starówka znanego polskiego miasta - też bardzo ładna :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012
Re: ITALIA AMORE 2013 Apulia/Kampania (now:Drezno)

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 20.05.2020 20:51

Szykuje się kolorowy odcinek :smo: .
Tu żółto, tam czerwono i biało, ale bardzo ładnie.
Katedrę poproszę z detalami :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE 2013 Apulia/Kampania (now:Drezno)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.06.2020 13:54

aga_stella napisał(a):Szykuje się kolorowy odcinek :smo: .
Tu żółto, tam czerwono i biało, ale bardzo ładnie.
Katedrę poproszę z detalami :oczko_usmiech:


Katedra jest fakt, zacna :) :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE 2013 Apulia/Kampania (now:Ratyzbona)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.06.2020 14:17

Regensburg (Ratyzbona) cd

Najpierw jednak taki kirche o 13.40....
Obrazek

Obrazek

Wieże Katedry
Obrazek

8O 8O 8O
Obrazek

Obiekt jest "ledwo do objęcia w kadrze"
Obrazek

Obrazek

Inside
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piękna budowla
Obrazek

Widoczna z wielu miejsc miasta
Obrazek

Obrazek

Obrazek

14.45 - wychodzimy idąc w kierunku auta nad Donau
Obrazek

Nad pięknym, modrym Dunajem
Obrazek

Kolejny odcinek to pogranicze niemiecko-austriackie i nocleg z widokiem na Kaisersgebirge
Obrazek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE 2013 Apulia/Kampania (now:Ratyzbona)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.07.2020 19:54

Kiefersfelden

Kaisersgebirge, na które patrzymy są częścią tzw. Północnych Alp Wapiennych. Pasmo leży już w austriackim Tyrolu, najwyższym szczytem jest Ellmauer Halt (2344 m.n.p.m.)
Obrazek

Na pierwszym planie na powyższym zdjęciu wioska Mühlbach, za nią droga ST2089 "Rosenheimer Strasse", jeszcze dalej za nią Autostrada A93, potem mamy rzekę Inn (tę samą co w INNsbrucku), granicę oraz pasmo Gór Cesarskich (Kaisersgebirge)
Obrazek

Obrazek

Nasz Gastehaus
Obrazek

Obrazek

Tu, pod nami, jest jeziorko - Luegsteinsee
Obrazek

Ma nawet "skocznię do jeziora" ;)
Obrazek

Z uroków okolicy korzystają, jak widać, wielbiciele "dobrej" motoryzacji
Obrazek

Okolica jest sielsko-anielska - szczerze mówiąc zaszyłbym się tam gdzieś na wczesną starość ;)
Obrazek

Zbliżamy się do bramy, z niezłą datą i historią - XV wiek
Obrazek

Przed którą to (bramą) ;) od drugiej strony, zamontowano ostrzeżenie, że autokar może mieć problem z przejechaniem
Obrazek

Tutaj jedzie się w/z kierunku Autobahny - obok, po prawej widać znak z napisem, że nie ma możliwości zawracania, właśnie z powodu niskiej Burgtor oraz wąskiej w tym miejscu drogi - dotyczy to oczywiście tylko dużych aut, jeśli któryś wie, że "nie przejdzie" lepiej niech tam nie jedzie na naszych oczach autokar wysadzał w tym miejscu ludzi (ludzie na focie), a my siedzieliśmy sobie w knajpce jedząc i piją pszeniczne piwo
Obrazek

Obrazek

:)
Obrazek

CDN
:boss:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE 2013 Apulia/Kampania (now:Alpy)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 31.07.2020 10:24

Konkretnie to jesteśmy w Mühlbach na północ od Kiefersfelden, bardzo blisko granicy DE/AUT
Takie Gasthofy tutaj
Obrazek

Obrazek

20.15
Obrazek

Obrazek

Fury
Obrazek

Obrazek

Ładnie tu
Obrazek

"Skoczniarnia"
Obrazek

Mój 6-letni wtedy zawodnik
Obrazek

Obrazek

Obrazek

restauracja w skale
Obrazek

i wieczorny widoczek na Cesarskie Góry
Obrazek

oraz poranny
Obrazek

cdn
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: ITALIA AMORE 2013 Apulia/Kampania (now:Ratyzbona)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.08.2020 22:50

tony montana napisał(a):Kaisersgebirge, na które patrzymy są częścią tzw. Północnych Alp Wapiennych.

Pierwsza grupa austriackich Alp, z którymi się zetknąłem. Jeszcze zanim kupiłem samochód.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
ITALIA AMORE 2013 Apulia/Kampania (now:Asyż) - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone