Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria i Brač - dwie twarze Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.11.2013 16:04

Plan na późne popołudnie zakładał spacer po Sutivanie. Głównym celem był kościółek na wzgórzu i stary cmentarz z katakumbami. Potem powrót do portu przez wąskie uliczki wśród starej kamiennej zabudowy.

Co tu dużo pisać, ma klimat ten Sutivan 8) . Zapraszamy na spacer :D .

298.
Obrazek

299.
Obrazek

300.
Obrazek

301.
Obrazek

302.
Obrazek

303.
Obrazek

304.
Obrazek

305.
Obrazek

306.
Obrazek

307.
Obrazek



Tuż obok dla kontrastu najładniejsza kuća za odmor jaką widzieliśmy na Bracu 8) .

308.
Obrazek

309.
Obrazek



I znów stare domki

310.
Obrazek

311.
Obrazek

312.
Obrazek

313.
Obrazek

314.
Obrazek

315.
Obrazek

316.
Obrazek

317.
Obrazek

318.
Obrazek

319.
Obrazek

320.
Obrazek


CDN...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.11.2013 16:24

Wieczór tradycyjnie już spędziliśmy na balkonie gapiąc się to na Jardan i migocący w oddali Split to na bračkie relacje na cropli.

321.
Obrazek

322.
Obrazek




I kiedy z ostatnim łykiem karlovacko zamierzaliśmy już kończyć wieczór i kierować się do łóżka, na niebie rozpoczął się spektakl, jakiego nigdy wcześniej nie oglądaliśmy 8O . Nad Splitem i nad Biokovem rozszalała się burza. Nad nami gwiaździste niebo, a w oddali gęste chmury raz po raz rozświetlane przez błyskawice. Zamiast pod prysznic popędziliśmy więc więc na plażę :D .

323.
Obrazek

324.
Obrazek

325.
Obrazek

326.
Obrazek

327.
Obrazek

328.
Obrazek

329.
Obrazek


:papa:
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 11.11.2013 17:06

O mamo, jaka piękna burza 8O .
Przepiękne zdjęcia, naprawdę...
A duch Sutivanu mocno wyczuwalny... jeszcze tylko 9 miesięcy :mrgreen: .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.11.2013 23:46

Zdjęcia burzy są boskie :wink:

Cała relacja jest bardzo fajna :!:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.11.2013 08:08

Kolejny plus wakacji na wyspach - burze nad lądem można oglądać na tarasie popijając... no kto co tam lubi :wink:
Zdjęcia burzy wspaniałe. Inne zresztą też :idea:
Na Bracu co prawda byłem tylko kiedyś na chwilę promem w Sumartinie :) , ale po tylu szczegółowych relacjach wydaje mi się, jakbym znał tę wyspę lepiej, niż te na których spędziliśmy po parę dni :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.11.2013 09:18

Nie powiem tu nic nowego - piękna złapana burza.
8)

Pozdrawiam
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.11.2013 19:56

morgana napisał(a):O mamo, jaka piękna burza 8O .
Przepiękne zdjęcia, naprawdę...


Lednice napisał(a):Zdjęcia burzy są boskie :wink:
Cała relacja jest bardzo fajna :!:


kulka53 napisał(a):Zdjęcia burzy wspaniałe. Inne zresztą też :idea:


Vjetar napisał(a):Nie powiem tu nic nowego - piękna złapana burza.


Dziękujemy :D .



kulka53 napisał(a):Na Bracu co prawda byłem tylko kiedyś na chwilę promem w Sumartinie :) , ale po tylu szczegółowych relacjach wydaje mi się, jakbym znał tę wyspę lepiej, niż te na których spędziliśmy po parę dni :lol:


Ja mam tak z Hvarem :lol:.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 12.11.2013 23:28

PORAZIŁY mnie zdjęcia tej burzy 8O 8)
Wiele do zaoferowania ma ta wyspa....tyle relacji z niej już przeczytałem,a wciąż Cromaniacy coś nowego,pięknego pokazują :D
Likva , a raczej jej bezludne okolice muszę odwiedzić - najchętniej we wrześniu(w tym roku po raz pierwszy byłem na wakacjach w tym terminie i to jest to :!: )

Pięknie 8)
:papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.11.2013 01:04

marze_na napisał(a):I kiedy z ostatnim łykiem karlovacko zamierzaliśmy już kończyć wieczór i kierować się do łóżka, na niebie rozpoczął się spektakl, jakiego nigdy wcześniej nie oglądaliśmy 8O . Nad Splitem i nad Biokovem rozszalała się burza. Nad nami gwiaździste niebo, a w oddali gęste chmury raz po raz rozświetlane przez błyskawice. Zamiast pod prysznic popędziliśmy więc więc na plażę :D .

Od czasu kiedy opuściliście Istrię, śledzę Twoją relację "po cichu" :wink: No ale te fotki burzy nad Splitem i Biokovem - prekrasan pogled, zresztą jak całość. :wink:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 13.11.2013 07:00

Piękne , burzowe foty, pozazdrościłam tego spektaklu.

Robert, czy ja nie widzę Twojej relacji, czy Ty jej po prostu nie piszesz ?
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3769
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 13.11.2013 11:27

Też śledzę po cichu, ale przyznam, że wieczorny widok Splitu i sama burza robią wrażenie.. :)
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 13.11.2013 22:51

Iwona75 napisał(a):
Robert, czy ja nie widzę Twojej relacji, czy Ty jej po prostu nie piszesz ?

Cześć Iwona :papa:
Mam job-za.ob i niezbyt często jest okazja choćby spokojnie poczytać .....ale to się ma zmienić - podobno :roll:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 14.11.2013 15:04

CROberto napisał(a):
Iwona75 napisał(a):
Robert, czy ja nie widzę Twojej relacji, czy Ty jej po prostu nie piszesz ?

Cześć Iwona :papa:
Mam job-za.ob i niezbyt często jest okazja choćby spokojnie poczytać .....ale to się ma zmienić - podobno :roll:


To niech się zmienia, bo ciekawa jestem bardzo Twoich tegorocznych wakacji. :D

(Autorkę relacji za prywatne pogaduchy z góry przepraszam :papa: )
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.11.2013 08:49

CROberto napisał(a):Likva , a raczej jej bezludne okolice muszę odwiedzić - najchętniej we wrześniu(w tym roku po raz pierwszy byłem na wakacjach w tym terminie i to jest to :!: )

My na razie tylko we wrześniu :). Na szczęście możemy sobie na to pozwolić. Minus takich wyjazdów dostrzegam tylko jeden - krótszy dzień.


walp napisał(a):Od czasu kiedy opuściliście Istrię, śledzę Twoją relację "po cichu" :wink:

razpol napisał(a):Też śledzę po cichu

Pozdrawiamy wszystkich śledzących po cichu :D .


Iwona75 napisał(a):(Autorkę relacji za prywatne pogaduchy z góry przepraszam :papa: )

Się nie gniewam :wink: .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.11.2013 08:54

12.09 - Ložišća (...)


No to nacieszyliśmy się słońcem na Bracu :evil: . Kolejny poranek wita nas chmurami, a co gorsze nasza niezawodna zwykle prognoza pogody straszy popołudniowymi opadami deszczu. A mieliśmy taki fajny plan na czwartek - spacer po Bolu i plażowanie na Zlatni Rat :cry: . Z żalem porzucamy plany, wsiadamy w auto i jedziemy do Milnej. A co potem to się zobaczy...


Droga z Sutivanu do Milnej prowadzi przez tereny dotknięte wielkim pożarem z lipca 2011 roku. Przygnębiające i przerażające, bo nawet dziś widać jak blisko zabudowań podszedł ogień. O skali zniszczeń w naturalnym krajobrazie nie wspominając.

330.
Obrazek

331.
Obrazek

332.
Obrazek

333.
Obrazek



Po drodze zatrzymujemy się, żeby spojrzeć w stronę Bobovišća na Moru

334.
Obrazek

335.
Obrazek



I jedziemy dalej. Przed nami Ložišća.

336.
Obrazek

337.
Obrazek

338.
Obrazek

339.
Obrazek

340.
Obrazek




W samej miejscowości zatrzymuje nas czerwone światło. Przejazd jest tak wąski, że obowiązuje ruch wahadłowy. No to skoro już stanęliśmy, to przespacerujmy się trochę. Przestawiamy lwa na pobocze i idziemy w stronę kościoła.

341.
Obrazek

342.
Obrazek

343.
Obrazek




Imponująca wieża kościelna góruje nad Ložišća i całą okolicą.

344.
Obrazek

345.
Obrazek

346.
Obrazek

347.
Obrazek

348.
Obrazek

349.
Obrazek




Coraz gęstsze i ciemniejsze chmury nic dobrego nie wróżą. Pora ruszać dalej. Jeszcze tylko jeden punkt widokowy i obieramy kurs na Milną.

350.
Obrazek

351.
Obrazek

352.
Obrazek

353.
Obrazek

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria i Brač - dwie twarze Chorwacji - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone