Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bella Italia

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 15.11.2018 12:38

amatus1 napisał(a):Autkiem troszke daleko chodz o Kalabrii juz myśleliśmy. Jak z cenami kwater w tej okolicy?


daleko jak daleko ale przejazd przez Włochy autostradami
"troszkę" kosztowny dlatego padło na samolot,
kwatery ceny rozmaite,wiadomo bliskość plaży ,bliskość starego miasta,
book,,,, ma jeszcze sporo ofert ale muszę przyznać (bo obserwuję)
że oferty (pewnie się wyprzedają) znikają a ceny idą do góry,
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.11.2018 12:54

kadetdudi napisał(a):Samolot odpada, za drogo. Jesteśmy rodziną 2+2 i do tego mam auto co mało pali, więc Grecja i Albania jest brana pod uwagę. Szukam spokoju, apartament nie musi być nawet przy morzu, ale z widokiem. Ewentualnie Włochy.

No to jesteś we właściwym wątku. :idea:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.11.2018 13:24

599 napisał(a):
amatus1 napisał(a):Autkiem troszke daleko chodz o Kalabrii juz myśleliśmy. Jak z cenami kwater w tej okolicy?


daleko jak daleko ale przejazd przez Włochy autostradami
"troszkę" kosztowny dlatego padło na samolot,
kwatery ceny rozmaite,wiadomo bliskość plaży ,bliskość starego miasta,
book,,,, ma jeszcze sporo ofert ale muszę przyznać (bo obserwuję)
że oferty (pewnie się wyprzedają) znikają a ceny idą do góry,

Mnie ceny troszkę przerażają bo za nasze 2+1 poniżej 50 euro nie mogę nic namierzyc
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.11.2018 13:57

amatus1 napisał(a):Również rozglądamy się za Grecją i Kanarami... odnośnie Grecji dostaliśmy bardzo fajną ofertę, znajomy cromaniak był w obecne wakacje i wrócił przeszczęśliwy. W opcji HB -2 posiłki, dla naszej 3 (córka lat 12) na Riwierze Olimpijskiej, 3 gwiazdki 50 m od morza cena 3500 zł za wszystkich na 7 nocy w hotelu. Jedyny minus to wyjazd autokarem w Warszawy. Lot samolotem to koszt 4700, też chyba przystępnie cenowo. Coraz bardziej się wahamy, w cro wydajemy ok 6-7 tyś, tu z wycieczkami wyjdzie podobnie,może troszke mniej, jedyna większa różnica to ilość dni w cro 14 a Grecja 7. Kanary wychodzą jednak więcej i najtańsze oferty sa w granicach 6500zł:(
RO (Riwierę) odpuść z biurem, zajedziesz tam spokojnie samochodem (choć plaże tam nie specjalne). Nocleg spokojnie w Leptokarii znajdziesz za 50 eur w pierwszej lub II linii brzegowej... Lub bierz z bp w opcji dojazd samochodem...


kadetdudi napisał(a):Samolot odpada, za drogo. Jesteśmy rodziną 2+2 i do tego mam auto co mało pali, więc Grecja i Albania jest brana pod uwagę. Szukam spokoju, apartament nie musi być nawet przy morzu, ale z widokiem. Ewentualnie Włochy.
Samolot na Kanary można w dobrej cenie trafić, wypożyczneie tam samochodu jest bardzo opłacalne nawet w sezonie to 200 eur/2 tyg - taka cena w Gr czy IT nieosiągalna. Warto rozeznać się też w Krecie samolotem (lot 350 zł za os/w obe strony znajdziesz) - ceny mogą miło zaskoczyć nawet w sezonie...
Też mamy tani samochód w jeździe, więc w lipcu pomknie on do GR lub AL... (samolot+samochód na cały okres jest dla mnie za droga opcja) :papa:

amatus1 napisał(a):
599 napisał(a):że oferty (pewnie się wyprzedają) znikają a ceny idą do góry,
Mnie ceny troszkę przerażają bo za nasze 2+1 poniżej 50 euro nie mogę nic namierzyć
Ze swojego doświadczenie wiem, że w takiej cenie nie znajdziesz, ile ja się w 2015 r. naszukałam....najtańszy to był właśnie ten camp co pisałam - 70 eur za domek w lipcu ale opcja 7 lub 14 dni tylko...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.11.2018 14:04

piekara114 napisał(a):
amatus1 napisał(a):Również rozglądamy się za Grecją i Kanarami... odnośnie Grecji dostaliśmy bardzo fajną ofertę, znajomy cromaniak był w obecne wakacje i wrócił przeszczęśliwy. W opcji HB -2 posiłki, dla naszej 3 (córka lat 12) na Riwierze Olimpijskiej, 3 gwiazdki 50 m od morza cena 3500 zł za wszystkich na 7 nocy w hotelu. Jedyny minus to wyjazd autokarem w Warszawy. Lot samolotem to koszt 4700, też chyba przystępnie cenowo. Coraz bardziej się wahamy, w cro wydajemy ok 6-7 tyś, tu z wycieczkami wyjdzie podobnie,może troszke mniej, jedyna większa różnica to ilość dni w cro 14 a Grecja 7. Kanary wychodzą jednak więcej i najtańsze oferty sa w granicach 6500zł:(
RO (Riwierę) odpuść z biurem, zajedziesz tam spokojnie samochodem (choć plaże tam nie specjalne). Nocleg spokojnie w Leptokarii znajdziesz za 50 eur w pierwszej lub II linii brzegowej... Lub bierz z bp w opcji dojazd samochodem...


kadetdudi napisał(a):Samolot odpada, za drogo. Jesteśmy rodziną 2+2 i do tego mam auto co mało pali, więc Grecja i Albania jest brana pod uwagę. Szukam spokoju, apartament nie musi być nawet przy morzu, ale z widokiem. Ewentualnie Włochy.
Samolot na Kanary można w dobrej cenie trafić, wypożyczneie tam samochodu jest bardzo opłacalne nawet w sezonie to 200 eur/2 tyg - taka cena w Gr czy IT nieosiągalna. Warto rozeznać się też w Krecie samolotem (lot 350 zł za os/w obe strony znajdziesz) - ceny mogą miło zaskoczyć nawet w sezonie...
Też mamy tani samochód w jeździe, więc w lipcu pomknie on do GR lub AL... (samolot+samochód na cały okres jest dla mnie za droga opcja) :papa:

amatus1 napisał(a):
599 napisał(a):że oferty (pewnie się wyprzedają) znikają a ceny idą do góry,
Mnie ceny troszkę przerażają bo za nasze 2+1 poniżej 50 euro nie mogę nic namierzyć
Ze swojego doświadczenie wiem, że w takiej cenie nie znajdziesz, ile ja się w 2015 r. naszukałam....najtańszy to był właśnie ten camp co pisałam - 70 eur za domek w lipcu ale opcja 7 lub 14 dni tylko...

Troszke tansze oferty mozna wyszukac na wschodzie Italii, Adriatykiem ale nie wiem czy warto zmieniać Adriatyk na Adriatyk za 2 razy wyzsza cene:). Zachod -Kalabria a przede wszystkim Toskania ma ceny kosmiczne.Taniej wyjdzie wyjazd z biurem na Kanary czy do Grecji:(
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.11.2018 14:09

piekara114 napisał(a):
amatus1 napisał(a):
599 napisał(a):że oferty (pewnie się wyprzedają) znikają a ceny idą do góry,
Mnie ceny troszkę przerażają bo za nasze 2+1 poniżej 50 euro nie mogę nic namierzyć
Ze swojego doświadczenie wiem, że w takiej cenie nie znajdziesz, ile ja się w 2015 r. naszukałam....najtańszy to był właśnie ten camp co pisałam - 70 eur za domek w lipcu ale opcja 7 lub 14 dni tylko...

Nie znajdzie w Toskanii.
Na południu Włoch, w Kalabrii, Kampanii, Apulii czy na Sycylii można coś trafić. Nie będą to oczywiście topowe miasteczka w stylu Tropei czy Monopoli. No i na pewno nie w sierpniu, kiedy 90% Włochów rusza na urlop. Ale tu już trzeba się zdecydować na samolot i polować na tani lot.


amatus1 napisał(a):ale nie wiem czy warto zmieniać Adriatyk na Adriatyk za 2 razy wyzsza cene:).

Na Apulię na pewno! I na pewno nie będzie to za 2x wyższą cenę :lol: .
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.11.2018 14:12

Zalezy ile placisz za apartament w cro:)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.11.2018 14:16

amatus1 napisał(a):Zalezy ile placisz za apartament w cro:)

Ostatnio ok 35e za dwójkę we wrześniu, ale to było parę lat temu. W tym roku nieśmiało planuję powrót i będę szczęśliwa, jeśli za tyle coś znajdę.
W Apulii w tym roku znajdowałam w podobnej cenie albo niewiele drożej.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.11.2018 14:27

To w Apuli za 35 -40 euro w czerwiec/lipiec bym bral od razu
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.11.2018 14:37

amatus1 napisał(a):To w Apuli za 35 -40 euro w czerwiec/lipiec bym bral od razu

To pozostaje regularne szperanie na booking i airbnb :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.11.2018 19:05

Marzena za taką kaskę to mogę Ci polecić moje studio w Jelsie, jest lekko na uboczu, widoku na morze nie ma ale na kościół w Pieve już tak...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.11.2018 19:44

piekara114 napisał(a):Marzena za taką kaskę to mogę Ci polecić moje studio w Jelsie, jest lekko na uboczu, widoku na morze nie ma ale na kościół w Pieve już tak...

Dzięki, ale stawiam na Stari Grad :hut: .
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 15.11.2018 22:39

nam na dziś w Tropei wychodzi
coś koło 1200PLN na 7 nocy ,do plaży jakieś 300m ale do
"centrum" jakieś 1000m dla mnie troszkę "daleko" ale co tam pierwsze koty za płoty,
co prawda ta lokalizacja jest "klepnięta" ale do bodaj lipca mogę zrezygnować,
ciągle "się rozglądam" ,
narazie na dwoje 1200PLN + 750PLN za lot to nie tak zle :wink:
jak tutaj któraś koleżanka pisze Apulia wychodzi dużo lepiej pod wzgledem "kosztów lotów"
ale to może na następne wakacje,
zobaczymy,
aaaaa,
początek września, :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.11.2018 23:18

599 napisał(a):początek września, :wink:

I to jest bardzo dobry pomysł. Jeszcze ciepło, a już dużo taniej. W ubiegłym roku za kamping, o którym wspominała piekara114,
za 6 noclegów zapłaciliśmy 280 euro za 4 osoby. Do morza trochę dalej niż piszesz, ale miejsce bardzo nam się podobało.

Jednak obecnie szukam czegoś na Cinque Terre i mam problem. :?
marze_na napisał(a):Ostatnio ok 35e za dwójkę we wrześniu, ale to było parę lat temu. W tym roku nieśmiało planuję powrót i będę szczęśliwa, jeśli za tyle coś znajdę.

W tym roku na Pagu, za apartman dla 4 osób, z dużym tarasem (całość 70m), z widokiem na morze, płaciliśmy 45 euro. Ciekawe, co uda się znaleźć na Hvarze. :)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 16.11.2018 23:13

walp napisał(a):
Jednak obecnie szukam czegoś na Cinque Terre i mam problem. :?


W tamtej okolicy byłem 10 lat temu, w lipcu. Też długo szukaliśmy czegoś w CT, w końcu wybraliśmy miasteczko Levanto. Tam znalazłem bardzo fajne B&B dla dwóch osób. Dojazd pociągiem do Monterosso zajmował chwilę, nie było problemów z zaparkowaniem auta (stało przed domem, w którym mieszkaliśmy), było też tam sporo dobrych restauracji i trattorii, no i było taniej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bella Italia - strona 104
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone