Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kars
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kars » 01.02.2019 08:16

To jest oczywiście moja opinia, ale nie wyobrażam sobie w okresie letnim, pokonywania takiej ilości kilometrów własnym autem, chociaż jest ono dosyć wygodne.

Do tej pory bagaż podręczny w którym można zmieścić do 10 kg rzeczy w zupełności mi wystarczył.
To co odstrasza, to jednak ceny biletów. Nie wiem, dlaczego pomimo takiej popularności Chorwacji, jest tak mało lotów w tamtym kierunku. Pod tym względem dużo taniej wychodzą loty do dalej położonej Hiszpanii czy Portugalii.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 01.02.2019 08:50

kars napisał(a):To jest oczywiście moja opinia, ale nie wyobrażam sobie w okresie letnim, pokonywania takiej ilości kilometrów własnym autem, chociaż jest ono dosyć wygodne.

Do tej pory bagaż podręczny w którym można zmieścić do 10 kg rzeczy w zupełności mi wystarczył.
To co odstrasza, to jednak ceny biletów. Nie wiem, dlaczego pomimo takiej popularności Chorwacji, jest tak mało lotów w tamtym kierunku. Pod tym względem dużo taniej wychodzą loty do dalej położonej Hiszpanii czy Portugalii.


A co ma do tego okres letni. Jeśli już to chyba łatwiej jeździć latem kiedy warunki na drodze są dobre.

10 kg to kilka t-shirtów i par gaci, kosmetyczka i klapki. W sam raz na majówkę dla singla albo studenta. Pogadajmy jak będziesz jechać z rodziną.

A lotów do Chorwacji jest mniej, bo jest blisko i łatwo tam dojechać.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.02.2019 09:05

kars napisał(a):To jest oczywiście moja opinia, ale nie wyobrażam sobie w okresie letnim, pokonywania takiej ilości kilometrów własnym autem, chociaż jest ono dosyć wygodne.


Jest jeszcze jedna kwestia :) przyjemność jazdy na wakacje autem, cała wcześniejsza logistyka z tym związana, opracowywanie tras dojazdu, co powinienem zobaczyć na miejscu, sporządzenie tras na GPS jak dojechać rowerem:) Jeżeli ktoś podałby mi na tacy taki wyjazd to podziękowałbym :) Jak na razie mnie sprawia to przyjemność :) Nie wszystko da się też przeliczyć na pieniądze ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2019 09:13

Witam wszystkich
Dla mnie wielkim plusem jazdy autem jest możliwość zobaczenia wielu pięknych miejsc po drodze do Chorwacji ..np wielkie pola słoneczników na Węgrzech zrobienie zakupów na przydrożnym straganie ( najlepsze na świecie melony ) można zjeść coś lokalnego i wskoczyć do miejscowego sklepu kupic miejscowe sery i wędliny i winko oczywiście :) a jadąc przez Bośnię obłędne widoki na góry i neretwa no i obiadek w jablanicy :):) ...kurde rozmarzylem się...
Reasumując rozumie że ktoś woli szybko i wygodnie i nic w tym złego jednak dla mnie droga to przygoda a o to chodzi w wakacjach ...przynajmniej moich :)
Pozdrawiam
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.02.2019 10:38

kars napisał(a):To jest oczywiście moja opinia, ale nie wyobrażam sobie w okresie letnim, pokonywania takiej ilości kilometrów własnym autem, chociaż jest ono dosyć wygodne.

Do tej pory bagaż podręczny w którym można zmieścić do 10 kg rzeczy w zupełności mi wystarczył.
To co odstrasza, to jednak ceny biletów. Nie wiem, dlaczego pomimo takiej popularności Chorwacji, jest tak mało lotów w tamtym kierunku. Pod tym względem dużo taniej wychodzą loty do dalej położonej Hiszpanii czy Portugalii.


Gdybyśmy mieli lecieć do cro samolotem to nie było by ani szybciej, ani taniej :)

Na dodatek nie było by przyjemności jazdy autem :)

Do cro wielu z nas jeździ ze swoimi gratami na campy, tu raczej samolot odpada nawet dla zdesperowanych ;)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 01.02.2019 10:58

kars napisał(a):Nie wiem, dlaczego pomimo takiej popularności Chorwacji, jest tak mało lotów w tamtym kierunku. Pod tym względem dużo taniej wychodzą loty do dalej położonej Hiszpanii czy Portugalii.


Ryanair od kwietnia wprowadza loty z Krakowa do Zadaru. Ceny póki co wyglądają dobrze.
Mimo to ja pozostanę jednak przy podróży autem. To dla mnie już rytuał: zatrzymujemy się w różnych miejscach, bez ograniczeń wozimy rzeczy, które lubimy mieć przy sobie, przeżywam każdy kilometr takiej podróży. Lot mogłabym rozważać np. w przypadku krótkiego wypadu poza sezonem ( majówka, jesień) i w sumie nie wykluczam, że coś takiego się wydarzy :D
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 01.02.2019 11:00

piotrulex napisał(a):
kars napisał(a):To jest oczywiście moja opinia, ale nie wyobrażam sobie w okresie letnim, pokonywania takiej ilości kilometrów własnym autem, chociaż jest ono dosyć wygodne.

Do tej pory bagaż podręczny w którym można zmieścić do 10 kg rzeczy w zupełności mi wystarczył.
To co odstrasza, to jednak ceny biletów. Nie wiem, dlaczego pomimo takiej popularności Chorwacji, jest tak mało lotów w tamtym kierunku. Pod tym względem dużo taniej wychodzą loty do dalej położonej Hiszpanii czy Portugalii.


Gdybyśmy mieli lecieć do cro samolotem to nie było by ani szybciej, ani taniej :)

Na dodatek nie było by przyjemności jazdy autem :)

Do cro wielu z nas jeździ ze swoimi gratami na campy, tu raczej samolot odpada nawet dla zdesperowanych ;)


Ale trzeba być też w miarę obiektywnym. Jazda autem to monotonia i nuda (zwłaszcza jak się pokonuje daną trasę n-ty raz), zmęczenie, kilkanaście godzin upakowania w puszce, korki na drodze i granicach.

Jak dla mnie to "zło" konieczne jeśli mowa o przejeździe tranzytowym, a nie luźnej włóczędze objazdowej nastawionej na zwiedzanie. Specjalnej przyjemności tu nie widzę. jednak mimo wszystko dojazd do Chorwacji autem, zwłaszcza w konfiguracji rodzinnej, ma więcej zalet niż wad.

Ale jeśli planuję wyjazd np. do południowej Grecji, na Sycylię czy do Hiszpanii, to samolot jest jednak jak dla mnie lepszym wyborem.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 01.02.2019 11:01

Magda O. napisał(a):
kars napisał(a):Nie wiem, dlaczego pomimo takiej popularności Chorwacji, jest tak mało lotów w tamtym kierunku. Pod tym względem dużo taniej wychodzą loty do dalej położonej Hiszpanii czy Portugalii.


Ryanair od kwietnia wprowadza loty z Krakowa do Zadaru. Ceny póki co wyglądają dobrze.
Mimo to ja pozostanę jednak przy podróży autem. To dla mnie już rytuał: zatrzymujemy się w różnych miejscach, bez ograniczeń wozimy rzeczy, które lubimy mieć przy sobie, przeżywam każdy kilometr takiej podróży. Lot mogłabym rozważać np. w przypadku krótkiego wypadu poza sezonem ( majówka, jesień) i w sumie nie wykluczam, że coś takiego się wydarzy :D


A co tu można przeżywać? Jeszcze rozumiem pierwszy raz na nieznanej trasie, czyli urok nowości. Po kilku kursach do Chorwacji autostrada staje się meganudna.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 01.02.2019 11:05

Wolałabym samolotem ale...... Przy tej ilości bagażu jaki zabieram ze sobą o samolocie po prostu mogę zapomnieć, kompletnie nierealne mimo wielkich chęci i alergii na jazdę samochodem po raz n-ty tą samą drogą :roll:
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 01.02.2019 11:07

beatabm napisał(a):Wolałabym samolotem ale...... Przy tej ilości bagażu jaki zabieram ze sobą o samolocie po prostu mogę zapomnieć, kompletnie nierealne mimo wielkich chęci i alergii na jazdę samochodem po raz n-ty tą samą drogą :roll:


A co takiego wozisz?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.02.2019 11:16

arturescu napisał(a):Ale trzeba być też w miarę obiektywnym. Jazda autem to monotonia i nuda (zwłaszcza jak się pokonuje daną trasę n-ty raz), zmęczenie, kilkanaście godzin upakowania w puszce, korki na drodze i granicach.

Jak dla mnie to "zło" konieczne jeśli mowa o przejeździe tranzytowym, a nie luźnej włóczędze objazdowej nastawionej na zwiedzanie. Specjalnej przyjemności tu nie widzę. jednak mimo wszystko dojazd do Chorwacji autem, zwłaszcza w konfiguracji rodzinnej, ma więcej zalet niż wad.

To jest Twój prywatny pogląd i masz do niego prawo :)
Tak z ciekawości ile razy w roku jeździsz do Cro, że trasa Cie nudzi? 10-15 razy ? Ja jadę raz w roku stąd trasa nie jest w stanie mnie znudzić, za każdym razem odkrywam coś nowego i ta adrenalina, ze zaraz będę w ukochanej Cro :).
Natomiast jeżeli coś co zdarza Ci się raz w roku, potrafi Cię znudzić to szczere wyrazy współczucia :mrgreen:

arturescu napisał(a):
beatabm napisał(a):Wolałabym samolotem ale...... Przy tej ilości bagażu jaki zabieram ze sobą o samolocie po prostu mogę zapomnieć, kompletnie nierealne mimo wielkich chęci i alergii na jazdę samochodem po raz n-ty tą samą drogą :roll:


A co takiego wozisz?

Ludzie jeżdżą do apartamentów jak i na kempingi z dziećmi :) biorą ich ulubione stroje, zabawki, rzeczy które są przydatne na plaży :) Brakło wyobraźni ? :papa: :papa:
Ostatnio edytowano 01.02.2019 11:19 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 01.02.2019 11:18

arturescu napisał(a):
beatabm napisał(a):Wolałabym samolotem ale...... Przy tej ilości bagażu jaki zabieram ze sobą o samolocie po prostu mogę zapomnieć, kompletnie nierealne mimo wielkich chęci i alergii na jazdę samochodem po raz n-ty tą samą drogą :roll:


A co takiego wozisz?

Wszysto co jest mi potrzebne podczas dwutygodniowego pobytu tam 6-8 osób łacznie z żywnością, uwierz - samolotem nierealne
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 01.02.2019 11:20

A co takiego wozisz?


Z tego co wyczytałem na forum :lol: to różne "przydatne" rzeczy ludziska taszczą.. np worek ziemniaków , słoiki z bigosem , łabędzie i jednorożce itd , itp.
Jednym zdaniem - jest co targać :D
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.02.2019 11:22

benito5 napisał(a):
A co takiego wozisz?


Z tego co wyczytałem na forum :lol: to różne "przydatne" rzeczy ludziska taszczą.. np worek ziemniaków , słoiki z bigosem , łabędzie i jednorożce itd , itp.
Jednym zdaniem - jest co targać :D


Masz coś przeciwko ? bo zabrzmiało to szyderczo ! Będę targał to co mi się podoba :) i na pewno nie będę się tłumaczył komuś takiemu jak Ty :mrgreen:
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 01.02.2019 11:24

Nie mówię o jeździe kilkanaście razy w roku, ale już do Budapesztu kilka razy w roku jeżdżę, a to prawie połowa trasy.

Za to po kilku wyjazdach wakacyjnych do Chorwacji, autostrada po prostu mnie nudzi. Staram się przynajmniej zmieniać miejsca gdzie zatrzymujemy się na obiad i nocleg. Sorry, owszem cieszę się na wyjazd, ale jakoś nie sikam po nogach i nie dostaję wyrzutu adrenaliny po przejechaniu tunelu Rok, nie odliczam też dni do wyjazdu z prawie rocznym wyprzedzeniem, bo za dużo się dzieje tu i teraz, abym ciągle myślał o wakacjach. To a propos czegoś co mi się zdarza raz w roku. Jazda autostradą na pewno nie jest czymś czym miałbym się podniecać ale wierzę, że dla niektórych 150 km/h jest to hit sezonu ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 656
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone