Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ISTRIA - wakacyjny hit czy kit ???

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
granat
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 25.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) granat » 12.07.2017 07:23

Byłem dwa lata temu, chętnie popatrzę na znajome miejsca. Istria, mimo że tak inna od Dalmacji jest piękna!
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 12.07.2017 08:44

Istria - hit, jak najbardziej. Połączyłam w tym roku Istrię z Dalmacją i mam porównanie ;)
Może coś skrobnę na ten temat, póki pamięć świeża ( wróciliśmy tydzień temu). A na razie pooglądam sobie Istrię Twoimi oczami :D
Henks-76
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henks-76 » 12.07.2017 08:55

Witaj!
W Chorwacji byłem już kilka razy od Dubrownika po Istrię. Pobyt w Fazanie był do tej pory najlepszy. Chętnie popatrzę, bo w tym roku Podstrana.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.07.2017 09:40

Dla mnie też HIT, chociaż muszę powiedzieć, że na razie poznaliśmy tylko wschodnie wybrzeże półwyspu (od Opatiji do Puli).

Rovinj to chorwacka turystyczna prva liga . Nagrodzone "Złotym jabłkiem"

Pozdrawiam. :papa:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 12.07.2017 09:48

Witam, chętnie poczytam i popatrzę.Byliśmy 7 razy w CRO, zawsze w Dalmacji, myślę, że pora na Istrię :wink: Lawendowe pola już mnie zachęciły, czekam na więcej :hearts:
pozdrawiam :papa:
Janka
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 12.07.2017 10:26

Ja tez chętnie poczytam i popatrzę na Istrię :roll:
Na Istrii byłam tylko przejazdem, więc nie mam jeszcze wyrobionego zdania czy to hit czy tez kit :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.07.2017 12:04

Byłam raz, chwilkę, niewiele pamiętam, jestem i czytam z ciekawością :D
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 12.07.2017 22:40

Witam serdecznieWszystkich, którzy tu zaglądają i zapraszam do odkrywania/wspominania Istrii :D
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 12.07.2017 22:57

Hit. "Zaczynałem" Chorwację od Rovinj 2009r... Piękne wspomnienia...
kamyl22
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 08.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamyl22 » 12.07.2017 23:01

Zdecydowanie HIT - nasza pierwsza wyprawa to Medulin i powiem warto lecz uwaga warunkiem jest auto skuter lub rowery bo jest co zwiedzać w promieniu 20 km a sama miejscowość jest dosyć nudna ale plaże obok super.
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 13.07.2017 00:01

Jedziemy z Krakowa więc droga na raz. Samą drogę pominę, jednak plany na 10 godzinną podróż do celu szybko trzeba było zweryfikować. Z postojami wyszło prawie 12. W Słowenii, tuż przed graicą chorwacką dopada nas potężna nawałnica. No to kiepsko się zaczyna :cry:
Pod wieczór docieramy na miejsce. Trochę pochmurno. Mieszkamy w Rovinjsko Selo, tj. ok. 6 km od Rovinj. Tak wiem, nad morze trzeba dojechać te kilka km ale nam to nie przeszkadza, gdyż od początku zakładamy częste przemieszczanie się po okolicy więc i nad morze dotrzemy. Za to koło domu mamy basen, więc nie jest tak źle :D Niedaleko jest mały osiedlowy sklep, jakaś konba i 2 kafejki/raczej barki. Większe sklepy są tuż przed wjazdem do Rovinj (obok siebie Konzum, Plodine i Lidl - do wyboru, do koloru).

Mieszkamy na I piętrze (ten balkon na wprost), mamy fajny widok wprost na basen :D Mieszkanie dość przyjemne,
ma wszystko czego potrzebujemy, jest klima, aneks kuchenny, osobna sypialnia dla dzieci :D
Na podwórku kilka stolików, basenowe leżaki - fajne miejsce do siedzenia. Pod nami mieszkają Niemcy ale są bardzo spokojni.
Dom1.jpg
Dom5.jpg


Widok z naszego balkonu bardzo przyjemny, zwłaszcza w słoneczny dzień :D
Dom4.jpg


Siedząc na balkonie rozkoszujemy się smakiem pysznych owoców (nr 1 to moje ulubione figi) :D
DSCF9728.jpg


Mała dygresja, choć nie do końca dotycząca Istrii a jedynie naszej sytuacji. Nistety nasza gospodyni choć bardzo miła - nie mówi po angielsku, za to biegle po - no zgadnijcie - po niemiecku oczywiście. Do nas - Polaków - ma pozytywne podejście ale rozmawiamy niezbyt często i tylko po polsku i chorwacku. Jak wspomniałam liczniejszymi bywalcami domu są Niemcy ale nie są uciążliwi, mamy szczęcie do miłych sąsiadów. Do czasu. Bo na miejsce Niemców przyjechali Polacy - 2 rodziny z dziećmi. Cieszyliśmy się, że nasze dzieci będą miały towarzystwo w basenie ale szybko okazało się, że to nieco inny gatunek. Nocne wrzaski pod oknami okraszone niewybrednymi żartami i wulgaryzmami, do tego jakieś dziwne pretensje o miejsce postoju na przydomowym parkingu. Nie wiem, jakoś z Niemcami szło się dogadać, przestawialiśmy samochody gdy ktoś potrzebował wyjechać, a tu zonk! Same pretensje i roszczenia. Nie po to przyjechałam na wakacje, aby użerać się z rozkapryszonymi krajankami, którym zdawało się, że mają dom i ogród na wyłączność bo zapłaciły kilka kuniszczy. Na szczęście zwykle byliśmy w terenie, a z polskimi sąsiadami zazębiliśmy się tylko przez chwilę :? W każdym razie nie tego się spodziewałam no i lekki niesmak pozostał. Pierwszy raz z czymś takim się spotkałam i oby ostatni. Mam nadzieję, że Was coś podobnego nigdy nie spotka 8O

A wracając do tematu - do Rovinj jest kilka km, droga dość ruchliwa ale widokowa.
Droga.jpg


A potem już tylko podziwiać piękne Rovinj, o którym powspoinamy jutro :papa: :papa:
Ostatnio edytowano 15.12.2017 17:37 przez Wołek, łącznie edytowano 3 razy
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 13.07.2017 00:04

bielszczanka42 napisał(a):Hit. "Zaczynałem" Chorwację od Rovinj 2009r... Piękne wspomnienia...

Witaj! Tak, Rovinj to perełka! Zgadzam się :D
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 13.07.2017 00:07

kamyl22 napisał(a):Zdecydowanie HIT - nasza pierwsza wyprawa to Medulin i powiem warto lecz uwaga warunkiem jest auto skuter lub rowery bo jest co zwiedzać w promieniu 20 km a sama miejscowość jest dosyć nudna ale plaże obok super.

Zgadza się. Na Istrii bez jakiego kolwiek środka lokomocji ani rusz. No chyba, że nastawimy się na typowo stacjonarny pobyt. :D Ale być na Istrii i przesiedzieć cały pobyt w jednym miejscu - to trochę szkoda.
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 13.07.2017 00:09

Byłem, kilka lat temu na Istrii i zdecydowanie był to dla mnie hit. Nawet w pewnej dyskusji zdecydowanie broniłem tego stanowiska :-) . Ciekawe jakie będą Twoje wrażenia.
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 13.07.2017 00:19

_Piotrek_ napisał(a):Byłem, kilka lat temu na Istrii i zdecydowanie był to dla mnie hit. Nawet w pewnej dyskusji zdecydowanie broniłem tego stanowiska :-) . Ciekawe jakie będą Twoje wrażenia.

Ha! Właśnie - jakie będą wrażenia - zapraszam!!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
ISTRIA - wakacyjny hit czy kit ??? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone