Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 07.04.2020 20:50

Pozytywne myślenie, jak najbardziej ale oprócz skutków zdrowotnych są lub dopiero będą skutki ekonomiczne tego syfu...wczoraj mój kolega z działu z pracy został zwolniony, ponoć maja zwolnić jeszcze jedna osobę z naszego działu, oprócz tego zwalniają ludzi z innych działów którym kończy się umowa ale nie tylko...sa rozmowy ze związkami na temat obniżenia pensji o 20% dla wszystkich pracownikow...prawdopodobnie będzie trzeba wybrać 14 dni z nowego urlopu... wielu ludzi nie pojedzie na wakacje nie tyle z obawy przed wirusem a ze względów ekonomicznych/finansowych...a te będą jeszcze większe niż sam wirus.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 08.04.2020 07:50

Świetna rada. Ograniczać informację do minimum. O zagrożeniu dostaniemy informację SMS.
Przekażmy te rady ludziom którzy właśnie tracą pracę lub została obniżoną pensja. Takie rady są dobre dla ludzi którzy mimo epidemii finansowo są niezagrożeni. Czyli jak zwykle, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Najlepiej schować głowę w piasek i udawać że nie ma tematu.
Koszt wakacji w Chorwacji w tym roku 0zł.
kret66
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 05.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kret66 » 10.04.2020 16:53

Dla niektórych co wpłacili zaliczki jednak koszt może być
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.04.2020 10:34

wikol napisał(a):Świetna rada. Ograniczać informację do minimum. O zagrożeniu dostaniemy informację SMS.
Przekażmy te rady ludziom którzy właśnie tracą pracę lub została obniżoną pensja. Takie rady są dobre dla ludzi którzy mimo epidemii finansowo są niezagrożeni. Czyli jak zwykle, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Najlepiej schować głowę w piasek i udawać że nie ma tematu.
Koszt wakacji w Chorwacji w tym roku 0zł.


Nieco podobnie to widzę. Od kiedy nie oglądamy wiadomości w TV, jedynie radio i wybrane wiadomości w necie jakoś nam łatwiej to znieść. Trzeba to jakoś wyważyć, śledzenie i dręczenie się każdą wiadomością nastroju nam nie poprawi. Teraz więcej chodzimy we dwoje na samotne spacery, przesiadujemy na tarasie czy wypoczywamy w ogrodzie :)

Czy wydamy jakąś kasę w Chorwacji w tym roku to czas pokaże :). Szanse na to są niewielkie i to z kilku powodów
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 14.04.2020 17:57

Ogólnie odpuściłem już sobie tabelkę w Excelu z arkuszem "Igrane". W szczególności po dzisiejszej informacji z pracy o zmianach płacowych.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 14.04.2020 18:29

Odp. na tytulowe pytanie jest po czesci tutaj, przynajmniej za rok 2018...
https://podroze.onet.pl/aktualnosci/kor ... e593ng.amp
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 14.04.2020 18:43

wikol napisał(a):Świetna rada. Ograniczać informację do minimum. O zagrożeniu dostaniemy informację SMS.
Przekażmy te rady ludziom którzy właśnie tracą pracę lub została obniżoną pensja. Takie rady są dobre dla ludzi którzy mimo epidemii finansowo są niezagrożeni. Czyli jak zwykle, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Najlepiej schować głowę w piasek i udawać że nie ma tematu.
Koszt wakacji w Chorwacji w tym roku 0zł.


#wikol, Twoje zdanie jest subiektywne podwojnie, z racji kolejnych ...nastu dni w domu...

Zdrówka życzę i głowa do góry!
Jeszcze bedzie normalnie... :)

p.s.
Tia, dostaniemy info SMSem, po zagrozeniu... ;)
kai_30
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 01.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kai_30 » 19.04.2020 00:58

Ja nie odwołałam jeszcze rezerwacji na tegoroczny wyjazd. Tydzień mam zarezerwowany przez Vacansoleil, na kempingu Strasko, jak teraz odwołam, to stracę niemałą zaliczkę. Jak nie otworzą kempingu/granic, to nie stracę (prawdopodobnie), bo to biuro będzie musiało odwołać rezerwację, a nie że sama z siebie rezygnuję. Drugi tydzień w Sutivanie, z airbnb, mogę odwołać bez kosztów do połowy czerwca, gorzej z kilkoma dniami w Słowenii, tam tracę połowę zaliczki już teraz, ale liczę na to, że jeśli granice pozostaną zamknięte, airbnb zachowa się tak jak obecnie - dla rezerwacji do 31.04 dokonanych przed 15 marca zwracają kasę niezależnie od zasad odwoływania. Więc prawdopodobnie będę czekać do ostatniej chwili, z nadzieją, że jednak pojedziemy.
Finansowo na szczęście w nas nie uderzyło, oboje dostajemy pełne pensje, no, u męża po premii poszło, bo wyników nie ma i nie będzie najprawdopodobniej, ale za to ja odkryłam nowe możliwości związane z pracą online, więc jakoś się to wyrównuje.

Wbrew wszystkiemu jestem optymistką.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 21.04.2020 18:19

kai_30 napisał(a):Ja nie odwołałam jeszcze rezerwacji na tegoroczny wyjazd. Tydzień mam zarezerwowany przez Vacansoleil, na kempingu Strasko, jak teraz odwołam, to stracę niemałą zaliczkę. Jak nie otworzą kempingu/granic, to nie stracę (prawdopodobnie), bo to biuro będzie musiało odwołać rezerwację, a nie że sama z siebie rezygnuję. Drugi tydzień w Sutivanie, z airbnb, mogę odwołać bez kosztów do połowy czerwca, gorzej z kilkoma dniami w Słowenii, tam tracę połowę zaliczki już teraz, ale liczę na to, że jeśli granice pozostaną zamknięte, airbnb zachowa się tak jak obecnie - dla rezerwacji do 31.04 dokonanych przed 15 marca zwracają kasę niezależnie od zasad odwoływania. Więc prawdopodobnie będę czekać do ostatniej chwili, z nadzieją, że jednak pojedziemy.
Finansowo na szczęście w nas nie uderzyło, oboje dostajemy pełne pensje, no, u męża po premii poszło, bo wyników nie ma i nie będzie najprawdopodobniej, ale za to ja odkryłam nowe możliwości związane z pracą online, więc jakoś się to wyrównuje.

Wbrew wszystkiemu jestem optymistką.


Hm, u męża po premii poszło 8O . Jest na to wyjście abyście więcej pieniążków uzbierali na urlop. Gdyby tak mąż lekko doniósł co nie co na kolegów w pracy do przełożonego tak niby nie chcą co to tysiączek co miesiąc wpadłby mu do kieszeni. No, a gdyby tak lekko zameldował na bezpośredniego przełożonego do wyższego przełożonego to i 1500 zł by wpadło w kopercie. No, a jeśli do wyższego przełożonego w obecności tego bezpośredniego w gabinecie to i 2000 zł :twisted: . Uważam, że winnaś rozważyć moją propozycję czy tudzież sugestię :roll: . Z góry proszę Cię abyś mi nie dziękowała wszak to drobiazg.
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 21.04.2020 18:23

Ural napisał(a):Hm, u męża po premii poszło 8O . Jest na to wyjście abyście więcej pieniążków uzbierali na urlop. Gdyby tak mąż lekko doniósł co nie co na kolegów w pracy do przełożonego tak niby nie chcą co to tysiączek co miesiąc wpadłby mu do kieszeni. No, a gdyby tak lekko zameldował na bezpośredniego przełożonego do wyższego przełożonego to i 1500 zł by wpadło w kopercie. No, a jeśli do wyższego przełożonego w obecności tego bezpośredniego w gabinecie to i 2000 zł :twisted: . Uważam, że winnaś rozważyć moją propozycję czy tudzież sugestię :roll: . Z góry proszę Cię abyś mi nie dziękowała wszak to drobiazg.


WTF??
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 22.04.2020 00:23

Ural napisał(a):Hm, u męża po premii poszło 8O . Jest na to wyjście abyście więcej pieniążków uzbierali na urlop. Gdyby tak mąż lekko doniósł co nie co na kolegów w pracy do przełożonego tak niby nie chcą co to tysiączek co miesiąc wpadłby mu do kieszeni. No, a gdyby tak lekko zameldował na bezpośredniego przełożonego do wyższego przełożonego to i 1500 zł by wpadło w kopercie. No, a jeśli do wyższego przełożonego w obecności tego bezpośredniego w gabinecie to i 2000 zł :twisted: . Uważam, że winnaś rozważyć moją propozycję czy tudzież sugestię :roll: . Z góry proszę Cię abyś mi nie dziękowała wszak to drobiazg.

Ural, czasami jesteś zabawny, ale tym razem "covidek" zaatakował ci chyba mózg , a nie płuca.

Są chyba jakieś granice.

W opisanym powyżej przypadku obcięcie premii nie było specjalnie dotkliwe, ale na co dzień tak nie jest.
Na co dzień mam do czynienia z dylematami pracodawców, z jakiej opcji pomocy maja skorzystać. Obniżka etatu o 20% czy pensji o 50% w związku z przestojem.
To nie są tylko dylematy pracodawców, to także dramaty pracowników myślących nie tylko o tym, czy będzie utrzymane jego miejsce pracy, ale też o tym, czy będzie miał z czego spłacać kredyt czy zapłacić czynsz.
A może tak szumnie reklamowana pomoc nie nadejdzie. Wiele wniosków jest odrzucanych pod byle powodem.
Do tej pory żadna z firm mi znanych, zatrudniających powyżej 9 pracowników nic nie dostała.
Te poniżej 10 pracowników też nic nie dostały z wyjątkiem zwolnienia ze składek ZUS.
Dopiero dzis pojawił się wniosek w ZUS dla firm >9 o zwolnienie ze skłaed, ale tylko 50% składek.

Wyluzuj człowieku, nie ze wszystkiego można robić jaja.
kai_30
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 01.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kai_30 » 22.04.2020 02:04

krutom napisał(a):W opisanym powyżej przypadku obcięcie premii nie było specjalnie dotkliwe, ale na co dzień tak nie jest.
Na co dzień mam do czynienia z dylematami pracodawców, z jakiej opcji pomocy maja skorzystać. Obniżka etatu o 20% czy pensji o 50% w związku z przestojem.
To nie są tylko dylematy pracodawców, to także dramaty pracowników myślących nie tylko o tym, czy będzie utrzymane jego miejsce pracy, ale też o tym, czy będzie miał z czego spłacać kredyt czy zapłacić czynsz.
A może tak szumnie reklamowana pomoc nie nadejdzie. Wiele wniosków jest odrzucanych pod byle powodem.
Do tej pory żadna z firm mi znanych, zatrudniających powyżej 9 pracowników nic nie dostała.
Te poniżej 10 pracowników też nic nie dostały z wyjątkiem zwolnienia ze składek ZUS.
Dopiero dzis pojawił się wniosek w ZUS dla firm >9 o zwolnienie ze skłaed, ale tylko 50% składek.

Wyluzuj człowieku, nie ze wszystkiego można robić jaja.


Żeby była jasność - niespecjalnie dotkliwe było tylko i wyłącznie z tego powodu, że ja teraz pracuję (i zarabiam) więcej, tak się szczęśliwie złożyło, no i koszt paliwa odpadł mi całkiem, bo pracuję z domu. Natomiast to nie są premie symboliczne, w dobrym miesiącu premia może wynieść więcej niż pensja, więc jej brak będzie bolał (jeszcze nie boli, bo premie są wypłacane z dołu, z opóźnieniem, będzie boleć od tej wypłaty dopiero, i w sumie nie wiadomo jeszcze, jak bardzo. No ale nawet z "gołą" pensją damy radę, o ile u mnie się nic nie posypie.

Tych tam wyżej wynurzeń nawet nie będę komentować, szkoda strzępić klawiatury.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 23.04.2020 12:55

kai_30 napisał(a):Ja nie odwołałam jeszcze rezerwacji na tegoroczny wyjazd. Tydzień mam zarezerwowany przez Vacansoleil, na kempingu Strasko, jak teraz odwołam, to stracę niemałą zaliczkę.


Też próbowałem rezerwacji na Strasko, ale okazało się, że 10 miesięcy wcześniej to zbyt mało, aby sobie zaklepać konkretną parcelę. Dlatego ten rok miałem spędzić na union_ Lido we Włoszech 8O

Na szczęście kasę oddali, a że było to 90% ceny, to kamień z serca spadł. Zapowiadali iż ze względu na liczbę kasowanych rezerwacji, zwrot może potrwać i prosili o cierpliwość. Wzrost kursu euro spowodował, że nawet na transakcji kartowej nie straciłem.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 28.04.2020 14:46

Tak sobie myślę, że jeśli udałoby się pojechać w tym roku do Cro to ich koszt będzie o wiele niższy niż w zeszłym roku. I tak:
- nocleg mam w tej samej cenie co zawsze (może uda się jeszcze coś urwać)
- nie biorę dwóch noclegów tranzytowych, tylko jadę "na raz"
- rezygnuję z konob
- większość jedzenia biorę z domu
- ograniczam zwiedzanie do minimum lub po prostu przemieszczam się w lokalizacjach: plaża - apartman
- atrakcje typu: dmuchańce wodne, place zabaw itp. odpuszczamy
Takie trochę dziwne te ograniczenia, ale nie widzę tego inaczej. Jednak sytuacja jest dynamiczna jak to mówią:)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.04.2020 10:21

kadetdudi napisał(a):Tak sobie myślę, że jeśli udałoby się pojechać w tym roku do Cro to ich koszt będzie o wiele niższy niż w zeszłym roku. I tak:
- nocleg mam w tej samej cenie co zawsze (może uda się jeszcze coś urwać)
- nie biorę dwóch noclegów tranzytowych, tylko jadę "na raz"
- rezygnuję z konob
- większość jedzenia biorę z domu
- ograniczam zwiedzanie do minimum lub po prostu przemieszczam się w lokalizacjach: plaża - apartman
- atrakcje typu: dmuchańce wodne, place zabaw itp. odpuszczamy
Takie trochę dziwne te ograniczenia, ale nie widzę tego inaczej. Jednak sytuacja jest dynamiczna jak to mówią:)


Nie wiem czy do tych kosztów nie trzeba będzie doliczyć kosztów testów na COVID :oczko_usmiech: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 782
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone