Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 18.02.2019 23:43

SingSing74 napisał(a):
Felland napisał(a):Witam, to może i ja przekażę garść informacji. Bardziej realnych bo dotyczą tylko jednej, mojej rodziny. Jako że nie jestem drobiazgowy poprosiłem o wsparcie moją żonę. I tak, rok 2016 - 4 (dzieci dorosłe) osoby Baska Voda (namiot) - 5500 pln. 2017 - 2 osoby Istria camping - 5000 pln. 2018 - 2 osoby Baska Voda camping - 4500 pln. W 2016 musiałem kupić 2 noclegi na trasie bo mieliśmy namiot. 2017 i 2018 - wakacje z przyczepą kempingową. Urlop 14 dni plus 2x po 2 dni na dojazd do CR. 2017 Istria - stacjonarnie. 2018 - przez Słowację (baseny) , camping Baska Voda, camping na Pag, camping na Węgrzech. Wszystko - pobyt, jedzenie, paliwo, opłaty i winiety, pamiątki i inne.


@Felland - Dla ścisłości podaj jeszcze miesiące w jakich byłeś. W tym roku w sezonie za samą parcelę zapłacę 3500 zł. Paliwo na sam dojazd (2200 km w obie strony) i winiety to około 1500 zł.

@piotrekbeti - Oczywiście, że koszty jedzenia zabranego z Polski należy doliczać, ale 1000 zł, to chyba przesada. Nie wiem, czy tyle jedzenia weszło by mi do pustego bagażnika, a co dopiero do załadowanego wakacyjnymi bambetlami ;)

@andrzejki1975 - Co do filmiku z wyliczeniami kosztów, to autor jest trochę takim magikiem, choć większość kosztów podaje szczerze, to ich podział na rodziny nieco wypacza wartość całej imprezy. Poza tym to propagator jakiejś piramidy finansowej.

-filmik usunięty :papa:

No właśnie pytanie do admina: czy takie reklamy jak na filmiku są dopuszczalne na forum? To nawet nie jest w temacie wątku :?
Ostatnio edytowano 19.02.2019 19:43 przez ZytaS, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.02.2019 09:27

Felland napisał(a): ... Moje słowa miały na celu zwrócenie uwagi, że Chorwacja pozbywa się atutu atrakcyjnego cenowo kraju wakacyjnych podróży ...


OK, no chyba, że tak

To wobec tego ja Chorwacji nie uważam za "taniej" już od 5-10 lat :) Zależy na co patrzeć :)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 19.02.2019 09:32

Wychodzi na to ze kazdy liczy na to ze leżąc na tarasie lub plaży w Cro i pijąc piwo chcialby wydać mniej niz siedząc w domu....

Wbiłem sobie w nasz termin 15-29 sierpnia Grecję w popularny portal , zaznaczyłem 2+1, basen , klima itp.
Zamiast 6k które planujemy wydać w Cro wyszlo mi od 10k w góre....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.02.2019 09:44

sito_zabrze napisał(a):Wbiłem sobie w nasz termin 15-29 sierpnia Grecję w popularny portal , zaznaczyłem 2+1, basen , klima itp.
Zamiast 6k które planujemy wydać w Cro wyszlo mi od 10k w góre....

Patrzyłeś na wyjazd z biurem podróży czy na kwatery prywatne? Jeśli przez b.ing to powiem Ci że w sezonie cena na b. w Grecji północnej i kontynentalnej (patrzyłam na lipiec) była za 10 dni ok. 800-1000 wyższa niż bezpośrednio. Jestem po rezerwacji. A koszt dojazdu mimo konieczności noclegu w trasie cenowo wychodzi podobnie jak dojazd na Hvar czy Brać czy na Peljesac. :papa:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 19.02.2019 09:53

Nie wnikam w szczegóły....
Wyszlo 1700zl za osobe za 7 dni bez wyżywienia
Czyli sam przelot i noclegi
Portal "wakacje"
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.02.2019 09:56

To wszystko jasno, biuro podróży też musi zarobić, jego marża to ok 20-30%.....

Popatrzyłam na przelot i noclegi (pokój, nie studio, więc brak możliwości ugotowania czegoś, bo tylko mikro lodóweczka w pokoju) dokładnie w tej samej miejscowości, do której się wybieram, ten sam okres i za 10 dni za 2+1 (16 lat bez zniżki już, normalne łóżko, nie dostawka) to wyszło mi najtaniej 2600 zł/os, a średnio cena był 3200..... Biura się cenią i i koszt samolotu też zdecydowanie większy niż wyjazd swoi samochodem... Dwa inne typy wypoczynku (a raczej dostania się na miejsce) i sposobu organizacji, więc cen nie można porównywać.

Rok temu za 14 dni dni w Grecji ze wszystkim coś 6000 zł mi wyszło, relacja może niedługo powstanie.....
Ostatnio edytowano 19.02.2019 10:01 przez piekara114, łącznie edytowano 3 razy
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.02.2019 09:56

sito_zabrze napisał(a):Wychodzi na to ze kazdy liczy na to ze leżąc na tarasie lub plaży w Cro i pijąc piwo chcialby wydać mniej niz siedząc w domu....

Wbiłem sobie w nasz termin 15-29 sierpnia Grecję w popularny portal , zaznaczyłem 2+1, basen , klima itp.
Zamiast 6k które planujemy wydać w Cro wyszlo mi od 10k w góre....


No ja tak właśnie nie myślę

Czasy gdy Chorwacja była TANIA skończyły się dawno i nigdy nie wrócą, nie dla Polaków

W tej chwili porównując inne, popularne kierunki najzwyczajniej w świecie, moim zdaniem, nie jest droga

Mają oporowo turystów to i ceny podnoszą, wszystko i wszędzie drożeje to i w cro również :)

Jako, że my preferujemy swój transport autem, pełna wolność i kimanie pod namiotem na komfortowych campingach, to wiele do wyboru nie mamy. Wiele w zasięgu dojazdu "na raz" a nie chcemy tracić 2 dni na jazdę

Ceny w cro są do zaakceptowania, jak ktoś oszczędny znajdzie niedrogą kwaterę nawet kilka km od morza. Fan namiotu tani camping czy nawet na dziko się rozbije (tak, wiem że prawnie zakazane). My płacimy za dobę na campie z 2,5 stówy ale jak by chciał to i za stówę znajdzie godziwe warunki. Jeden potrzebuje skuterów wodnych, lotów za motorówką czy codziennie najmodniejszej knajpy w mieście. Innemu wystarczy plaża, spacery po górach i piękne zdjęcia na pamiątkę

Każdy inny, wszyscy równi :)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 19.02.2019 10:21

Piotrulex ja nie pisze ze Cro jest tania.
Dla mnie jest tansza od innych opcji
Do tego ma inne plusy, nie trzeba lecieć samolotem, jak mi sie rozchoruje dziecko jak 2 lata temu to dwa dni przed końcem wsiadamy w auto wieczorem i rano jestesmy w domu itp. No i mimo tego ze wybieram sie tam enty raz dalej jestem zakochany w tym kraju.... a tego sie nie kupi za żadne piniondze :oczko_usmiech:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.02.2019 10:27

sito_zabrze napisał(a):Piotrulex ja nie pisze ze Cro jest tania.
Dla mnie jest tansza od innych opcji
Do tego ma inne plusy, nie trzeba lecieć samolotem, jak mi sie rozchoruje dziecko jak 2 lata temu to dwa dni przed końcem wsiadamy w auto wieczorem i rano jestesmy w domu itp. No i mimo tego ze wybieram sie tam enty raz dalej jestem zakochany w tym kraju.... a tego sie nie kupi za żadne piniondze :oczko_usmiech:


Myślimy dokładnie tak samo :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 19.02.2019 10:56

piekara114 napisał(a):Biura się cenią i i koszt samolotu też zdecydowanie większy niż wyjazd swoi samochodem... Dwa inne typy wypoczynku (a raczej dostania się na miejsce) i sposobu organizacji, więc cen nie można porównywać.


Wszystko zależy od terminu kupna np. biletów lotniczych. Na ten moment z Polski (Poznań, Modlin) polecę na Korfu z czteroosobową rodziną za 2170zł (najtańsze bilety na okres 7 dni). Jeszcze w grudniu, za te same bilety zapłaciłbym 1680zł. Więc w tym momencie organizacja samemu robi się nieopłacalna, gdyż ceny lotnicze rosną (co innego kupno biletów w listopadzie czy grudniu).
Dla mnie dojazd do Chorwacji (paliwo, winiety, autostrada) to 1950zł (3780km jak w ub. roku), więc jakbym się streszczał, to bilety lotnicze do Grecji wyszłyby taniej. A jeśli chodzi o dojazd autem, to Ty do Salonik masz bliżej, niż ja np. na Pag ;).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.02.2019 11:19

Trajgul napisał(a): A jeśli chodzi o dojazd autem, to Ty do Salonik masz bliżej, niż ja np. na Pag ;).
Może i bliżej w km, ale czasowo.... niestety tu wchodzi w grę granica HU/SRB a tam można poczekać trochę i nawet jazda w tygodniu może nic nie dać (przekonałam się o tym rok temu). Dla mnie do Salonik na raz to już wyzwanie, dalej nie ma szans....
Co do lotów: kupuje się albo jesienią, albo już do wiosny trzeba czekać.... koleżanka zaczyna dopiero polowanie, rok temu jakoś w marcu kupowała na Kretę bilety (pobyt 12 dni) na lipiec 2+2 i coś 2200 zapłaciła (z jednym bagażem rejsowym), hotelik z basenem (2 linia od morza) coś po 50 eur płaciła - przez booking. Myślę, że jeszcze będzie można dobry lot upolować :papa: Ja w lipcu samochodowa jestem :D
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 19.02.2019 11:27

domi_1 napisał(a):
SingSing74 napisał(a): z Katowic do Zadaru leci 7 godzin (wg. LOT). Dodatkowo trzeba liczyć dojazd do lotniska, odpowiednio wcześniejsze przybycie, doajzd z lotniska do kwatery/hotelu.
Jazda samochodem to około 10 godzin + 2 na postoje i korki.

.

przepraszam bardzo ale lot warszawa zagrzeb trwa 1:40 (często leci się krócej), ostatnio czytałem, że kraków zadar ma trwać 1:45 h. Więc skąd to 7 godzin?? Chyba, że patrzymy na loty z przesiadkami ale to bez sensu. Podobnie koszt wynajmu samochodu, za 14 dni bez problemu znajdziemy coś poniżej 700 zł. Myślę, że te wypowiedzi powodują niepotrzebną agresję i nie wnoszą nic konkretnego do wątku. A ogólnie to każda forma dojadu ma swoje plusy i minusy. Jak ktoś ma długi urlop i dużo czasu na dojazd to po drodze może fajnie spędzić czas. Jak dla mnie jazda "na raz" nie jest niczym przyjemnym. Przy jeździe z rodziną nie wchodzi w grę i przy krótkim urlopie wybieram samolot.


Nie masz za co przepraszać, ale swoim wpisem to ty nie wnosisz niczego wartościowego do dyskusji. Wybierając się nad Adriatyk, lądowanie w Zagrzebiu nic ci nie daje, bo wynajętym autem do np. Markarskiej pojedziesz jeszcze 5 godzin. Gdzie więc ta oszczędność czasu? To tak jakbym nad Bałtyk poleciał samolotem z Katowic do Wrocławia, a reszta autem. Bez sensu.

Jak zauważyłeś ja podałem czas lotu LOTem z Katowic do Zadaru i taki czas podawany jest na stronie (z przesiadką bo nie znalazłem bez). Koszt wynajmu samochodu również podałem ze strony wypożyczalni na lotnisku w Zadarze, a nie jakiejś tańszej oddalonej kilkadziesiąt kilometrów od tegoż lotniska. To są fakty i dziwię się, że u kogokolwiek prawdziwe informacje mogą wywoływać jak piszesz "niepotrzebną agresję" , no ale cóż...
Ostatnio edytowano 19.02.2019 11:48 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 19.02.2019 11:38

ZytaS napisał(a):
SingSing74 napisał(a):

No właśnie pytanie do admina: czy takie reklamy jak na filmiku są dopuszczalne na forum? To nawet nie jest w temacie wątku :?


Jak nie jest w temacie wątku, skoro facet instruuje jak pojechać do Chorwacji za 3000 zł. :D

Ten film, to nie reklama, a raczej przestroga, żeby nie do końca wierzyć w to, o czym bełkocze ten czarodziej.
Ostatnio edytowano 19.02.2019 14:45 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.02.2019 14:07

SingSing74 napisał(a):Ten film, to nie reklama, a raczej przestroga, żeby nie do końca wierzyć w to, o czym bełkocze ten czarodziej.

Rozumiem jakie były intencje, jednak jak wspomniano powyżej ten filmik niczego nie wnosi do tematu, poza mieszaniem w głowach tym, którzy się wybierają pierwszy raz i mają nijakie rozeznanie w temacie.
Ponieważ nie chcę grzebać w Waszych postach proszę o usunięcie stąd tego "rewolucyjnego sposobu na biznes".
Prośba dotyczy autora, jak i osób go cytujących.
Dziękuję.
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 19.02.2019 17:38

SingSing74 napisał(a):[

Jak zauważyłeś ja podałem czas lotu LOTem z Katowic do Zadaru i taki czas podawany jest na stronie (z przesiadką bo nie znalazłem bez). Koszt wynajmu samochodu również podałem ze strony wypożyczalni na lotnisku w Zadarze, a nie jakiejś tańszej oddalonej kilkadziesiąt kilometrów od tegoż lotniska. To są fakty i dziwię się, że u kogokolwiek prawdziwe informacje mogą wywoływać jak piszesz "niepotrzebną agresję" , no ale cóż...

dobrze więc Ryanair Kraków- Zadar czas 1 godzina 45 minut, koszt wynajęcia samochodu fiat panda (lub podobny) na lotnisku w zadarze to 632 zł, a i koszt w lipcu 223 zł tam i 264 zł powrót. Bo równie dobrze za + samochodu można podać, że lot z radomia trwa nieskończoność;))
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 660
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone