Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 07.11.2018 19:52

O masz a ja myślałem, że to taka "łamigłowka" z której wyszedł mi TYGRYS w sensie ten czołg ...
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 07.11.2018 20:13

Zainspirowany pytaniem jacka2929*:
jacej2929 napisał(a):Ten zodiak to gondola czy jak?
Tymczasowo zdecydowałem się na taki awatarek:
avatar_mljet_gondola.jpg




* do jacka2929: dulek (dulkóf - jak kto woli) wciąż nie mam
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 09.11.2018 12:07

Nie ukryjesz się Bobo. Brzuch masz znacznie powyżej średniej krajowej. Trzeba się z tym pogodzić albo mniej "żreć". :D :papa: :hut:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 09.11.2018 12:11

Trzeba dzisiaj rosół zrobić :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.11.2018 12:40

Ural napisał(a):Nie ukryjesz się Bobo. Brzuch masz znacznie powyżej średniej krajowej. Trzeba się z tym pogodzić albo mniej "żreć". :D :papa: :hut:


To brzmi jak komplement :)

My jutro na świetny obiad idziemy, taki gęsionowy, do 4* hotelu z rewelacyjną kuchnią. Brzuchy sporo urosną gdyż bierzemy w opcji "płacisz raz i jesz ile chcesz" :). To tak aby się nad kosztem nie zastanawiać więc i tematycznie :)

Na wieczór mieli wpaść znajomi z wódką i tatarem, ale że żołądek mam % delikatny a i gąskę wypuścić za wcześnie by było szkoda to przełożyliśmy ;)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.11.2018 12:54

Ural napisał(a):Brzuch masz znacznie powyżej średniej krajowej
Ino którego kraju? :?
Choć prawdę powiedziawszy, warto by deczko schudnąć.
Ponton by szybciej poszedł, albo mniej palił.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 09.11.2018 13:30

piotrulex napisał(a):My jutro na świetny obiad idziemy, taki gęsionowy, do 4* hotelu z rewelacyjną kuchnią. Brzuchy sporo urosną gdyż bierzemy w opcji "płacisz raz i jesz ile chcesz" :). To tak aby się nad kosztem nie zastanawiać więc i tematycznie :)

Na wieczór mieli wpaść znajomi z wódką i tatarem, ale że żołądek mam % delikatny a i gąskę wypuścić za wcześnie by było szkoda to przełożyliśmy ;)


Na pewno gęś będzie ci smakowała, bo przecież jeśli chodzi o jedzenie to wybredny nie jesteś ;). Natomiast jak przeczytałem słowo "wódka" to aż się skrzywiłem, bo to do Ciebie w ogóle nie pasuje. Szkoda wieczora, niech znajomi przyjdą z piwem w puszce i czipsami ;).

P.S. Piotrulex, żeby nie było, że się czepiam, to powiem, że jutro przychodzą do nas znajomi, z którymi byliśmy w Chorwacji. Kolega również wódki nie pije, za to pije pokaźne ilości piwa (w Chorwacji miał ze sobą 3 zgrzewki i jeszcze dokupował). Natomiast jeśli chodzi o jedzenie to w Chorwacji strasznie wybredzał i nie mam pojęcia co mu przygotować, więc kupię mu czipsy i niech z dziećmi posiedzi w pokoju obok ;).
Ostatnio edytowano 09.11.2018 14:00 przez Trajgul, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.11.2018 13:53

boboo napisał(a):
Ural napisał(a):Brzuch masz znacznie powyżej średniej krajowej
Ino którego kraju? :?
Choć prawdę powiedziawszy, warto by deczko schudnąć.
Ponton by szybciej poszedł, albo mniej palił.


Schudnij schudnij - wyniki Ci się poprawią :mrgreen:..
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 09.11.2018 14:16

A może by tak zmienić tytuł tego wątku? Np. Diety i inne bzdety czy coś w tym rodzaju :D
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.11.2018 14:17

Pääkäyttäjä napisał(a):wyniki Ci się poprawią :mrgreen:..
Ale ja już do szkoły nie chodzę. Poza tym, nie byłoby czego poprawiać. Same piątki miałem :lol:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.11.2018 15:12

Trajgul napisał(a):
piotrulex napisał(a):My jutro na świetny obiad idziemy, taki gęsionowy, do 4* hotelu z rewelacyjną kuchnią. Brzuchy sporo urosną gdyż bierzemy w opcji "płacisz raz i jesz ile chcesz" :). To tak aby się nad kosztem nie zastanawiać więc i tematycznie :)

Na wieczór mieli wpaść znajomi z wódką i tatarem, ale że żołądek mam % delikatny a i gąskę wypuścić za wcześnie by było szkoda to przełożyliśmy ;)


Na pewno gęś będzie ci smakowała, bo przecież jeśli chodzi o jedzenie to wybredny nie jesteś ;). Natomiast jak przeczytałem słowo "wódka" to aż się skrzywiłem, bo to do Ciebie w ogóle nie pasuje. Szkoda wieczora, niech znajomi przyjdą z piwem w puszce i czipsami ;).

P.S. Piotrulex, żeby nie było, że się czepiam, to powiem, że jutro przychodzą do nas znajomi, z którymi byliśmy w Chorwacji. Kolega również wódki nie pije, za to pije pokaźne ilości piwa (w Chorwacji miał ze sobą 3 zgrzewki i jeszcze dokupował). Natomiast jeśli chodzi o jedzenie to w Chorwacji strasznie wybredzał i nie mam pojęcia co mu przygotować, więc kupię mu czipsy i niech z dziećmi posiedzi w pokoju obok ;).


Szczerze to gęś średnio mi smakuje. Zdecydowanie bardziej wolę super doprawione ćwiartki kurczaka przygotowane przez moją żonę :)

Faktycznie nie jestem wybredny. Jem naprawdę wszystko pod warunkiem, że mi smakuje :)

Wódka faktycznie do mnie nie pasuje. Weekendowo maks 2 drinki a w każdym do 80ml wódki - spore szklanki z Ikea

Jak za dużo wypije co zdarza mi się, powiedzmy co 2 lata, to kolejne 1-2 dni zbytnio jeść nie mogę

Znajomi zwykle nie wjeżdżają do nas z chipsami i piwem, ale dzięki, podsunę im ten pomysł, od przybytku głowa nie boli :)

Ja piwo natomiast uwielbiam. Nie piję go więc zbyt dużo i zbyt często, aby mi nie spowszedniało :) Jedynie weekendowo, po dłuższej podróży czy po saunie. Imprezowo itd to oczywiście więcej ale to też nieczęsto

Przepraszam, bez obrazy ale nie mam pojęcia co pasuje do Ciebie. Czytając wpisy zwykle nie zapamiętuję upodobań użytkowników. O Tobie, nic nie jestem w stanie powiedzieć :( Jeśli już coś zapamiętam to zwykle te mocno na minus więc mam nadzieję, że nie masz podobnie ;)

W temacie dziwnego żarcia, takiego na szybko

Wczoraj gotowany makaron. Na patelni podsmażone trochę cebulki w kostkę, do tego kostka drobnego szpinaku (taka wielkości kostki masła), później jakiś serek feta czy coś i przeciśnięty czosnek. Ta zielona papka na makaron, na to tarty dobry ser i rewelacyjne jedzenie. Czas przygotowania pewnie z 20-30 minut. Koszt dla 3 osób pewnie z 10-20 zeta. Idealne na wakacje pod namiotem :). Pewnie wybredny nie jestem ale to było przepyszne :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.11.2018 00:04

greenrs napisał(a):A może by tak zmienić tytuł tego wątku? Np. Diety i inne bzdety czy coś w tym rodzaju :D

Niewiele to Jacek da, bo za trzy strony będą dyskutowali o uprawie marchwi czy wpływie efektu cieplarnianego na rozmnażanie pingwinów , więc tytuł wątku znów będzie nieaktualny. :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.11.2018 08:33

Rogale marcińskie przyszły :mrgreen:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 11.11.2018 08:27

Gęsina bardzo dobra. Lepsza od kaczki.
Właściwie to dlaczego wszyscy piszą tu o jedzeniu to skoro wątek dotyczy kosztów urlopu. Co tu się nawyrabiało. Czyż to nie Dziwne.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 11.11.2018 10:28

Ural napisał(a):Gęsina bardzo dobra. Lepsza od kaczki.
Właściwie to dlaczego wszyscy piszą tu o jedzeniu to skoro wątek dotyczy kosztów urlopu. Co tu się nawyrabiało. Czyż to nie Dziwne.


Widocznie to najwiekszy koszt wakacji ;) Tak jakby w domu ludzie nie jedli i tylko na waacje pozwalali sobie

Nie jadam gęsiny ale dla rodziny piekę piersi.

Piersi (swiezelub rozmrozone)
Między 0,25 a 0,5 butelki wytrawnego wina - najlepiej aromatyczne (wyczuwalna nuta korzenna)
Czerwona Cebula
3 ząbki czosnku
Ziele ang i lisc laurowy

Wlewamy część wina do naczynia szklanego
Kladziemy skórą do góry piersi
Lisc laurowy, ziele, cebula obrana na 4 kawałk pokrojona, żąbki czosnku na pół
Zalewamy resztą wina, trochę soli, trochę pieprzu, trochę bazylii suszonej (nie lubimy majeranku)

Postoi 30 minut, odwracamy gęś mięsem do góry, polewamy oliwą z oliwek, sół,pieprz, bazylia
Do nagrzanego piekarnika (180-200C) wkładamy przykryte naczynie (ja piekę z termoobiegiem)
1,5 godziny pieczenia (po 45 min mozna trochę zmniejszyc)
Przekrecamy skórą do góry i w tem 140-160 (mozna pod przykryciem, mozna bez) dopiekamy
Skóra robi się przyrumieniona

Pasuje do tego: Mango i jablko kroimy w małe kawałki (jabła mogą być o winnym smaku). Mieszamy z konfiturą z żurawiny
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 652
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone