Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 04.10.2019 00:38

A co jak znajdzie wiadro trufli?

:lool: :lool: :lool:

Wracając do tematu wątku - wczoraj wróciłam z ósmego urlopu w Cro...
O ile ceny moich miejscówek nie zmieniły się od lat, bo jesteśmy w pewnych miejscach stałymi klientami, to porażają inne rzeczy...np na Visie zapłaciliśmy 60 Kn za malutkiego arbuza - na straganie w interiorze.
Miał niecałe 5 kg, a w Konzumie na lądzie kg arbuza (ljubenicy) kosztuje 2,99 kn :roll:
Oczywiście, mogliśmy nie kupić, ale to był pierwszy dzień - euforia, poza tym na Visie nie ma wielu sklepów i jeżdżenie i porównywanie cen to strata czasu.
Wiadomo, wyspa - drożej, ale aż tak?? Inne owoce - smokvy - też cholernie drogie.
Winogrona - majątek. Ale wystarczy pojechać do zamkniętej konoby z winnicą, gdzie przed wejściem leżą cążki do obcinania kiści prosto z krzaka i napis..."co łaska", albo coś w tym rodzaju 8) Trzeba mieć otwarte oczy na różne takie okazje i doświadczenie, wtedy naprawdę można zaoszczędzić.

Stoję w kolejce do kasy w Konzumie, przede mną Chorwatka kupuje 3 kostki masła (dość spore). Cena za trzy - 57 Kn 8O Toż to prawie trzydziesci parę złotych.

Festival Goulash w Komiży - dla niezamożnej młodzieży neo-hippisowskiej - jedyny bar na plaży sprzedaje Karlovačko w puszce za ...30 Kn :evil: W sklepie od 9 do 13 Kn. Najtańsze w Pagu - za 6, 99.

Pag najtańszy, zauważyłam. Znaleźliśmy całkiem niezły apartman w pierwszej brzegowej, z parkingiem za 35 EUR , fakt ,że we wrześniu.

Na koniec - dla zainteresowanych - żeby nie płacić za wodę mineralną, czy też źródlaną w knajpie...magiczne słowa..." Obićna, točena voda, molim " :oczko_usmiech: Ja się nie boję ich kranówy, jest dobra i bezpieczna, Jeśli powiecie tylko "obićna" to przyniosą w butelce, za którą zapłacicie. :D Więcej niż za piwo czy wino :oczko_usmiech:
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 04.10.2019 03:12

Znów nie działa edytor...
Załączniki:
CC695540-4D2B-49B6-BF10-D5A4EB1EC84E.png
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 04.10.2019 07:34

A200universeblue napisał(a):Znów nie działa edytor...
,,,,,,,,,,


co Ty z tymi wycieraczkami?
a ta listwa na dachu ?
no i te nadkola,
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.10.2019 07:46

A200universeblue napisał(a):Znów nie działa edytor...
To jak to napisałeś?
Ja widziałbym raczej: "znów nie potrafię tego obsłużyć." Choćby "shift'a" do Wielkich Liter (Katerina)
A200universeblue napisał(a):To co piszesz katerina to są jakieś grosze przy kosztach wyjazdu.
- Ile kosztuje kropla benzyny?
- Kroplę możemy dać za darmo.
- To proszę mi nakapać cały bak.
A200universeblue napisał(a):Niewiem jak można komentować ceny w kraju gdzie prawie nie ma deszczu?!
Chorwacja to nie tylko "mało deszczowe" wybrzeże Adriatyku.
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 04.10.2019 08:19

599 napisał(a):co Ty z tymi wycieraczkami?
a ta listwa na dachu ?
no i te nadkola,


Awarie dodatkowe zwiazane z pobytem na poludniowym sloncu :mrgreen:
Wliczam je w koszt urlopu tak jak inni arbuza.

Boboo idz pan w h..uj z takimi poradami :mrgreen:
Edytor nie dziala poprawnie na smartfonach.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.10.2019 08:43

A200universeblue napisał(a):Boboo idz pan w h..uj z takimi poradami :mrgreen:

Wiesz co zmienia dodanie emotki?
Nic.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.10.2019 08:47

A200universeblue napisał(a):
599 napisał(a):co Ty z tymi wycieraczkami?
a ta listwa na dachu ?
no i te nadkola,


Awarie dodatkowe zwiazane z pobytem na poludniowym sloncu :mrgreen:
Wliczam je w koszt urlopu tak jak inni arbuza.

Boboo idz pan w h..uj z takimi poradami :mrgreen:
Edytor nie dziala poprawnie na smartfonach.


Wykropkowany wulgaryzm to cały czas wulgaryzm :?

Jeśli piszesz o tym, o czym ja pomyślałem to brakuje c na początku :oops:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.10.2019 08:47

A200universeblue napisał(a):Boboo idz pan w h..uj z takimi poradami :mrgreen:
Edytor nie dziala poprawnie na smartfonach.
Właśnie piszę ze smartfona. Mam Wielkie Litery, mam "ąęśćżźłóń".
Czasem można przeczytać: sorki za błędy, ale piszę ze smartfona.
Ciekawe czy na dyktandzie przeszłoby tłumaczenie: sorry za błędy, ale pisałem długopisem a nie piórem. ?

Napisane na smartfonie Philips Xenium. V787, przeglądarka Chrome
lokalny77
zbanowany
Posty: 10
Dołączył(a): 03.10.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokalny77 » 04.10.2019 09:10

Południowa i środkowa Dalmacja, 2x przez ostatnie 5 lat, ok 12k PLN za każdym razem na 4 osoby.

Wyjazdy w sezonie na 2 tygodnie, tydzień na stałym lądzie, tydzień na wyspie. Apartamenty przy plaży, 90-100 euro/doba. Wyżywienie w dzień własne, wieczorami knajpy albo grille. Auto benzyna 1300-1500 km dojazdu z noclegiem, jakieś 2000 PLN z paliwem, nocleg, posiłki, winietki.

Szczegółowych kwitow i paragonów nie zbieram, więc nie wiem ile wydałem na piwo, a ile na lody.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 04.10.2019 09:45

boboo napisał(a):Właśnie piszę ze smartfona. Mam Wielkie Litery, mam "ąęśćżźłóń".
Czasem można przeczytać: sorki za błędy, ale piszę ze smartfona.
Ciekawe czy na dyktandzie przeszłoby tłumaczenie: sorry za błędy, ale pisałem długopisem a nie piórem. ?

Napisane na smartfonie Philips Xenium. V787, przeglądarka Chrome


Gratuluje misji i świetnego sprzętu :)

O Piekarskim nie wspomnę :)
Też czasem piszę ze smartfona o małym ekranie i od pewnego czasu chcąc szybko odpowiedzieć zwłaszcza przy długim tekście przestałem zwracać uwagi na perfekcyjne wpisywanie liter oczywiście z premedytacją (poprawianie zajmuje za dużo czasu, bywa palce są zmarznięte, a dłonie, więc i palce mam duże).
Co ma wspólnego z tym dyktando ? nie wiem :)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.10.2019 09:56

bluesman napisał(a):
boboo napisał(a):Właśnie piszę ze smartfona. Mam Wielkie Litery, mam "ąęśćżźłóń".
Czasem można przeczytać: sorki za błędy, ale piszę ze smartfona.
Ciekawe czy na dyktandzie przeszłoby tłumaczenie: sorry za błędy, ale pisałem długopisem a nie piórem. ?

Napisane na smartfonie Philips Xenium. V787, przeglądarka Chrome


Gratuluje misji i świetnego sprzętu :)

O Piekarskim nie wspomnę :)
Też czasem piszę ze smartfona o małym ekranie i od pewnego czasu chcąc szybko odpowiedzieć zwłaszcza przy długim tekście przestałem zwracać uwagi na perfekcyjne wpisywanie liter oczywiście z premedytacją (poprawianie zajmuje za dużo czasu, bywa palce są zmarznięte, a dłonie więc i palce mam duże).
Co ma wspólnego z tym dyktando ? nie wiem :)


Myślę, że po prostu ma to związek z szacunkiem dla kogoś, z kim prowadzę dialog w sieci. Niechlujnym jest np. pisanie imion małą literą. A smartfon, tak z małym i dużym wyświetlaczem, ma funkcję poprawy pisowni.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.10.2019 10:10

bluesman napisał(a):(...) chcąc szybko odpowiedzieć (...)
Bo jak odpowiesz parę sekund później, ziemia się zatrzęsie i groby się otworzą... :evil:
bluesman napisał(a):Co ma wspólnego z tym dyktando ? nie wiem :)
I niech tak zostanie.

Edit 10:34:
bluesman napisał(a):Gratuluje (...) świetnego sprzętu
To nie jest świetny sprzęt. Do pięt nie dorasta Samsungom i iPhone'om.
Ale ma jedną zaletę, która była powodem zakupu: ładowanie co 2-3 tygodnie. Z załączonym GPS, Endomondo i GoogleMaps i całodziennym rejsie (około 10 godzin), akumulatorek zszedł ze 100 na 87%.
Ostatnio edytowano 04.10.2019 10:35 przez boboo, łącznie edytowano 2 razy
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 04.10.2019 10:24

Bravik napisał(a):Myślę, że po prostu ma to związek z szacunkiem dla kogoś, z kim prowadzę dialog w sieci. Niechlujnym jest np. pisanie imion małą literą. A smartfon, tak z małym i dużym wyświetlaczem, ma funkcję poprawy pisowni.


To znów jest Twoje zdanie :) ja mam inne ;) czasem ważne jest meritum a nie (ę, ą) Mnie to nie razi :) Często jest tak, że te osoby, które zwracają duża uwagę na super poprawność poza nią mają niewiele do dodania :)

boboo napisał(a):
bluesman napisał(a):(...) chcąc szybko odpowiedzieć (...)
Bo jak odpowiesz parę sekund później, ziemia się zatrzęsie i groby się otworzą... :evil:


Złość piękności szkodzi :) owszem, czasem nie mam czasu na te parę sekund :) Te osoby, do których piszę nie są purystami językowymi jak i ja do nich nie należę więc nie zwracam większej uwagi. Czasem brak przecinka może zmienić treść wypowiedzi :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.10.2019 11:06

Zalecam Wam dać sobie na wstrzymanie, kolejne wybiegi poza temat zostaną nagrodzone ostrzeżeniem. Więcej prosić nie będę.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 06.10.2019 20:44

dids76 napisał(a):Tak nasz szybko wyszło koło 7tys na 16 dni, rodzinka 2+1 (mozna by liczyć 3 bo młody je i płaci za wszystko tyle ile dorosły ;) )
1200 euro zabrane i niecałe 1900zł z karty.
W koszty:
Noclegi:500euro
15 na wyspie Brač + 1 na Węgrzech
Dojazd:około 1420zł
Winiety Słowacja i Węgry - 124zł
Autostrada w CRO - około 35zł - tam autostradą do Karlovac, powrót całkowicie bez autostrad w Cro :wink:
Paliwo 184l Pb95 (przejechane 2470km) - około 970zł
Prom -290zł
Ubezpieczenie 190zł
Reszta wydana na miejscu. Jak na razie nasz najdroższy pobyt, ale tylko przez to że dużo wydaliśmy na pierdoły na miejscu :oczko_usmiech: :mrgreen:



Jak ty to zrobiłeś? :) 16 noclegów za 500 euro? Wychodzi po 31 euro za dobę?? Gdzie takie noclegi rozdają? :)
A ja głupi się cieszę, że wyhaczyłem nocleg na przyszły rok przełom sierpnia i września za 45 euro za dobę :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 761
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone