Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.02.2019 13:19

ApropoDefacto napisał(a):
bluesman napisał(a):Jeżeli stać Cie na kupowanie i wyrzucanie po urlopie rzeczy jak najbardziej ok. mnie nie stać stąd je wożę :) np. rowery ca 3000 EUR, powiesz mi można wypożyczyć ale widocznie nie wiesz jaka jest różnica między rowerem skrojonym jak garnitur na miarę, doskonale leżącym, moim, a byle jakim rowerem :) do tego mamy ulubione ciuchy, buty, kaski itp :) do samolotu tego nie wezmę :)


Piszesz, że nie stać Cię na wakacje all albo na wymianę co sezon kilku ciuchów a kupujesz rowery za 3 koła ojro ? coś tu nie gra :wink: :twisted:
Generalnie zgadzam się, dla mnie również sama droga i wszystko co z nią związane to już super zabawa. Sama jazda dla mnie to już wakacje a nie podróż na nie :wink: mało tego, w relacjach lubię czytać o przygotowaniach do podróży jak i jej samej :wink: Niektórzy tak mają (jak m.in ja) i nie ma co się im dziwić :papa:


Bądź tak uprzejmy i pokaż mi gdzie napisałem, że nie stać mnie na wakacje all czy też co sezon na wymianę ciuchów :mrgreen:

Co do rowerów wytłumaczę :) Składam rowery co potrafi trwać dłuższy czas, czasem dwa czasem cztery lata :) to nie jest zakup jak gdybym szedł do sklepu :) Przypomina to kupno na raty ale za to mam rower skonfigurowany z takich części jakie ja chcę, w dokładnie wymaganym rozmiarze bo sam rozmiar ramy to pikuś jest mnóstwo innych parametrów, o których laik nie wie :) Kolejna rzecz pryncypia, na jedne rzeczy wydam duże pieniądze na inne nie :papa:
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 01.02.2019 13:33

bluesman napisał(a):
benito5 napisał(a):
A co takiego wozisz?


Z tego co wyczytałem na forum :lol: to różne "przydatne" rzeczy ludziska taszczą.. np worek ziemniaków , słoiki z bigosem , łabędzie i jednorożce itd , itp.
Jednym zdaniem - jest co targać :D


Masz coś przeciwko ? bo zabrzmiało to szyderczo ! Będę targał to co mi się podoba :) i na pewno nie będę się tłumaczył komuś takiemu jak Ty :mrgreen:


Każdy wozi co mu jest potrzebne. :D
Bylo pytanie - więc grzecznie odpowiedziałem... :lol:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.02.2019 13:35

benito5 napisał(a):
bluesman napisał(a):
benito5 napisał(a):
A co takiego wozisz?


Z tego co wyczytałem na forum :lol: to różne "przydatne" rzeczy ludziska taszczą.. np worek ziemniaków , słoiki z bigosem , łabędzie i jednorożce itd , itp.
Jednym zdaniem - jest co targać :D


Masz coś przeciwko ? bo zabrzmiało to szyderczo ! Będę targał to co mi się podoba :) i na pewno nie będę się tłumaczył komuś takiemu jak Ty :mrgreen:


Każdy wozi co mu jest potrzebne. :D
Bylo pytanie - więc grzecznie odpowiedziałem... :lol:


Pierwsze zdanie wyczerpuje wszystko :) co do drugiego, grzecznie ? :) niech Ci będzie :)
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 01.02.2019 18:05

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.02.2019 19:34

andrzejk1975 napisał(a):ten widok jest bezcenny https://www.wprost.pl/swiat/10186520/to ... gyinRjUCSw

Owszem, tylko nie bardzo pasuje do tematu wątku :wink: i była już informacja o tym projekcie na forum.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 01.02.2019 23:44

Janusz Bajcer napisał(a):Owszem, tylko nie bardzo pasuje do tematu wątku .


Chyba, że na most trzeba będzie kupić osobny bilet :D
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 17.02.2019 10:40

bardzo fajnie gość omawia


wszystkim zainteresowanym polecam
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 17.02.2019 11:22

Wszystko fajnie ale suma dzieli w wielu kwestiach na 2 rodziny... wiadomo wychodzi to proporcjonalnie taniej niż w sytuacji kiedy zazwyczaj jeździmy jako jedna rodzina ( paliwo, winiety, apartamenty, śniadania). Jadąc np w 2+2 bądź 2 +3 (typowe rodziny) trzeba właściwie tą kwotę co podaje pan na filmiku zsumować. To właściwie wyglądało tak jak by jechali tego pana rodzice i 3 dzieci:)
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 17.02.2019 18:11

Kwota realna i rzeczywista urlopu 2018r. Jednak gdyby jechała rodzina 2+1 samodzielnie to Apartman byłby minimum 50Ex14 a nie 69Ex14/2. 1000PLN in plus. Koszty napojów i jedzenia z kraju jednak większość osób dolicza do kosztu urlopu.+1000? Sami byliśmy w sezonie w sierpniu 2018 2+1 i miało być 2000E a było 2500E. Odległość prawie 1500kmx2 plus koszt promu ze Splitu x2.Powiedzmy że za 1000PLN były alkohole oliwa i pamiątki z Cro. I ok 120E 2 noclegi tranzytowe. Auto spaliło poniżej 6l PB średnio
Felland
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Felland » 17.02.2019 19:19

Witam, to może i ja przekażę garść informacji. Bardziej realnych bo dotyczą tylko jednej, mojej rodziny. Jako że nie jestem drobiazgowy poprosiłem o wsparcie moją żonę. I tak, rok 2016 - 4 (dzieci dorosłe) osoby Baska Voda (namiot) - 5500 pln. 2017 - 2 osoby Istria camping - 5000 pln. 2018 - 2 osoby Baska Voda camping - 4500 pln. W 2016 musiałem kupić 2 noclegi na trasie bo mieliśmy namiot. 2017 i 2018 - wakacje z przyczepą kempingową. Urlop 14 dni plus 2x po 2 dni na dojazd do CR. 2017 Istria - stacjonarnie. 2018 - przez Słowację (baseny) , camping Baska Voda, camping na Pag, camping na Węgrzech. Wszystko - pobyt, jedzenie, paliwo, opłaty i winiety, pamiątki i inne. PS. Prawdą jest - Chorwacja drożeje. A z moich obserwacji nie wynika, by poziom usług czy jakość towarów rosły. Inne kierunki wakacyjnych wyjazdów przestają być już nieatrakcyjne. Pozdrawiam, życząc udanych realizacji wakacyjnych planów urlopowych w 2019 roku.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 17.02.2019 20:17

Zgadzam się z Felland: jakość usług i poziom apartamentów nijak się ma do rosnących cen. Po prostu nie idą razem w parze. Przyzwoity nocleg dla 2+2 to koszt około 100 - 120 euro. Tyle pieniędzy żeby się u kogoś "przespać" ? Ale i tak jadę (za trochę mniejsze pieniądze w gorszych warunkach).
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.02.2019 09:11

Felland napisał(a):...Prawdą jest - Chorwacja drożeje. A z moich obserwacji nie wynika, by poziom usług czy jakość towarów rosły ...


Mi ostatnio w PL chleb podrożał, mleko a nawet woda mineralna co od lat kupuje

Wypłata też się podniosła ale o tym to w wątku mało kto wspomina ;)

Nie narzekajmy, coraz więcej ludzi stać na wakacje i cieszmy się z tego :)
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 18.02.2019 09:52

kadetdudi napisał(a): Ale i tak jadę (za trochę mniejsze pieniądze w gorszych warunkach).


Co autor miał na myśli pisząc - "w gorszych warunkach" ? :lol:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.02.2019 10:05

benito5 napisał(a):
kadetdudi napisał(a): Ale i tak jadę (za trochę mniejsze pieniądze w gorszych warunkach).


Co autor miał na myśli pisząc - "w gorszych warunkach" ? :lol:


Pewnie gorszy niż:

kadetdudi napisał(a): ... Przyzwoity nocleg dla 2+2 to koszt około 100 - 120 euro ...
Ostatnio edytowano 18.02.2019 11:12 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 18.02.2019 11:04

Felland napisał(a):Witam, to może i ja przekażę garść informacji. Bardziej realnych bo dotyczą tylko jednej, mojej rodziny. Jako że nie jestem drobiazgowy poprosiłem o wsparcie moją żonę. I tak, rok 2016 - 4 (dzieci dorosłe) osoby Baska Voda (namiot) - 5500 pln. 2017 - 2 osoby Istria camping - 5000 pln. 2018 - 2 osoby Baska Voda camping - 4500 pln. W 2016 musiałem kupić 2 noclegi na trasie bo mieliśmy namiot. 2017 i 2018 - wakacje z przyczepą kempingową. Urlop 14 dni plus 2x po 2 dni na dojazd do CR. 2017 Istria - stacjonarnie. 2018 - przez Słowację (baseny) , camping Baska Voda, camping na Pag, camping na Węgrzech. Wszystko - pobyt, jedzenie, paliwo, opłaty i winiety, pamiątki i inne.


@Felland - Dla ścisłości podaj jeszcze miesiące w jakich byłeś. W tym roku w sezonie za samą parcelę zapłacę 3500 zł. Paliwo na sam dojazd (2200 km w obie strony) i winiety to około 1500 zł.

@piotrekbeti - Oczywiście, że koszty jedzenia zabranego z Polski należy doliczać, ale 1000 zł, to chyba przesada. Nie wiem, czy tyle jedzenia weszło by mi do pustego bagażnika, a co dopiero do załadowanego wakacyjnymi bambetlami ;)

@andrzejki1975 - Co do filmiku z wyliczeniami kosztów, to autor jest trochę takim magikiem, choć większość kosztów podaje szczerze, to ich podział na rodziny nieco wypacza wartość całej imprezy. Poza tym to propagator jakiejś piramidy finansowej.
Ostatnio edytowano 19.02.2019 14:49 przez SingSing74, łącznie edytowano 4 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 658
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone