Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 19.09.2019 10:07

piotrulex napisał(a):Każdy na jakieś zobowiązania. My też płacimy ubezpieczenia i kupujemy ciuchy jak i 99% forumowiczów :)

Przecież się śmieję, napisałem, że to co mi zostanie (jeszcze nigdy nie zostało :D), zawsze pójdzie na bieżące duże pilniejsze wydatki, stąd słowo "podziwiam". Podziwiam za konsekwencję.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 19.09.2019 10:12

W tym roku to co zaoszczędziłem na obiadach wydałem częściowo na mandat z Węgier.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.09.2019 10:20

Trajgul napisał(a):
piotrulex napisał(a):Każdy na jakieś zobowiązania. My też płacimy ubezpieczenia i kupujemy ciuchy jak i 99% forumowiczów :)

Przecież się śmieję, napisałem, że to co mi zostanie (jeszcze nigdy nie zostało :D), zawsze pójdzie na bieżące duże pilniejsze wydatki, stąd słowo "podziwiam". Podziwiam za konsekwencję.


A ja podziwiam, że Wam nie zostaje. My zawsze bierzemy więcej niż liczymy, że potrzeba. Zawsze nam zostaje. No jakoś nie czujemy potrzeby wydawania większej ilości kasy, a nasz urlop i jego przebieg mocno nas uszczęśliwia. tegoroczna kwota nawet nas mocno zaskoczyła, ale nikt jakoś nie pomyślał, że spanie w jednym duzym namiocie takie oszczędności przyniesie :)

Jak do "konob" mamy na pieszo z 2km w jedna stronę to słabo to widzę, jak dzieciaków nie idzie z wody wyciągnąć :)
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 19.09.2019 10:22

Nam zostało około 800zl z budżetu wyjazdowego (na Revolut) i jedziemy za te pieniądze na weekend do Pragi
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 19.09.2019 10:26

Na wyjazd biorę tylko gotówkę na kwatery. Do dyspozycji na miejscu mam kartę bankomatową. Nie zakładam ile wydam na urlopie. Mam do dyspozycji główne konto. Nie wiem czy wydam w CRO - 6,5k czy 8,3k. Skąd ja mam to wiedzieć. Podsumowanie pod koniec wyjazdu.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 19.09.2019 10:36

No my sobie nie możemy pozwolić na "nie wiedzę" ile wydamy. Nie chciałbym obudzić się z ręką w nocniku. Zawsze jednak zabieramy tyle pieniędzy, że zostaje jeszcze. A nasze wakacje do najdroższych nie należą.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 19.09.2019 10:39

piotrulex napisał(a):A ja podziwiam, że Wam nie zostaje. My zawsze bierzemy więcej niż liczymy, że potrzeba.

Prawdopodobnie żyjemy w dwóch różnych rzeczywistościach. Nie wiem co tu jest do podziwiania, budżet zawsze jest na styk, a czasem jest nawet wirtualny (do tej pory jeździliśmy pod koniec miesiąca, więc "wirtualnością" nazywałem pensję, która wpływała ostatniego).
Ostatnio edytowano 19.09.2019 10:43 przez Trajgul, łącznie edytowano 1 raz
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 19.09.2019 10:42

Ja biorę kartę bankomatową więc fizycznie nie biorę na "styk" gotówki + jeszcze trochę. Operuję kartą ale również w granicach rozsądku. Mam dostęp do swoich kont więc wydaję na bieżąco.

Kolega miał małą awarię auta i całe jego wyliczenia poszły w p....i gotówki zabrakło. Musiał jeździć do banku.
Dlatego nie wyliczam, nie zakładam ile wydam bo różnie z tym bywa.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 19.09.2019 10:52

Trajgul napisał(a):
piotrulex napisał(a):A ja podziwiam, że Wam nie zostaje. My zawsze bierzemy więcej niż liczymy, że potrzeba.

Prawdopodobnie żyjemy w dwóch różnych rzeczywistościach. Nie wiem co tu jest do podziwiania, budżet zawsze jest na styk, a czasem jest nawet wirtualny (do tej pory jeździliśmy pod koniec miesiąca, więc "wirtualnością" nazywałem pensję, która wpływała ostatniego).


Ja bym sie nie odwazył na wyjazd z wirtualnymi oszczednosciami nie daj boze jakies nieszczescie awaria auta czy bog wie co jeszcze i masz prolem jak ci Czesi w Polsce. Ty to chyba nie masz wyobrazni.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 19.09.2019 10:56

nenek napisał(a):Ja bym sie nie odwazył na wyjazd z wirtualnymi oszczednosciami nie daj boze jakies nieszczescie awaria auta czy bog wie co jeszcze i masz prolem jak ci Czesi w Polsce. Ty to chyba nie masz wyobrazni.

Ocho, zaczęło się. Jakbym miał brać pod uwagę takie czynniki, to bym chyba nigdy na wakacje nie pojechał. Jestem przekonany, że cała masa osób jadących na wakacje, gdziekolwiek, ma budżet odłożony tylko pod nie, więc ewentualne inne czynniki (np awaria auta) pokryte zostaną (albo i nie) z pieniędzy budżetu domowego. Poza tym mam pełny assistance i ubezpieczenie podróżne. Nad kartą kredytową pomyślę w przyszłości ;).
Ostatnio edytowano 19.09.2019 11:12 przez Trajgul, łącznie edytowano 2 razy
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 19.09.2019 11:02

wikol napisał(a):W tym roku to co zaoszczędziłem na obiadach wydałem częściowo na mandat z Węgier.


Ale też zaoszczędziłeś na winiecie :mrgreen:
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 19.09.2019 13:11

piotrulex napisał(a):
A ja podziwiam, że Wam nie zostaje. My zawsze bierzemy więcej niż liczymy, że potrzeba. Zawsze nam zostaje. No jakoś nie czujemy potrzeby wydawania większej ilości kasy, a nasz urlop i jego przebieg mocno nas uszczęśliwia. tegoroczna kwota nawet nas mocno zaskoczyła, ale nikt jakoś nie pomyślał, że spanie w jednym duzym namiocie takie oszczędności przyniesie :)

Jak do "konob" mamy na pieszo z 2km w jedna stronę to słabo to widzę, jak dzieciaków nie idzie z wody wyciągnąć :)

Za oszczędności na konobach wyzywają od "Januszy" :D
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 19.09.2019 14:02

te kiero napisał(a):
pavlo napisał(a): to +/- 500 zł. to nie ma dla mnie znaczenia w finansach Te 500 zł.

dokładnie jakbym słyszał argument zarządu, kiedy rozmawiamy na forum firmy o podwyżkach :roll: identyko;
dla takich ludzi nie ma znaczenia, bo nie muszą kontrolować stanu konta od do;
najważniejsze jednak w tej wypowiedzi jest to pogrubione


Kolego te kiero, wyciąłeś fragment mojego postu, gdzie zdanie wcześniej piszę o skali wydatków, czyli 8 000 do 10 0000 zł. na 14 dni pobytu na wakacjach. Co innego, jeśli te 500 zł. zestawimy z kosztem urlopu np. miedzy 2 000 a 3 000 zł. Nominał, nominałem ale trzeba patrzeć także na skalę wydatków, a także na długość pobytu.
Jadąc na wakacje z góry zakładam, że będzie to na przykład około 10 000 zł. Ta kwota wynika z wcześniejszych założeń poczynionych przed wyjazdem i zawsze są to szacunkowe wyliczenia. Jeśli więc, wydam 10 500 zł. to uznaję, że bardzo dobrze oszacowałem koszty.

Zaś jeśli chodzi o mój zwrot "dla mnie", to nie wiem co Cię tak to podrażniło? to że wypowiadam się w swoim imieniu? Podejrzewam, że Ty pewnie też piszesz w swoim imieniu i wyrażasz swoją opinię. Zaryzykuję tezę, że 99% użytkowników tego forum wyraża w swoich postach swoje opinie :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.09.2019 14:14

nenek napisał(a):Ja bym sie nie odwazył na wyjazd z wirtualnymi oszczednosciami nie daj boze jakies nieszczescie awaria auta czy bog wie co jeszcze i masz prolem jak ci Czesi w Polsce. Ty to chyba nie masz wyobrazni.


Bo wspomniani Czesi kupili gruza za 30 000 CZK (nomen omen kuzyna Phedy - Fiata Ulysse) i po zakupie typek nie zrobił żadnych wymian w aucie (poszedł pasek i coś jeszcze). Ogólnie na temat wspomnianej rodziny to dostało się im za niegramotność - ale jak każdy, chcieli pojechać na wakacje. Poza tym, gwoli ścisłości - oni wracali z urlopu, kiedy auto zdechło.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.09.2019 14:43

Zawsze mam do dyspozycji większą kwotę niż planuję wydać (gotówka, karty) + oczywiście możliwość pobrania jeszcze większej kwoty jeśli zajdzie taka potrzeba. Tegoroczne wakacje uświadomiły mi, że nie tyle góra jest potrzeba, ale spory zapas na zaś, z byle powodu może być konieczność nagłego wydania 500-1000 EUR. Jeszcze nie wiem, może relację krótką skrobnę, jak dostęp do gotówki może być konieczny, a decyzję trzeba podjąć w dosłownie 3 minuty.....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 758
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone