Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 30.09.2018 16:41

Habanero napisał(a):.....
grubsza przyjemność - wydatki pow. 5 tys. zł.

piotrulex nie ma takich wydatków bo to przecież sknera :lol: :lol:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 30.09.2018 17:51

piotrulex napisał(a):....
Na wakacje zrzucacie się po równo? :)



Płacę do momentu zameldowania, czyli do pierwszego dnia w Cro.
Później kasa mnie nie interesuje :lol:

piotrulex napisał(a):....
Jeden płaci za prąd a drugie za gaz? Czy ma zmianę co miesiąc?


Ja płacę za światło w lodówce, a żona za to żeby nie było go widać :lol:
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 30.09.2018 18:19

:lol: 8)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 30.09.2018 18:42

Habanero napisał(a): każdy z nas nie musi się spowiadać drugiemu na co wydał kasę. Mamy z żoną różne pasje i nikt nikomu nie czyni zarzutów przy okazji bezsensownych lub sensownych (zależy z jakiego punktu widzenia) wydatków.

Mamy wspólne konto niestety i dopóki pracowałem wszystko było ok. Teraz muszę się sporo nagimnastykować by wydać grubszą kasę na Nasze co ciekawe przyjemności, bo gdyby małżonka przed zakupem wiedziała ile np kosztuje jej regulowana sztyca podsiodłowa (której namiętnie w górach używa) nie zgodziłaby się na jej zakup :( :papa:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.09.2018 19:49

yzedef napisał(a):
Habanero napisał(a):.....
grubsza przyjemność - wydatki pow. 5 tys. zł.

piotrulex nie ma takich wydatków bo to przecież sknera :lol: :lol:


Swoje grubsze przyjemności z wydatkiem powyżej 5 koła?

No fakt, wychodzi że sknera jestem bo nie przypominam sobie abym tyle wydał tylko na swoją przyjemność

Od jakiegoś czasu marzyła mi się sauna w domu. Przekonałem więc żonę i zrealizowałem w tę wiosnę to moje marzenie. Wydana kasa grubo ponad ten limit. Tylko w sumie to taka raczej wspólna przyjemność bo tam wygodnie to 6-7 dorosłych osób wchodzi :) Korzystamy wspólnie choć faktycznie była to moja "fanaberia" :)
Ostatnio edytowano 30.09.2018 19:53 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.09.2018 19:51

Habanero napisał(a):
piotrulex napisał(a):
....
Jeden płaci za prąd a drugie za gaz? Czy ma zmianę co miesiąc?


Ja płacę za światło w lodówce, a żona za to żeby nie było go widać :lol:


Dobre, świetnie napisane :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.10.2018 08:07

Nawiązując do wcześniejszej rozmowy o wyszukanych daniach :
Załączniki:
66f2e70fd13d450c58c78b8db0c78329.jpg
Na koniec plaster sera topionego i ...smacznego ;)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 01.10.2018 09:03

piotrulex napisał(a):Zarzuty z okazji wydatków, spowiadanie się????? Tego też nie rozumiem ale czasem na filmach widuje więc nie tłumacz :)

Ja znów dostrzegam prowokację. Podejrzewam, że większość przeciętnych polskich żon i mężów musi się spowiadać z wydatków "na siebie", jeśli budżet domowy ma się spinać. Jakoś do tego ostatniego trzeba dociągnąć, dlatego jeden drugiego "pilnuje", żeby nie wydawać za dużo pieniędzy na bzdury.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.10.2018 09:26

Trajgul napisał(a):
piotrulex napisał(a):Zarzuty z okazji wydatków, spowiadanie się????? Tego też nie rozumiem ale czasem na filmach widuje więc nie tłumacz :)

Ja znów dostrzegam prowokację. Podejrzewam, że większość przeciętnych polskich żon i mężów musi się spowiadać z wydatków "na siebie", jeśli budżet domowy ma się spinać. Jakoś do tego ostatniego trzeba dociągnąć, dlatego jeden drugiego "pilnuje", żeby nie wydawać za dużo pieniędzy na bzdury.


Nie, to nie prowokacja. Chyba, że masz na myśli autora wpisu o wydatkach na swoje przyjemności w kwocie powyżej 5 tysi, to już nie wiem :)

Moim zdaniem w jednym poście nie da rady umieścić wydatku na "swoje przyjemności" o wartości powyżej 5 tysi i jednocześnie spinanie budżetu domowego i dociąganie JAKOŚ do pierwszego :)

Nie i jeszcze raz nie :)

My rozmawiamy o każdym większym wydatku, nawet tym kilkunastokrotnie mniejszym niż wymienione 5 tysi. Nawet jak żona kupuje buty to o tym rozmawiamy, jak mi gdzieś przejazdem w oko wpadnie super koszula czy marynarka to wysyłam jej foto i pytam się co o tym sądzi. Tu nie chodzi o jej czy moją zgodę, planowanie budżetu czy spowiadanie się z tego wydatku ale rozmawiamy o tym. Jak ja kupuję nową kuszę to polowanie w cro za maks 3 stówy to się pytam żony o jej zdanie a ona jak kupuje nowe ciuchy na jogę czy inne fikołki to też mnie o tym informuje. Spowiadanie? Nie. Wspólne decydowanie? Tak
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 01.10.2018 09:35

U nas każdy ma swoje konto. Wydatki typu ubrania itd nie są w ogóle konsultowane. Każdy wydaje jak chce i jak mu się podoba.
Grubsze wydatki typu wakacje, zakup samochodu, wyposażenie mieszkania są konsultowane.
Najlepiej mieć osobne konta. Co mi z tego że żona powie iż chce kupić nowe buty. I tak kupi bez informowania mnie.
Informuje mnie jak chce kupić coś dla mnie.
Ja chce kupić buty, idę kupuję. Żona chce sobie coś kupić to kupuje. Czasem nie chce powiedzieć ile to kosztowało.
Nie widzę u mnie sensu wspólnego konta.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 01.10.2018 09:54

piotrulex napisał(a):jak mi gdzieś przejazdem w oko wpadnie super koszula czy marynarka to wysyłam jej foto i pytam się co o tym sądzi.


Serio stoisz w sklepie z telefonem w ręce i czekasz co żona powie na wysłanego mmsa ? :lol: mnie jak się coś podoba to kupuje :wink: chyba, że jesteśmy razem na zakupach to wtedy chętnie wysłucham jej opinii :wink: nie musze pytać o akceptacje, mam swój gust i wiem co mi się podoba i w czym dobrze się czuje 8) na szczęście tak jak ja nie lubi kilkugodzinnego łażenia po sklepach i przymierzania wszystkiego tak, że tego rodzaju zakupy załatwiamy w trybie ekspresowym 8)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.10.2018 10:05

ApropoDefacto napisał(a):
piotrulex napisał(a):jak mi gdzieś przejazdem w oko wpadnie super koszula czy marynarka to wysyłam jej foto i pytam się co o tym sądzi.


Serio stoisz w sklepie z telefonem w ręce i czekasz co żona powie na wysłanego mmsa ? :lol: mnie jak się coś podoba to kupuje :wink: chyba, że jesteśmy razem na zakupach to wtedy chętnie wysłucham jej opinii :wink: nie musze pytać o akceptacje, mam swój gust i wiem co mi się podoba i w czym dobrze się czuje 8) na szczęście tak jak ja nie lubi kilkugodzinnego łażenia po sklepach i przymierzania wszystkiego tak, że tego rodzaju zakupy załatwiamy w trybie ekspresowym 8)


No, serio :)

Nie mam problemu aby się publicznie przyznać, iż nie znam się na ciuchach. Ja mógłbym chodzić w kółko w jednych portkach i jednej koszuli :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.10.2018 10:31

Trajgul napisał(a):
piotrulex napisał(a):Zarzuty z okazji wydatków, spowiadanie się????? Tego też nie rozumiem ale czasem na filmach widuje więc nie tłumacz :)

Ja znów dostrzegam prowokację. Podejrzewam, że większość przeciętnych polskich żon i mężów musi się spowiadać z wydatków "na siebie", jeśli budżet domowy ma się spinać. Jakoś do tego ostatniego trzeba dociągnąć, dlatego jeden drugiego "pilnuje", żeby nie wydawać za dużo pieniędzy na bzdury.


ogólnie zgadzam się natomiast co do bzdur już niekoniecznie :)

piotrulex napisał(a): Ja mógłbym chodzić w kółko w jednych portkach i jednej koszuli :)

Ubogi milioner :mrgreen:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 01.10.2018 11:04

Istnieją nowobogaccy którzy lansują się na każdym kroku.
Są też ludzie zamożni którzy żyją skromnie, dużo do szczęścia im nie trzeba. Dobrze się czują w przepierdziałych starych spodniach, jeżdżąc starym gratem i konsumując czasem zupki chińskie. To jest taki stan umysłu. Zera na koncie kolekcjonują dla potomnych.
Często zwykły szary Kowalski żyje na wyższym poziomie niż tzw. "ubogi milioner"
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 01.10.2018 11:57

ApropoDefacto napisał(a):
piotrulex napisał(a):jak mi gdzieś przejazdem w oko wpadnie super koszula czy marynarka to wysyłam jej foto i pytam się co o tym sądzi.


Serio stoisz w sklepie z telefonem w ręce i czekasz co żona powie na wysłanego mmsa ? :lol: mnie jak się coś podoba to kupuje :wink: chyba, że jesteśmy razem na zakupach to wtedy chętnie wysłucham jej opinii :wink: nie musze pytać o akceptacje, mam swój gust i wiem co mi się podoba i w czym dobrze się czuje 8) na szczęście tak jak ja nie lubi kilkugodzinnego łażenia po sklepach i przymierzania wszystkiego tak, że tego rodzaju zakupy załatwiamy w trybie ekspresowym 8)

Przepraszam, ze spytam ale czy mówimy o zakupach w Chorwacji?? Bo o ile kulinaria pośrednio łączą się z turystyką to wysyłanie mms do żony już troszkę mniej. O ile koszt wyjazdu w budżecie domowym pośrednio łączy się z turystyką to fakt osobnych lub wspólnych budżetów domowych już mniej. (ps. większość ekonomistów jest zdania, ze osobne konta są dobre dla ludzi majętnych lub prowadzących ryzykowną działalność gospodarczą;))
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 642
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone