Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bella Italia

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.11.2018 00:21

maxredaktor napisał(a):W tamtej okolicy byłem 10 lat temu, w lipcu. Też długo szukaliśmy czegoś w CT, w końcu wybraliśmy miasteczko Levanto.

Może jest to jakiś sposób, aby wyjść poza ścisły obszar CT i poszukać czegoś w ościennych miejscowościach. Zobaczymy.
Zawsze jest alternatywa - otoci na Jadranu. :lol:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.11.2018 23:31

Donoszą, że zmniejsza się przechył Krzywej Wieży. Oby tylko nie wyprostowała się, bo przestanie być atrakcją i nikt nie da 18 euro za wejście. :oczko_usmiech:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8659
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 26.11.2018 21:51

Oglądam właśnie na Planete+ program Turyści do domu. Oblegane miasta Europy. Na przykładzie Wenecji, Barcelony i Dubrownika pokazane jest jakie problemy dla tych miast niesie masowa turystyka.
Dostepne na nc+ go. Ciekawe. Polecam.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.11.2018 23:53

Ciekawe. Jest to niewątpliwie duży problem dla tych miast i wcześniej, czy później zostaną wprowadzone jakieś ograniczenia.

W najbliższy czwartek, także na Planete+ w programie z cyklu "Travel Man 2. Czterdzieści osiem godzin w ..." będzie o Wenecji.
Pora trochę wczesna (7:15), ale od czego są nagrywarki. :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.11.2018 22:16

marze_na napisał(a):Oglądam właśnie na Planete+ program Turyści do domu. Oblegane miasta Europy. Na przykładzie Wenecji, Barcelony i Dubrownika pokazane jest jakie problemy dla tych miast niesie masowa turystyka.
Dostepne na nc+ go. Ciekawe. Polecam.


Oglądałem. I parę innych w tej tematyce.
Z jednej strony ich rozumiem. Nie kumam np tych 300 metrowych statków wpływających na lagunę blisko Wenice.
Rozumiem autochtonów - ludzi, którzy mają dośc przepychania się w wąskich uliczkach i zbierania śmieci po uliczkach.

Rozumiem hałas, zgiełk, pijanych turystów w nocy (ale to samo jest w takim Krakowie)

Natomiast uważam, że Ci burmistrzowie sa dwulicowi. Z jednej strony nie sprzeciwią się np portowi w Wenecji, który czerpie duże przychody od kompanii które sa właścicielami promów.
Nie chcą odciąć przychodów w mieście hotelom, restauracjom bo Ci staliby się ich wrogami.
Turyści to też niemałe wpływy dla miasta z podatków za noc.

Podsumowując: jest w tym wszystkim trochę hipokryzji: mamy piekne miasta (Wenecja, Barcelona, Dubrownik), ale udajemy że chcemy aby zobaczyło je 1000 osób dziennie, a z drugiej strony chcemy zarządzać budzetem w którym 1/3 wpływów pochodzi z podatków od turystów (od hoteli, restauracji, etc)

Sam to samo przeżywam ale NA INNĄ skalę co roku przy Openerze
Niby tylko 4 dni, ale MEGA KORKI i inne niedogodności ;0

Zwykły obywatel pyta - Co JA z tego mam?

:papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8659
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 30.11.2018 12:15

tony montana napisał(a):Oglądałem. I parę innych w tej tematyce ...

Mi szkoda samej Wenecji, bo to miasto w największym stopniu staje się ofiarą nieodpowiedzialnego biznesu turystycznego.
Te ogromne wycieczkowce powinni pogonić z laguny już dawno, ale widocznie liczy się kasa teraz, a nie konsekwencje na przyszłość. Edukacja i uświadamianie turystów to też jak się okazuje syzyfowa praca, wolontariuszy trzeba by mieć na ulicach setki :roll: .


tony montana napisał(a):Turyści to też niemałe wpływy dla miasta z podatków za noc.

Akurat w Wenecji są relatywnie niskie. Zdecydowana większość wpada tam na parę godzin.


tony montana napisał(a):Zwykły obywatel pyta - Co JA z tego mam?

O ile nie rozwiniesz jakiegoś własnego biznesu opartego turystach to niewiele, żeby nie powiedzieć nic. Dlatego rozumiem hasła "turyści do domu" głoszone przez mieszkańców Barcelony, bo jak zarabiają w branży innej niż turystyczna to ten turysta generuje przede wszystkim problemy.
Znam to nieco z autopsji, bo firma, dla której pracuję prowadzi m.in. krótkoterminowy wynajem apartamentów. Już dwa razy spotkaliśmy się z propozycją uchwały ze strony wspólnoty mieszkaniowej o wprowadzeniu zakazu takiej działalności ... Z jednej strony biznes, z drugiej zwyczajny mieszkaniec, nie pogodzisz.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.12.2018 22:32

Nie wiem gdzie zadać pytanko, spróbuje tu:). cCzy ktoś z was płynął z cro do Italii? Planujemy spędzić w cro 10 dni a później udać się ze Splitu do Ancony, koszt to niecałe 600 zł wiec opcjonalnie nie wyjdzie drożej niż jazda przez cała cro i póżniej północne Włochy a jednak chyba spokojniej....jakie macie na ten temat doświadczenia, przemyślenia?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.12.2018 23:23

Było to gdzieś na forum.... tylko gdzie :?: :?: :idea:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.12.2018 00:21

amatus1 napisał(a):Nie wiem gdzie zadać pytanko, spróbuje tu:). cCzy ktoś z was płynął z cro do Italii? Planujemy spędzić w cro 10 dni a później udać się ze Splitu do Ancony, koszt to niecałe 600 zł wiec opcjonalnie nie wyjdzie drożej niż jazda przez cała cro i póżniej północne Włochy a jednak chyba spokojniej....jakie macie na ten temat doświadczenia, przemyślenia?

Krótko o tej trasie, w tym :arrow: wątku.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 06.01.2019 19:44

walp napisał(a):
rafalisko30 napisał(a):... postanowiliśmy zobaczyć inny kraj, a że opinie o Czarnogórze są przeważnie pozytywne, to liczę na to, że zauroczy nas tak samo jak Cro.

Bardzo dobry pomysł, będziecie zadowoleni. Przy okazji, polecam zorganizować jednodniową wycieczkę do Albanii.

My będziemy "dziadować" albo we Włoszech, albo w Chorwacji. Ponieważ jedziemy w pierwszej połowie września, w Cro ceny są znośne, nawet w pierwszej linii brzegowej. (np. dvusobni apartman przy plaży dla 4 osób - 55 euro). Gorzej znaleźć coś na tym poziomie, w interesującym mnie regionie Włoch.

A gdzie we Włoszech szukasz, my w tym roku planujemy cro a później rejs do Italii.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.01.2019 19:48

amatus1 napisał(a):A gdzie we Włoszech szukasz, my w tym roku planujemy cro a później rejs do Italii.

Cinque Terre.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 06.01.2019 20:43

walp napisał(a):
amatus1 napisał(a):A gdzie we Włoszech szukasz, my w tym roku planujemy cro a później rejs do Italii.

Cinque Terre.


O grubo, piękne zdjęcia się szykują. A po ile tam kwatery?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 06.01.2019 21:03

Nam rowniez okolica sie podoba i myślimy o Toskanii
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8659
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 06.01.2019 21:16

walp napisał(a):
amatus1 napisał(a):A gdzie we Włoszech szukasz, my w tym roku planujemy cro a później rejs do Italii.

Cinque Terre.

Liguria rzeczywiście tania nie jest :?.
Ja z kolei robię wstępne przymiarki do Sycylii i przegladanie ofert noclegów to czysta przyjemność 8).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.01.2019 21:27

Przeniosłem kilka postów do Bella Italia. :wink: :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bella Italia - strona 105
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone