Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ISTRIA - wakacyjny hit czy kit ???

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 18.07.2017 08:41

Chodziliście naszymi śladami :wink:
Cudnie... czuję te zapachy, słyszę mewy i szum morza... :hearts:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 18.07.2017 09:07

Fajne zdjęcia. Naprawdę.
Istria, ... to już 3 lata minęły. Miło powspominać.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 18.07.2017 09:26

Oglądam fotki z szeroko otwartymi oczami 8O Super :lol:
Mieliśmy być Roviniij przy okazji pobytu w Cirkievnicy ale pogoda nam plany pokrzyżowała i tego powodu oraz przyrodniczego bywamy głównie na południu ale jak to mówią co się odwlecze :wink:

Pozdrawiam :papa:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 18.07.2017 09:56

Uwielbiam takie klimaty i te uliczki wąskie :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 18.07.2017 13:52

Takie właśnie jest Rovinj..., na Twoich zdjęciach chyba jeszcze bardziej magiczne...
Szkoda,że nie natknęłam się na tę knajpkę z podświetlonym dnem morskim :cry: , za krótko byliśmy..
Ale za to widok Julii Roberts przy stoliku hotelu (zaraz za fontanną na Twoim zdjęciu) bezcenny :mrgreen:

Na pewno tam wrócę...choćby po tartuffi z ryneczku :) W zeszłym roku kupiliśmy 3 rodzaje i teraz wszyscy nasi znajomi uzależnili się od kolacyjek u mnie :)
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 19.07.2017 16:59

Magda O. napisał(a):Chodziliście naszymi śladami :wink:
Cudnie... czuję te zapachy, słyszę mewy i szum morza... :hearts:

Miasteczko małe, to i depczemy po swoich śladach :D
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 19.07.2017 17:00

Beata W. napisał(a):Oglądam fotki z szeroko otwartymi oczami 8O Super :lol:
Mieliśmy być Roviniij przy okazji pobytu w Cirkievnicy ale pogoda nam plany pokrzyżowała i tego powodu oraz przyrodniczego bywamy głównie na południu ale jak to mówią co się odwlecze :wink:

Pozdrawiam :papa:


Trzeba koniecznie zobaczyć Rovinj, to na prawdę perełka :D
edajta
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) edajta » 20.07.2017 15:21

śledze watek. Za 3 tygodnie wyruszamy
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 20.07.2017 16:13

edajta napisał(a):śledze watek. Za 3 tygodnie wyruszamy

zapraszam :D
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 20.07.2017 16:51

Jest kilka plaż w pobliżu Rovinj, myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Te, które zwróciły moją uwagę, to:
1. Plaża przy campingu Porton - sama w sobie nie jest oszałamiająca ale ma przecudowny widok na miasto.
Park01_plaża Porton.jpg


2. Plaża pod murami Rovinj - skalista ale też ma swoich amatorów.
Niestety nie mam zdjęcia - to, które prezentuję zaciągnełam z internetu (źrodło:www.rovinj.com).
Plaża w Rovinj.jpg


3. Moje ulubione miejsce - namiastka dalmatyńskich klimatów, kilka plaż zlokalizowanych w Park Šuma Zlatni Rt.

Ten park to zielona oaza spokoju, alejki do spacerowania, huśtawki dla dzieci, ścieżki rowerowe, skałki do wspinania i oczywiście plaże. Plaże zlokalizowane dookoła parku, z jednej strony miejska plaża z infrastrukturą, z drugiej strony półdzikie zatoczki.

Przed wejściem do parku sporo parkingów, część płatnych ale są też miejsca bezpłatne.
Wchodząc do parku idziemy długą cyprysową aleją.
Park1.jpg


Można podejsć w rejon skałek, gdzie mimo upału wspinacze walczą ze swoimi słabościami.
Park2.jpg


Po drodze spotykamy karateków :D Dalej na polance ćwiczy cała grupa.
Park7.jpg


Osobiście najbardziej przypadły mi do gustu te zatoczki - jest i piękny widok, i trochę cienia, nie ma tłumu ludzi :D
Park3.jpg
Park6.jpg
Park4.jpg
Park10.jpg
Park8.jpg
Park9.jpg
r070.jpg


Warto pospacerować dłużej, przycupnąć to tu, to tam.

W sumie co roku spotykają nas jakieś ciekawe przygody. Tym razem jednak przygoda była niemiła, gdyż na jednej z plaż zasłabł mężczyzna. Oczywiście ktoś go próbował ratować, przyjechało pogotowie jednak pan nie przeżył. Zapakowano go do białego worka i w asyście policjanta oczekiwano na transport. Moje zdziwienie wywołała reakcja ludzi, a w zasadzie jej brak. Normalnie większości przeszłaby ochota na plażowanie w tym akurat miejscu i o ile nie zeszliby z plaży, to chociaż odsunęliby się na stosowną odległość od zwłok. Tymczasem ludzie jakby nigdy nic leżeli sobie w odległości 5 metrów od ciała, popijali piwko, dyskutowali, śmiali się, bawili i czekali na rozwój wypadków obserwując przy tym rozpacz żony tego mężczyzny. Tak wiem, że takie jest życie ale trochę to przykre że śmierć człowieka pozostaje bez ludzkiego odruchu, bez jakiejkolwiek refleksji. Nie stałam i nie gapiłam się specjalnie, po prostu szliśmy aleją wzdłuż tej plaży i widzieliśmy całe zajście. Przykre. Mnie osobiście to bardzo uderzyło ale zaznaczam, że to moje subiektywne odczucie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 17:09

Ładnie, bardzo ładnie. Muszę tam wrócić na dłużej, niż na jeden dzień :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.07.2017 02:26

Upssss. . .
Przykra sprawa , nikt nie chciałby ( chyba ) takich atrakcji na wakacjach , ale takie rzeczy się czasem przytrafiają podczas urlopów i nikt nic na to nie poradzi :?
Co do zachowania świadków ( z sąsiedztwa ) tego przykrego zdarzenia - cóż , to już kwestia kultury , szacunku dla innych . . .

To co widać na Twoich zdjęciach bardzo mi się podoba , Istria też jest piękna 8)


Pozdrawiam
Piotr
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 21.07.2017 07:27

piotrf napisał(a):Upssss. . .
Przykra sprawa , nikt nie chciałby ( chyba ) takich atrakcji na wakacjach , ale takie rzeczy się czasem przytrafiają podczas urlopów i nikt nic na to nie poradzi :?
Co do zachowania świadków ( z sąsiedztwa ) tego przykrego zdarzenia - cóż , to już kwestia kultury , szacunku dla innych . . .

To co widać na Twoich zdjęciach bardzo mi się podoba , Istria też jest piękna 8)


Pozdrawiam
Piotr



Tak, to kwestia kultury i szacunku i to mnie właśnie uderzyło, że tego brakowało.
A co do Istrii - tak jak piszesz - jest piękna, mimo że tak inna niż Dalmacja.
olkas
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 01.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olkas » 21.07.2017 07:42

Ależ piękie.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 21.07.2017 08:33

Przykra sprawa... :cry: przypomniała mi się historia z mojej wczesnej młodości, kiedy w jeziorku gdzie plażowaliśmy utonęła dziewczyna, potem jej przykryte zwłoki leżały jakiś czas przy budce ratowników aż do przyjazdu karetki. Do dziś mam uraz :?

Co do plaż w Rovinju - kolejna rzecz, której nie udało nam się zobaczyć. Na Istrii plażowaliśmy tylko we Vrsarze, u znajomych na kampingu. Kolejny powód, żeby wrócić do Rovinja :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
ISTRIA - wakacyjny hit czy kit ??? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone