Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arturescu
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 01.02.2019 11:27

beatabm napisał(a):
arturescu napisał(a):
beatabm napisał(a):Wolałabym samolotem ale...... Przy tej ilości bagażu jaki zabieram ze sobą o samolocie po prostu mogę zapomnieć, kompletnie nierealne mimo wielkich chęci i alergii na jazdę samochodem po raz n-ty tą samą drogą :roll:

A co takiego wozisz?

Wszysto co jest mi potrzebne podczas dwutygodniowego pobytu tam 6-8 osób łacznie z żywnością, uwierz - samolotem nierealne

Lataliśmy na 2 tygodnie do Grecji czy Kanary do apartamentów i spokojnie się mieściliśmy w 2 bagażach rejestrowanych na
4 osoby.

Już sporo czasu temu odkryłem, że bez połowy branych ze sobą rzeczy można się doskonale obejść ;)
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.02.2019 11:28

arturescu napisał(a):Jazda autostradą na pewno nie jest czymś czym miałbym się podniecać ale wierzę, że dla niektórych 150 km/h jest to hit sezonu ;)

Śmieszne ? Wyobraź sobie, że to też jadąc do Cro potrafi podniecać :) Więcej tolerancji :)

arturescu napisał(a):Lataliśmy na 2 tygodnie do Grecji czy Kanary do apartamentów i spokojnie się mieściliśmy w 2 bagażach rejestrowanych na 4 osoby.
Już sporo czasu temu odkryłem, że bez połowy branych ze sobą rzeczy można się doskonale obejść ;)

Z dziećmi ? Owszem bez wielu rzeczy możesz się obejść :) i siedzieć na d. na miejscy łykając darmowe drinki ale inni spędzają inaczej czas :) Jest też kwestia pieniędzy ale... nawet jakbym miał wielką kasę nie pojadę/polecę do apartamentu uwielbiam klimat kempingu ;)
Jeżeli stać Cie na kupowanie i wyrzucanie po urlopie rzeczy jak najbardziej ok. mnie nie stać stąd je wożę :) np. rowery ca 3000 EUR, powiesz mi można wypożyczyć ale widocznie nie wiesz jaka jest różnica między rowerem skrojonym jak garnitur na miarę, doskonale leżącym, moim, a byle jakim rowerem :) do tego mamy ulubione ciuchy, buty, kaski itp :) do samolotu tego nie wezmę :)
Ostatnio edytowano 01.02.2019 11:37 przez bluesman, łącznie edytowano 2 razy
beatabm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatabm » 01.02.2019 11:30

arturescu napisał(a):
Lataliśmy na 2 tygodnie do Grecji czy Kanary do apartamentów i spokojnie się mieściliśmy w 2 bagażach rejestrowanych na
4 osoby.

W apartamencie na pewno tak. Przy moim sposobie spędzania urlopu jest to mało realne. Nie zdarzyło mi sie wziać nic niepotrzebnego .
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.02.2019 11:34

arturescu napisał(a):Nie mówię o jeździe kilkanaście razy w roku, ale już do Budapesztu kilka razy w roku jeżdżę, a to prawie połowa trasy.
Zmień trasę. Przez Wiedeń czy Niemcy... Nie trzeba stale tej samej wałkować...
arturescu
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 01.02.2019 11:47

piekara114 napisał(a):
arturescu napisał(a):Nie mówię o jeździe kilkanaście razy w roku, ale już do Budapesztu kilka razy w roku jeżdżę, a to prawie połowa trasy.

Można i przez Sztokholm ;) Pisałem jednak, że jazda ze zwiedzaniem to inna rzecz. Natomiast jeśli chodzi o jak najszybszy i najkrótszy przejazd tranzytowy, to jest to dla mnie rzecz konieczna, ale niezbyt podniecająca ;)
arturescu
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 01.02.2019 11:48

beatabm napisał(a):
arturescu napisał(a):
4 osoby.

W apartamencie na pewno tak. Przy moim sposobie spędzania urlopu jest to mało realne. Nie zdarzyło mi sie wziać nic niepotrzebnego .

Przyznaję ci rację, żywność robi swoje...
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.02.2019 11:49

i ok. dla Ciebie :) zatem współczuję ;) podejrzewam, że dla większości jednak nie :papa:

arturescu napisał(a):
beatabm napisał(a):
arturescu napisał(a):
4 osoby.

a pisała Pani beatabm coś o żywności bo może coś przegapiłem ?
beatabm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatabm » 01.02.2019 11:52

arturescu napisał(a):

Robi. I nijak nie da sie bez niej obejść niestety
arturescu
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 01.02.2019 12:12

bluesman napisał(a):
arturescu napisał(a):Jazda autostradą na pewno nie jest czymś czym miałbym się podniecać ale wierzę, że dla niektórych 150 km/h jest to hit sezonu ;)

Śmieszne ? Wyobraź sobie, że to też jadąc do Cro potrafi podniecać :) Więcej tolerancji :)

arturescu napisał(a):Lataliśmy na 2 tygodnie do Grecji czy Kanary do apartamentów i spokojnie się mieściliśmy w 2 bagażach rejestrowanych na 4 osoby.

Z dziećmi ? Owszem bez wielu rzeczy możesz się obejść :) i siedzieć na d. na miejscy łykając darmowe drinki ale inni spędzają inaczej czas :) Jest też kwestia pieniędzy ale... nawet jakbym miał wielką kasę nie pojadę/polecę do apartamentu uwielbiam klimat kempingu ;)
Jeżeli stać Cie na kupowanie i wyrzucanie po urlopie rzeczy jak najbardziej ok.

Czy ty czytasz posty , na które odpowiadasz? Nic nie pisałem o all inclusive, tylko o apartamentach.

Owszem, stać mnie na wyrzucanie pustych puszek, butelek po piwie i innych śmieci :D
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.02.2019 12:19

arturescu napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Można i przez Sztokholm ;) Pisałem jednak, że jazda ze zwiedzaniem to inna rzecz. Natomiast jeśli chodzi o jak najszybszy i najkrótszy przejazd tranzytowy, to jest to dla mnie rzecz konieczna, ale niezbyt podniecająca ;)
Dla mnie najszybsza i najprzyjemniejsza, nawet bez zwiedzania jest przez Austrię, a nie nudą węgierską płaską autostradą. Nawet jak ciut więcej to kosztuje...
beatabm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatabm » 01.02.2019 12:21

arturescu napisał(a):
Nic nie pisałem o all inclusive, tylko o apartamentach.

Owszem, stać mnie na wyrzucanie pustych puszek, butelek po piwie i innych śmieci :D

Widzisz - rzecz w tym że nie każdy spędza urlop w apartamencie a wtedy potrzeba niestety duuuuużo wiecej rzeczy ze sobą zabrać.
arturescu
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 01.02.2019 12:22

bluesman napisał(a):i ok. dla Ciebie :) zatem współczuję ;) podejrzewam, że dla większości jednak nie :papa:

arturescu napisał(a):
beatabm napisał(a):
arturescu napisał(a):
4 osoby.

a pisała Pani beatabm coś o żywności bo może coś przegapiłem ?

Przegapiłeś, przeczytaj jej post, powoli i uważnie ;)
arturescu
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 01.02.2019 12:30

arturescu napisał(a):
beatabm napisał(a):
arturescu napisał(a):

Robi. I nijak nie da sie bez niej obejść niestety

No i to jest to całkowicie zrozumiałe w określonym modelu wyjazdu wakacyjnego, np. na kemping.

Chodziło mi tylko o to, że pomiędzy przelotem do hotelu AI i wyjazdem samochodowym z połową dobytku w bagażniku/w przyczepie jest cale spektrum możliwości, że których każda ma swoje plusy i minusy. Sam parę wpisów wcześniej wspomniałem, że w przypadku Chorwacji większy sens ma dla mnie jazda autem z określonych powodów, choć sam przejazd akurat nie jest dla mnie specjalnie atrakcyjną częścią całej imprezy.

Nie ciągnę już dalej, bo temat wzbudza niejakie kontrowersje i nerwy ;)
Ostatnio edytowano 01.02.2019 12:33 przez arturescu, łącznie edytowano 1 raz
ApropoDefacto
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 01.02.2019 13:03

bluesman napisał(a):Jeżeli stać Cie na kupowanie i wyrzucanie po urlopie rzeczy jak najbardziej ok. mnie nie stać stąd je wożę :) np. rowery ca 3000 EUR, powiesz mi można wypożyczyć ale widocznie nie wiesz jaka jest różnica między rowerem skrojonym jak garnitur na miarę, doskonale leżącym, moim, a byle jakim rowerem :) do tego mamy ulubione ciuchy, buty, kaski itp :) do samolotu tego nie wezmę :)

Piszesz, że nie stać Cię na wakacje all albo na wymianę co sezon kilku ciuchów a kupujesz rowery za 3 koła ojro ? coś tu nie gra :wink: :twisted:
Generalnie zgadzam się, dla mnie również sama droga i wszystko co z nią związane to już super zabawa. Sama jazda dla mnie to już wakacje a nie podróż na nie :wink: mało tego, w relacjach lubię czytać o przygotowaniach do podróży jak i jej samej :wink: Niektórzy tak mają (jak m.in ja) i nie ma co się im dziwić :papa:
SingSing74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 01.02.2019 13:09

kars napisał(a):To jest oczywiście moja opinia, ale nie wyobrażam sobie w okresie letnim, pokonywania takiej ilości kilometrów własnym autem, chociaż jest ono dosyć wygodne.

Do tej pory bagaż podręczny w którym można zmieścić do 10 kg rzeczy w zupełności mi wystarczył.
To co odstrasza, to jednak ceny biletów. Nie wiem, dlaczego pomimo takiej popularności Chorwacji, jest tak mało lotów w tamtym kierunku. Pod tym względem dużo taniej wychodzą loty do dalej położonej Hiszpanii czy Portugalii.

Napisz czy byłeś już w Chorwacji i jakim środkiem lokomocji?

Rozumiem, że nie każdy trawi długą podróż samochodem i wybiera samolot, który z Katowic do Zadaru leci 7 godzin (wg. LOT). Dodatkowo trzeba liczyć dojazd do lotniska, odpowiednio wcześniejsze przybycie, doajzd z lotniska do kwatery/hotelu.
Jazda samochodem to około 10 godzin + 2 na postoje i korki.

Sprawdziłem ile kosztuje bilet lotniczy dla rodziny 2+2 w sierpniu w środku tygodnia. Zaczyna się od 5200 zł. W porównaniu do samochodu to przepaść, bo jeśli chcemy być mobilni, to jeszcze musimy wynająć samochód - najtańszy VW Up na lotnisku w Zadarze kosztuje 1800 zł za 14 dni.

W sumie daje to 7000 zł, co dla sporej części polskich turystów stanowi całkowity budżet wakacyjny.

Podróż samolotem ma sens kiedy koszty przelotu i wynajęcia auta są zbliżone do jazdy własnym, lub sam czas przybycia znacząco krótszy, co w przypadku Chorwacji nie jest takie oczywiste.
Ostatnio edytowano 01.02.2019 13:26 przez SingSing74, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 657
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019