Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.02.2019 11:15

SingSing74 napisał(a): .. W tym roku w sezonie za samą parcelę zapłacę 3500 zł ...

Ja pewnie za postawienie namiotu w campingowym lesie podobnie, 12-13 nocek w szczycie sezonu, w składzie 2+1 (już pewnie pełnopłatne 1). Z domu bierzemy zakupów na jakieś 2 stówy ale i to oczywiście wliczamy w koszt wakacji :)
kadetdudi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 18.02.2019 11:28

No ja w pierwszej połowie sierpnia za 2+ 2 płacę 65 euro plus klima dodatkowo płatna. Do morza 2 minuty drogi. Nie byłem tam nigdy, znam tylko ze zdjęć i opinii. Czas zweryfikuje czy to tanio czy nie.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.02.2019 11:39

kadetdudi napisał(a):No ja w pierwszej połowie sierpnia za 2+ 2 płacę 65 euro plus klima dodatkowo płatna. Do morza 2 minuty drogi. Nie byłem tam nigdy, znam tylko ze zdjęć i opinii. Czas zweryfikuje czy to tanio czy nie.

Lokalizacja tej miejscówki to jakaś wielka tajemnica. :wink: :?:
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.02.2019 12:04

kadetdudi napisał(a): ... Czas zweryfikuje czy to tanio czy nie.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)
kadetdudi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 18.02.2019 12:56

Janusz Bajcer napisał(a):
kadetdudi napisał(a):No ja w pierwszej połowie sierpnia za 2+ 2 płacę 65 euro plus klima dodatkowo płatna. Do morza 2 minuty drogi. Nie byłem tam nigdy, znam tylko ze zdjęć i opinii. Czas zweryfikuje czy to tanio czy nie.

Lokalizacja tej miejscówki to jakaś wielka tajemnica. :wink: :?:

Nie. Czemu? Duce Omis.
kadetdudi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 18.02.2019 12:57

piotrulex napisał(a):
kadetdudi napisał(a): ... Czas zweryfikuje czy to tanio czy nie.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)

Naturalnie.
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 18.02.2019 16:51

My w tym roku za 14 noclegów w sierpniu ( Tribunj ) zapłacimy mniej niz w zeszłym roku za 11 noclegów we wrześniu.... ( Makarska ) . Bedziemy miec bliżej do plaży. Za 2 rodziny ( 2+1 i 2+2 ) płacimy 90E za dobe ( 45E za rodzine ). Bedzie to jeden wielki apartman ( tak chcieliśmy ) , zajmuje cale piętro, ma 90mkw, 3 sypialnie, salon z kuchnią, klima, basen, zmywarka, pralka itp.

Sumując :

14 noclegów x 45E daje 2700
Podróż 2150km w obie strony z winietami 1200
Mysle ze w 6000 sie wszystko zamknie ( 2+1 )
Ile wyda druga rodzina nie wiem :oczko_usmiech:
Distrav
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Distrav » 18.02.2019 18:00

sito_zabrze napisał(a):My w tym roku za 14 noclegów w sierpniu ( Tribunj ) zapłacimy mniej niz w zeszłym roku za 11 noclegów we wrześniu.... ( Makarska ) . Bedziemy miec bliżej do plaży. Za 2 rodziny ( 2+1 i 2+2 ) płacimy 90E za dobe ( 45E za rodzine ). Bedzie to jeden wielki apartman ( tak chcieliśmy ) , zajmuje cale piętro, ma 90mkw, 3 sypialnie, salon z kuchnią, klima, basen, zmywarka, pralka itp.

Sumując :

14 noclegów x 45E daje 2700
Podróż 2150km w obie strony z winietami 1200
Mysle ze w 6000 sie wszystko zamknie ( 2+1 )
Ile wyda druga rodzina nie wiem :oczko_usmiech:

A można wiedzieć gdzie to tak? :D
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 18.02.2019 18:10

Apartman Lory Tribunj , apartman A6+1
Niestety po naszej rezerwacji cena poszła w góre.... na 100E
Nasz termin od 15 do 29 sierpnia
Bukowaliśmy na zakwaterowaniewchorwacji :wink:
Edit, apartman nie ma 90mkw tylko 120 :oczko_usmiech:
Felland
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Felland » 18.02.2019 19:07

piotrulex napisał(a):
Felland napisał(a):...Prawdą jest - Chorwacja drożeje. A z moich obserwacji nie wynika, by poziom usług czy jakość towarów rosły ...

Mi ostatnio w PL chleb podrożał, mleko a nawet woda mineralna co od lat kupuje

Wypłata też się podniosła ale o tym to w wątku mało kto wspomina ;)

Nie narzekajmy, coraz więcej ludzi stać na wakacje i cieszmy się z tego :)

Miałem nadzieję że post będzie przejrzysty. Jeśli trzeba to wyjaśnię.
Czy ja narzekam? 2016-namiot, 2017,2018-przyczepa,2019-nowa przyczepa. Nie narzekam.
Moje słowa miały na celu zwrócenie uwagi, że Chorwacja pozbywa się atutu atrakcyjnego cenowo kraju wakacyjnych podróży.
@SingSing74 - Chorwację odwiedzam na przełomie lipca i sierpnia lub w samym sierpniu.
@sito_zabrze - konkretna odpowiedź na zapytanie, o to chodzi w dyskusji na forum
@SingSing74 - jak wynika z innych postów, koszta podróży samochodem mogą być różne. Mam auto z LPG, więc koszt transportu zamknie się poniżej 900 pln ale wcześniej miałem coś koło 750 pln (inne auto)

Kolejne przykłady: camping Baska Voda - nocleg ok.140 pln (brak standardu), camping Porec - nocleg ok.180 pln (chyba 4 gwiazdki)
Prywatny camping koło Zadaru - chyba 2014, 4 osoby, namiot, samochód, przyczepka bagażowa - nocleg 20 euro
I dla przeciwwagi - Pag, camping Strasko, nocleg ok.350 pln (full wypas) - miejsce nie przy samej wodzie!
Ale najważniejsze dla dyskusji są konkretne przykłady - rzeczywiste wypowiedzi naszych rodaków. 2018 camping Baska Voda. Spotkani na kempingu wczasowicze (namioty) udawali się dalej w podróż - jedni do Grecji, drudzy do Włoch. Jednogłośnie twierdzili, że Chorwacja traci na atrakcyjności właśnie z powodu zwyżki cenowej.
W tym roku planuję ponownie odwiedzić Chorwację :D (8 raz, może inny region), ale tym razem urlop podzielę chyba na postój w Austrii i wizytę na campingach w Włoszech. Chorwacji pozostaję wierny tylko żonka coś przebąkuje, że chce w nowe miejsca.
Preferuję turystykę zmotoryzowaną (karawaning). I niezależność.
Pozdrawiam
Bartek81
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 18.02.2019 20:04

Ceny idą w górę wraz z zainteresowaniem. Pomimo tego że ceny idą w górę turystów wciąż jest tam multum.
Jesli pomimo wzrostu cen wciąż urlopuje się tam tylu turystów to ilu ich by było gdyby ceny nie wzrastały i utrzymywały sie na poziomie np.z przed 10 lat. Nie pomiescili byśmy się tam chyba ;-)
domi_1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 18.02.2019 20:35

SingSing74 napisał(a): z Katowic do Zadaru leci 7 godzin (wg. LOT). Dodatkowo trzeba liczyć dojazd do lotniska, odpowiednio wcześniejsze przybycie, doajzd z lotniska do kwatery/hotelu.
Jazda samochodem to około 10 godzin + 2 na postoje i korki.

.

przepraszam bardzo ale lot warszawa zagrzeb trwa 1:40 (często leci się krócej), ostatnio czytałem, że kraków zadar ma trwać 1:45 h. Więc skąd to 7 godzin?? Chyba, że patrzymy na loty z przesiadkami ale to bez sensu. Podobnie koszt wynajmu samochodu, za 14 dni bez problemu znajdziemy coś poniżej 700 zł. Myślę, że takie wypowiedzi powodują niepotrzebną agresję i nie wnoszą nic konkretnego do wątku. A ogólnie to każda forma dojadu ma swoje plusy i minusy. Jak ktoś ma długi urlop i dużo czasu na dojazd to po drodze może fajnie spędzić czas. Jak dla mnie jazda "na raz" nie jest niczym przyjemnym. Przy jeździe z rodziną nie wchodzi w grę i przy krótkim urlopie wybieram samolot.
ogorek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 18.02.2019 21:00

@domi_1

30 listopada leciałem do Aten. Zbliżone czasy.

Do Modlina w piątek popo turlałem się 1.5 godziny, 2 godz na lotnisku przed odlotem, lot bodajze 2 godz, odbiór auta (na lotnisku) 15 min i dojazd 1 godz 45 min godziny na Peloponez.

Czyli jak policzymy sumaryczny czas to mi wyszło 7.5 godziny
Podejżewam, że koledzy mieli na myśli taki całkowity czas (dojazd na lotnisko, 2 godz do odlotu, lot, dojazd z lotniska)
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.02.2019 22:11

Ogórek - a mieszkasz w mieście/przy samym mieście z lotniskiem. A jak trzeba jeszcze doliczyć 2,3h dojazdu do granic miasta z lotniskiem, to z 1,5h lotu robi się wyprawa całodzienna....
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 18.02.2019 23:21

...ktoś to opisywał , chyba Aldonka i rzeczywiście wyszło niewiele krócej niż samochodem
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 659
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019