Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.04.2020 11:17

kadetdudi napisał(a):Tak sobie myślę, że jeśli udałoby się pojechać w tym roku do Cro to ich koszt będzie o wiele niższy niż w zeszłym roku. I tak:
- nocleg mam w tej samej cenie co zawsze (może uda się jeszcze coś urwać)
- nie biorę dwóch noclegów tranzytowych, tylko jadę "na raz"
- rezygnuję z konob
- większość jedzenia biorę z domu
- ograniczam zwiedzanie do minimum lub po prostu przemieszczam się w lokalizacjach: plaża - apartman
- atrakcje typu: dmuchańce wodne, place zabaw itp. odpuszczamy
Takie trochę dziwne te ograniczenia, ale nie widzę tego inaczej. Jednak sytuacja jest dynamiczna jak to mówią:)

Przy takich ograniczeniach sam wybieram....pozostanie w domu.

Sorry ale wakacje gdzie 90% rzeczy sobie ograniczam...to nie jest oszczędzanie kasy tylko strata.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.04.2020 11:32

Dla mnie takie wakacje to fajny reset, spokój, cisza, odpoczynek od tego, co na co dzień mam. A to, że sama sobie będę gotowała, to dla mnie mały kłopot.
Ale knajpy będą otwarte, to już jest zapowiedziane tylko w innym wymiarze (w maju te co mają ogródki na zewnątrz przy zwiększonej odległości - w końcu! super! bo przeciskanie pomiędzy stolikami i wręcz zaglądanie w talerz sąsiada (co ma często miejsce) to masakra!)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.04.2020 12:14

kaeres napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Tak sobie myślę, że jeśli udałoby się pojechać w tym roku do Cro to ich koszt będzie o wiele niższy niż w zeszłym roku. I tak:
- nocleg mam w tej samej cenie co zawsze (może uda się jeszcze coś urwać)
- nie biorę dwóch noclegów tranzytowych, tylko jadę "na raz"
- rezygnuję z konob
- większość jedzenia biorę z domu
- ograniczam zwiedzanie do minimum lub po prostu przemieszczam się w lokalizacjach: plaża - apartman
- atrakcje typu: dmuchańce wodne, place zabaw itp. odpuszczamy
Takie trochę dziwne te ograniczenia, ale nie widzę tego inaczej. Jednak sytuacja jest dynamiczna jak to mówią:)

Przy takich ograniczeniach sam wybieram....pozostanie w domu.

Sorry ale wakacje gdzie 90% rzeczy sobie ograniczam...to nie jest oszczędzanie kasy tylko strata.


My mamy taki wybór :

1 ) siedzenie w mieszkaniu z dzieckiem na balkonie lub jak będzie pogoda wyjazd na ogródek

2 ) wyjazd do Cro z ograniczeniami o których pisze kadetdudi ( wg mnie będzie ich mniej )

Wybieram opcje numer 2

Gotujemy cały rok więc to nie problem, nie zwiedzamy na miejscu bo już wszystko widzieliśmy, jedziemy dla morza i słońca
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.04.2020 12:16

kaeres napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Tak sobie myślę, że jeśli udałoby się pojechać w tym roku do Cro to ich koszt będzie o wiele niższy niż w zeszłym roku. I tak:
- nocleg mam w tej samej cenie co zawsze (może uda się jeszcze coś urwać)
- nie biorę dwóch noclegów tranzytowych, tylko jadę "na raz"
- rezygnuję z konob
- większość jedzenia biorę z domu
- ograniczam zwiedzanie do minimum lub po prostu przemieszczam się w lokalizacjach: plaża - apartman
- atrakcje typu: dmuchańce wodne, place zabaw itp. odpuszczamy
Takie trochę dziwne te ograniczenia, ale nie widzę tego inaczej. Jednak sytuacja jest dynamiczna jak to mówią:)

Przy takich ograniczeniach sam wybieram....pozostanie w domu.

Sorry ale wakacje gdzie 90% rzeczy sobie ograniczam...to nie jest oszczędzanie kasy tylko strata.


Jeżdżę z takimi ograniczeniami co roku - pojadę i w tym :wink: Niech stracę :mrgreen:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 29.04.2020 12:59

Kapitańska Baba napisał(a):Jeżdżę z takimi ograniczeniami co roku - pojadę i w tym :wink: Niech stracę :mrgreen:

Ty masz wakacje inne niż wszyscy, więc wprowadzasz czytelnika w błąd ;).
Kaeres ma poniekąd rację, natomiast ja wybiorę opcje pośrednie. Podjadę sobie ze 2 razy nad morze i wezmę jedzenie z restauracji na wynos ;). A tak poważniej, to podejrzewam, że już niebawem normalnie będzie można korzystać z wszelkich uciech wakacyjnych w naszym kraju.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 29.04.2020 13:55

Trajgul napisał(a):A tak poważniej, to podejrzewam, że już niebawem normalnie będzie można korzystać z wszelkich uciech wakacyjnych w naszym kraju.

Ale nam chodzi czy będzie można jechać do Cro.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 29.04.2020 13:59

kaeres napisał(a):Sorry ale wakacje gdzie 90% rzeczy sobie ograniczam...to nie jest oszczędzanie kasy tylko strata.

E no, co Ty... Oszczędność to nie strata. Ja z kolei wolę jechać w ten sposób niż siedzieć w domu i wymyślać dzieciom przez dwa tygodnie atrakcje. To chyba bardziej męczące. Zresztą jaki to klimat wakacji, gdy nie zmieniasz otoczenia. Dzień jak co dzień. Dlatego lepiej na Janusza niż wcale:-)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.04.2020 14:02

Jeśli będzie można jechać to wiem jedno
Będzie sporo taniej niż zwykle :mrgreen:

Omijanie konob, lodziarni, piwa i innych targowisk wyjdzie na dobre nie tylko dla naszego portfela ale też dla naszego żołądka i wagi :oczko_usmiech:

Aśka mi podpowiada że będzie można wykorzystać tę zapasy co mamy w domu. Na upartego nawet do piekarni nie będziemy musieli chodzić bo apartman mamy z piekarnikiem :oczko_usmiech: :hearts:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.04.2020 14:25

kadetdudi napisał(a):Dlatego lepiej na Janusza niż wcale:-)

Na Janusza lepiej brzmi niż "na siłę".
Każdy zrobi jak uważa.
Oby wszystko było jak dotąd, a wybór ... to najważniejsze na wakacjach.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 29.04.2020 14:27

kaeres napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Dlatego lepiej na Janusza niż wcale:-)

Na Janusza lepiej brzmi niż "na siłę".
Każdy zrobi jak uważa.
Oby wszystko było jak dotąd, a wybór ... to najważniejsze na wakacjach.

No i jest consensus. Zdrówka!
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 29.04.2020 15:38

sito_zabrze napisał(a):Będzie sporo taniej niż zwykle :mrgreen:

To się okaże. Nie wiadomo jakie będą ceny kwater, spożywki w sklepach, paliwa itp. Może sytuacja na rynku spowoduje wzrost cen.
No chyba że ma się już cenę zaklepaną.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.04.2020 18:16

Mój tegoroczny koszt wakacje w Sutivan/Brać
9 nocy lipiec
2+nastolatek
zaliczka 120 EUR , app. za 60 Eur, 100 m od morza, z osobną sypialnią
jedzenia nie braliśmy, zakupy przed wyjazdem nie były konieczne

Całkowity koszt po odwołaniu przez właścicielkę: 5,76 zł - koszt wakacji wynika z kosztu przelewu SHA (8 zł) i różnic kursowych :wink:


:papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.04.2020 20:07

piekara114 napisał(a):Mój tegoroczny koszt wakacje w Sutivan/Brać
9 nocy lipiec
2+nastolatek
zaliczka 120 EUR , app. za 60 Eur, 100 m od morza, z osobną sypialnią
jedzenia nie braliśmy, zakupy przed wyjazdem nie były konieczne

Całkowity koszt po odwołaniu przez właścicielkę: 5,76 zł - koszt wakacji wynika z kosztu przelewu SHA (8 zł) i różnic kursowych :wink:


:papa:

Policz jeszcze za ile kupiłaś te 120 euro a za ile teraz możesz je sprzedać. Może nawet na tegorocznych wakacjach zarobiłaś :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.04.2020 20:26

Też liczyłam, że zarobiłam :lol: ale zestawienie operacji na koncie na to nie wskazało.... Fizycznie EUR nie miałam i nie mam w garści :papa:
Ostatnio edytowano 29.04.2020 22:19 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.04.2020 22:05

Ja zaliczki nie wpłacałem, więc nici z zarobku.. :?
:wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 783
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone