Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bella Italia

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.01.2019 22:32

maxredaktor napisał(a):We wrześniu też jest drogo?

No wiadomo, drogo-tanio to pojęcia względne. Ja odnoszę się do naszych wcześniejszych pobytów: na kempingu w Toskanii w 2017 roku, w Rzymie, czy sierpniowego pobytu nad Gardą (2014). I na razie nic na podobnym poziomie nie znajduję.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.01.2019 22:36

Jackar napisał(a):Voltera, San Gimigiano, Pisa to priorytety. Siena, Elba w rezerwie.

Jeżeli mogę coś zasugerować, to zamieniłbym zaznaczone miasta. :wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 16.01.2019 00:23

walp napisał(a):
Jackar napisał(a):Voltera, San Gimigiano, Pisa to priorytety. Siena, Elba w rezerwie.

Jeżeli mogę coś zasugerować, to zamieniłbym zaznaczone miasta. :wink:


...nie rozumiem skąd ta sugestia? Dla nas Voltera, San Gimigiano I Pisa to również priorytety.

W tym roku zwiedzliśmy jednak nie tylko w/w priorytety, ale i również Sienę, Lucę, Capannoli, Montecatini Terme i Pistoję, Cinque Tere, Florencję i etc...

... nie wspomnę tu już również i o maleńkich perełkach Toskanii.
Super wakacje, mnóstwo zabytków, wrażeń i przeżyć :)
Ostatnio edytowano 16.01.2019 00:26 przez majeczka, łącznie edytowano 1 raz
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 16.01.2019 00:26

maxredaktor napisał(a):
Jackar napisał(a):Noclegi celuję okolice Wenecji, Werony


Celujesz w hotel? I czy zamierzacie zwiedzać któreś z tych miast?


Szukam czegoś przez booking. Ale na razie średnio mi idzie.

Tak, bardzo bym chciał zajrzeć do obu miast.
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 16.01.2019 00:35

walp napisał(a):
Jackar napisał(a):Voltera, San Gimigiano, Pisa to priorytety. Siena, Elba w rezerwie.

Jeżeli mogę coś zasugerować, to zamieniłbym zaznaczone miasta. :wink:


To są plany a na miejscu się zobaczy.
Jest bardzo dużo zmiennych: pogoda, koszty, forma dzieci.
Chciałbym w ciągu pobytu w Toskanii zorganizować sobie około 4 wycieczek a jak wyjdzie to się okaże.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.01.2019 07:34

majeczka napisał(a):...nie rozumiem skąd ta sugestia?

Stąd, że miałem okazję być w obydwu miastach i jeśli zapytano by mnie, do którego chciałbym wrócić, to wybrałbym Sienę. Piszę o zestawieniu Siena -Voltera.

Po prostu zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ze swoim wyjątkowym Campo oraz czarno-białą katedrą i z tego powodu byłaby priorytetem, a nie w rezerwie.
Tylko taka sugestia.
majeczka napisał(a):Dla nas Voltera, San Gimigiano I Pisa to również priorytety.

Także dla mnie i z tego powodu te miasta też odwiedziłem.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 16.01.2019 10:04

Jackar napisał(a):
maxredaktor napisał(a):
Jackar napisał(a):Noclegi celuję okolice Wenecji, Werony


Celujesz w hotel? I czy zamierzacie zwiedzać któreś z tych miast?


Szukam czegoś przez booking. Ale na razie średnio mi idzie.

Tak, bardzo bym chciał zajrzeć do obu miast.


To najlepiej byłoby ulokować się gdzieś między nimi, np. w Padwie. Jest mniej oblegana od Wenecji czy Werony, a ma częste i szybkie połączenie kolejowe z Wenecją, z Weroną pewnie też. Odejdzie ci płacenie za parking w Wenecji lub Mestre.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 16.01.2019 10:07

walp napisał(a):
majeczka napisał(a):...nie rozumiem skąd ta sugestia?

Stąd, że miałem okazję być w obydwu miastach i jeśli zapytano by mnie, do którego chciałbym wrócić, to wybrałbym Sienę. Piszę o zestawieniu Siena -Voltera.

Po prostu zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ze swoim wyjątkowym Campo oraz czarno-białą katedrą i z tego powodu byłaby priorytetem, a nie w rezerwie.
Tylko taka sugestia.


Zgadzam się z Waldkiem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.01.2019 12:26

maxredaktor napisał(a):
walp napisał(a):
majeczka napisał(a):...nie rozumiem skąd ta sugestia?

Stąd, że miałem okazję być w obydwu miastach i jeśli zapytano by mnie, do którego chciałbym wrócić, to wybrałbym Sienę. Piszę o zestawieniu Siena -Voltera.

Zgadzam się z Waldkiem.

U mnie też Siena wygrywa w tym zestawieniu... Byłam ok. 8 rano, pusto, cisza, spokojnie po Campo można pospacerować i posiedzieć....
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016
Re: Rezerwacje apartamentów na 2019.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 19.01.2019 20:29

https://www.facebook.com/jeziorogarda/

Korzystał ktoś może z usługi noclegowej nad jeziorem garda strony powyżej? Jakieś opinie mile widziane...
boqler
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) boqler » 15.02.2019 17:08

Hej,

W połowie lipca szykuję z dziewczyną wypad autem do Włoch. Jako, że jedziemy z Trójmiasta w planach mamy 2 dniowy pobyt nad Como, później około 14 dni w Toskanii. Krótki plan wycieczki już jest - zakwaterowanie w agroturystyce w okolicach na południe od Sieny - muszę jeszcze przekopać tutejsze wpisy co zobaczyć itd :)

W sumie mam 2 pytania do osób bardziej obeznanych - czy lepiej zrobić jeden nocleg właśnie w okolicach Sieny i autem zwiedzać okolice, wypad nad morze, Piza, San Marino, wypad do Rzymu (ew pociągiem) czy lepiej np kilka dni w okolicach Sieny i kilka dni bliżej Rzymu? Opłaci się taka zmiana miejsca czy odległości są zbyt małe, żeby to rozbijać? Trochę obawiam się, że w 14 dni nie będzie czego zwiedzać a później dzień w dzień latać po kilkaset kilometrów będzie zbyt drogie..

Druga sprawa to koszt autostrad we Włoszech. Znalazłem cenniki itd ale wszędzie jest podana cena za cały odcinek. Np A1 Mediolan - Neapol, koszt ok 59E. Czy to jest jednorazowa opłata za cały odcinek płatna przy zjeździe (tak jak w Polsce)? Czy w momencie kiedy zjadę z autostrady na wysokości Florencji to również płacę w/w kwotę czy odpowiednio za przejechaną trasę? Nigdzie nie mogę się doszukać cen za poszczególne kawałki przejazdu..
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.02.2019 17:25

boqler napisał(a):W sumie mam 2 pytania do osób bardziej obeznanych - czy lepiej zrobić jeden nocleg właśnie w okolicach Sieny i autem zwiedzać okolice, wypad nad morze, Piza, San Marino, wypad do Rzymu (ew pociągiem) czy lepiej np kilka dni w okolicach Sieny i kilka dni bliżej Rzymu? Opłaci się taka zmiana miejsca czy odległości są zbyt małe, żeby to rozbijać? Trochę obawiam się, że w 14 dni nie będzie czego zwiedzać a później dzień w dzień latać po kilkaset kilometrów będzie zbyt drogie..

Moim zdaniem lepiej podzielić. Na ile miałby być ten wypad do Rzymu? Na kilka godzin? Więcej szczegółów znajdziesz w mojej relacji.
boqler napisał(a):Duga sprawa to koszt autostrad we Włoszech. Znalazłem cenniki itd ale wszędzie jest podana cena za cały odcinek. Np A1 Mediolan - Neapol, koszt ok 59E. Czy to jest jednorazowa opłata za cały odcinek płatna przy zjeździe (tak jak w Polsce)? Czy w momencie kiedy zjadę z autostrady na wysokości Florencji to również płacę w/w kwotę czy odpowiednio za przejechaną trasę? Nigdzie nie mogę się doszukać cen za poszczególne kawałki przejazdu..

Płacisz za przejechany odcinek autostrady. Link do strony, gdzie możesz sobie obliczyć koszty autostrad, także jest w tej relacji.
boqler
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) boqler » 15.02.2019 17:34

walp napisał(a):
walp napisał(a):Moim zdaniem lepiej podzielić. Na ile miałby być ten wypad do Rzymu? Na kilka godzin? Więcej szczegółów znajdziesz w mojej relacji.


Wypad do Rzymu raczej jednodniowy - rano przyjazd, wieczorem wyjazd. Raczej chcemy omijać super zatłoczone miejsca ale być obok Rzymu i nie zobaczyć podstawowych rzeczy to też słabo :) stąd raczej szybkie zwiedzanie najpopularniejszych rzeczy i ucieczka.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.02.2019 17:56

boqler napisał(a):Raczej chcemy omijać super zatłoczone miejsca ale być obok Rzymu i nie zobaczyć podstawowych rzeczy to też słabo :) stąd raczej szybkie zwiedzanie najpopularniejszych rzeczy i ucieczka.
To się raczej ze sobą kłóci.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8655
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.02.2019 18:26

boqler napisał(a):W sumie mam 2 pytania do osób bardziej obeznanych - czy lepiej zrobić jeden nocleg właśnie w okolicach Sieny i autem zwiedzać okolice, wypad nad morze, Piza, San Marino, wypad do Rzymu (ew pociągiem) czy lepiej np kilka dni w okolicach Sieny i kilka dni bliżej Rzymu? Opłaci się taka zmiana miejsca czy odległości są zbyt małe, żeby to rozbijać?

Zdecydowanie lepiej podzielić pobyt na dwa miejsca! Szkoda czasu i paliwa na jeżdżenie tam i z powrotem.
Poszukałabym czegoś w okolicach uroczych Pitigliano i Masso Leopoldino. Blisko stąd do Terme di Saturnia, niedaleko jest śliczne Orvieto i jeszcze śliczniejsze Civita di Bagnoregio, Poza tym plaże w południowej części Toskanii prezentują się chyba lepiej niż np. w okolicach Pizy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bella Italia - strona 108
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone