Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.04.2020 11:17

kadetdudi napisał(a):Tak sobie myślę, że jeśli udałoby się pojechać w tym roku do Cro to ich koszt będzie o wiele niższy niż w zeszłym roku. I tak:
- nocleg mam w tej samej cenie co zawsze (może uda się jeszcze coś urwać)
- nie biorę dwóch noclegów tranzytowych, tylko jadę "na raz"
- rezygnuję z konob
- większość jedzenia biorę z domu
- ograniczam zwiedzanie do minimum lub po prostu przemieszczam się w lokalizacjach: plaża - apartman
- atrakcje typu: dmuchańce wodne, place zabaw itp. odpuszczamy
Takie trochę dziwne te ograniczenia, ale nie widzę tego inaczej. Jednak sytuacja jest dynamiczna jak to mówią:)

Przy takich ograniczeniach sam wybieram....pozostanie w domu.

Sorry ale wakacje gdzie 90% rzeczy sobie ograniczam...to nie jest oszczędzanie kasy tylko strata.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.04.2020 11:32

Dla mnie takie wakacje to fajny reset, spokój, cisza, odpoczynek od tego, co na co dzień mam. A to, że sama sobie będę gotowała, to dla mnie mały kłopot.
Ale knajpy będą otwarte, to już jest zapowiedziane tylko w innym wymiarze (w maju te co mają ogródki na zewnątrz przy zwiększonej odległości - w końcu! super! bo przeciskanie pomiędzy stolikami i wręcz zaglądanie w talerz sąsiada (co ma często miejsce) to masakra!)
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.04.2020 12:14

kaeres napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Tak sobie myślę, że jeśli udałoby się pojechać w tym roku do Cro to ich koszt będzie o wiele niższy niż w zeszłym roku. I tak:
- rezygnuję z konob
- ograniczam zwiedzanie do minimum lub po prostu przemieszczam się w lokalizacjach: plaża - apartman
Takie trochę dziwne te ograniczenia, ale nie widzę tego inaczej. Jednak sytuacja jest dynamiczna jak to mówią:)

Sorry ale wakacje gdzie 90% rzeczy sobie ograniczam...to nie jest oszczędzanie kasy tylko strata.

My mamy taki wybór :

1 ) siedzenie w mieszkaniu z dzieckiem na balkonie lub jak będzie pogoda wyjazd na ogródek

2 ) wyjazd do Cro z ograniczeniami o których pisze kadetdudi ( wg mnie będzie ich mniej )

Wybieram opcje numer 2

Gotujemy cały rok więc to nie problem, nie zwiedzamy na miejscu bo już wszystko widzieliśmy, jedziemy dla morza i słońca
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.04.2020 12:16

kaeres napisał(a):
- rezygnuję z konob

Jeżdżę z takimi ograniczeniami co roku - pojadę i w tym :wink: Niech stracę :mrgreen:
Trajgul
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 29.04.2020 12:59

Kapitańska Baba napisał(a):Jeżdżę z takimi ograniczeniami co roku - pojadę i w tym :wink: Niech stracę :mrgreen:

Ty masz wakacje inne niż wszyscy, więc wprowadzasz czytelnika w błąd ;).
Kaeres ma poniekąd rację, natomiast ja wybiorę opcje pośrednie. Podjadę sobie ze 2 razy nad morze i wezmę jedzenie z restauracji na wynos ;). A tak poważniej, to podejrzewam, że już niebawem normalnie będzie można korzystać z wszelkich uciech wakacyjnych w naszym kraju.
kadetdudi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 29.04.2020 13:55

Trajgul napisał(a):A tak poważniej, to podejrzewam, że już niebawem normalnie będzie można korzystać z wszelkich uciech wakacyjnych w naszym kraju.

Ale nam chodzi czy będzie można jechać do Cro.
kadetdudi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 29.04.2020 13:59

kaeres napisał(a):Sorry ale wakacje gdzie 90% rzeczy sobie ograniczam...to nie jest oszczędzanie kasy tylko strata.

E no, co Ty... Oszczędność to nie strata. Ja z kolei wolę jechać w ten sposób niż siedzieć w domu i wymyślać dzieciom przez dwa tygodnie atrakcje. To chyba bardziej męczące. Zresztą jaki to klimat wakacji, gdy nie zmieniasz otoczenia. Dzień jak co dzień. Dlatego lepiej na Janusza niż wcale:-)
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.04.2020 14:02

Jeśli będzie można jechać to wiem jedno
Będzie sporo taniej niż zwykle :mrgreen:

Omijanie konob, lodziarni, piwa i innych targowisk wyjdzie na dobre nie tylko dla naszego portfela ale też dla naszego żołądka i wagi :oczko_usmiech:

Aśka mi podpowiada że będzie można wykorzystać tę zapasy co mamy w domu. Na upartego nawet do piekarni nie będziemy musieli chodzić bo apartman mamy z piekarnikiem :oczko_usmiech: :hearts:
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.04.2020 14:25

kadetdudi napisał(a):Dlatego lepiej na Janusza niż wcale:-)

Na Janusza lepiej brzmi niż "na siłę".
Każdy zrobi jak uważa.
Oby wszystko było jak dotąd, a wybór ... to najważniejsze na wakacjach.
kadetdudi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 29.04.2020 14:27

kaeres napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Dlatego lepiej na Janusza niż wcale:-)

Na Janusza lepiej brzmi niż "na siłę".
Każdy zrobi jak uważa.
Oby wszystko było jak dotąd, a wybór ... to najważniejsze na wakacjach.

No i jest consensus. Zdrówka!
empire13
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 29.04.2020 15:38

sito_zabrze napisał(a):Będzie sporo taniej niż zwykle :mrgreen:

To się okaże. Nie wiadomo jakie będą ceny kwater, spożywki w sklepach, paliwa itp. Może sytuacja na rynku spowoduje wzrost cen.
No chyba że ma się już cenę zaklepaną.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.04.2020 18:16

Mój tegoroczny koszt wakacje w Sutivan/Brać
9 nocy lipiec
2+nastolatek
zaliczka 120 EUR , app. za 60 Eur, 100 m od morza, z osobną sypialnią
jedzenia nie braliśmy, zakupy przed wyjazdem nie były konieczne

Całkowity koszt po odwołaniu przez właścicielkę: 5,76 zł - koszt wakacji wynika z kosztu przelewu SHA (8 zł) i różnic kursowych :wink:

:papa:
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.04.2020 20:07

piekara114 napisał(a):Mój tegoroczny koszt wakacje w Sutivan/Brać
9 nocy lipiec
2+nastolatek
zaliczka 120 EUR , app. za 60 Eur, 100 m od morza, z osobną sypialnią
jedzenia nie braliśmy, zakupy przed wyjazdem nie były konieczne

Całkowity koszt po odwołaniu przez właścicielkę: 5,76 zł - koszt wakacji wynika z kosztu przelewu SHA (8 zł) i różnic kursowych :wink:

:papa:

Policz jeszcze za ile kupiłaś te 120 euro a za ile teraz możesz je sprzedać. Może nawet na tegorocznych wakacjach zarobiłaś :mrgreen:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.04.2020 20:26

Też liczyłam, że zarobiłam :lol: ale zestawienie operacji na koncie na to nie wskazało.... Fizycznie EUR nie miałam i nie mam w garści :papa:
Ostatnio edytowano 29.04.2020 22:19 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.04.2020 22:05

Ja zaliczki nie wpłacałem, więc nici z zarobku.. :?
:wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 783
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019