Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 16.03.2020 19:54

ZytaS napisał(a):Sorki za długi wywód, ale nie mogę się nadziwić skąd takie częściowe rozwiązanie 8O

Też się zastanawiam.
Dla przykładu w Gdańsku mieliśmy duże obłożenie cały rok, generowane przede wszystkim przez klientów biznesowych. Gdyby przyszło mi dla przykładu jechać służbowo pewniej czułabym się w samodzielnym mieszkaniu niż w hotelu :? .
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 16.03.2020 20:00

marze_na napisał(a):
ZytaS napisał(a):Sorki za długi wywód, ale nie mogę się nadziwić skąd takie częściowe rozwiązanie 8O

Też się zastanawiam.
Dla przykładu w Gdańsku mieliśmy duże obłożenie cały rok, generowane przede wszystkim przez klientów biznesowych. Gdyby przyszło mi dla przykładu jechać służbowo pewniej czułabym się w samodzielnym mieszkaniu niż w hotelu :? .

No właśnie, może w tym pośpiechu popełniono w rozporządzeniu błąd :roll: i miało być "z wyłączeniem 55.20" 8O albo są lobbyści...
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 16.03.2020 20:35

marze_na napisał(a):
ZytaS napisał(a):Jak widać hasło "zostań w domu" jest już wspomagane prawem.

Firma, w której pracuję zajmuje się m.in. krótkoterminowym wynajmem apartamentów nad morzem. Na mocy cytowanego przepisu zmuszeni byliśmy wstrzymać wszystkie rezerwacje.

Po kieszeni dostanie wiele branż, nie tylko turystyczna, ale generalnie cały sektor usług ... :?


A czy, w obecnej (i przyszlej) sytuacji, jest branza, ktora na tym nie straci...?
Nie wydaje mnie sie...

Zdrówka!
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 16.03.2020 20:40

robertms napisał(a):
marze_na napisał(a):
ZytaS napisał(a):Jak widać hasło "zostań w domu" jest już wspomagane prawem.

Firma, w której pracuję zajmuje się m.in. krótkoterminowym wynajmem apartamentów nad morzem. Na mocy cytowanego przepisu zmuszeni byliśmy wstrzymać wszystkie rezerwacje.

Po kieszeni dostanie wiele branż, nie tylko turystyczna, ale generalnie cały sektor usług ... :?


A czy, w obecnej (i przyszlej) sytuacji, jest branza, ktora na tym nie straci...?
Nie wydaje mnie sie...

Zdrówka!

no są takie branże: farmaceutyczna, producenci art. jednorazowych, sprzętu medycznego... Zdrówka :!:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 16.03.2020 20:41

Producenci mąki i makaronu :oczko_usmiech:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 16.03.2020 20:46

Hmm...
Naprawde myslicie, ze w dluzszym terminie "ktos" skorzysta na tym "zamieszaniu"...?
Farmaceuci, producenci medyki, czy makaronu, itd...? A kto bedzie pracowal/produkowal, jesli nie bedzie co i z czego...?

Poczytajcie, ze za chwile VW gasi swiatlo w swoich zakladach w Czechach... Kto to bedzie skladal/kupowal...?

Reset...
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 16.03.2020 20:53

robertms napisał(a):Hmm...
Naprawde myslicie, ze w dluzszym terminie "ktos" skorzysta na tym "zamieszaniu"...?
Farmaceuci, producenci medyki, czy makaronu, itd...? A kto bedzie pracowal/produkowal, jesli nie bedzie co i z czego...?

Poczytajcie, ze za chwile VW gasi swiatlo w swoich zakladach w Czechach... Kto to bedzie skladal/kupowal...?

Reset...

Masz rację, przyszłość mocno niepewna... :cry:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 16.03.2020 20:58

ZytaS napisał(a):
robertms napisał(a):Hmm...
Naprawde myslicie, ze w dluzszym terminie "ktos" skorzysta na tym "zamieszaniu"...?
Farmaceuci, producenci medyki, czy makaronu, itd...? A kto bedzie pracowal/produkowal, jesli nie bedzie co i z czego...?

Poczytajcie, ze za chwile VW gasi swiatlo w swoich zakladach w Czechach... Kto to bedzie skladal/kupowal...?

Reset...

Masz rację, przyszłość mocno niepewna... :cry:


Zerknij na gieldy, waluty, ulice miast...

...

Zdrówka!
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 16.03.2020 21:04

Nie musisz mnie przekonywać, przecież potwierdziłam...
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 16.03.2020 21:12

ZytaS napisał(a):Nie musisz mnie przekonywać, przecież potwierdziłam...


Spoko, gramy w tę samą stronę...

Zdrówka!
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 16.03.2020 21:18

Ok, za zdrówko dziękuję, właśnie się kuruję, mam nadzieję, że to tylko zwykłe przeziębienie... :?
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 16.03.2020 21:20

ZytaS napisał(a):Ok, za zdrówko dziękuję, właśnie się kuruję, mam nadzieję, że to tylko zwykłe przeziębienie... :?


Nie dajmy sie tez zwariowac... ;)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 18.03.2020 22:27

ZytaS
Ciekawe czym, wg ustawodawcy, różnią się pozostałe podklasy PKD związane z noclegami np. 55.10 Hotele i podobne obiekty zakwaterowania.

Kurczę, pogubiłam się...To w jakim obiekcie mogę się zalogować, gdybym np chciała się odseparować od małżonka na czas kwarantanny??? :wink:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 19.03.2020 01:08

Katerina napisał(a):ZytaS
Ciekawe czym, wg ustawodawcy, różnią się pozostałe podklasy PKD związane z noclegami np. 55.10 Hotele i podobne obiekty zakwaterowania.

Kurczę, pogubiłam się...To w jakim obiekcie mogę się zalogować, gdybym np chciała się odseparować od małżonka na czas kwarantanny??? :wink:

WC :lol: :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.03.2020 02:27

krutom napisał(a):
Katerina napisał(a):ZytaS
Ciekawe czym, wg ustawodawcy, różnią się pozostałe podklasy PKD związane z noclegami np. 55.10 Hotele i podobne obiekty zakwaterowania.

Kurczę, pogubiłam się...To w jakim obiekcie mogę się zalogować, gdybym np chciała się odseparować od małżonka na czas kwarantanny??? :wink:

WC :lol: :papa:

To trzeba by mieć dwa...Na szczęście mamy :wink: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 778
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone