Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria kilka pytań

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wisla10
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.06.2013
Istria kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisla10 » 25.06.2013 23:43

Kochani, mam duży dylemat, podpowiedzcie proszę jeśli ktoś z Was był na Istrii lub słyszał co nie co...
W tamte wakacje byłam z rodziną w Baska Voda, było super, byliśmy bardzo zadowoleni, pojechaliśmy w ciemno, nie było problemu z kwaterami, za apartament dla 4-os. rodziny płaciłam 60 eur (sypialnia, pokój dzienny, aneks kuchenny,łaz.+WC). W tym roku korci mnie Istria, ale mam kilka wątpliwosci, słyszałam ze w sierpniu potrafi być chłodno, że to nie ten sam klimat co Dalmacja, słyszałam też że jest drogo ( a moze raczej drożej niż w innych regionach ). I jeszcze gdzieś przeczytałam ze w ten region nie jeździ się w ciemno.... Myślałam o miasteczku Rovini ;-)
Napiszcie proszę o Waszych doświadczeniach ....Dzięki, Ela.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 26.06.2013 00:36

wisla10 napisał(a):...słyszałam też że jest drogo ( a moze raczej drożej niż w innych regionach ). I jeszcze gdzieś przeczytałam ze w ten region nie jeździ się w ciemno....


Też chciałbym wiedzieć. Zachęcony relacją, również wybieram się po raz pierwszy na Istrię... i po raz pierwszy mam wątpliwości :? ...Choć resztę Chorwacji znam dość dobrze i zawsze w ciemno... i nigdy żadnych problemów.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 26.06.2013 07:50

Jacku, sprawa jest dość prosta.
Sezon na Istrii trwa nieco krócej i w dodatku w tym sezonie wali tam sporo ludzi a że ośrodków FKK, wielkich campów-osiedli oraz gości z Niemiec i pobliskiej Italii tam zawsze nie brakuje, więc robi się trochę ludnie i kwatery też się szybko zapełniają.

Druga sprawa- Istria to mniejszy region od Dalmacji i mniejsza ilość miejscowości a co za tym idzie- baza bardziej stłoczona i sumarycznie- mniej liczna.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 26.06.2013 08:01

No cóż... Ja wybieram się już za tydzień, więc pozostaje mi liczyć na to, że to jeszcze początek sezonu i te tłumy Niemców i Włochów nie zdążą tam dotrzeć przede mną :oczko_usmiech:
A jak nie, to zawsze można przeskoczyć nieco dalej na południe, np. na Rab lub Pag.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 26.06.2013 08:10

Makaronia zjeżdża najliczniej w sierpniu.
Lipiec to my, Czesi, Niemcy i okolica. :wink:
Ja bym na Twoim miejscu spróbować klepnąć kwaterę last minute... :)
Jak ktoś ma powiedzmy 5-6 apartmanów to wcale wszystkich zajętych mieć nie musi.
Poza tym, ktoś mógł zrezygnować.
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 26.06.2013 20:21

Na Istrię warto jechać
zalety
- stosunkowo blisko Polski,
- pogoda typowo "południowa" ,w ub. roku w Fażanie k/Puli w/g gospodarza przez 6 miesięcy nie było deszczu (i tak wyglądało)
- dużo ciekawych miejsc i wszędzie blisko
- ceny podobne jak w innych częściach CRO
minusy ????
- jedynie to że w sierpniu ciężko znależć wolne miejsca -"najazd " I i D ( mam na myśli wyjazd w ciemno)
Rovinj --jak dla mnie to tylko do "pooglądania" a nie na pobyt ale to tylko moja subiektywna ocena
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.06.2013 21:06

Podobnie jak Ela i Jacek, jadę pierwszy raz na Istrię, ale jakoś nie mam takich obaw. Zżera mnie natomiast ciekawość: jak będzie :?: Wielu straszy, czego obawia się Ela, że Istria to nie Dalmacja, a jeśli nawet, to co z tego :?:
Myślę jednak, że takie sądy nie mają głębszego uzasadnienia. Zdaję sobie sprawę, że to zupełnie inny region tego pięknego kraju, ale to nie musi oznaczać, że jest on mniej atrakcyjny. Po zapoznaniu się z przewodnikami, relacjami cromaniaków itp. poddaję w wątpliwość takie sądy. :)

Co do tłumów w sierpniu. No cóż, my przeważnie jeździmy w sierpniu, bo tak nam wychodzi, ale zawsze wakacje są udane i mile je wspominamy. Jeśli jedzie się w miesiącach wakacyjnych zwiedzać atrakcyjne miejsca, to zawsze jest pełno ludzi.
Jednak podczas naszych wyjazdów mamy jeden podstawowy warunek: na bazę noclegową wybieramy miejsca, które określają "vukojebina", czyli ... zadupie :wink:
Dlatego nie wybieramy kwatery w Opatiji, czy Rovinj, choć tam na pewno będziemy. Chodzi o to, aby po trudach całodziennego zwiedzania, usiąść w spokoju na tarasie i wpatrując się adriatycki krajobraz, delektować się chorwackim winem i chociaż na kilkanaście dni poczuć się jak w raju. :wink:

P.S. Za 6 tygodni przekonam się, czy moje przeczucia były słuszne.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 27.06.2013 00:23

Widzę, że ja w tym roku przecieram szlak na Istrię :D

walp napisał(a):P.S. Za 6 tygodni przekonam się, czy moje przeczucia były słuszne.


To ja Ci to napiszę już za jakieś 3 tygodnie. W razie czego zdążysz jeszcze zweryfikować swoje plany :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2013 00:33

Istria jest super :D

My byliśmy w zachodniej części 2 lata temu i wrażenia były bardzo pozytywne.
W tym roku zamierzamy zaatakować od wschodu, od strony Kvarneru :roll:

Oczywiście jest inna do Dalmacji, ale na tym polega urok Chorwacji, że jest zróżnicowana. :wink:

Nie ma co przejmować się głupini opiniami. Przeważnie głoszą je ci, co nigdy Istrii nie widzieli :roll:
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 27.06.2013 00:52

walp napisał(a):Podobnie jak Ela i Jacek, jadę pierwszy raz na Istrię, ale jakoś nie mam takich obaw. Zżera mnie natomiast ciekawość: jak będzie :?: Wielu straszy, czego obawia się Ela, że Istria to nie Dalmacja, a jeśli nawet, to co z tego :?:


Pewnie, że Istria to nie Dalmacja, ale to nie zmienia faktu, że jest warta zwiedzenia :)
Przygotujcie się na wszechobecną dwujęzyczność, chorwacko-włoską, i co za tym idzie ilość Włochów :)

Co do cen hmm, w Rovinj ostatni tydzień sierpnia 2012, apart. za naszą dwójkę 50E :wink:
Ale we wrześniu w Starej Bašce, gościu nam krzyknął 60E :?

Jedźcie i bawcie się dobrze :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.06.2013 09:43

greenrs napisał(a):Widzę, że ja w tym roku przecieram szlak na Istrię :D
To ja Ci to napiszę już za jakieś 3 tygodnie. W razie czego zdążysz jeszcze zweryfikować swoje plany :oczko_usmiech:

Chętnie przyjmę wszelkie uwagi i sugestie, ale od pojechania na Istrię już mnie nic nie odciągnie, nawet gdyby 30.000 userów cro.pl napisało: nie jedźcie tą drogą. :oczko_usmiech:
Poza tym jest to pierwszy etap podróży, który ściśle łączy się przejazdem do Italii. :wink:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 27.06.2013 09:56

walp napisał(a):Poza tym jest to pierwszy etap podróży, który ściśle łączy się przejazdem do Italii. :wink:


Ja (jak wiesz) również miałem takie plany, tyle że w odwrotnym kierunku. Niestety brak czasu zweryfikował te plany i Gardę muszę odłożyć na inny, bliżej nieokreślony okres :? Mam nadzieję, że Istria mi to zrekompensuje :)
Pozdrav
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 27.06.2013 13:36

Istria bardzo mi się podobała. Zwłaszcza jej wschodnia strona.
Pierwszy raz pojechaliśmy w ciemno w lipcu 2 lata temu i niestety nie znaleźliśmy żadnych apartamentów za rozsądną cenę. Wszędzie mówili nam, że mają komplet.
Ostatecznie wylądowaliśmy w nieciekawym hotelu za ogromne pieniądze, dlatego jadąc w szczycie chyba zarezerwowałabym coś wcześniej.
W ubiegłym roku byliśmy na Istrii we wrześniu i pogoda była wspaniała 8) .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2013 14:48

Najsensowniej będzie udać się po przyjeździe do agencji turystycznej i zdobyć u nich adresy. :roll:

Na pewno nie zaszkodzi przed wyjazdem poszukać na stronach internetowych, które mają rezerwacje online
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 27.06.2013 18:31

jak już pisałem warto jechać na Istrię
pisałem o dużej ilości turystów w sierpniu i trudnościami ze znalezieniem apartamentu bo sam tego doświadczyłem w ub. roku w drugiej połowie sierpnia
zawsze jadę "w ciemno" i zawsze znajduję coś dla siebie ale w 2012 r zajęło mi to najwięcej czasu
nie twierdzę że wszyscy muszą mieć z tym problem , może żle szukałem :D
tym co jadą życzę udanych wakacji
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone