Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 05.04.2020 23:46

599 napisał(a):
karin74 napisał(a):Coś mi się wydaje, że mój koszt tegorocznych wakacji w Chorwacji to....120 euro. Tyle wynosiła zaliczka. Na ten moment nie wiem jak się dogadamy z wynajmującymi. Wyjazd miał być 30 sierpnia



myślę że jeśli mu zaproponujesz "przeniesienie" zaliczki na 2021
to "On" będzie zadowolony,
choćby nie wiem jak "się wyprostowało" to ten rok dla Cro,Itali,Grecji, czy Espanioli
jest stracony,
my możemy stracić przysłowiowe 120 Euro,
"Oni" tracą całe swoje
"być albo nie być"

Też tak myślimy...jak nie ten rok , to może następny. Zdaję sobie sprawę w jakiej sytuacji są Chorwaci, którzy żyją z turystyki
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 06.04.2020 10:22

piekara114 napisał(a):Dla mnie jak wyjazd w Polskę w wakacje to tylko nad morze, inna opcja mi nie pasuje.

Nie chcę być znów sceptyczny co do naszego Bałtyku ale co jest powodem, że tylko morze w grę wchodzi?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.04.2020 11:06

Na góry patrzę codziennie przez okno, więc takie wakacje to nie wakacje. Nad jezioro polskie czy słowackie mogę w niedzielę wyskoczyć, więc to też nic specjalnego, a kąpiel w jeziorze też jakoś nie jest nic specjalnym. A morze to już daleko, wyprawa i czuć że jesteś na wakacjach, a nie na weekendzie. No i dla nas z gór, morze zwłaszcza Bałtyk, to super czyste i świeże powietrze, nie piszą już o jodzie. Więc dla mnie jak wakacje to tylko nad morzem :D Każde inne rozwiązanie to dla mnie nie wakacje.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.04.2020 11:12

Trajgul napisał(a):
piekara114 napisał(a):Dla mnie jak wyjazd w Polskę w wakacje to tylko nad morze, inna opcja mi nie pasuje.

Nie chcę być znów sceptyczny co do naszego Bałtyku ale co jest powodem, że tylko morze w grę wchodzi?


U nas również tylko i wyłącznie morze. Pole namiotowe gdzie czas zatrzymał się z 40 lat temu. Skraj małej miejscowości na samym końcu PL. Od tej wiochy udajemy się w bok z 2km, idziemy lasem prawie 1km i wychodzimy na bardzo mało zaludnioną plażę, gdzie prawdziwie wypoczywamy od rana do wieczora.

W obecnej sytuacji jeszcze bardziej utrwalamy się w przekonaniu, że nasz styl bez planowania, szukania, rezerwowania, zaliczkowania itd bardzo nam odpowiada :)

Jak sytuacja się znacząco nie poprawi, to koszt wakacji nas wyjdzie kilka stów, gdzie kupimy sobie większy basen do ogrodu :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 06.04.2020 11:53

piekara114 napisał(a):A morze to już daleko, wyprawa i czuć że jesteś na wakacjach (...) Więc dla mnie jak wakacje to tylko nad morzem :D Każde inne rozwiązanie to dla mnie nie wakacje.

No niech Ci będzie, rozumiem ;).
Jak sięgnę głęboko do czeluści moich wyobrażeń, to wakacje kojarzą mi się z lasem i jeziorem ;).
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 06.04.2020 13:37

Jestem ciekaw czy jest ktoś jeszcze na naszym forum kto wierzy w urzeczywistnienie wakacji w Chorwacji. Ja na szczęście zaliczki nie wpłacałem, jeszcze rezerwacji nie odwołałem, ale sytuacja jest niemalże jasna.
Chorwacjo! Do zobaczenia za rok!
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.04.2020 13:38

Ja mam nadzieję, że w lipcu pojadę do Cro.
Anna74
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 12.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anna74 » 07.04.2020 08:26

Ja też mam nadzieję, że pod koniec lipca pojadę do Chorwacji.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 07.04.2020 09:18

Dziewczyny : pocieszacie.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.04.2020 10:24

kadetdudi - weź sobie na 1 weekend zrób odwyk od wiadomości o koronawirusie. Ale taki konkretny detoks.
Po czym pomyśl pozytywnie, a później poczekaj na dobre wiadomości z mediów.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 07.04.2020 10:27

kaeres napisał(a):kadetdudi - weź sobie na 1 weekend zrób odwyk od wiadomości o koronawirusie. Ale taki konkretny detoks.
Po czym pomyśl pozytywnie, a później poczekaj na dobre wiadomości z mediów.


Ja nie oglądałem przez weekend żadnych wiadomości i faktycznie coś w tym jest :wink:

Piwko od razu z wieczora wchodziło lepiej :oczko_usmiech:
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 07.04.2020 10:36

kaeres napisał(a):kadetdudi - weź sobie na 1 weekend zrób odwyk od wiadomości o koronawirusie. Ale taki konkretny detoks.
Po czym pomyśl pozytywnie, a później poczekaj na dobre wiadomości z mediów.

No, chyba trzeba będzie tak zrobić.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.04.2020 10:44

kadetdudi napisał(a):
kaeres napisał(a):kadetdudi - weź sobie na 1 weekend zrób odwyk od wiadomości o koronawirusie. Ale taki konkretny detoks.
Po czym pomyśl pozytywnie, a później poczekaj na dobre wiadomości z mediów.

No, chyba trzeba będzie tak zrobić.


Ja wiadomości nie oglądam już drugi tydzień - wystarczy mi przebitka tego, co jest np. na TVN24 i nie chce mi się tego oglądać. Wczoraj rzuciłem okiem na Informacje i prawie cały program to o wirusie.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.04.2020 11:02

sito_zabrze napisał(a):
kaeres napisał(a):kadetdudi - weź sobie na 1 weekend zrób odwyk od wiadomości o koronawirusie. Ale taki konkretny detoks.
Po czym pomyśl pozytywnie, a później poczekaj na dobre wiadomości z mediów.


Ja nie oglądałem przez weekend żadnych wiadomości i faktycznie coś w tym jest :wink:

Piwko od razu z wieczora wchodziło lepiej :oczko_usmiech:


Jak to mówi mój kochany mąż - nie myśl, nie martw się, od tego tylko głowa boli i nic więcej. Zajmij się czymś! Ma absolutną rację :D
A TV od 9,5 roku w domu nie posiadamy - i nikt za tym pudłem nie tęskni, jest więcej czasu dla siebie nawzajem i człowiek nie słucha głupot które tam mówią (na każdym - niezależnie od partii politycznej) kanale :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.04.2020 14:27

Nie tyle sytuacja na świecie jest przygnębiająca ile wpływ mediów na nasze samopoczucie.
Czuję, że jeszcze w kwietniu będą docierały pierwsze pozytywne wieści, a w maju już ich będzie całkiem sporo.
Wg. mnie sezon będzie piękny.

PS. zamiast śledzić i się zamartwiać czytajcie książki, grajcie w planszówki, ba, nawet w gry elektroniczne. Oglądajcie seriale na Netflixie.
TYLKO OGRANICZAJCIE OTRZYMYWANIE WIADOMOŚCI gdzie się da (radio, TV, smartfon, itp.).
Gdy przyjdzie super zagrożenie albo restrykcje to i tak dostaniecie SMS.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 781
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone