Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.01.2019 19:42

rafalisko30 napisał(a):... postanowiliśmy zobaczyć inny kraj, a że opinie o Czarnogórze są przeważnie pozytywne, to liczę na to, że zauroczy nas tak samo jak Cro.

Bardzo dobry pomysł, będziecie zadowoleni. Przy okazji, polecam zorganizować jednodniową wycieczkę do Albanii.

My będziemy "dziadować" albo we Włoszech, albo w Chorwacji. Ponieważ jedziemy w pierwszej połowie września, w Cro ceny są znośne, nawet w pierwszej linii brzegowej. (np. dvusobni apartman przy plaży dla 4 osób - 55 euro). Gorzej znaleźć coś na tym poziomie, w interesującym mnie regionie Włoch.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 07.01.2019 10:31

walp napisał(a): 55 euro). Gorzej znaleźć coś na tym poziomie, w interesującym mnie regionie Włoch.


Jaki to region i ile osób?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.01.2019 11:05

SingSing74 napisał(a):
walp napisał(a): 55 euro). Gorzej znaleźć coś na tym poziomie, w interesującym mnie regionie Włoch.


Jaki to region i ile osób?

Temat jest już tym wątku
4 osoby.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 09.01.2019 08:04

Rok temu za 10 dni w Makarskiej przez booking płaciłem 4.100 zł, wczoraj patrze ten sam dom, ten sam pokój w tym samym okresie na 10 dni właścicielka woła....4900 zł...SZOK na moje żeby aż o tyle podnosić.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 09.01.2019 09:13

dominikzw napisał(a):Rok temu za 10 dni w Makarskiej przez booking płaciłem 4.100 zł, wczoraj patrze ten sam dom, ten sam pokój w tym samym okresie na 10 dni właścicielka woła....4900 zł...SZOK na moje żeby aż o tyle podnosić.

Ceny idą bardzo do góry...ale zobaczcie jaki jest popyt, styczeń a duża część apartamentów zajęta, ludzie szukają nawet apartamenty dla blisko 20 osób i nie są to odosobnione przypadki. Uśmiechałem się że podczas ostatniego pobytu wakacyjnego było multum rodaków co teraz mówić...:). Powoli przymierzamy się do zmiany kierunku, z racji sympatii do właściciela (gospodarz niedługo odpuści wynajmowanie z racji wieku) i bardzo dobrych warunków jedziemy do cro ale również planujemy już wyjazd do Italii. W Chorwacji robi się tłoczno i stosunkowo drogo.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.01.2019 11:10

amatus1 napisał(a):W Chorwacji robi się tłoczno i stosunkowo drogo.
Trudno zanegować.
Ostatnio w telewizorni na programie "Arte" oglądałem fajny program o Parku Yellowstone.
Jak to w latach 20. zeszłego wieku wybito wszystkie! (oprócz misiów bo takie pluszowe) drapieżniki aby przywabić turystów.
Udało się, turystów rzesze...
Ale nie tak dawno nagle stwierdzono, że park nie wygląda jak park, tylko powoli zamienia się w stepo-pustynię.
Stada wapiti i bizonów, nagle bez żadnych wrogów, zaczęły rozmnażać się jak króliki i wręcz wyjałowiły kiedyś zielone połacie Parku.
Odstrzał nic nie dał.
Ktoś wpadł na pomysł żeby przywrócić wilki. W 1995 roku wpuszczono/osiedlono tam watahę w liczbie 20 pod wodzą białej wilczycy.
I... abrakadabra, Park wraca do zielonej normy.

Naturalna równowaga - to są te magiczne słowa.

Tak sobie myślę, że i Chorwacja musi przejść podobny proces z turystami, ale w pewnym momencie równowaga zostanie osiągnięta i będzie dość stabilna.
Tyle że zamiast wilków, instrumentem są ceny.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 09.01.2019 14:48

boboo napisał(a):Jak to w latach 20. zeszłego wieku wybito wszystkie! (oprócz misiów bo takie pluszowe) drapieżniki aby przywabić turystów.
Udało się, turystów rzesze...
Ale nie tak dawno nagle stwierdzono, że park nie wygląda jak park, tylko powoli zamienia się w stepo-pustynię.
Stada wapiti i bizonów, nagle bez żadnych wrogów, zaczęły rozmnażać się jak króliki i wręcz wyjałowiły kiedyś zielone połacie Parku.
Odstrzał nic nie dał.

Już myślałem, że nawiązujesz do głośnych ostatnio, chorych pomysłów kilku debili :roll: no ale przecież to nie ten wątek.

A w temacie

boboo napisał(a):Tak sobie myślę, że i Chorwacja musi przejść podobny proces z turystami, ale w pewnym momencie równowaga zostanie osiągnięta i będzie dość stabilna.

Wydaje mi się, że ten proces już się odbywa. Będąc w ubiegłym roku w Chorwacji odniosłem wrażenie, że było nieco mniej turystów niż w poprzednich latach choć zawsze bywam w tym samym terminie.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.01.2019 17:01

dominikzw napisał(a):Rok temu za 10 dni w Makarskiej przez booking płaciłem 4.100 zł, wczoraj patrze ten sam dom, ten sam pokój w tym samym okresie na 10 dni właścicielka woła....4900 zł...SZOK na moje żeby aż o tyle podnosić.


I będą podnosić tak długo, aż pewnego roku obłożenie tak spadnie, że stwierdzą, iż we wcześniejszych latach, przy niższych cenach więcej zarobili :)
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 13.01.2019 20:48

piotrulex napisał(a):
dominikzw napisał(a):Rok temu za 10 dni w Makarskiej przez booking płaciłem 4.100 zł, wczoraj patrze ten sam dom, ten sam pokój w tym samym okresie na 10 dni właścicielka woła....4900 zł...SZOK na moje żeby aż o tyle podnosić.


I będą podnosić tak długo, aż pewnego roku obłożenie tak spadnie, że stwierdzą, iż we wcześniejszych latach, przy niższych cenach więcej zarobili :)

tez tak mysle! w moim przypadku cene podniesli o 20 E na dobe , 2 lata temu za 2+1 bylo 40E, a teraz 60E , ciekawe jak ceny w knajpkach i sklepach ?
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 18.01.2019 22:34

Jakie mniej turystów? Tyle jeszcze co w 2018 nigdy nie było. Takich tłumów nigdy nie widziałem na promach i Autocjescie
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 18.01.2019 23:33

Fakty są takie, że podnoszenie cen najpierw odstraszy turystów z krajów biedniejszych. Dla np. Niemca, Austriaka, czy Włocha 10 000 zł to jedna wypłata, więc ich tolerancja na chorwackie podwyżki jest zgoła inna niż nasza. Dlatego jeżeli tendencja podwyżek się utrzyma, to Polacy zaczną oddalać się od linii brzegowej, skracać pobyt, rezygnować z płatnych atrakcji lub w końcu zmienią kierunek wakacyjnego odpoczynku.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 19.01.2019 00:56

piotrekbeti napisał(a):Jakie mniej turystów? Tyle jeszcze co w 2018 nigdy nie było. Takich tłumów nigdy nie widziałem na promach i Autocjescie


Ja tez uważam ze w 2018r było mniej niz w poprzednich latach.
Mowa o wrześniu bo to nasz termin od kilku lat :oczko_usmiech:

W tym roku jedziemy w sezonie ( sierpień ) , na bogato :mrgreen:
Bede miał nowe doświadczenia.
Chociaż apartman kosztował podobną kase co we wrześniu :oczko_usmiech:

P.S. juz studiuję wszystkie tematy o objazdach autobany w Słowenii, cenie gazu po drodze, no i gdzie i tanio zjeść zeby mnie po wakacjach dziołcha nie zostawiła za to ze przy garach stać musiała :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.01.2019 07:30

Jedz nad Balaton, albo do Bułgarii - tanien wyjdzie :mrgreen:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 19.01.2019 09:18

Pääkäyttäjä napisał(a):Jedz nad Balaton, albo do Bułgarii - tanien wyjdzie :mrgreen:


Wstyd sie przyznać ale nigdy nie byłem....
W tym roku był nawet plan, tydzień nad Balatonem, a na drugi tydzień zjazd w dół do Cro :oczko_usmiech:

Niestety jak co roku wygrała jedyna słuszna opcja :hearts:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.01.2019 11:45

piotrekbeti napisał(a):Jakie mniej turystów? Tyle jeszcze co w 2018 nigdy nie było. Takich tłumów nigdy nie widziałem na promach i Autocjescie

Z promu nie korzystałem, ale nigdzie indziej nie stwierdziłem drastycznego wzrostu turystów.
Mowa o I połowie sierpnia, a więc szczycie szczytów.
W Metajnie bywało onegdaj więcej ludzi niż w Omišu. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 654
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone